Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи - 2

  • 60 972
  • 918
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 887
Облечена правя йога Simple Smile почвам си със суетшърт или худи и ако ми стане топло се събличам Simple Smile

Последната седмица правя функционални упражнение за таза повече. Направо ме изпотяват. Гледаш го нищо и никакво, обаче както каза инструкторката, може да правите хип опенър до откат и накрая да откриете, че не утилизирате функционално тазът.

# 166
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Правя йога по клин, тънка блуза с дълъг ръкав, боса. Вкъщи е около 23С. Нямам проблеми, лично аз лятото в жегите ми е по-неприятно като започна да се потя допълнително докато тренирам.
След практиката се напарвам хубаво в банята и съм като нова.

Жаки, какво мога да правя да си помогна, за да ми изглежда кравата(cow face) като на девойката от снимката? Винаги единия ми крак стърчи и дупето ми не ляга цялото на земята. Това ми е една от най-трудните пози на мен. Sad

Ули, може ли да ги покажеш тези функционални упражнения?

# 167
  • Мнения: 10 887
Мики, ще пусна каквото намеря из инстаграма й, защото класовете са в онлайн студиото. С уговорката, че тя е инструктор по силови тренировки, не е йога-инструктор.

Тук има по-дълго обяснение
https://www.instagram.com/movement.muse/tv/COs-JuODbS7/?utm_medium=copy_link

Тук има още упражнения
https://www.instagram.com/movement.muse/tv/CN-OB9egPB6/?utm_medium=copy_link

В инстаграма й има доста информация, мисля, че и във фейсбук я пуска. На мен тези движения на таза и мозъка ми раздвижват Grinning докато уцеля посоките.

# 168
  • Мнения: 3 331
На мен лятото също ми е по-гадно. Сега правя йога дебело облечена и боса, в студена стая. Ако не е ин йога, даже и се разсъбличам.
Отивам да я видя тази поза крава...

# 169
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз си купих по-дебела постелка за йога от Декатлон и направо се родих. Едно че изолира добре и не се усеща, колко е студен пода и освен това не ми се разказва играта на капачките при пози на колянна опора.

# 170
  • Мнения: 12 992
Мики, когато отвориш ставите ще стане лесно позата, сега се опитвай седалищните кости да са и двете на пода, после колкото можеш се стремиш колената да са едно над друго. Ще стане с времето. Сядаш на жаба,  но хубаво, изместваш таза и започваш да си четеш форума Simple Smile по 10 Мин на ден, и пускаш все повече надолу, до 2 месеца ще се получи и кравата. Тя си иска отворени стави, за да можеш хем да седнеш, хем гърба прав, хем колената  и ходилата в правилна позиция:)

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 20:23 от JACKLIN*

# 171
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Жаки, голямо благодаря!

# 172
  • Мнения: 7 749
Момичета (ако има и момчета- също Joy), UDAYA в момента имат 40% намаление за 6- месечен план.
Намасте! Hands Pray

# 173
  • Варна
  • Мнения: 132
Аз си купих по-дебела постелка за йога от Декатлон и направо се родих. Едно че изолира добре и не се усеща, колко е студен пода и освен това не ми се разказва играта на капачките при пози на колянна опора.
Всичко си купих от Декатлон и клин който се регулира до под коляното и спортен потник доста удобен, а постелката им е чудесна, дебела както казвате и много удобна на доста добра цена

# 174
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Дебела постелка...за тези от 8 мм ли говорите?

# 175
  • Мнения: 2 147
Всичко си купих от Декатлон и клин който се регулира до под коляното и спортен потник доста удобен, а постелката им е чудесна, дебела както казвате и много удобна на доста добра цена
Моля за линкове и за трите неща. Благодаря предварително. Simple Smile

# 176
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Ала Бала, Конти, аз си взех от декатлон една с дебелина 5мм. Ето тази: https://www.decathlon.bg/postelka-za-joga-light-5-mm-id_8491826.html
Много съм доволна. Единствено имам леко приплъзване на ръцете като правя гледащо надолу куче, но ако са ми сухи ръцете и не съм ги мазала с крем е супер. Удобна е и за пози на колене.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 103
Моята е такава:
https://www.decathlon.bg/postelka-100-razmer-s-id_8527041.html
 Води се за пилатес, 1 см. е дебела и направо залепва за пода, не мърда въобще.

Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 17:33 от Watercolor_m

# 178
  • Мнения: 592
По повод температурите... Последния път като ходих на йога, бяха пропуснали да пуснат предварително климатика и мастера като каза ха- бре... По едно време му викам- Стоплихме се, понамали малкко Sweat Smile
Иначе като правим дишане, задължително отваря прозорците, колкото и хладно да е навън... Казва, че докато правим йога, няма как да настинем Simple Smile Вече като дойде време за релакс, дори одеалца си носим Simple Smile

# 179
  • Мнения: X
Стигам до извода, че централното топло вкъщи не ме топли 😁 даже и на макс; трябва да се преместя някъде да си пускам топлото по тениска да ми е ок Simple Smile иначе да, като загрея и аз си отварям прозореца Simple Smile но аз съм си почти чиста вата доша и зимата трудно вирея така или иначе, те древните йоги къде по тропиците са практикували, там 4.30 сутринта “зимата” вече се развиделява 😊

Общи условия

Активация на акаунт