МБАЛ Надежда - тема 20

  • 57 817
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Бях писала назад в темата, че ще вляза да оставя мнение отново след като родя, та ето ме. Пиша в скрит текст, защото ще е ферман.
Скрит текст:
Първото ми раждане в Надежда преди 5 години беше супер- емоционално, нормално, страхотно преживяване. Та 5 години по-късно се изтупах в спешен кабинет с огромна усмивка и обявявайки че раждам, очаквайки същото. Тук е момента да отбележа, че болницата не носи вина за това, което се случи, но ми бяха далеч по-необходими от първия път. Накратко- влязох в 9.30, изкарах до 18.30 без упойка и силни болки, всъщност ми хареса без упойка-шокиращо за мен. Абокат за епидурална си бях поискала по-рано, за да не се слага на силни контракции- беше чудесна идея. Включиха и окситоцин, защото контракциите намаляваха, а водите ми бяха изтекли. В 23.00 вечерта вече бях много изморена и очаквах че се готвя за напъни. Пак увещавах доктори и акушерки през деня за секцио, но аз така правих и първия път и никой не подкрепяше тази ми идея. За съжаление в 23.10 тоновете на бебето започнаха да се губят и ме приспаха за спешно секцио, в 23.23 се е родила дъщеря ми. Изключително благодарна съм отново на Др Ташков, който дойде въпреки че не беше на работа този ден- невероятен човек и доктор, на акушерка Елеонора Русева, която ме пое през деня и Ирина Карлакашева, която беше до мен по време на страшното вечерта, а на другия ден ме успокояваше че нормално раждане с така поставена бебешка глава е щяло да бъде много сложно и да не страдам. Заради тях пиша днес, преди да са ме изписали- няма да забравя, но на техния празник ако някой чете искам да знае че съм безкрайно благодарна!
В реанимация беше гадно- раздвижиха ме последна като родила последна. Събудих се без спомен от как е детето ми, всичко наред ли е с нея и с мен, с болки от натискане по корема от някой в просъница. Изкарах цял ден там преди да ме раздвижат и преведат в послеродова клиника, където не си изкарах толкова готино, колкото първия път. Аз си мислех, че секцио е по-лесния избор, но болките с контракциите за събиране на разкритието и матката на рязан корем бяха (и са) ужасни. Всички ми повтаряха че трябва да се раздвижа, а аз им повтарях че трябва да ме обезболят и плачех от болка до вчера. В общи линии тази седмица най-големият мрънкалник в Надежда съм аз. Исках от кого ли не да ме преместят във ВИП апартамента, който беше зает докато раждах, за да ми помага бащата на детето с нея; исках свещичка или нещо в абоката от всеки, но чакаха да питат лекар, който така и не дойде вчера цял ден (сутринта ми дадоха свещичка, но в 11.30 вече не можех да гледам). Лекар не дойде заради спешен случай с тризнаци, така че разбира се че те са по-важни в случая, просто не беше Ок да ми прималява от болка от моя гледна точка. Срещнах др Даниел Георгиев от феталните, обясних си случая, той каза какво би ми изписал и пратих мъжа ми до аптеката. Определено ме спаси този човек!
Като цяло: доволна съм от болницата, персонала и обстановката. Изключително доволна съм от родилното отделение- страхотни са всички!  Не мисля че е Ок ако някой е с по-силни болки от очакваното да не му се обърне внимание на молбите- има спешен случай да, но аз също съм родилка ревяща от болка- не е Ок.
Храната, чистотата, посещения от педиатри и информация за бебе бяха на ниво. Доволна съм като цяло, препоръчвам болницата отново и в частност нормалното раждане там, за мен секциото беше истински ужасно откъм възстановяване.

# 691
  • Мнения: 539
Честито! Бъдете здрава и бързо възстановяване.
Проблемът със секциото Ви е бил в лошото обезболяване. Аз раждах в друга болница, исках допълнително обезболяване и ми слагаха. Отделно получавах свещички, казаха ми максималната доза, която мога да си слагам. Дано четат от болницата, не е нормално да оставят жена след операция с такива болки.
Честит празник!

# 692
  • Мнения: X
Благодаря!
Мисля че е и защото вече бях с пълно разкритие, обща упойка и не ми е първо раждане, та нещата не се събират толкова лесно. Днес вече всичко е наред!

# 693
  • Мнения: 303
Здравейте, момичета!  Някоя от вас да е имала белтък, кръв и левкоцити в урината? Толкова ли е опасен белтъка?  До сега никога съм нямала белтък.  Утре ще пусна общ белтък и албумин,  в 35г.с съм и следващата сряда съм при АГ отново.  Да спомена, че преди около месец имах отичане на глезените и ръцете,  пия флебоядия и вече нямам отоци.
Също така имам и вагинални бактерии.  Кръвното ми е 110/ 70 , 120 и нещо на 77,80 . И до 130 съм стигала на 80. До следващата седмица ще се пръсна от притеснение.

# 694
  • Мнения: 975
Има специална хранителна добавка за бременни, която на мен ми беше изписана от доц.Христова , която е кардиолог в Надежда. Тя помага за кръвното, отоците и белтъка. ПРЕГНАКО. Щом веднъж са ви били подути глезените, сега и урината е със белтък, най-вероятно белтък и албумин да са също на долна граница при кръвните изследвания. Консултирайте се с АГ, но според мен трябва да започнете с протеиновите шейкове.Хемоглобина ви също е много нисък. Взимате ли желязо? Малтофер и Бетер Ю спрей с желязо също препоръчвам.

# 695
  • Мнения: 303
Преди около месец Хемоглобина ми беше 109 и др.  Кръстев нищо не изписа, каза,  че е добре.  Напоследък е доста зает и не мога да се свържа с него и за това ще изчакам до сряда да видим какво ще каже.  Утре ще пусна и стерилна урина.  Надявам се да не е толкова опасен тоя белтък и да не се случи нещо с бебка до сряда...  Ще видя сега и протеина и ако нещо ще поръчам

Има специална хранителна добавка за бременни, която на мен ми беше изписана от доц.Христова , която е кардиолог в Надежда. Тя помага за кръвното, отоците и белтъка. ПРЕГНАКО. Щом веднъж са ви били подути глезените, сега и урината е със белтък, най-вероятно белтък и албумин да са също на долна граница при кръвните изследвания. Консултирайте се с АГ, но според мен трябва да започнете с протеиновите шейкове.Хемоглобина ви също е много нисък. Взимате ли желязо? Малтофер и Бетер Ю спрей с желязо също препоръчвам.

# 696
  • Мнения: 1 825
Аз раждах секцио, преди месец и половина, слагаха ми редовно болкоуспокойтелни в реанимация... пак си усещах болка но поносима... после слеф раздвижването поисках да ми махнат абоката вечерта и ми оставиха свещички... не съм има проблем с обезболяващите... но най - добре ми беше при повече движение... в началото беше ужасно, но след 3тата разходка стана доста по - добре... сигурно при вас наистина заради разкритието ви е боляло повече. Съжалявам за което. Честито и най - важно е че и вие и бебчо сте добре!

# 697
  • Мнения: 975
Преди около месец Хемоглобина ми беше 109 и др.  Кръстев нищо не изписа, каза,  че е добре.  Напоследък е доста зает и не мога да се свържа с него и за това ще изчакам до сряда да видим какво ще каже.  Утре ще пусна и стерилна урина.  Надявам се да не е толкова опасен тоя белтък и да не се случи нещо с бебка до сряда...  Ще видя сега и протеина и ако нещо ще поръчам

Има специална хранителна добавка за бременни, която на мен ми беше изписана от доц.Христова , която е кардиолог в Надежда. Тя помага за кръвното, отоците и белтъка. ПРЕГНАКО. Щом веднъж са ви били подути глезените, сега и урината е със белтък, най-вероятно белтък и албумин да са също на долна граница при кръвните изследвания. Консултирайте се с АГ, но според мен трябва да започнете с протеиновите шейкове.Хемоглобина ви също е много нисък. Взимате ли желязо? Малтофер и Бетер Ю спрей с желязо също препоръчвам.
Пейпър, с цялото ми уважение към д-р Кръстев, хемоглобина ти е много нисък. Аз влязох със хемоглобин 130 за секцио и след операцията ми спадна на 85. Ако не бях с толкова висок хемоглобин при постъпването щяха да ми преливат кръв после. Пусни си и Желязо с този хемоглобин може и анемия да стане. Но резултата е много показателен, че ти трябва Малтофер или Сорбифар. За сега вземи само спрея на Бетер Ю. Защото се брои хранителна добавка. Но задължително ти трябва да вдигнеш и желязото. Има и Билкова кръв, но тя много бавно ще ти помогне в твоя случай. Трябва да вдигнеш хемоглобина до 120!!!. Витамин Б12 изследвала ли си? Ако той ти е нисък и хемоглобина ще ти е нисък а и за бебето е важно Б12 да ти е в норма.Всичко това което ти пиша съм го консултирала с др.Сигридов. И после казах на моят АГ в Надежда какво взимам и тя се съгласи.

# 698
  • Мнения: 303
Желязо ще пусна утре и него щом.  Аз знам, че е нисък но той като каза, че е било добре аз не знаех какво да взема за да го вдигна. Иначе б12 го приемам всеки ден, не съм го изследвала,  но заради тромбофилия го приемам.  Но сега се чудя дали да не си взема Малтофер но по колко да го пия нямам представа.  За това дали да не се взема само спрея и ако в сряда не ми каже да вземам за хемоглобина нещо за да го вдигна,  ще си взема на своя глава. И аз ще съм секцио и дано не се наложи преливане на кръв... 

