Английски коледен кекс

  • 131 347
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 186
 И аз испекох 2 кекса преди 10 дена и  вече изядохме по-малкия кекс...не успях да го задържа до коледа Simple Smile  много е вкусен но Джемма искам да те питам: дали тестото по  принцип е ронливо като го режеш или ми е исъхнал кекса?

терра, аз сложих кората на един голям портокал, толкова беше 75 гр.

# 106
  • Мнения: 636
Аз, като начинаещ сладкар, имам още един въпрос. След като продуктите се смесят във хладилника ли ги слагате или на студено на терасата, примерно.И колко време престояват така - 24 часа ли?

# 107
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако питаш за ядките- накисват се за 1 нощ и се слагат на студено- където искаш, аз ги оставих в хладилника.

# 108
  • Мнения: 636
да, за ядките и плодовете. Ок, разбрах. А как да ги смеля тези бадеми? На моя робот пише да не се мелят кафе, разни зърна и т.н защото ножът щял дасе повреди. newsm78

# 109
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ги меля в малката купа на пасатора.

# 110
  • Мнения: 636
АЗ обаче упорито продължавам..за което моля да ме извините Embarassed
Сега кексът се пече, всичко до тук е наред. Обаче сега гледам, че отгоре хартията трябва да е двойна, а моята е единична newsm78. Дали да го вадя, за да сложа втори пласт?
Формата ми е с диаметър 23 см. Колко се вдига кекса долу горе, двойно ли? Питам, защото фурната ми е малка и да не опре в тавана Whistling
Пак извинявайте, простете на новобранеца Wink

# 111
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да , двойно се надига. След първите 40 мин можеш да отвориш и да сложиш още една хартия- само я сложи върху първата набързо. Няма да опре в реотаните, нали имаш хартия. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 636
Така и направих. Благодаря. Вече е готов, но май не се надигна двойно. Малко повечко го поизпекох май, но и така ще го изпапаме Grinning

# 113
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Днес го поливах тоз кекс. МММММм как мирише от него.... И още е мек. А май вече е на две седмици поне newsm78

# 114
  • Мнения: 1 399
Направих го и аз.
 Ето го
И много ме е срам да си призная  Blush, какви цигански душички живеят вкъщи. Кекса беше нарязан и съответно опитан, още топъл Blush
Сега се чудя, останалите две трети, дали мога да ги съхраня до празника.
Има ли смисъл, ще се запази ли добре, така както, ако беше цял или не? /втори няма да имам време да направя/
Или да наказвам, баща и дъщеря, да ядат сега коледен кекс до припадък  hahaha и да се научат друг път да чакат  Simple Smile

Не мога да не отбележа, че наистина е върховен на вкус. Въпреки, че не бях инициатор на разрязването, все пак не пропуснах да участвам и аз в дегустацията  Blush

# 115
  • Мнения: 7 106
stella, ако го държиш на хладно и добре увит във фолио ще издържи дълго време. Аз нали разделих дозата на две и пекох във два съда, защото мира не ми даваше да го опитам веднага  Laughing Blush, та бебето кекс Laughing  го дегустирахме веднага и след това си го хапвахме поне седмица (по едно парченце за десерт на вечеря). Държах го в метална кутия, увито във фолио на терасата и си беше свеж и без да го поливам или да му правя каквото и да е.

# 116
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
stella,чудесен кекс, поздравления. Увий го и го сложи на студено, ще се запази, то не остана до Коледа, някакви си 7 дена. Laughing

# 117
  • Мнения: 1 399
Благодаря, Зори и Джемма!   bouquet
Така и направих - прибрах го на хладно и се надявам, че ще го опазя до Коледа.  Grinning

 

# 118
  • София
  • Мнения: 897
Хайде и аз да се запиша в отбора. Изпекох моя снощи и го прибрах.
Сега обаче моля да ми кажете на колко дни и с какво количество го поръсвате? Да не го направя на реване, или да остане твърд.  newsm78
Като изстина беше като тухла, да видим какво ще стане
  bouquet

# 119
  • Мнения: 555
.......И аз се приготвих да си го направя този толкова вкусен сладкиш (по вашите описания), и сега ми текат лигите като пиша
 Но имам проблем - и моля ви  кажете как да го пека , като имам печка тип Раховец с 1-2-3-4 степени вместо градуси  на 1 или на 2 . newsm78
Не ми остана време за проби. Утре ще го пека и искам да изглежда като вашите   chef   bouquet
и друго , освен
Цитат
100 гр орехи нарязани
100 гр бадеми нарязани
към плодовата смес, трябват и още 100 гр смлени бадеми за тестото на другия ден
или по точно ядките в сладкиша общо 300гр ли са? newsm78
Като гледам какво съм написала - много тъпи въпроси, за което моля да ме извините  Embarassed

 и последна молба - Отговорете ми бързо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт