Английски коледен кекс

  • 132 083
  • 740
  •   2
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Blush Blush купих готов комплект за къщичка, опитах се да направя това с белтъка и пудрата  Blush Blush Blush стана само за лепило на блатовете.

можете ли да ми обясните как се прави Blush но като за начинаещ  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748869.0   има рецепти, видео и обяснения, също можеш да задаваш допълнителни въпроси ако имаш в тази тема  Simple Smile предполагам и тук ще получиш отговори, но .......

Аз пък съм пропуснала да купя ром или коняк, а с уиски не ми се накисва и ще отложа АКК за понеделник-вторник.


По-добре в коледната тема, тази е само за АКК.
И аз писах на лични за роял айсинга.

# 676
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз кълцам плодовете и ядките в момента!  Grinning замених 100гр от стафидите с вишни, реших да сложа малко и кисел вкус. Нямам висока кутия за сладки и мисля да пека в две от обикновените кутии за сладки едновременно.

# 677
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Моят АКК се пече. 1 доза, разделена на две. Снимки качих тук:

http://djemma.snimka.bg/cooking/koleda-2013.787827

Направих и клипчета, но като се опече и добавя снимка на готовия кекс, ще монтирам и ще пусна линк.

# 678
  • Мнения: 1 080
Джема, до къде пълниш кутиите? И аз мисля този размер да ползвам.  Не си спомням да е имало надуване или поне несъществено.

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 11:03 от mims11

# 679
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ами разделих сместа на две и колкото излезе. Ето тук се вижда на снимката, че е почти до ръба на кутията, но затова има борд нагоре от хартия, няма опасност да прелее, а и той не се надига прекалено много. Peace

# 680
  • Мнения: 1 080
 Hug благодаря

# 681
  • Мнения: 2 787
И аз го сложих да се пече, преди около 1 час, видях в другата тема едно момиче, че не и се надига, аз моя не занм, щото не смея да го отворя newsm78 кога най-рано да го погледна и като махна хартията, после слагам ли я newsm78
Благодаря за отговора Hug  bouquet

# 682
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Тя е ползвала друга рецепта,а и като гледам не го е покривала отгоре, има изгоряло. Или на друга температура е пекла.
На 150 градуса изобщо не го отварям до 2 часа. След това може вече да видиш дали иска още печене.
Ако е цял кекс от 1ч доза- 2 часа и половина, моите понеже са 2 и след малко стават 2 часа, ще погледна как са.

Не очаквай обаче чудеса. Не увеличава обема си двойно. Най-много един пръст да се надигне. Но това е плътен кекс, не въздушен, така трябва да бъде.  Peace

# 683
  • Мнения: 6 855
Jane2013, аз правих АКК миналата година като една доза разделих на две части (в едната кутия сложих 1/3 от сместа, в другата 2/3). В малката кутия погледнах на какво положение е след час и половина печене, после отново покрих с хартията. Кексът не се навдига много (може би около 1 пръст). В моята фурна, без вентилатор на 150 градуса малката доза се изпече за 2часа, а голямата за 2ч. и половина. Дори съм си записала размерите на кутиите (едната е с височина 6,5 см, другата с височина 12см, двете са с диаметър 19 см).
Тази година мисля само в голямата кутия да пека, мисля, че ще се събере.  Thinking
п.п. Отивам да накисна плодовете, че окъснях.  Laughing

П.П.П. Да се редактирам - записала съм да намаля стафидите. Мисля да сложа боровинки. Миналата година нямах достатъчно кайсии и добавих сливи. Тази година ще сложа цялото количество кайсии и пак ще добавя малко сливи.

# 684
  • Мнения: 1 080
Аз миналата година нямах череши и сложих боровинки. Тази година имах малко излишни сливи и намалих стафидите за тяхна сметка, че нямам в какво друго да ги сложа. Също пека само с бадеми. Надявам се плънката да не се отрази качеството Simple Smile
Фортуна май ще печем заедно Simple Smile

# 685
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Аз пека с 600 гр стафиди ( 300 бели и 300 черни), 100 бг череши и 50 гр боровинки. От ядките орехи + бадемова есенция. Ромът ми е Капитан Фред.

# 686
  • Мнения: 4 785
Моят АКК се пече. 1 доза, разделена на две. Снимки качих тук:

http://djemma.snimka.bg/cooking/koleda-2013.787827

Направих и клипчета, но като се опече и добавя снимка на готовия кекс, ще монтирам и ще пусна линк.

И нашият се пече!  Grinning Мислех в 2 кутии, но намерих малко по-широка, щом се надига 1-2 пръста е повече от идеална, до ръба има поне 3-4 пръста. Към 3 ще го погледна - тогава ще е на 2 часа и половина. Та при нас стана една доза - една кутия, бях приготвила още една, ама няма  Crossing Arms И го пека при майка, че на моята печка й изгоря терморелето и сега пече сам на макс, реших че няма да му се отразни добре  Crazy

# 687
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Готови са- точно 2.30 часа. Надигнаха се точно до ръба на кутията.





Отдолу:



Височина:

# 688
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма, чудни са! Дано и моите се получат така! Следобед ще ги пека.

Само да те питам, при замесването се слагат още 100гр бадеми, така ли? Общо стават 200гр?

# 689
  • Мнения: 4 785
Джемма, чудни са! Дано и моите се получат така! Следобед ще ги пека.

Само да те питам, при замесването се слагат още 100гр бадеми, така ли? Общо стават 200гр?

Аз така направих, бяха сурови, обелих ги и се надявам да се поизпекат  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт