Лотария "Зелена карта" 2023

  • 49 426
  • 608
  •   1
Отговори
# 240
  • Down south
  • Мнения: 7 736
От Понеделник ни задължават и деца от 5 годинки да бъдат ваксивирани срещу ковид за интервюто.
Добро решение.

# 241
  • Мнения: 25 832
Това вече е гадно.

# 242
  • Мнения: 25 832
Не е справедливо, но явно човек ще трябва да решава. Америка, или да си набоде малкото дете с ваксина в процес на разработване...

# 243
  • Down south
  • Мнения: 7 736
Мерките и изискванията за  ваксини са факт. И по наше време имаше съответните..
Искаш виза, съответно спазваш  изисквания.
Изискванията не те устройват, оставаш където те устройват.
Друг вариант, можеш да отидеш и да протестираш пред американското консулство, скандирайки, че  искаш виза, но не искаш да спазваш установените норми/регламенти и пр.
Има избор.
Решението за включване на ваксината в изискванията, за мен е логично.

ПП Около мен няма неваксинирани деца и възрастни.

# 244
  • Мнения: 25 832


ПП Около мен няма неваксинирани деца и възрастни.
Има ли 5 годишни деца около теб, колко от тях са ваксинирани?



Нека не спамим, но нещата стават все по зле за обикновенните хора. Тази лотария е една малка извадка.

# 245
  • Down south
  • Мнения: 7 736
Да, има, в противен случай не бих го споменавала.
В случая сме в темата за лотарията и съм на мнение, че който иска виза, трябва да се съобрази с изискванията. И дано няма начин за вмъкване на фалшиви сертификати!

# 246
  • Мнения: 25 832
Ще има фалшиви сертификати естествено, аз знами за фалшиви ПСР тестове по летищата (само сменят датата с фотошоп).
Който иска виза, и имаш шанс, ще намери начин.
Насилствено ваксиниране на 5 годишните не е решение за световната пандемия. Пази Боже.

Да, има, в противен случай не бих го споменавала.
И то в щат в който почти няма мерки, и всичко е много е много свободно. Тия хамериканците верно са много тъпи.

# 247
  • Down south
  • Мнения: 7 736
Различни среди, различни възгледи, независимо от щат.
Не ми се ще да навлизам в излишни полемики!
Искаш виза, спазваш условията на "тъпите" хамериканци Close

# 248
  • Мнения: 85
И защо децата трябва да бъдат потърпевши и така да се връзват ръцете на хората,при положение,че в никоя държава ваксинацията не е задължинелна,а препоръчителна,аз съм ваксинирана,но не съм съгласна за детето си и съм пред страшна дилема,получих писмо,че съм документално квалифицирана,но не искам да ваксинирам детето си!!

# 249
  • Мнения: 3 510
Не знам, Рали, пиши писмо до Хелзинкия комитет или до Арменския поп. А може и на Жоро Игнатов да се обадиш, той нищи такива лични драми. Тук и да ни се оплачеш, с нищо не можем да ти помогнем за съжаление.

# 250
  • Мнения: 25 832
И защо децата трябва да бъдат потърпевши и така да се връзват ръцете на хората,при положение,че в никоя държава ваксинацията не е задължинелна,а препоръчителна,аз съм ваксинирана,но не съм съгласна за детето си и съм пред страшна дилема,получих писмо,че съм документално квалифицирана,но не искам да ваксинирам детето си!!
На колко е детето?

# 251
  • Мнения: 85
На 7 навършени..

# 252
  • Мнения: 25 832
Ще пиша на лично, за да не няма главоболия.

# 253
  • САЩ
  • Мнения: 666
Ваксинацията винаги е била и ще бъде неизменна част от интервюто, само списъка се мени, защото е съобразен с препоръките на CDC.
Конкретното добавяне на ваксината за Ковид не би трябвало да е изненада за никого, предвид пандемията.
Изключение само и единствено има по две причини: ако ваксината не е налична в държавата ти (при мен това беше ситуацията с ваксината за варицела), или ако лекар е преценил, че не е подходяща ваксинацията, което ще го пише в документите от клиниката, които пращат в посолството. Всичко останало, което не можеш да докажеш, че го имаш, се слага. По спомен аз трябваше да слагам две ваксини - срещу грип и ъпдейт на ДТ, че бяха над 10г. от последната.
Тя и ваксинацията срещу грип е само препоръчителна - ама мен си ме задължиха. Защо? Защото зелената карта и идването тук не са право, те са привилегия. Винаги имаш избор да НЕ правиш това, което се иска. Просто няма виза. Живота продължава Simple Smile

# 254
  • Мнения: 21
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?

Общи условия

Активация на акаунт