Нет1 София е закрит - на къде?

  • 13 386
  • 149
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 966
Уви, малките се продават, а монополистите злоупотребяват. Не искам 200+ канали, пакети, превъртане и мега интернет, а качествено съдържание, подръжка, мрежа без прекъсвания и добра цена/качество.

Булсатком предлагат предплатен интернет за 12м. x 10лв., а за ТВ съм решил да си ползвам ефирна DVB-T + андроид A1 Xplore TV GO от абонамента на родителите + безплатни IPTV и видеотека на английски от PLEX..

Който има южен балкон или двор може да си постави моторизирана сателитна антена за голям брой свободни БГ, мултифийд и 4К канали. Абонамента на икономичните пакети на Булсатком и Неосат също си струва.

Пълен списък на каналите тук:
https://www.lyngsat.com/freetv/Bulgaria.html

Безплатни IPTV
https://www.lyngsat-stream.com/

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 20:55 от Пух

# 31
  • Мнения: 9 634
Хмм не знаех, че запис в ЕОН се плаща. Не че много ми пука, ама като звънят да те офертират не споменават тази "подробност" Simple Smile иначе за интернета съм съгласна - по-добре да ми е малко по-бавен, отколкото да ги чакам Виваком половин ден да го оправят. То и без това в днешно време няма нет, който да е чааак толкова бавен, че да не можеш да си свършиш работата. Иначе за тв ги отрязахме да не ни офертират изобщо, имам безплатен Xplore TV на тела, оттам каст към тв-то, всичко друго е Нетфликс и ХБО Макс. Предпочитам за тях да плащам, отколкото за тв-то на Виваком, по-скоро една стайна антена ще си сложа. Не ми трябват 20 руски и 20 турски канала Simple Smile не знам изобщо кой си купува големите пакети за телевизия...

# 32
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Аз се включих в ipnet, телевизия и интернет. Само един месец ги ползвах, от декември см в чужбина, но няма да плащам, като се върна, казаха да се обадя, пак ще ме включат. За месеца, който ги ползвах, беше добре, но засега не мога да споделя много впечатления. Общо взето, отзивчиви бяха, нямаше проблеми в комуникацията, като помолих да ме изключат временно.
Като техниците им  дойдоха за монтажа и търсеха къде да се включат по кабелите в мазето на блока, беше голям проблем, да намерят своя кабел. Явно ползват някакви други кабели на доставчици, домоуправителя направо се побърка, защото той държи да е там да гледа какво се прави, а те се бориха два-три часа с кабелите, в два входа на блока. Домоуправителя ме пита, защо се включваш с такива неизвестни доставчици, вземи си тези, дето всички ползват. Казах му че точно за това, защото не искам да получавам боклучивите им услуги за много пари.

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 14:12 от Glikoza

# 33
  • София
  • Мнения: 2 970
За съжаление ipnet няма в моя квартал. Още кретам с Виваком на 2та адреса, но в скоро време ще трябва да приключа.
Чудех се за Булсатком на единия адрес, а на другия теленор, йетел де, с последните да пусна само 5G домашен, а телевизия да минем на ефирна, там почти не се пуска телевизия.
Този 5G домашен само не ми е много ясно на практика на компютъра как ще се усеща. Ползвала съм за спешни неща хот спот от телефона на компютъра, но не за редовна работа.

# 34
  • Мнения: 966
Домоуправителя да пита известните от къде черпят ток, че да не се окаже от етажната собственост Grinning

Моля някой, който е ползвал tivi.bg и neterra.tv да сподели стават ли?

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 21:27 от Пух

# 35
  • София
  • Мнения: 2 970
Домоуправителя да пита известните от къде черпят ток, че да не се окаже от етажната собственост Grinning

Моля някой, който е ползвал tivi.bg и neterra.tv да сподели стават ли?

Нетера е през интернет, насочена към чужбина, някога съм я ползвала за Франция:
Гледай интернет телевизия за българи в чужбина
Най-гледаните български телевизионни канали, филми, предавания и музикални клипове, достъпни с високо качество за целия свят

# 36
  • София
  • Мнения: 16 005
Нетера - за мене не стават и за чужбината.
Гледах им програмите - докато съм там няма да мога да си следя сериалите. А аз съм там по 1 -2 месеца. Безплантия ЕОН ми върши работа да гледам скромно.
За София - засега си оставам на старата цена  и услуги още от Нет1. Но интернета на Виваком в Дианабад е зле - ако повече от 3 устройства се закачат на wifiто и милото блокира. Следва рестартиране на рутера, чакане и след 20 мин. пак загива.
Но не сме чак толкова зле тук. Миналия месец в Герм. домашния нет умря във сряда. След дълги разговори с кол центъра благоволиха да го оправят следващия вторник. Искате ли да знаете как се храни дете, свикнало да гледа анимации докато яде ....

# 37
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
В чужбина ползвам BGTV-ON, интернет телевизия. За месец цената на основния пакет е 7,90, който има предостатъчно канали за мен. Може да се плати през сайта за 3, за 6 месеца, със съответно намаление.
Купих си обаче приставката за интернет телевизия, която не помня колко беше, но мисля че към 60 евро, и която позволява телевизията да се управлява с дистанционно, иначе беше през лаптопа, и не е съвсем удобно.

# 38
  • Мнения: 966
В крайна сметка от Булсатком не дойдоха, тъй като нямаха мрежа наблизо. Чаках ги близо 2 седмици, за да ми съобщят това..

