Въпроси относно Телк...

  • 16 094
  • 194
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 145
Здравейте! Имам нужда от консултация. Синът ми е опериран от тумор на тестиса през м. февруари 2023 г., след което премина два курса адювантна химиотерапия. Диспансеризиран е и в момента е под наблюдение в УМБАЛ "Софиямед". Подадохме документи за ТЕЛК и от там получихме писмо, че следва да представим Удостоверение от КОЦ. Той не е диспансеризиран в КОЦ. Следва ли да представим удостоверение от УМБАЛ "Софиямед" и какво е това удостоверение, вероятно за извършеното лечение и че към момента е под наблюдение ли? Освен това искат документ от консултация с уролог, въпреки че представихме цялата медицинска документация от операцията, химиотерапиите, ЯМР и ПЕТ/КТ.

# 166
  • Мнения: 220
Ангелче, щом е минал химиотерапия, значи е регистриран в онкологично отделение към някоя болница, където се наблюдава. Онколозите от това отделение ще ви издадат нужното удостоверение за ТЕЛК

# 167
  • Мнения: 1 062
Питай на регистратура в отдерението, където му правят вливките и те ще те насочат( обикновено те дават, някъде имат и деловодство, но със сигурност знаят процедурите). А, за прегледа са ти казали- отиваш при уролог и  му обясняваш. предполагам на база документи от изслезванията, ще Ви издаде документ за пред ТЕЛК.
Аз, да ги похваля( макар, че то не е много за хвалене), получих писмо с дата за явяване, почти два месеца, преди изтичането на стария( едногодишен). Нещо са се разработили, като да не повярваш !?!

# 168
  • Мнения: 1 026
Здравейте, моля за съдействие.
На 20.09.2023 г. подадохме заявление(+епикризи и документи) в РКМЕ-София за ТЕЛК за моята майка. Уточнявам, че тя имаше ТЕЛК, който е прекъснат от 5 години. Тъй като не получихме писмо в указаният срок се свързанме с РКМЕ и от там разбрахме датата и мястото за комисия, като ни пратиха към ТЕЛКа за получаване на писмото. Ходих до там, но ми казаха, че няма писмо и ми дадоха само бележка с часа и датата на комисията. Попитах, дали няма да ни предоставят писмо, в което да са изброени документите, които трябва да подготвим, отговорът беше, че няма писмо и да нося всички епикризи и документи каквито имам за последните 3 години на определената дата. Нещо не съм убедена дали е така и бих искала да си получа писмото, но не знам към кого да се обърна. Нормална ли е такава процедура? Има 4 месеца до датата и се притеснявам, че нещо няма да е както трябва и ще се явим неподготвени.

# 169
  • Мнения: 855
За съжаление не мога да помогна, в същото положение съм. На 18.10 подадох документите на същото място, вчера пратих мъжът ми да провери какво става и ни препратиха към Първа градска, втори състав за информация.Там днес са написали на хвърчащо листче датата за явяване - 01.03.2024, писмо не са дали. Лично аз мисля началото на февруари да ходя пак да си търся писмото, та ако има още документи за вадене или изследвания за правене, да имам време да ги свърша. Личното ми мнение е, че писмо не е пратено и не мога да си го взема, защото просто не е написано. Ако някой ма други идеи за изискване на писмото, моля нека сподели.

# 170
  • Мнения: 4 148
Искам да споделя какви "грешки" се правят за да внимавате. Майка ми е с деменция, сърдечна недостатъчност и трудна подвижност. Кандидатствах за ТЕЛК. Писмото не знам къде го бяха оставили но съсед го беше донесъл отворено. Както и да е. 4 месеца имахме срок за събиране на прегледи. В деня на комисията взеха папката а аз чакам отвън. Оказа се, че съм забравила пълномощното и се върнах до вкъщи. После влязох да го оставя и когато лекарят отвори папката аз видях че са дали 100% с чужда помощ. Той видя че видях и потвърди. Такава дотук добре. Казаха да отида след 2 седмици да взема готовото решение. Отивам и понеже вече си го знам дори не чета какво пише и подписвам. Изведнъж виждам цифрата 85! Оказва се, че на изготвеното решение вместо 100 пише 85! Опита се да ме убеди как това са дали. Но аз знаех че не е вярно и се запънах. Казах, че комисията е дала 100% и съм го видяла с очите си. Лекарят ми го е показал. И като разлисти папката го намери. Почна се..ама колежката е нова и е сбъркала елате след 1 седмица. Сбъркала?! Ами ако не бях го видяла тогава?! То стана случайно че го видях. И сега честно всичко очаквам от тях. И кой по дяволите го прави?! Комисията беше си свършила работата. Значи по-надолу от персонала. И Защо?! Бонуси за всеки прецакан ли получават?

# 171
  • Мнения: 3 762
85 с чужда помощ се дава за дете. За възрастен, за да има чужда помощ трябва процента да е 90 и нагоре.
Моя колежка си подаде документи за освидетелстване на 06.11.23 г. Получи имейл да се яви пред комисия на 30 юли 2024 г.
Аз ходих на 17.11 да подам за освидетелстване на майка. Сигурно ще получа имейл за август, или септември.
Каква е тая система на работа, какво е това чудо. Пълна анархия. Човек ще умре, докато му дойде реда. Отвратена съм от цялата процедура. А съм видяла със сигурност малко от това, което ни очаква.
В кои случаи и по какъв начин комисията може да дойде на адреса? Вероятността майка да може да отиде на комисия е малка, заради здравословното й състояние.

# 172
  • София
  • Мнения: 274
85 с чужда помощ се дава за дете. За възрастен, за да има чужда помощ трябва процента да е 90 и нагоре.
Моя колежка си подаде документи за освидетелстване на 06.11.23 г. Получи имейл да се яви пред комисия на 30 юли 2024 г.
Аз ходих на 17.11 да подам за освидетелстване на майка. Сигурно ще получа имейл за август, или септември.
Каква е тая система на работа, какво е това чудо. Пълна анархия. Човек ще умре, докато му дойде реда. Отвратена съм от цялата процедура. А съм видяла със сигурност малко от това, което ни очаква.
В кои случаи и по какъв начин комисията може да дойде на адреса? Вероятността майка да може да отиде на комисия е малка, заради здравословното й състояние.

За кой град става въпрос?
Аз също съм подала на 6.11.23 г.  в София, за моята майка, но още нямам никаква обратна връзка.

# 173
  • Мнения: 3 762
В Силистра подаваме ние. Искат имейл за обратна връзка. На имейла си получих входящия номер на документите. На имейла ще получа и датата за явяване пред комисия.

# 174
  • Мнения: 4 148
Не е нужно човекът да ходи лично на комисията, може само по документи.  Това наистина е ужасно дълъг срок. Аз подадох за майка юли, комисията беше ноември. Все пак 4 м е поносимо, като се има предвид и че трябва да събираш епикризи и прегледи. Като зя всеки преглед си беше предизвикателство да намеря някой да се навие да дойде до вкъщи. Щото трябваше становище от кардиолог + кардиограма, от ендокринолог, от невролог, от клиничен психолог + етапна епикриза от личния и лабораторни изследвания. Успях да се справя, но ..недай си Боже да обжалват становището от НОИ и да го върнат за нов ТЕЛК..вече не знам дали втори път ще мога да кандардисам лекарите да дойдат. Това не го знаех, че има много случаи, когато НОИ обжалва решението. Тоест докато не получиш заверката не може да си спокоен. Даже..си мисля, че май по-добрия вариант е от първи път да не е максималното, но да мине отколкото да ти го върнат и да ти изгубят още една година с всички разправии.

# 175
  • Мнения: 1 026
В Силистра подаваме ние. Искат имейл за обратна връзка. На имейла си получих входящия номер на документите. На имейла ще получа и датата за явяване пред комисия.
Модерна работа сте в Силистра!!!Браво!
В София съм подала документи на 19.09.2023г., имаме дата за комисия на 14.02.2013г. И все още нямаме писмо, къде ли не ходих да го търся - пощата, поликлиниката, в която е разпределена за комисия, мястото където подадохме документите и не! Няма писмо! Да сме отидели с всичко каквото имаме е отговора! Много несериозно!
Това с мейла е толкова удобно! Благородно завидях!

# 176
  • Мнения: 4 148
А как разбрахте датата на комисията без писмо? Нали в писмото я пишат + какви изследвания трябват.

# 177
  • Мнения: 1 026
След, като не получихме писмо в 30 дневен срок, се обадихме там където подадохме документите, в градинката на Заимов. От там ни казаха къде е разпределена и да идем на място в поликлиниката и да си поискаме писмото.

# 178
  • Мнения: 4 148
Аз питам датата 14.02 откъде разбрахте без писмо? Или вече го намерихте?

# 179
  • Мнения: 1 026
От РКМЕ София на ул.Димитър Греков 2, намира се в градинката Заимов, там се подават документите първоначално. Сложно е нали? Дори да го обясня ми е сложно, пък да не говорим за другото.
Обадих се по телефона, защото не получихме писмо и ни трябваше информация. От там ни казаха, къде и за кога са я разпределили, но да си търсим писмото там където е разпределена.

Общи условия

Активация на акаунт