Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - тема13

  • 55 296
  • 777
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 326
Във Ренесанс са големи има и гаражи ние взехме във Парк Вю гадно са го измислили там с рампа но за две коли неудоно но е някакъв вариант иначе за 8500 Е го взехме
Извинявай, не разбрах много. Взели сте в Парк Вю паркомясто или? Обмислям варианта да вземем (ако намерим) паркоместа в някой от комплексите наоколо. Чудя се за този новия, който ще се строи пак там до парка. Там дали ще продават паркоместа на хора, които не са закупили жилище там? Thinking

# 16
  • Мнения: 33
Взехме апартамент със парково място там споменах го по темата със паркместата много е трудно да си намериш място за две коли почти никой стройтел не предлага повече от едно място на апартамент а при нас са измислили вариант със тези рампи доста неудобно но е вариант все някакъв за две коли иначе по въпроса ви за тази друга сграда до парка съмняваме да предлагат на неживущи в сградата да закупят паркови места

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 10:10 от st0kata

# 17
# 18
  • Мнения: 681
Marto,ето затова бягам надалече от кварталите.Не искам никой да обидя.....,но в  кварталите няма как да си съжителстваш с интелигентни,образовани и грамотни хора.Знам,че има изключения,но за съжаления са много малко.
Продали нивата на село,че да купят двустаен маломерен в Ренесанса,Сезоните ,Парк Вю и т.н.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 968
Аз нямам нищо против неграмотните и селяните стига да: не пушат на абсорбатор, да не слушат музики силно и да не вдигат купони, да не дънят климатици до спалнята ти, да не въдят кучета и котки и ако въдят да не чистят след тях, да не се возят в асансьора с изправен кален велосипед чиито гуми оставят мръсотия от всякакви лайна по стените, да не пускат перални след десет вечерта, да не паркират където им падне, да не държат двайсет годишният си дизелов автомобил сутрин в шест да работи десет минути до блока, да не се правят на домашни майстори след работно време и в почивните дни.

# 20
  • Мнения: 18 499
Wink Затова е добре човек да си подбира средата, а не да разчита на изключенията.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Marto,ето затова бягам надалече от кварталите.Не искам никой да обидя.....,но в  кварталите няма как да си съжителстваш с интелигентни,образовани и грамотни хора.Знам,че има изключения,но за съжаления са много малко.
Продали нивата на село,че да купят двустаен маломерен в Ренесанса,Сезоните ,Парк Вю и т.н.
Това май вече го говорихме. Почти не остана варненец кореняк, който да драпа за центъра. Преориентираха се интелигентните и най-вече заможноните. Точно селтаците съставляват преобладаващата част от мераклиите за центъра. 30 квадрата да са, на центъра да са... Те нивите рядко стигат за нещо повече.

Има ли някой в темата опит с "вода на кооперация"? Предполагам, че всяка кооперация има своите особености, но все пак съм боса в темата, а в интернет не успявам да намеря почти никаква информация. Май защото не са много законни тез неща.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 995
vgi - не мисля, че това в кой квартал или централен район живееш е определящо за това, колко грамотен, възпитан и интелигентен си. Simple Smile И аз мисля, че като цяло народа масово е супер прост, глупав и неадекватен, но не обобщавам, винаги има изключения.

И за да не съм напълно офф да напиша малко впечатления от работата на Перинов и синове, които бяха избрани за строител на сграда Младост.
Та, след първия малко по-сериозен дъжд се наблюдават лоши неща, в подземните парко места в няколко участъка си капе яко вода, в мазите също. Има няколко апартамента, на които са им мокри подовете, но не и стените и таваните, което е супер странно, там проблема може би е от делитационната фуга на покрива. За всичко това е уведомен домоуправител и инвеститор, уж от Явор са се задействали да си оправят нещата, дано се случи скоро, че ако хване студ и тая вода стане на лед ще стане грозна картинка.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 968
Нормално, навсякъде качеството е зле. Аз съм си въвел понятието допустимо качество, нещо с което може да живея. Иначе изпълненията дори визуално на най-големия лукс, като се вгледаш и намираш проблеми.

# 24
  • Мнения: 424
Marto,ето затова бягам надалече от кварталите.Не искам никой да обидя.....,но в  кварталите няма как да си съжителстваш с интелигентни,образовани и грамотни хора.Знам,че има изключения,но за съжаления са много малко.
Продали нивата на село,че да купят двустаен маломерен в Ренесанса,Сезоните ,Парк Вю и т.н.
Виж го ти аристократа със синя кръв. Що не отидеш да живееш в Лондон тогава то цяла България е едно село колкото Лондон или Париж.

# 25
  • Мнения: 3 877
Didi, за къде питаш за вода на кооперация?
 Проучвали сме няколко - в общия случай дори и в момента да има вода  не се знае дали собсвеникът ( да, защото и това е станало бизнес) ще те хареса и ще те остави или ще ти врътнат кранчето. Обикновено има един, който има договор с ВиК и главен водомер, от там нататък той пуска по улиците. Обикновено е некачествено направена, с много загуби, които разбира се влизат в разпределението и цената на водата..
Сус собственик на кооперацията пак по-бива, драмата е, когато е баш кооперация и се плаща за всеки ремонт по "мрежата"
Като цяло бягай яко от кооперации!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 156
За Прибой питам. Сподели, ако знаеш подробности за него район.
То за места, където няма партида към ВиК, има ли избор човек? Възможно ли е да си направи кладенец и примерно с помпа да си вкара водата от него в тръбите в къщата? Rolling Eyes То е ясно, че качеството на водата остава на негова отговорност. При частните кооперации кой отговаря състава на водата? Щом има един официален клиент към ВиК, значи все пак водата е свързана с водопровода на града. Така ли да разбирам? Или има вариант да е от някакъв местен източник?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 968
Биеш сонда по 130лв на метър и вадиш вода. Това е варианта, ако няма ВиК. Не е кой знае какво като разход, примерно 6000-7000 евро за сериозен сондаж. След това имаш и някакви разходи за помпа и цистерна. Абе с 10 000 евро си решаваш проблема с ВиК.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 156
А има ли вариант водата, която изкопая, да не е годна за пиене? И това кога се разбира - някак си се взима проба преди сондата ли? Ако излезе негодна вода, има ли как да се пречисти и да стане годна и колко би струвало това?

# 29
  • Мнения: 33
Няма как да разберете водата дали е годна или не преди да я откриете.След сондажа (ако евентуално ) намерите вода се взема проба и се дава в ХЕЙ , има някакви норми в който може да влезете и преди да я вкарате във жилището да премине през така наречените Станций за преработка и филтриране на вода последователност от филтри + някой имат и химическа обработка зависимуст от финансите някой си моннтират и такива станций и на ВиК вода но това ще ви помогне само ако водата която откриете (ако откриете, защото има вариант и 30-100м да дълбаете и да не излезе нищо) да е що годе добра или поне да се повлияе на обработка.Успех и наслука с начинанието ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт