ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - В училище или под карантина не скучае деветокласната дружина

  • 40 029
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 336
В някои ЧУ още от вчера се върнаха 5-7 клас, Иззи осигурява тестовете за своя сметка.

# 706
  • София
  • Мнения: 9 113
От Фейсбук страницата на МОН:
УЧИЛИЩАТА СЪЩО ЩЕ МОГАТ ДА ОСИГУРЯВАТ ТЕСТОВЕ, ЗА ДА ВЪРНАТ ПО-ГОЛЕМИТЕ УЧЕНИЦИ В КЛАС
Ако училищата осигурят със собствени средства тестове за учениците от V клас нагоре, те ще могат да ги върнат в клас още преди Министерството на образованието и науката (МОН) да е предоставило безплатни. Това ще бъде разрешено с нова заповед на министрите на здравеопазването и на образованието и науката, която ще актуализира действащите в момента Насоки за обучение и действия в условията на извънредна епидемична обстановка в училищата. Промените вече са подготвени в МОН и са изпратени за съгласуване в Министерството на здравеопазването.

# 707
  • Мнения: 858
Е супер.
 Само, че мноооооого ме съмнява някое училище да си прецака бюджета в името на децата.

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 15:36 от ratridi

# 708
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Пред това, че им се полага отделно допълнително финансиране заради ковида, е логично да имат отделени средства. Друг е въпросът, че вероятно са ги вложили в осигуряване на устройва и допълнителните плащания към педагогическия и непедагогическия персонал и едва ли са предполагали, че ще трябва да отделят перо за тестове.

# 709
  • Мнения: 47 998
Добре де, след колко години пандемия министерството или училищата ще се сетят, че трябват тестове? То не е и смешно вече. Може би очакват,че утре ще тръгне гъши грип,който ще измести прилепа,  или ще мине спътника да напръска,и готово,свършва пандемията и край, всичко си е както преди
 Ми то се видя, че е такава ситуацията. Ми па да бяха се организирали от 15 септември- пари, тестове,поръчки, организация и прочие. Проглушиха ни с тия плюнки, поръчки е последния момент и всякакви простотии.
Миналата година беше снимано едно училище, бяха направили отделни входове за класните стаи през прозореца. Колко го подиграваха! Ми по-добре така, бърза реакция и организация, отколкото тази безкрайна агония. И чааааакане. И мръъъънкане.

# 710
  • Мнения: 858
Нямам сили даже да се ядосвам.
“Агония” е точно в десятката.
Ще берем плодовете след години, ама ще е късно.
Това не е нормално. В службата имам колеги, които от време на време, на ротационен принцип явно с другия родител си водят дечицата. С таблети и децата “уж” водят часове. Трагично е.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не искам да всявам смут ,но се видя повече от ясно, че училищата не са източник на зараза. И не е хубаво да ги третираме като такива. Децата не са прокажени. Парите за тестове и заплати можеше да отидат за по -добро образование , квалификации, клубове ,вместо в джобовете на частни компании. Хубаво е поне, че има възможност да се извади сертификат за антитела. От двата класа на дъщерите ми повечето деца имат антитела. Някои над, други под 150, но имат . Което означава, че седенето на този етап вкъщи е вредно,излишно и тъпо. Учителите се бяха опазили, но тази година се изредиха (да,повечето са ваксинирани така и така),тоест и от тук проблем вече няма. Да връщат децата вече. И вълната почти мина. До следващата, надявам се последна, има поне 2-3 месеца, в които да е спокойно. Пък тогава, ако искат, да ги оставят, но във ваканция за 2 седмици и после нормално на училище . Както си беше преди . Какво е това назландисване, не знам.

# 712
  • Мнения: 47 998
Аз от университетите съм ептен в потрес. Не знам в същата държава ли живея,дето хора са преписвали книги с риск за живота си. Навсякъде всичко е толкова посредствено и хаотично,че наистина не се и ядосвам вече.

# 713
  • София
  • Мнения: 9 113
Ами подозирам, че докато не паднат бройките, няма да се преборим за връщане без нищо. Затова съм склонна да си плащаме тестовете 2-3 седмици, докато осигурят и за големите или паднат бройките до под нивата за тестване.
В крайна сметка 20 лева на седмица не са кой знае какво за 2-3-4 седмици.
Писах на нашия директор. Той ми отговори, че чака заповед, за да може да предприеме каквито и да е действия. Ще пусне анкета след това.

# 714
  • Мнения: 858
С позитивни мисли и пренасочена позитивна енергия в посока Министерство на образованието  да им настроим чакрите и да се върнат децата в училище. GrinningGrinningGrinning
п.п. Фен съм на Мая от “Братя”.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
А,то без нищо няма как,ама поне да е по-бързо,да ползват но малките тестовете. Или 1 седмица малки,1 големи ,докато не дойдат още тестове.

# 716
  • Мнения: 7 399
....... Затова съм склонна да си плащаме тестовете 2-3 седмици, докато осигурят и за големите или паднат бройките до под нивата за тестване.
......
               Аз не съм съгласна "да си плащаме"! Студентката ни прави два пъти в седмицата тест от 25 лв ,за един месец това са 200 лв.Съжалявам,но да се пълнят джобовете на мошениците не съм съгласна.Да плащаш космически такси в университета и да даваш още доста пари на месец не го намирам за нормално.Сега вече има зелен сертификат ,защото преболедува и има антитела,но това е само за 3 месеца,а после какво - пак пари за тестове или ваксини.Сватята е ваксинирана и в момента е болна и то не съвсем леко боледува/както обещават/ .Като в омагьосан кръг сме.И въпрос - до кога? Видяхме им здравната система - болен в интензивно на кислород да пуши....ами просто е смешно и заключени - защо? За да може да спи спокойно персонала.До сега не съм видяла ключ отвътре на интензивно отделение.Не,че съм виждала такъв и отвън на вратата.Съвсем ни взеха за балъци.

# 717
  • София
  • Мнения: 9 113
Според нашия директор един тест струва 4 лв.
След три месеца може да се тества отново и ако има над 150 антитела пак ще си има сертификат и няма да има нужда да се тества.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Според нашия директор един тест струва 4 лв.
След три месеца може да се тества отново и ако има над 150 антитела пак ще си има сертификат и няма да има нужда да се тества.
Ама 4 лева, но на толкова вероятно го купуват на едро? Защото в аптеката , мисля, струват такива надеждни тестове 8 лв. Не е малко. И то дори не е заради парите, а заради принципа. Разбира се, тук върлите проваксъри ще кажат "да се ваксинират децата", като не искате да плащате тестове. Което вече е твърде много. За възрастните мога да го кажа най-спокойно. Но за децата хич не искам в такива конспирации да се влиза, а то почти чука на вратата вече.

# 719
  • София
  • Мнения: 9 113
Аз не казвам, че е идеално решение, но за мен е някакво разумно временно решение, което ще даде възможност на децата да се върнат присъствено в училище.

Общи условия

Активация на акаунт