Коледа 2021/2022

  • 89 323
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 39 485
О, тези и аз съм ги правила. Разкошни са.

# 361
  • София
  • Мнения: 6 277
Diavenna, благодаря! Ще ги пробвам, ако не сега, то със сигурност за рождения ден на малката през януари.

# 362
  • София
  • Мнения: 11 728
Марчева, моята е 800г и стана огромно. А е само с 360г брашно.
По коя рецепта го направи Пандорото с бавното втасване 1 нощ в хладилник т.е. приготвянето на Бига -та , или по друга. На тази съм се хвърлила тази година с приготвяне предварително на Бига ,престой от 12 часа, следва замесване, престой от 3 часа, после следва третата стъпка и така и два дена си правя Пандоро. Много рецепти изгледах, но основно ме интересуваше рецепта за приготвянето му в планетарен миксер, изобщо нямам намерение и най-малкото тесто да измесвам на ръка, затова и тази отбелязах и тази ще бъде, така мисля.

# 363
  • Мнения: 6 769
Меденките по стара търновска рецепта и аз правих , когато Лулумба я пусна. Чудни са, препоръчвам.

# 364
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Тази рецепта я изрових, когато бяхме на тема старовремска българска Коледа. Имаше и още, но тези меденки и едни локумки с вино ми бяха фаворитите. Другите не бяха нещо кой знае какво. Миналата година пак правих меденките.

# 365
  • Мнения: 2 087
Тази рецепта я изрових, когато бяхме на тема старовремска българска Коледа. Имаше и още, но тези меденки и едни локумки с вино ми бяха фаворитите. Другите не бяха нещо кой знае какво. Миналата година пак правих меденките.
Привет, а ще може ли рецептата за тези медения Heart

# 366
  • София
  • Мнения: 2 877
Има я няколко поста по - нагоре - #363 и на първа страница. Почвам ги след малко и аз.

# 367
  • Мнения: 2 087
Има я няколко поста по - нагоре - #363 и на първа страница. Почвам ги след малко и аз.
Благодаря, явно не съм се събудила още. Следобед като се прибера у дома мисля да извъртя едни линцери. А меденките задължително ще ги тествам защото все още не съм си намерила "моите".

# 368
  • София
  • Мнения: 2 877
Аз правих тези на Люси, някой беше цитирал нейната рецепта, обаче не ми станаха меки изобщо, хем и с ябълка в кутията ги съхранявах.

# 369
  • Русе
  • Мнения: 5 220
Скрит текст:
Аз правих тези на Люси, някой беше цитирал нейната рецепта, обаче не ми станаха меки изобщо, хем и с ябълка в кутията ги съхранявах.

По тази рецепта остават меки. Това е снимка около 7-8 ден. Не се задържат в къщи повече.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_27.html

# 370
  • Мнения: 9 766
Чудна тема, за съжаление нямам време за сладки, а и не ми влизат хич в режима 😅
Една идея за дребосъци.

# 371
  • София
  • Мнения: 6 277
Тези слепените меденки много ги обичам като престоят 3-4 дена, като душички стават. За тях ползвам рецептата на Джемма. Правила съм ги и във формата на мечета за детето веднуж, голяма играчка, ама стават много сладки и мекички.

А иначе меденките на Джули ги правя не много тънки и ако не се препекат са си мекички. Абе страхотни Simple Smile

# 372
  • Sofia
  • Мнения: 4 588
Набързо да ви покажа едни 3D меденки

# 373
  • Мнения: 437
Може ли рецепта за 3д меденките🙂

# 374
  • In transit
  • Мнения: 11 894
Марчева, моята е 800г и стана огромно. А е само с 360г брашно.
По коя рецепта го направи Пандорото с бавното втасване 1 нощ в хладилник т.е. приготвянето на Бига -та , или по друга. На тази съм се хвърлила тази година с приготвяне предварително на Бига ,престой от 12 часа, следва замесване, престой от 3 часа, после следва третата стъпка и така и два дена си правя Пандоро. Много рецепти изгледах, но основно ме интересуваше рецепта за приготвянето му в планетарен миксер, изобщо нямам намерение и най-малкото тесто да измесвам на ръка, затова и тази отбелязах и тази ще бъде, така мисля.
Рецептата е с бавно втасване, но в рамките на деня (от сутринта до вечерта) беше готов. Най-дългото втасване е на крайното тесто - 8 часа..така, че ако го започнеш следобед, не като мен сутринта, може да го оставиш да втаса в хладилник през нощта. Не е е бига, с пулиш е, това е течната закваска...бигата е твърда закваска. Доверих се на рецептата на Морена Роана от сайта Мента и шоколад. Меси се изцяло с планетарен миксер и е уникално вкусен!

Пускам рецептата, сложила съм много снимки, описала съм как се приготвя стъпка по стъпка и добавих таблица с мерките в зависимост какъв размер форма се ползва, за повече удобство.
Пандоро -традиционен коледен десерт от Верона

Общи условия

Активация на акаунт