Реших да попитам в магазин на А1 и ми предложиха промоция 2г. договор за абонати на мобилен тел. - 300 мегабита оптика до дома (16 лв.) и около 170 тв канала за 1 ТВ (+4 лв) или общо за 20 лв. За сравнение преди плащахме към 38 лв. за интернет и телевизия на Нет1 / Виваком (70Mbps и DVB-C на 4 телевизора).

Сейлса на касата беше много любезен и ми каза, че подновяването след време трябва да стане около месец-два преди изтичане края на договора, иначе цените със сигурност ще са други (по-високи).

Несъм доволен от монтажа на техниците на А1 - идваха 3-4 екипа през няколко дни и последните оставиха мизерия след себе си - кутиите с кабелите на етажите отворени и боклуци, като чистачката ни вероятно е измела винтовете. Незнам колко им плащат, но не е професионално и ще ме скарат със съседите.

За момента основния проблем е, че безжичната скорост на рутера им е с 50% по-бавна от стария ми рутер: 46 Mbps download / 51 Mbps upload. Но с кабел е близка до тази по договор 286 / 156 и по-бърза от стария лан.

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 09:47 от Пух

# 39
  • София
  • Мнения: 2 970
Съжалявам, че Булсатком са те вързали. Нов рутер ли ти сложиха А1 или си със предишния?

# 40
  • Мнения: 966
Сложиха техен си рутер, подобен на този от снимката: Huawei EchoLife HG8245H
https://help.a1.bg/internet/fixed-internet/fiber-internet/huawei … ttings/windows-10

Но също така успях да вържа стария си TP-Link рутер, с чиято помощ безжичната ми скорост се удвои и не се наложи смяна на паролите. Звънях на *88 да ги питам за помощ и дали има някакви лимити на скоростта на безжичната мрежа на техния рутер. Междувременно се справих с настройките сам:

Телевизията на А1 е конфигурирана на портове 3 и 4, а на порт 1 и 2 е закачен старият ми рутер и стационарно пц.

По някаква причина интернета не тръгна първоначално с динамичен адрес (192.168.100.41) и сложих статичен (192.168.100.42), след което се оправи.

Засега от качество, бързина и подръжка като цяло съм доволен и определено оптиката си струва.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 970
Сложиха техен си рутер, подобен на този от снимката: Huawei EchoLife HG8245H

https://help.a1.bg/internet/fixed-internet/fiber-internet/huawei … ttings/windows-10

Но също така успях да вържа стария си TP-Link рутер, с чиято помощ безжичната ми скорост се удвои и не се наложи смяна на паролите. Звънях на *88 да ги питам за помощ и дали има някакви лимити на скоростта на безжичната мрежа на техния рутер. Междувременно се справих с настройките сам:

Телевизията на А1 е конфигурирана на портове 3 и 4, а на порт 1 и 2 е закачен старият ми рутер и стационарно пц.

По някаква причина интернета не тръгна първоначално с динамичен адрес (192.168.100.41) и сложих статичен (192.168.100.42), след което се оправи.

Засега от качество, бързина и подръжка като цяло съм доволен.
Благодаря ти от сърце ❤️
Май и аз ще направя същото.
С огромно съжаление.
Надявам се не се усеща много бъгав WiFi с тяхната скорост?

# 42
  • Мнения: 966
Ами не, по-бавен се усеща с около 20-30%. Предполагам е някаква настройка, така че питайте хората, които инсталират и тествахте още докато са на място. На теория с хубав лан кабел (cat6) всичко се оправя, но трябва стария ви рутер или лаптоп да има гигабитов WAN порт (за връзка с А1 рутера) и също така WiFi да подържа 300Mbps. или повече.

Тук може да се тества ситуацията преди и след (като съответно избирам виваком<->виваком или а1<->а1)

https://www.speedtest.net

Ако ми се обадят техниците ще ъпдейтна дали са решили проблема с техния рутер. Така ще ми спестят едни ~200 лв. да си ъпгрейдна стария рутер, защото WAN порта му не е гигабитов и скоростта му е лимитирана до 100Mbps.

Не харесвам и А1, но честно казано, ако си оправят XploreTV да работи с повече умни телевизори като Филипс например, мисля че няма да имат конкуренция.

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 16:26 от Пух

# 43
  • София
  • Мнения: 2 970
Ами дано не съжаляваме.
Обещаха, че можело да се ползва рутера и кабелите, които имам от нет1. Няма да преживея ново дупчене и кабели. А от Виваком казаха, че било задължително. А1 казаха, че можело със старите. Ще ми трябва за 3 адреса, като ще започна с първия, другите във Виваком казаха, че изтичали след 15 юли.
За скорост аз ползвам този сайт:
https://fast.com/

# 44
  • Мнения: 966
В интерес на истината оптичния кабел е много тънък и здрав - мина през дупката на съществуващия лан и коаксиален кабел и лесно ще се скрие. Ако ще плащате за 300Mbps или повече, то това е най-добрия вариант - прави се веднъж, но е ново поколение мрежа и подържа без проблеми по-високи скорости и брой устройства.

Сега измерих на фаст.ком безжично със стария ми рутер показа 74Mbps, а на А1 рутера в момента 72Mbps.
Та може би междувременно са махнали лимита от съпорта или са решили проблема.
На стария ми интернет план за 70Mbps реалната скорост беше малко по-бавна (но за повечето неща ок).

Относно IPTV без договор за 10 лв. попаднах на тези https://rn-tv.com/iptv/
реф. https://www.bulforum.com/topic/70073-n3-vivacom/page/313/

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 17:05 от Пух

Общи условия

Активация на акаунт