Падат есенни листа, а мамите от 'Искам бебе' очакваме нашите слънца ! /тема 34/

  • 33 441
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 348
И на мен ми е така, момичета. Много бързо ми мина, въпреки че в периода 7-8 месец имах чувството, че е цяяяла вечност и няма край….Някак хем ме страшнее, хем искам да идва вече, а няма накъде да се отлага, чакам го вече всеки ден Grinning
Одри, много кофти така, аз също подозирам подобно поведение вкъщи и ме е страх от непрестанното даване на акъл. Не толкова от даването, а от това да не е да не ми издържат нервите и да нагрубя някого. Все гледам да има баланс, знам че ми е емоционален период, обаче пък и само от едната страна съобразяване не става Sweat Smile

# 676
  • Мнения: 574
Не знам това с даването на акъл от роднините е много деликатна тема и почти винаги има сърдити. Но и с толкова разнопосочни “школи” за гледането на дете допълнително се усложнява положението. Давай вода, не давай, слагай обиколкици, не слагай, масажирай стъпалата, недей… 😃. А иначе за роднините св чудя коя стратегия е по-добра - да кажеш направо какво мислиш или да кимаш а после да си караш както си знаеш😅

# 677
  • Мнения: 692
Зависи от резултата, който искаш да постигнеш с роднините. Генерално, според мен, втората стратегия е по-добра ако искаш да запасиш психическото си здраве и отношенията с тях, защото са немалко случаите, в които като кажеш направо какво си мислиш ще се разрази спор, в който в повечето случаи няма как да ги убедиш във възгледите си. Аз приключих с обясненията пред роднини, ама давам ли вода, захранвам ли, спи ли бебето, реве ли.. детето е златно, еднорог направо. Спи, яде, гука и ни радва, пък само с баща му знаем колко го разнасяме по нощите от стая в стая.

# 678
  • Мнения: 3 227
Ами то даването на акъл е някакво внимание все пак, радвайте се.

# 679
  • Мнения: 1 169
Рядко се включвам.Надявам се ако има новини, то те да са само хубави!
Аз от няколко дни, буквално края на трети и началото на четвърти месец чувствам едни болки в корема. Понякога ги има, понякога не.... още преди месец и нещо, док ми каза, че е възможно да съм от "късметлиите" , които имат контракции през цялата бременност. А на мен ми е първа,и не мога и да предположа що е то контракция. 😁 Мирувам и понякога пия по 1 Но-Шпа. Има ли момичета с подобни оплаквания?

П.с: Оказах се със - rH ... та към 20-та седмица ми предстоят нови изследвания. Някоя да сподели опит?

# 680
  • Мнения: 574
Shu34 аз съм също с rh-. Нищо притеснително при първа бременност. Може да се вземе кръв и да се види бебето с какъв фактор е, ако и то е с -, нямаш грижи (ако мъжът ти е с -, всъщност май няма и нужда от тест). Ако е + (или ако не се тества), се бие една инжекция по време на бременността и една до 72ч след раждането. Това е за да не се образуват антитела и съответно да няма проблем при следваща бременност. При мен тестваха бебето чак след раждането, оказа се + и ми биха инжекция. На друго момиче се оказа - и не й биха.

Аз случих на роднини засега, като кажат - ние едно време..., аз им казвам какво и защо се смята сега и те се съгласяват Grinning. То обикновено си има логично обяснение за нещата.

# 681
  • Мнения: 3 227
Аз имах контракции от много ранна седмица 14-15 нещо, но не са били болезнени, даже не разбрах, че са контракции преди да ми каже доктора.
За резус фактора винаги тестват, ако майката е -

# 682
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 473
Добър ден от мен! Нищо ново като цяло, чакам си прегледа при АГ след 12 дни с нетърпение, че ще мине цял месец от последния преглед Simple Smile

Окъснях със запазването на час за хематоложката, трябваше да е тая седмица, ама има свободни часове чак за началото на февруари. Пуснах си обаче днес за пръв път от почването на терапията коагулация (без антиХа) и всичко е в норма за втори триместър, та си отдъхнах. Като наближи прегледа ще повторя и ще пусна и антиХа. Чувствам се добре, нямам синини, нямам изтръпвания по крайниците, като ми взимат кръв видимо не е сгъстена, а си тече нормално, та съм много щастлива от това засега.

Надявам се скоро да усетя и първите пърхания (а не къркорещи черва Grinning), тъкмо влязох в 16г.с.

# 683
  • Мнения: 902
Привет, момичета! Как сте?
Аз днес бях на преглед и шийката ми е завидните 4см! Предстои домашно парти с безалкохолна бира вкъщи с мм😅
Иначе дамата е добре. Докторката рече, че расте голяма… Дълга и бързо и по много качва грамовете.. Кой ще я ражда не знам!😅
Днес беше забавна много - дърпаше крака, ръце, ръкомахаше.. Аз все още не я усещам много и чакам търпеливо!
Иначе реших и да се запиша за следене в моя си град, за да имам опция и за раждане в него, ако всичко върви наред, защото не съм сигурна, че искам да раждам в Надежда. Та сега честичко ще си ходя на прегледи…

# 684
  • Мнения: 1 998
Литълче, страхотни новини! Нека все така добре да си расте девойката, пък все ще излезе някак. Grinning

# 685
  • Мнения: 132
Момичета, някой приема ли Алеракт орални таблетки и Утрогестан вагинални глобули? Имам останали не ми се ще да ги изхабя искам да ги дам на някой да ги оползотвори...  Някой ако има нужда ми пише на лично. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 2 161
При предишната бременност ми бяха изписали алеракт. Предполагам, че и при тази ще го пия. Но не ползвам Утрогестан.

# 687
  • Мнения: 1 139
callum, честито за Вяра! Нека скоро да сте заедно! Ако искаш пиши ми на Лс, моите зверове също са родени в заветната 30г.с., та знам какво ти е! ❤️

# 688
  • Мнения: 661
Здравейте момичета, надявам се да приемате нови членове. С много от вас се "запознахме" в съседната тема на Искам бебе. Все пак ще се представя.
На 37 години съм, имам детенце на почти 3 години. След 2 миседа и норманите покрай тях грижи и притеснения отново съм бременна. Вече съм в 14 г.с. и очакваме бебче в края на юли.
Ще се радвам да споделям с вас и вълненията около бременеето, раждането и запознаването с малкото човече.

# 689
  • Мнения: 2 130
callum, честита принцеса! Жива и здрава да расте, да трупа грамчета бързо и много скоро да се гушкате! 💓🍀💓
И аз като Одри много се радвах за Диди, когато стана майка. Но само тя си знае най- добре как е бременеела и как ги е чакала после да си ги гушка вкъщи. Страхотен човек е и винаги, винаги помага на всички 🍀 Диди, да цункаш момчетата от нас.

Общи условия

Активация на акаунт