Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено Тема 21

  • 23 943
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 034
Изобщо не ми харесва това обръщане на хората едни срещу други заради ваксината. Всеки има право на лично мнение и решения (поне засега). Защо трябва някой да налага своето мнение? Важно е да сме информирани - предимства, недостатъци, а след това всеки си решава.
Реши ли се нещо за тестовете на малките и кога ще ги връщат в училище?
Аз съм на мнение, че ДО трябва да продължи още една, две седмици, а след това с тестове.

# 721
  • София
  • Мнения: 7 277
Изобщо не ми харесва това обръщане на хората едни срещу други заради ваксината. Всеки има право на лично мнение и решения (поне засега). Защо трябва някой да налага своето мнение?
Защото някой вярва, че всички трябва да действат като едно в тази ситуация. Много е просто.

# 722
  • Мнения: 21 440
Личното мнение в тази обстановка е като да трябва да гребем с всички сили към брега, защото корабът потъва, пък някой да има лично мнение, че е по-добре да скръсти ръчички, а друг - да му е по-кеф да гребе в обратна посока.
Дали трябва толкова да му зачитаме мнението, като ще ни удави и нас с глупостта си.

# 723
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не ми харесва това обръщане на хората едни срещу други заради ваксината. Всеки има право на лично мнение и решения (поне засега). Защо трябва някой да налага своето мнение? Важно е да сме информирани - предимства, недостатъци, а след това всеки си решава.
Реши ли се нещо за тестовете на малките и кога ще ги връщат в училище?
Аз съм на мнение, че ДО трябва да продължи още една, две седмици, а след това с тестове.
И на мен не ми харесва да съм на ДО трета поредна година и няма как да не съм настроена срещу неваксинираните, защото 9 от 10 новозаболели са неваксинирани и заради увеличените бройки и натискъа над болниците аз търпя ограничения. Да не кажа, че може и да търпя загуби. И като знам че на 90% от хората без ваксини мнението им е базирано на конспирации и как щели да ги чипират и още повече се настройвам срещу такива. Толкова ме е яд, че има толкова прости хора. И с това ДО ще си произведем още прости хора.

# 724
  • София
  • Мнения: 11 982
Изобщо не ми харесва това обръщане на хората едни срещу други заради ваксината. Всеки има право на лично мнение и решения (поне засега). Защо трябва някой да налага своето мнение? Важно е да сме информирани - предимства, недостатъци, а след това всеки си решава.
Защото неваксинираните с лично мнение препълват болниците и лишават останалите от лечение. Защото децата са трета година на ДО. Защото предстои поредното затваряне. Защото станахме за смях на Европа. Да, много е важно да сме "информирани" от интернет и социалните мрежи. Smirk А мненията са като задниците - всеки си има такова. Включително неграмотният Манго от Филиповци.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 034
Проблемът според мен е, че голяма част от българите отдавна нямат доверие в държавата ни и че тя се грижи за нашето добро. Аз имам лични съображения защо не искам да се ваксинирам и това обръщане един срещу друг не помага на никого и няма да ме убеди в нещо, а само създава допълнително напрежение в тази и без това ужасна обстановка. Но да не обръщаме темата в за и против ваксини.
Скоро изкарах вируса, но нямам нищо против да правя друго каквото ми е по силите - да се тествам колкото често трябва и да тествам децата.

# 726
  • Мнения: 1 032
Румка, 80% от възрастните ли са с противопоказания? Интересно ми стана.
Явно само в България вирее този уникален ген на противопоказанията.

20% от общото население е ваксинираното. Махнете младежите до 18г(само 1-2% от тях май имат ваксина, ако не и по-малко, не помня), махнете преболедували в последните 6 месеца(не са малко), които също не бива да избързват с ваксинацията, махнете малко, но все пак някакви хора в селата дето не са чули за това и не можеш да ги убедиш(като селото на онази починала родилка) - мислите ли, че остават 80%. Остават не повече от 30%. Което е напълно приемливо като база на наличен колективен имунитет. Обаче дори и да го има, няма как да се усети поради тоталния срив на здравната система, и в доболнична, и в болнична част...

# 727
  • София
  • Мнения: 11 982
Защо да махаме младежите до 18 години? И колко милиона са преболедували в последните 6 месеца, че от 80 стигнахме до 30%? То бива едно към гьотере, ама все пак...

# 728
  • София
  • Мнения: 14 672
Румка, 80% от възрастните ли са с противопоказания? Интересно ми стана.
Явно само в България вирее този уникален ген на противопоказанията.

