Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 31 156
  • 582
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 145
И ние нямаме име, сега май последните дни сме се спряли на едно, но ...според таткото е то, според мен, като го видя, ще преценя май май, иначе з амониченимам много които ми харесват ...но за момче трудна работа, баткото харесва Александър (но вече има във фамилията това име) аз харесвам Боян, но племенника мие. Боян Simple Smile а каката е твърде малка, д аима претенции, сина ми се казва Стоян и като раждах малката, вика ако е момче, ще се казва Стоян, ако е момиче Стояна

# 76
  • Мнения: 2 034
Каката е решила, че бебето трябва да се казва Алекс, което всъщност е хубаво име, обаче толкова Алексовци и Александровци има... освен това се обривам при мисълта, че ще му казват Сашко. Grin

# 77
  • Мнения: 233
Въпрос към родилите
Какво памперси ползвате?

Вземам Mammia. Страхотни са като качество, нямам нито един пропуснал досега, не създават проблем и на бебето. А като цена мисля, че нямат конкуренция. Английски са и аз си ги поръчвам от олх. С баткото също ги използвах и бях много доволна.
Чувала съм добри отзиви и за Little angels, но не съм ги пробвала.

# 78
  • Мнения: 316
Честито за новите бебчета, да са живи и здрави!
А относно имената, най-много ми хареса Симон или аз бих избрала Симеон. Другите са ми прекалено често срещани вече. Ние вече избрахме име на бебка, но какво мислите за това, което казват, че бебето си идва с името на определени празници, става въпрос за големите празници. Ако бебето се роди както в нашите случай идват Петковден (14 окт) или Димитровден (26 окт), ще кръстите ли на празника? А ако е момиче както в моя случай, след като не харесвам никакво женско име по тези празници?

# 79
  • Мнения: 1 038
И ние нямаме име 🙄 Колебая се между Алберта и Бояна,а ако рвши да излезе на Димитровден,може и Димана да е...но не ми се вярва.
Голямо чудене е и при мен.Таткото е оставил решението в мои ръце-та Бояна или Алберта ?Какво мислите вие

# 80
  • София
  • Мнения: 1 374
jiraf4e, твърдо "за!" Бояна от тези двете. Звучи страхотно и нежно. 😊
Алберта ми звучи някак тежко и "чужбинско". А и как на галено? 🤔

# 81
  • Мнения: 62
Минавам и аз да се отчета с нормално раждане. 🤗
Днес в 14:05ч. проплака бебе Йоан (често срещаното🤷🏽‍♀️).

# 82
  • Мнения: 43
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Поздрави на всички които вече родиха своите слънчица. Много вдъхновяващи разкази прочетох и ви благодаря за това, че споделихте! Аз от една седмица съм с 1 см разкритие. Опитах много разходки, чистене вкъщи, подскачане на фитнес топка.. и нищо. Утре ми е термина и ако до четвъртък не започне спонтанна родова дейност, ще ме приемат в петък в болницата за да предизвикаме раждане, понеже водата на бебко е доста намаляла и не е добре да преносвам повече. Стискайте ми палци да си родя нормално. Притеснявам се малко от предизвикването на раждането защото много често срещам истории за такова раждане което завършва със спешно секцио. И така да е, важното е, че скоро ще си целуна бебето!

# 83
  • Мнения: 11
Здравейте,
Включвам се за да ви представя и днешното бебе-Карина ,52см и завидните 4150гр😳
Раждането започна нормално и за мое голямо съжаление премина в секцио,зелени води изчакахме доста и дадохме шанс да тръгне сама при все,че имах 8см разкритие,но така и не се спусна в таза,явно зарази големите си размери.
Малко съм разочарована,защото се бях настроила на нормално раждане и сега съм в шок. Отделно болката е ужасна-не знам как мамите си го избират доброволно.
Утре ще се раздвижвам и дано болките минат по-скоро

Днес си й беше термина Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 4 751
Още 10 да родя пак ще избера нормално да бъде 😊

# 85
  • Мнения: 398
Честити да са Йоан и Карина ! Живи и здрави бъдете ! Бързо възстановяване!🍀❤💐

# 86
  • Мнения: 598
По темата с често срещаните имена и манията за оригиналност...
След години, когато попитате младите родители
- Как го кръстихте?
- Радка, на баба и Рейчъл
😄

Честити Йоан и Кари, много да радват мама и тати Heart

# 87
  • Мнения: 241
Честито на всички нови мами🤗 Да са много здрави, щастливи и много да ви радват❤
Бързо възстановяване на всички и много стиснати палци на тези, които им предстои сега!!

За имената, ние още преди опитите си избрахме Симеон, много го харесвам това име. Но чакаме момиченце и живот и здраве ще е Симона😁
Но Йоан/а също е много хубаво.

Аз съм още 37+3, имам чувство, че и аз ще съм от последните родили 😅 Имам все по-силни болки в срамната кост, едвам си обувам клиновете.Бебка я усещам много високо,постоянно ме рита в ребрата,чак боли.Лекаря ме кара да правя по-дълги разходки, то пък не е спряло да вали и аз продължавам да си лежа по цял ден🤣
До преди 2 3 седмици се чувствах страхотно, по цял ден бях навън или вкъщи вършех нещо, качила съм 8 кг общо и не очаквах изобщо да ми тежи толкова накрая,чудих се като четях другите момичета как се чувстват. Ама сега ги разбирам, чувствам се като тюлен, всичко ме боли, охкам на всяко ставане, мрънкам постоянно 🤣 Искам да гушкам бебе вечее❤

# 88
  • Мнения: 233
Често или рядко срещано, важното е да усещате, че е точното име. Ние много трудно избрахме името и накрая баткото беше този, който избра едно от четири, между които се колебаехме. Определено не сме избирали на база колко е разпространено, а гледахме други критерии. Даже сега ме изненадвате, че Йоан е много разпространено. Аз не съм засичала никъде друго момченце с това име, нито възрастен познавам, който да се казва така. А ето че имаме адашче в групата 😊

# 89
  • Мнения: X
Първо, честито на всички родили! Толкова е яко, че след цели 9 месеца на оплаквания, болки, повръщания, темата започва да се запълва с пухкави бебоци! Искрено желая на всяка майка, отделена в момента от бебето си, съвсем скоро да се съберат и всичко да бъде наред! Кураж и здраве!

За имената: Йоан много ми харесва, както и Матей. Не мисля, че има значение колко често срещано е щом на родителите им харесва. Онзи ден една жена беше писала, че е кръстила дъщеричката си Вяра. Аз се казвам така и ми стана много мило, рядко срещам това име. Ние бяхме избрали името още преди да разбера, че съм бременна и нямам вече търпение да го наречем така.

Пък аз от 16 и 30 днес имам различни стягания и съвсем леки болки при контракции. Интервалът между тях е от 5 до 10-15 минути с различна продължителност е всяко стягане (1 минута до 2 и нещо). Чух се с АГ, каза да не се притеснявам и да му звъня по всяко време. За сега да се следя и ако вече има истинска болка да му се обадя и ако нищо не се случи през нощта утре сутрин да отида на преглед и да провери плацента, води и за първи път дали имам разкритие. В 38 и 4 дни съм, та ще видим дали ще излиза или са просто подготвителни. Сега обмислям да се пробвам да поспя и ще видим какво ще се случи. Днес и рождения ден на мама, така че може да и подаря един хубав бебок. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт