Малко помощ - как си организирате времето?

  • 3 044
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте. Преди няколко седмици писах тема, че ме очакват нови неща. Нова работа, университет, нова среда. До тук добре, успях да изляза от зоната си на комфорт и да се почувствам наистина жива. Обаче от няколко дни съм много изморена. Работата ми е хубава, но двама от колегите ми са в болница с Ковид и се налага да работя само с един почивен. Прибирам се в 19 часа и веднага сядам да уча и да ск правя упражненията от университета. Лекциите уж ги слушам на работа и вечер си записвам това, което са изпратили. Няколко дни не мога да се наспивам, защото сутрин от рано съм на работа, а вечер имам да правя упражнения и да ги пращам на преподавателите. Някой бил ли е в такава ситуация, как си организирате времето, как успявате да се наспивате? Всяка информация и съвет ще са ми полезни.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 15:44 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 31 364
Наспивам се като дойдат почивните дни.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 006
Кое вършиш качествено - работата, на която ходиш недоспала и скапнала от умора или учението, за което почти не ти остава време, пишеш нещо си там вечер "на коляно", в изморено и заспиващо състояние? То ясно, че работата ти е по-скоро занимавка, отколкото работа, щом имаш възможност да си слушаш там лекциите, ама все пак.

# 3
  • Мнения: 40 263
Това не е въпрос за организиране на времето. Организиране на времето е ако за днес имаш десет задачи, всяка за около половин час време, и вече дали ще успееш да ги свършиш за пет часа и после яйляк, или ще ги вършиш цял ден и накрая пак ще остане нещо несвършено, това е въпрос на организация на времето. А при теб то просто не стига - не можеш да събереш две кофи по 7 литра в кофа от 10 литра, каквато и организация да правиш.

# 4
  • Мнения: 188
Кое вършиш качествено - работата, на която ходиш недоспала и скапнала от умора или учението, за което почти не ти остава време, пишеш нещо си там вечер "на коляно", в изморено и заспиващо състояние? То ясно, че работата ти е по-скоро занимавка, отколкото работа, щом имаш възможност да си слушаш там лекциите, ама все пак.
Ако ми е само занимавка, дали щях да работя, предвид че уча? Моля ви, не се изказвайте неподготвена. Работя, защото се издържам сама, нямам подкрепа от никой, уча, защото това нещото с което искам да се занимавам.

# 5
  • Мнения: 40 263
Да, и това е цената - недоспиване и понижена ефективност и в работата, и в ученето. И лишаване от социален живот и забавления. Не си първата, нито последната. Стискаш зъби, отспиваш си в събота и неделя, и ако имаш сили устискваш. Но няма какво да се направи.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако ми е само занимавка, дали щях да работя, предвид че уча? Моля ви, не се изказвайте неподготвена. Работя, защото се издържам сама, нямам подкрепа от никой, уча, защото това нещото с което искам да се занимавам.
Tи сама си го написала - слушаш лекции по време на работа, съответно работата ти е "отбий номер" и да ти върви стажа, че и ти плащат за това. Никой нормално, да не казвам тежко, работещ не е в състояние на работа да прекарва толкова време, че чак да си слуша лекци. Чак се чудя как те оставят толкова време да не работиш на работа, дори продавачките в магазизни за дрехи ги карат да преподреждат дрехите, като нямат клиенти (нещо което не одобрявам де).

# 7
  • Мнения: 1 983
Ако ми е само занимавка, дали щях да работя, предвид че уча? Моля ви, не се изказвайте неподготвена. Работя, защото се издържам сама, нямам подкрепа от никой, уча, защото това нещото с което искам да се занимавам.
Tи сама си го написала - слушаш лекции по време на работа, съответно работата ти е "отбий номер" и да ти върви стажа, че и ти плащат за това. Никой нормално, да не казвам тежко, работещ не е в състояние на работа да прекарва толкова време, че чак да си слуша лекци. Чак се чудя как те оставят толкова време да не работиш на работа, дори продавачките в магазизни за дрехи ги карат да преподреждат дрехите, като нямат клиенти (нещо което не одобрявам де).

