За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 896
  • 723
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 124
Помоли да не стягат така памперса, за мен не е ок хич.

# 436
  • Мнения: 1 021
Кажи им да не го правят повече. Аз на моето бебе слагам винаги поне един размер по-голям памперс, къде-къде по-удобен е за слагане, а и не пропуска изобщо. Като му слагахме неговия размер памперс постоянно протичаше и гърбът му беше целият мокър, а сега никога не се случва. И на детето му е по-комфортно като не му стиска.

# 437
  • Мнения: 434
Има пластмасова чаша от Пепко с едно коте розова с две дръжки за такъв тип чаша ли питате,все още не може да пие сама полива се ама и скоро не съм й давала да си призная 1г9м.

На здравния картон отзад, където са очакваните умения по месеци,  пише за 6м, че трябва да пие от чаша. Не знам за обикновена или неразливна се има предвид, стана ми интересно останалите майки какви давате и на каква възраст.

# 438
  • София
  • Мнения: 18 700
На 2,6 дадох чаша, след 3 се научи сама.
Но аз не търпя, разлива е, бърсане, мокрене.
Пресилено е, на 6м.от неразливна, едва ще я държи.

# 439
  • Мнения: 751
Аз започнах със захранването да предлагам вода от чаша - малка, обикновена, за водка. Масово ползват за шотчета. Ние нямаме такава и затова с малко по - голяма. Давала съм му сам да я държи, ама му е интересно да я обръща и затова сега основно му давам от шишето. Иначе отива да надига на баща си халбата де. Без да очаква един ден обаче я обърна върху себе си 😁

# 440
  • Мнения: 376
на 11 месеца ММ предложа от стъклена чаша 😃 и тя взе че св справи отлично , но мен лично ме е страх да не се дави , и продължавам с шише , със сламка и така. Пълня сутринта 2/3 шишета и така за деня да имаме във всяка стая оставям по едно  хем й е по- интересно и си пийва повече 😃

# 441
  • Мнения: 6 944
Малко абсурдно че на 6м някои деца даже не седят стабилно,каква чаша 😃

# 442
  • София
  • Мнения: 18 700
Те имат хватателен рефлекс, ясно е, но да пият и да си я понесат съзнателно.
Хайде няма нужда.

# 443
  • Мнения: 6 764
От нормална чаша почна да пие около 2 годишна възраст. Преди това още откакто се научи да държи, пиеше от чаша с мек накрайник на Нук.

# 444
  • Мнения: 3 124
Не гледайте децата по таблици.

# 445
  • Мнения: 1 600
Мами,

Бебока като спи настрани винаги е с полу отворена уста...

Няма проблем с нослето - само бели секрети, които махам винаги след баня ( УНГ каза, че тези секрети са нормални)...

Не усещам да диша през устата, но вие забелязвали ли сте вашите бебета да спинкат така??

# 446
  • Мнения: 129
От 6 месечна пие от чаша, първо кафена, постепенно по големи, никакви накрайници и сламки не съм предлагала. Както го научиш детето.

# 447
  • София
  • Мнения: 3 414
Пробвала съм го с чаша, задави се жестоко няколко пъти. Повече не си го причиних. Пие със сламка. Все ще се научи от чаша, хич не бързам.

Забелязала съм, че малкият спи с отворена уста като му е топло. Не хърка носле, просто е с отворена, дори не съм се замисляла дали е проблем.

# 448
  • Мнения: 376
Мами,

Бебока като спи настрани винаги е с полу отворена уста...

Няма проблем с нослето - само бели секрети, които махам винаги след баня ( УНГ каза, че тези секрети са нормални)...

Не усещам да диша през устата, но вие забелязвали ли сте вашите бебета да спинкат така??

Да малката спи така , вече почти на 13 месеца. Не съм си мислила че е проблем. 😊

# 449
  • Мнения: 434
Мами,

Бебока като спи настрани винаги е с полу отворена уста...

Няма проблем с нослето - само бели секрети, които махам винаги след баня ( УНГ каза, че тези секрети са нормални)...

Не усещам да диша през устата, но вие забелязвали ли сте вашите бебета да спинкат така??

Аз още си спинкам така. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт