Хистеректомията е вече факт.Какво следва след нея?

  • 14 307
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 002
Щом правиш терапии и да отидеш в София ще те върнат.Поне казаха ли ти да не си правиш коло маска на краката,педикюр,да не се къпеш с много топла вода,да не ходиш на плаж,да не стоиш в жегите на топло,да правиш упражнения за лимфедем на крака,винаги да си с дълъг панталон,защото,ако те ухапе комар или нещо друго може да стане червен вятър,да го пазиш да не го нараниш по никакъв начин,да не вдигаш и да не носиш тежко.Поне за чорап дано са ти казали правилно,а да не са те пратили да си купиш за разширени вени.

# 16
  • Мнения: 18
Щом правиш терапии и да отидеш в София ще те върнат.Поне казаха ли ти да не си правиш коло маска на краката,педикюр,да не се къпеш с много топла вода,да не ходиш на плаж,да не стоиш в жегите на топло,да правиш упражнения за лимфедем на крака,винаги да си с дълъг панталон,защото,ако те ухапе комар или нещо друго може да стане червен вятър,да го пазиш да не го нараниш по никакъв начин,да не вдигаш и да не носиш тежко.Поне за чорап дано са ти казали правилно,а да не са те пратили да си купиш за разширени вени.
Щом правиш терапии и да отидеш в София ще те върнат.Поне казаха ли ти да не си правиш коло маска на краката,педикюр,да не се къпеш с много топла вода,да не ходиш на плаж,да не стоиш в жегите на топло,да правиш упражнения за лимфедем на крака,винаги да си с дълъг панталон,защото,ако те ухапе комар или нещо друго може да стане червен вятър,да го пазиш да не го нараниш по никакъв начин,да не вдигаш и да не носиш тежко.Поне за чорап дано са ти казали правилно,а да не са те пратили да си купиш за разширени вени.
Щом правиш терапии и да отидеш в София ще те върнат.Поне казаха ли ти да не си правиш коло маска на краката,педикюр,да не се къпеш с много топла вода,да не ходиш на плаж,да не стоиш в жегите на топло,да правиш упражнения за лимфедем на крака,винаги да си с дълъг панталон,защото,ако те ухапе комар или нещо друго може да стане червен вятър,да го пазиш да не го нараниш по никакъв начин,да не вдигаш и да не носиш тежко.Поне за чорап дано са ти казали правилно,а да не са те пратили да си купиш за разширени вени.
Сигварис Медикъл ми е чорапа. Само за него ми казаха. Дори мислех да ходя на педикюр, защото аз ходя. Купих си го от един магазин в Каршиака, там ме изпрати доктора и там ми взеха размерите. Тромбекс трябва да пия, но малко го спрях заради химията и слагането на стенд на бъбрека и това е.

# 17
  • Мнения: 5 002
Добре поне,че за чорапа са ти казали правилно.Какъв е -през кръста или до бедрото,коя компресия,памучен или традиционален?На мен никой нищо не ми каза и след операцията си ходех и на педикюр и на коло маска и си се къпех с топла вода.Къде в Пловдив има магазини на Сигварис и колко струва един чорап?Че Пловдив ми е по- близо,аз ги купувах от София,ама станаха за смяна ,а пък в тоя КОВИД нямам намерение да ходя на масажи.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Червен вятър се причинява от бактерии...
Наистина ли дори от ухапване на комар може да стане?
Те и на мен за това топче,което се образува лятото на крака и личната ме наплаши,че е тромб...ми казаха да не ходя на плаж(аз не ходя,в жегата ми е лошо,само за плаж съм),на педикюр никога не съм ходила.Казаха да не се къпя с топла вода,да вдигам крака...
Разнесе се за щастие,не разбрах от какво се възпали вената.Килограми,общо влошено състояние,ненормални хормони...
За мой ужас ангеологът каза,че вените не са в добро състояние.
Вие нещо за разреждане на кръвта пиете ли?
Аз само Флебодия(знам,че е венотоник)и мажа с Троксевазин.

# 19
  • Мнения: 18
Добре поне,че за чорапа са ти казали правилно.Какъв е -през кръста или до бедрото,коя компресия,памучен или традиционален?На мен никой нищо не ми каза и след операцията си ходех и на педикюр и на коло маска и си се къпех с топла вода.Къде в Пловдив има магазини на Сигварис и колко струва един чорап?Че Пловдив ми е по- близо,аз ги купувах от София,ама станаха за смяна ,а пък в тоя КОВИД нямам намерение да ходя на масажи.
Купих го от една дрогерия на бул. Васил Априлов до р-нт  Хитър Петър. Чорапът е памучен за 106лв, като аз си купих и една ръкавица за поставянето му за 10лв, иначе се закопчава на кръста.

# 20
  • Мнения: 5 002
При лимфедем при всяко нараняване може да се получи червен вятър.
И в София са по 106 лева чорапите,аз до сега купувах памучни,но сега взех и един традиционален,по-ефективен е и като износя тези,минавам на традиционалния.А тези тяхните ръкавици с топчетата късат чорапите,ползвай обикновени от аптеката.Този магазин сигурно е филиал на софийския,защото само една фирма била вносител за България,ама добре,че и в Пловдив са отворили.Аз съм от Хасково и ми е по-близо.

# 21
  • Мнения: 18
При лимфедем при всяко нараняване може да се получи червен вятър.
И в София са по 106 лева чорапите,аз до сега купувах памучни,но сега взех и един традиционален,по-ефективен е и като износя тези,минавам на традиционалния.А тези тяхните ръкавици с топчетата късат чорапите,ползвай обикновени от аптеката.Този магазин сигурно е филиал на софийския,защото само една фирма била вносител за България,ама добре,че и в Пловдив са отворили.Аз съм от Хасково и ми е по-близо.
А за Телк за пенсията, има ли някакво значение този лимфидем или изобщо не го взимат под впредвид

# 22
  • Мнения: 5 002
За лимфедем ТЕЛК няма.30%,които не се прибавят към % за основното заболяване.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
На мен ми престои хистеректомия, защото съм с миоматозна матка. Какви са последиците при вас? Казаха ми че ако много държа ще ми оставят яйчниците, но нямало смисъл защото и без това нямало да раждам
Яйчниците се оставят не, защото ще раждаш, а за да не те вкарат преждевременно в менопауза. Що за лекар е изрекъл такава глупост?
На мен ми остраниха матка, тръби и шийка, яйчници си имам.
Чувствам се прекрасно, нямам кръвоизливи, нямам анемия, не се задъхвам. Успях да поотслабна даже. Все още се чудя защо си удължих агонията с кръвоизливите една година.

# 24
  • софия
  • Мнения: 149
На мен ми престои хистеректомия, защото съм с миоматозна матка. Какви са последиците при вас? Казаха ми че ако много държа ще ми оставят яйчниците, но нямало смисъл защото и без това нямало да раждам

Нещо не си разбрала доктора, който ти го е казал - с яйчници или без, щом нямаш матка няма как да родиш.
Иначе моята хистеректомия беше в края на юни тази година, поради рецидиви на полипи в матката, множество миомни възли с различна големина и пролапс на предна и задна влагалищна стена , следствие от бързо раждане на второто ми дете. Махнаха ми шийката и матката, яйчниците останаха, както и направиха пластика на влагалището. Нямам рак (слава Богу) и за миг вече не съжалявам за операцията. Първата и втората седмица беше най- тежко, но с всеки отминал ден се чувствах все по- добре. Използвах два от трите ми полагащи се месеци болничен, защото всичко беше наред, бях си отпочинала и не ме свърташе вече вкъщи. Сега вече три месеца след операцията се чувствам повече от щастлива - нямам болки в корема по време на менстроация и секс, нямам кървене през две седмици, нямам кръвоизливи. Сексът е в пъти по- добър благодарение и на пластиката (от началото ме беше адски страх, но с търпение и желание го превъзмогнах към вторият месец). Аз съм на 47 години и понеже яйчниците са ми здрави, ги оставиха, за да не вляза в преждевременна менопауза. Успех ти желая и бързо възстановяване!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
siseto1974,моля те да ми споделиш за пластиката на влагалището.
Боли ли?Какво точно правят?Не те режат...?
Ректоцеле имаше ли при теб?
Цена?
Свлечени са ми и предна,и задна стена на влагалището,ужас е.

# 26
  • софия
  • Мнения: 149
siseto1974,моля те да ми споделиш за пластиката на влагалището.
Боли ли?Какво точно правят?Не те режат...?
Ректоцеле имаше ли при теб?
Цена?
Свлечени са ми и предна,и задна стена на влагалището,ужас е.
Да, не режат - всичко направиха през влагалището - и хистеректомията и пластиката. Сложен ми е слинг, за да придържа пикочният мехур и червата, за да не се получи смъкване на всички органи.
Операцията правих в Шейново. При Димов. Всичко ми излезе точно 2000 лв. - 900 избор на екип, 400 за слинга, 500 хонорар за доктора и два пъти заплащах контролните прегледи в частния кабинет на Димов ( 200 лв.) Само за пластиката може да е и по- малко, ти си имаш хистеректомията. А забравих и за още 100 лв. в началото, когато обсъждахме операцията.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря!
Това са много пари,как я мислят тези хора така,не знам.
Не може ли по каса?
Направо е кошмар.
И като не знам на мен биха ли ми я направили,че имам и други заболявания...
А искам да се оправи това свличане,съвсем е атрофирало всичко,а съм на 39...Май ще трябва някак да го измисля.

# 28
  • софия
  • Мнения: 149
Благодаря!
Това са много пари,как я мислят тези хора така,не знам.
Не може ли по каса?
Направо е кошмар.
И като не знам на мен биха ли ми я направили,че имам и други заболявания...
А искам да се оправи това свличане,съвсем е атрофирало всичко,а съм на 39...Май ще трябва някак да го измисля.
Ама тя самата операция е по каса, принуждават те да избереш екип и да си доплатиш консумативите, защото не се поемали от касата и така , излиза, че ние сме касичката на повечето лекари. Взех парите назаем, още ги връщам, но определено не съжалявам предвид резултата, даже ме е яд, че по-рано не предприех операцията. В началото бях много ядосана, че така нагло искат пари, моята докторка, която асистираше на Димов, също се чувстваше неудобно от факта за парите "под масата", но тя ми каза, че бил най-добрият в болницата за такъв вид операции и се възползвал от това. Но здраве да е, сега не съжалявам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...като социално слаба мога да поискам от социалните.
Но пари без касова бележка насреща не давам.
Наистина е изнудване.Консумативи...екип...Нямам претенции за екипа.Искам само успешна операция без риск от отхвърляне на слинга...

Общи условия

Активация на акаунт