Английски коледен кекс

  • 131 306
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 176


Ау, а моят кекс е широк и не много висок.Нямах и аз като мамица подходящ съд.... Тюх да ми се невиди.. Явно ще го хапнем преди коледа.Как да позная кога почва да съхне? Щот знам само един начин - опитване на вкус  Mr. Green Mr. Green
Не. Аз имам съд. Писах,ч е съм купила специално за тази цел емайлирана тенджерка. Тя е 3л. Тясна е и висока. Малко по-широка е от чинийка за кафе т.е. малко по-малка от салатна чинийка е и е висока.
Идеята ми беше, че ще прелее, защото ДЕянаЗ го прави е тенджера от 5л. и каза, че се е надул до ръба, а моята е 3л..

Споко. Аз си купих ей сегинка  Laughing още една такава тенджерка. Ще пека двете едновременно. Почвам.

# 91
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, не се шашкай, Миме, освен завит във фолио, трябва да го сложиш в затворен съд и да го поливаш, няма страшно.  Peace

# 92
  • Мнения: 4 176
Стана! Джема  smile3501  love001 newsm51 Благодаря мила.
Ккато казах- направих два. Станаха стахотни. Сега ги отхлупих да видя и ги допичам още 20 мин.
Май в понеделник още една доза, ще спретна, че да експериментирам с фондантите.

Джема, мила моя идолке на сладките изкушения. Кажи злато мое, кой фондант да спретна. С готов не щъ да работя, защото като         четох как трябвало да се пипа бързо се уплаших. Мисля да пробвам рецептата на diddi ( жълтата торта със сините обувки). Тя там обяснява, че бил лесен и от него правiла фигурките.
Кажи ти с кой работиш? Идея, тънкости и тн. Колко да е твърд сами фондант? Колко време се меси ( каза, че много се месило)- колко?
Знам че има тема в глазури, но те 2 теми с по 20 страници,а  и тук нали се  слага фондант, ще е полезно. В противен случай пак, ще седя до 4 сутринта и на спокойстиве, ще изчета всичко. smile3529

# 93
  • Мнения: 3 379
Хиляди благодарности, Джемма, за чудесната рецепта, моят английски коледен кейк е вече готов (само че замених сушените череши с фурми, защото не намерих череши), супер е и на вкус (отделих една много малка доза в малка тенджерка).

Аз купих специално за случая една висока метална кутия с кекс (италиански), кексът ще изядем утре (че имаме повод), а кутията стана супер за коледния кекс. Пекох го в нея и стана около 10-12 см, сега се изстудява и след малко го увивам. Направила съм смес портокалов сок и ром да го пръскам, мисля, че е супер.

Имам само един въпрос - как се украсява на Коледа този кекс? Само с пудра захар или с нещо специално?

# 94
  • Мнения: 5 873
Имам само един въпрос - как се украсява на Коледа този кекс? Само с пудра захар или с нещо специално?
Погледни на 4 страница. Wink

# 95
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Маmica, лично аз използвах миналата година маршмелоу мастика ( така и не знам на български как да го преведа). за да го покрия целия, сега още не съм мислила, ще го украся след 20- ти. Можеш да ползваш и бял шоколад. Не съм чела темата за обувчиците, не знам какво е , но щом се работи добре с него- пробвай.

Браво на всички справили се с кекса.  bouquet

# 96
  • Мнения: 4 176
Джема, за този фондант говорих. 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144294.0

# 97
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами то не е фондан . Не съм го правила и не мога да кажа нищо, но щом има добри отзиви, пробвай.

# 98
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Е, не се шашкай, Миме, освен завит във фолио, трябва да го сложиш в затворен съд и да го поливаш, няма страшно.  Peace

Таз инструкция е спазена  Peace , но дали да не сложа и парченце ябълка вътре за овлажняване и всеки ден да я сменям?

# 99
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами мисля, че няма да навреди, така че , не пречи да опиташ. Peace

# 100
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Страхотен е!

# 101
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз не разбрах само, с капака ли печем, или без?
Утре ще го правя и се чудя?

# 102
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Без капака, но покрит с два пласта пекарска хартия !

# 103
  • София
  • Мнения: 6 798
  bouquet
Мерси, за пекарската хартия разбрах, не разбрах капака дали и него слагам. Утре ще докладвам как е станал, сега съм накиснала плодовете ия дките в хладилника.

# 104
  • Мнения: 636
Аз ще го правя утре. Искам да ви питам портокаловите кори как ги измерихте? Колко са 75 грам - 3-4 портокала или повече? И просто ги нарязвам ли или и те трябва да са сушени?

Общи условия

Активация на акаунт