Въпроси относно Телк...

  • 16 097
  • 194
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 257
А ще трябва ли да се явява лично? Нали беше само по документи само?

# 151
  • Мнения: 586
На мен ми дадоха дата за след 6 месеца (в София) и изрично пишеше, че не трябва да се явявам лично. Познайте какво стана? Никой нищо не направи, като изчаках 10 дни  след въпросната дата и почнах да звъня по телефоните, всеки ми казваше, че трябваше да дойда лично, а  в електронната система на медицинска експертиза пише, че е без лично явяване. Писмо от тях също не съм получила. Цялата им работа е такава. После по бързата процедура разгледаха  документите и взеха решението и стана 7 месеца от подаването им. Нямам думи.

# 152
  • Мнения: 2 044
Каквото пише в писмото ви. Ако пише "Явете се на ...", пишат дата и час за явяване в ТЕЛК лично.
  Ако пише "Изпратете документите на ...адрес", значи ще е по документи. Зависи от диагнозата и комисията какво е преценила.

# 153
  • Мнения: 586
Не съм получила никакво писмо, следяхме информация в електронната система, там беше посочена дата, къде и в колко часа ще е Телка и че не е необходимо лично присъствие.

# 154
  • Мнения: 6 257
В С.Загора баща ми подаде документите,не са му казали да се явява ,а че ще получи писмо за решението  ,но да чака 4 месеца.На мен ми се струва много времето.

# 155
  • Мнения: 1 495
В Пловдив явяване лично е за първо освидетелстване, които е явяват на преосвидетелстване е по документи!
Във всеки град е различно, трябва да се провери как е при вас!

# 156
  • Мнения: 557
В С.Загора баща ми подаде документите,не са му казали да се явява ,а че ще получи писмо за решението  ,но да чака 4 месеца.На мен ми се струва много времето.

От Ст. Загора съм. Така казват по принцип - да си вържат гащите. Подадох документи в началото на април  - не помня точната дата. В средата на юни ми се обадиха да си взема решението

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 68
А знаете ли дали вече издават пожизнен телк, съгласно измененията в Наредбата от 2023г.?

# 158
  • Мнения: 557
А знаете ли дали вече издават пожизнен телк, съгласно измененията в Наредбата от 2023г.?
На мен ми издадоха пожизнен и бях много изненадана. Не съм следила изменения в Наредби, но ето че имало обяснение.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 68
На 29.08.2023г. ми беше датата за вземане на решение, като документите ги занесох на място в ТЕЛК.
До момента не съм получила известие за писмо с решението /пише, че ще ми го изпратят по пощата/.
Дали е нормално да се бави или трябва да ходя на място да проверявам?

P.S. Става въпрос за ТЕЛК Пловдив.

# 160
  • Мнения: 1 495
Идете в ТЕЛК, Пловдив,във вашия състав да проверите какво се случва!

# 161
  • Мнения: 557
На 29.08.2023г. ми беше датата за вземане на решение, като документите ги занесох на място в ТЕЛК.
До момента не съм получила известие за писмо с решението /пише, че ще ми го изпратят по пощата/.
Дали е нормално да се бави или трябва да ходя на място да проверявам?

P.S. Става въпрос за ТЕЛК Пловдив.

Ако на 29.08. сте подали документите мисля, че е рано още за решението. . . Ама пък пишете че датата ви за решение била 29.08., което не зная какво точно означава. Аз подадох документите в началото на април и в средата на юни ми се обадиха да отида да си взема решението.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 68
На 29.08.2023г. ми беше датата за вземане на решение, като документите ги занесох на място в ТЕЛК.
До момента не съм получила известие за писмо с решението /пише, че ще ми го изпратят по пощата/.
Дали е нормално да се бави или трябва да ходя на място да проверявам?

P.S. Става въпрос за ТЕЛК Пловдив.

Ако на 29.08. сте подали документите мисля, че е рано още за решението. . . Ама пък пишете че датата ви за решение била 29.08., което не зная какво точно означава. Аз подадох документите в началото на април и в средата на юни ми се обадиха да отида да си взема решението.

На писмото, което получих, относно документите, които трябва да представя, пише, че датата за вземане на решение е 29.08.2023г. Съответно, аз по-рано занесох документите. Според мен на 29.08.2023г. комисията е взела решение, но чисто процедурно, кога го изготвят в писмен вид, кога го изпращат по пощата /може би през определен период ги събират и изпращат?/, може да отнема повече време.
Относно подаването на заявление за преосведетелстване, подадох в началото на м. април. Казаха ми, ще чакате писмо. След като 2 месеца не получих нищо, отидох на място и се оказа, че още не са стигнали въобще до моята та група заболявания /така се изказаха/ и да чакам. В началото на м. юли дойде писмото с дата за решение 29.08.2023г. Та с оглед на това, не знам доколко е нормално да чакам или има някакъв проблем.

# 163
  • Мнения: 1 495
Аз току що ги пратих по пощата исканите документи,ще ми ги разглеждат на 18.09 и ще чакам решението пак по пощата!
Преди две години,го получих след десетина дни! Сега ще видим!

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 68
На 29.08.2023г. ми беше датата за вземане на решение, като документите ги занесох на място в ТЕЛК.
До момента не съм получила известие за писмо с решението /пише, че ще ми го изпратят по пощата/.
Дали е нормално да се бави или трябва да ходя на място да проверявам?

P.S. Става въпрос за ТЕЛК Пловдив.

Ако на 29.08. сте подали документите мисля, че е рано още за решението. . . Ама пък пишете че датата ви за решение била 29.08., което не зная какво точно означава. Аз подадох документите в началото на април и в средата на юни ми се обадиха да отида да си взема решението.

На писмото, което получих, относно документите, които трябва да представя, пише, че датата за вземане на решение е 29.08.2023г. Съответно, аз по-рано занесох документите. Според мен на 29.08.2023г. комисията е взела решение, но чисто процедурно, кога го изготвят в писмен вид, кога го изпращат по пощата /може би през определен период ги събират и изпращат?/, може да отнема повече време.
Относно подаването на заявление за преосведетелстване, подадох в началото на м. април. Казаха ми, ще чакате писмо. След като 2 месеца не получих нищо, отидох на място и се оказа, че още не са стигнали въобще до моята та група заболявания /така се изказаха/ и да чакам. В началото на м. юли дойде писмото с дата за решение 29.08.2023г. Та с оглед на това, не знам доколко е нормално да чакам или има някакъв проблем.

И да довърша относно получаването на решение по пощата в Пловдив.
Оказа се, че до 1-2 дни след датата за решение, изпращат решението по Български пощи. В моя случай, дата за решение 29.08.2023г., изпратено на 31.08.2023г. Когато минаха 20 дни и нямах известие за писмо, реших да го потърся, като се обадих в ТЕЛК, и за моя изненада - вдигнаха телефона, бяха учтиви, дори ми дадоха баркод на писмото /макар и непълен/. Проследявайки го, излезна, че в същия ден са го върнали обратно като неполучено. След 2 дни получих обаждане от ТЕЛК да се разберем кога да отида на место да си го взема.

Съвет за Пловдив - ако чакате писмо, потърсете го в пощенския клон 1 седмица след датата за решение. Известията се губят, както и аз не бях получила, поради непълен адрес - от ТЕЛК не бяха посочили апартамент №.

Предвид измененията в Наредбата за медицинската експертиза, решението вече ми е пожизнено /онкологично заболяване/.

Общи условия

Активация на акаунт