Може би работата й е физическа, например подрежда стоки или нещо подобно. Вероятно тогава слуша. Какво работиш?
Относно организация - не можеш да го организираш, трябва сама да прецениш при ученето например кой предмет ти е по-важен, друг може нарочно да оставиш на поправка, за да имаш време.

# 8
  • Мнения: 31 364
Афродита, зависи каква е работата.
И аз съм имала възможност да уча докато работя.
Но това беше за месец само, после друг проект ми дадоха.
Макар че не беше пълноценно учене. Попрехвърля малко материал на телефона, поработя като трябва и така.
Но все е нещо.
И беше точно месец преди изпитите. Супер се получи.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 199
Не мога да отговоря. Аз се прибирам от работа в 19 и докато оправя вкъщи, вече е 23.
Супер уморена съм.
Не мога да си представя да уча така.
Когато учех, работех, но почасово.

# 10
  • Мнения: 782
Аз изобщо не разбрах какъв беше смисълът да те нападат понеже си решила и да учиш, и да работиш, но както и да е.
Моят съвет е да приоритизираш по отношение на ученето - не се старай за 6-ци и не учи еднакво по всички предмети. Това, което е най-спешно и най-важно, там вложи повече труд, по останалите предмети, дори и да се явиш направо на поправка, едва ли ще е фатално. Гледай да си взимаш почивни дни, когато можеш, примерно някой петък или понеделник, комбиниран със събота+неделя ще ти стига времето за всичко.
Спокойно и не забравяй да се храниш здравословно и да спиш, не може да ти е по-важно домашното пред здравето - едното е поправимо, другото не.
Успех и горе главата, много хора са успели по този начин, и ти няма да си изключение. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Може би работата й е физическа, например подрежда стоки или нещо подобно. Вероятно тогава слуша. Какво работиш?
Относно организация - не можеш да го организираш, трябва сама да прецениш при ученето например кой предмет ти е по-важен, друг може нарочно да оставиш на поправка, за да имаш време.
Дано не е така както си го написала, че ще е ужас. И после да не ти се налага да контактуваш с хора с такова учене, камо ли да се налага да ползваш услугите им. От много дини под една мишница не се успява. Няма как хем да си пълноценен работник, хем да учиш качествено, а постовете тук да учи само по някои предмети направо ме потрисат. Как определяте кой предмет е по-важен и кой по малко важен, от гледна точка на студент, който и представа си няма ако заработи по специалността си какво ще му е от полза? Да не говорим, че разлинчите длъжности изискват различен ресурс. Иначе да, много хора избутват някаква си диплома, работейки нещо си там. После идва трудното.

# 12
  • Мнения: 1 983
Защо да не може да слуша, ако върши машинално работата, например като чистиш не можеш ли едновременно да слушаш? Виж ако беше работа с мисловна дейност, тогава е проблем. Това с ученето е временно, докато дойдат колегите, които са болни. Зависи какво какво учи, но наистина понякога има предмети, които не са чак толкова важни, може за изпита да ги учиш допълнително, ако можеш да отложиш.

# 13
  • Мнения: 782
Според мен е похвално, когато човек, на когото не му помага семейството намира начин и мотивация да учи. Това, че мама и тати не могат да пращат пари не може да бъде причина за ограничени мечти.
Говорим за ситуация, в която е изключено да отпадне едното или другото. Намира се решение и това е. Когато не става въпрос за учене на право, медицина или нещо подобно, няма какво да се лъжем, че има предмети с по-малко тежест от други и въпреки някоя друга 3-ка, човек пак може да се реализира. Вече мнооого други неща са от по-голямо значение за наемането на работа от бележкарството.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ле-ле
Гледай да спиш колкото се може повече.

Била съм в такава ситуация и бърнаут-нах

Внимавай, защото състоянието е много неприятно
близко до депресия

Общи условия

Активация на акаунт