Преди около месец Хемоглобина ми беше 109 и др.  Кръстев нищо не изписа, каза,  че е добре.  Напоследък е доста зает и не мога да се свържа с него и за това ще изчакам до сряда да видим какво ще каже.  Утре ще пусна и стерилна урина.  Надявам се да не е толкова опасен тоя белтък и да не се случи нещо с бебка до сряда...  Ще видя сега и протеина и ако нещо ще поръчам

Има специална хранителна добавка за бременни, която на мен ми беше изписана от доц.Христова , която е кардиолог в Надежда. Тя помага за кръвното, отоците и белтъка. ПРЕГНАКО. Щом веднъж са ви били подути глезените, сега и урината е със белтък, най-вероятно белтък и албумин да са също на долна граница при кръвните изследвания. Консултирайте се с АГ, но според мен трябва да започнете с протеиновите шейкове.Хемоглобина ви също е много нисък. Взимате ли желязо? Малтофер и Бетер Ю спрей с желязо също препоръчвам.
Пейпър, с цялото ми уважение към д-р Кръстев, хемоглобина ти е много нисък. Аз влязох със хемоглобин 130 за секцио и след операцията ми спадна на 85. Ако не бях с толкова висок хемоглобин при постъпването щяха да ми преливат кръв после. Пусни си и Желязо с този хемоглобин може и анемия да стане. Но резултата е много показателен, че ти трябва Малтофер или Сорбифар. За сега вземи само спрея на Бетер Ю. Защото се брои хранителна добавка. Но задължително ти трябва да вдигнеш и желязото. Има и Билкова кръв, но тя много бавно ще ти помогне в твоя случай. Трябва да вдигнеш хемоглобина до 120!!!. Витамин Б12 изследвала ли си? Ако той ти е нисък и хемоглобина ще ти е нисък а и за бебето е важно Б12 да ти е в норма.Всичко това което ти пиша съм го консултирала с др.Сигридов. И после казах на моят АГ в Надежда какво взимам и тя се съгласи.

# 699
  • Мнения: 544
Пф, за тези пари, които искат за проследяване, поне желязо можеше да Ви изследват и предпишат, защото сте си с анемия, която няма да става по-добре с времето, а дефицитът, освен че се предава и на бебето, може да направи поразии след раждане. Това е супер несериозно. Как 109 хемоглобин за бременна ще е ок без дори да е назначен железен панел за изследване… Малтофер таблетки приемах аз - по 1т сутрин и вечер. Задължително с поне 2 часа разлика от прием на магнезий и млечни храни. И го взимайте с храна богата на витамин Ц за по-добро усвояване. Аз го взимах с прясна червена чушка, защото от повечето неща ми ставаше лошо. Успех!

# 700
  • Мнения: 975
Подкрепям и аз! Малтофер табл. 2х1 както пише Ели, Спрей Бетер Ю. Там желязото се усвоява през бузите в устата а не през стомаха и буквално прави чудеса. Витамин Б12 на Натурал Факторс за смучене под езика. Всичко друго не се усвоява ако е през стомаха. Ако Б12 беше  в норма или на горна граница , би следвало и хемоглобина да е добре. Фолиева киселина също е задължителна за хемоглобина.

# 701
  • Мнения: 1 261
Момичета, спреят на бетър ю с желязо, запича ли както повечето железни препарати ?

# 702
  • Мнения: 975
Момичета, спреят на бетър ю с желязо, запича ли както повечето железни препарати ?
Не, защото не минава през стомаха и червата.

# 703
  • Мнения: 3 283
Поне при мен като ми е ниско B12 rdw е нарушено (високо е), така че не вземайте преди да изследвате.

# 704
  • Мнения: 629
Здравейте, момичета!  Някоя от вас да е имала белтък, кръв и левкоцити в урината? Толкова ли е опасен белтъка?  До сега никога съм нямала белтък.  Утре ще пусна общ белтък и албумин,  в 35г.с съм и следващата сряда съм при АГ отново.  Да спомена, че преди около месец имах отичане на глезените и ръцете,  пия флебоядия и вече нямам отоци.
Също така имам и вагинални бактерии.  Кръвното ми е 110/ 70 , 120 и нещо на 77,80 . И до 130 съм стигала на 80. До следващата седмица ще се пръсна от притеснение.


На няколко пъти през бременността си имах следи от белтъци, левкоци и тнт в урината. Това беше съпроводено и с надути ръце и в последните два месеца с отекли крака. АГ не се беше притеснил от резултатите, аз се филмирах повече да не е прееклампсия. Следвте кръвното и пускайте честичко урина( има достатъчно в пакета).

Общи условия

Активация на акаунт