Лотария "Зелена карта" 2023

  • 49 503
  • 608
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 25 898
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
А ако спечели тя? Simple Smile

# 256
  • Мнения: 6 166
Няма проблем. Едно семейство, които познавам направиха точно така. По 6 месеца и 1 ден всяка година в щатите, неплатена отпуска в България, докато станат граждани и после си се установиха в България. Единствения проблем е, че сезонната работа не е по 6 месеца - 3-4 е, и след това има 3-4 дупка. Обикновено лято и зима, например Кейп Код лятото и Лейк Тахо зимата, т.е. два месеца ще си на минус, ако целта е сезонна работа.

# 257
  • Мнения: X
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
Ще издадат виза ,само на теб. И ако по-късно решиш,че искаш да ги доведеш и тях там , трябва да се ожените извън СаЩ , да попълниш петиция ,да докажеш  доход след данъците 125% от линия на бедността  в зависимост от големината на домакинството или си търсиш спонсор, който е американски гражданин.

# 258
  • Мнения: 21
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
Ще издадат виза ,само на теб. И ако по-късно решиш,че искаш да ги доведеш и тях там , трябва да се ожените извън СаЩ , да попълниш петиция ,да докажеш  доход след данъците 125% от линия на бедността  в зависимост от големината на домакинството или си търсиш спонсор, който е американски гражданин.
А Няма ли да питат защо оставям детето си в България? По принцип ЗК е за емиграция, незнам дали е удачно да споменавам че целта ми е сезонна заетост и да си живея половината време в България..
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
А ако спечели тя? Simple Smile
Заминаваме всички а те се връщат възможно най-скоро..

# 259
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 211
Изобщо не го споменавай това. Вземете всички зелени карти и ги активирайте, а ако решите, ходи само ти, а те ще си загубят правата по тях и така.

# 260
  • Мнения: 1 854
Те също трябва да пребивават по 6 месеца, иначе си губят картите.А за да ги активирате влизате всички, вземате си квартира, и повярвай ми след цялата тая гимнастика няма да ти се иска да ги върнеш в БГ...отделно, че това са ресурси.....за наем, кола...и 6 месеца пребиваване...застраховки.

# 261
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 211
Ами ще си ги загубят, да. Но пък винаги може да размислят и да поискат да останат всички заедно. Добре го обмислете. То рибата е още в морето, де.

# 262
  • Down south
  • Мнения: 7 874
Ако бъдеш изтеглен и финансите не са проблем, сключвате брак, интервю, пристигане в САЩ и активиране на картите.
Акцентираш на 6 месеца временна работа и 6 месеца в България, значи имаш сигурност, имам предвид професия и заетост.

# 263
  • Мнения: 25 898
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
Ще издадат виза ,само на теб. И ако по-късно решиш,че искаш да ги доведеш и тях там , трябва да се ожените извън СаЩ , да попълниш петиция ,да докажеш  доход след данъците 125% от линия на бедността  в зависимост от големината на домакинството или си търсиш спонсор, който е американски гражданин.
А Няма ли да питат защо оставям детето си в България? По принцип ЗК е за емиграция, незнам дали е удачно да споменавам че целта ми е сезонна заетост и да си живея половината време в България..
А аз да попитам друго..
Нямаме брак, имаме дете, кандидатствали сме и двамата.
Ако спечеля проблем ли ще е да замина само аз с цел сезонна заетост над 6м/г
Емиграционните ще намерят ли нещо притеснително в това?
А ако спечели тя? Simple Smile
Заминаваме всички а те се връщат възможно най-скоро..
В такъв случай, моли се теб да изтеглят, за да е по тънко финансово.
Малко ще е трудно да поддържаш ЗК със сезонна заетост, но ти си знаеш.
На интервюто няма да те питат защо си оставяш детето, особено ако нямате брак с майката, съвсем си е редно то да си остане със нея.

# 264
  • Мнения: 21
So  lucky
Точно това ми беше въпроса, благодаря Simple Smile
Така е, от двамата ще е по-добре аз да съм изтегления, но при шансовете които са в реалност ще се радвам и на двете опции Simple Smile

# 265
  • Мнения: 12
Може ли да разясните малко повече кога се губят правата при зелена карта. Аз смятах, че ако спечелим просто трябва да отидем да я активираме и ако ни хареса оставаме, ако не когато ни е кеф тогава да ходим. А от коментарите по-горе разбирам, че престоят извън САЩ не трябва да е повече от 6 месеца ли?

# 266
  • София
  • Мнения: 2 897
Активирате до 6 месеца от получаването на визите, а трябва да имате минимум по 6 месеца на година престой. Но ако смятате да живеете на два континента... Не ми е ясно, дали ще се получи....

# 267
  • Мнения: 3 510
Ма какво говорите, направо всяка петък вечер може да си хваща самолета и да си се прибира и неделя следобед обратно към ЮЕСЕЙ. Колко му е?

# 268
  • Мнения: 7 627
Аз ли нещо не схващам ... За какво му е на човек да кандидатства за зелена карта, ако иска да си живее в България, а не в Америка? Rolling Eyes

# 269
  • Down south
  • Мнения: 7 874
Може ли да разясните малко повече кога се губят правата при зелена карта. Аз смятах, че ако спечелим просто трябва да отидем да я активираме и ако ни хареса оставаме, ако не когато ни е кеф тогава да ходим. А от коментарите по-горе разбирам, че престоят извън САЩ не трябва да е повече от 6 месеца ли?
Можете да опитате да пътувате напред-назад? Каква би била целта на подобни акробатики.
По-горе, някой с конвертируема професия, питаше за пътуване и временен престой.
При сегашните условия огромно значение има сферата, условия, изискване за статут и т.н.
Зелена карта и туризъм, са много различни неща. Различни инвестиции.

Общи условия

Активация на акаунт