20% от общото население е ваксинираното. Махнете младежите до 18г(само 1-2% от тях май имат ваксина, ако не и по-малко, не помня), махнете преболедували в последните 6 месеца(не са малко), които също не бива да избързват с ваксинацията, махнете малко, но все пак някакви хора в селата дето не са чули за това и не можеш да ги убедиш(като селото на онази починала родилка) - мислите ли, че остават 80%. Остават не повече от 30%. Което е напълно приемливо като база на наличен колективен имунитет. Обаче дори и да го има, няма как да се усети поради тоталния срив на здравната система, и в доболнична, и в болнична част...
Като гледам препълнените болници, ще да е много лабав тоя колективен имунитет. 😒

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Спокойно, тестовете вече са купени от наша фирма. Днес изтече информация какви са. Не мога да намеря линка, но бяха доста евтини, центове.

# 730
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Да, много е важно да сме "информирани" от интернет и социалните мрежи. Smirk А мненията са като задниците - всеки си има такова. Включително неграмотният Манго от Филиповци.

Неграмотният Манго от Филиповци да е проблема... от него поне очакваш подобни реакции и разсъждения.
а то се прескачат от грамотен по-грамотен, от био и фит нагоре да изразяват такива мнения, че се чудиш откъде точно са си ги извадили Grinning

# 731
  • София
  • Мнения: 7 053
Да не забравяме каква е темата на темата 😂 :
Скрит текст:
Помагало за родители на деца в електронното обучение:
1. Не удряйте детето и не му казвайте, че е тъпо като баща си.
2. Сложете си уиски в чая. Ако сте от по-традиционно семейство – сложете ракия.
3. Знаем, че имате работа, но кое е по-важно? Да има какво да ядете или детето да знае какви въглища има в Рило-Родопския масив?
4. Ставайте преди детето си. Винаги могат да ви изненадат с тест в първия час.
5. Когато преподавателят сбърка, не се включвайте, за да му обясните по какво имате две висши.
6. Ако нямате шестица на теста, който вие сте решили, не обяснявайте на учителя колко е тъп учебникът и как той нищо не разбира.
7. Мента, глог и валериан може да се пие и сутрин, ако от алкохола ви избива на агресия.
8. Централата на МОН е на този адрес: бул. “Княз Дондуков” 2A. Тел. за граждани: 0800 16 111. Всички имаме какво да им кажем.
9. Ако след 10-ото (с думи: десетото) обяснение детето продължава да не разбира защо змията е поканила само 12 двукраки кокошки и 8 четирикраки таралежа на рождения си ден (тая змия няма ли други приятелки змии, под ягодите?!), не го наричайте малоумно, слабоумно (и/или други производни) и не го питайте: “ТИ ИЗОБЩО МИСЛИШ ЛИ, БЕ?!”
10. Ако помагалото е над 200 страници и/или с твърди корици и/или гланцирана хартия, не го хвърляйте по детето.
11. Ако сте традиционалисти и предпочитате чай с ром и/или коняк, сипете и на детето си – не бъдете скръндзи, математиката е трудна за понасяне без подходящата отвара за бистрота на ума.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 326
Малко преди стр 50, заповядайте в новата, месечна тема

# 733
  • Мнения: 11 908
Не мога да обсъждам хората без ваксини, всеки знае себе си. Аз лично в момента се възстановявам, все още в карантина, с ваксина от август, т е 2 мес и толкова "леко" го карах, че така съм боледувала не повече от 2,3 пъти в живота си. Така че, не бих се гневила срещу не ваксинирани, защото по ирония на съдбата, от каквото  не сме се ваксинирани, такова не ни е стигнало в семейството.Предпоследният пример беше с Бронховакс, след което детето, тогава в ДГ направи първа пневмония. Но той си е кекав да кажем. Последният пример-аз, с ваксина.
Обаче-изключително странно, нелогично и деструктивно ми е рие ето срещу тестове. Почна се със "спомени" нам кога си и къде си имало една гадна/мърлява/некъдърна и тн мед сестра и народът полудя, че ще му незнамсикскви детето
Преди месеци попитах в една тема, няма ли да ви е спокойно, като тестват децата, в отговор последва орепчване, че "Ние сме си спокойни"
Не съм лекар, нито имам общо с медицината но нали профилактика върви преди нея, има ли някой, който не вярва в това? Е, това е начинът-профилактика, отстраняване на болни, здравословна среда.
Заклинания, магии, не помагат помага здрав разум и предпазливост

Общи условия

Активация на акаунт