Раждане в МБАЛ ВИТА - тема 9

  • 52 952
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
Аз съм здравно осигурена и платих толкова. Значение в цената има само, ако сте или не сте с избор на екип. Ако сте без иобр на екип и се оставите в ръцете на дежурните лекари, то тогава цената е по-ниска. В случая аз бях с избор на екип, но не бях във ВИП стая, ако бях избрала и самостоятелна (ВИП) стая цената щеше да е по-висока. Иначе храната е топ. Честно да си кажа ядох с голям а насита, че даже не успявах да си изям порциите (след секцио гледах да не преяждам). Санитарките са любезни, ако не са натоварени и ако нямате претенции да искате разни неща. Аз обаче си исках: превръзки, нощница, хавлии, вода, тоалетна хартия ... Гледах да ги хвана в добро настроение и си исках. В стаята е топло. Даже си отварях прозореца, защото ми беше горещо, а и обичам чистият въздух, освен това упражнението отваряй-затваряй прозореца ми се отрази добре.
Asya05 това като здравноосигурена или не?
А да, бях забравила , че ти носят вода, нали така. Страхотно! За другите неща няма да ги ръчкам, защото съм си ги подготвила. 😂🥳

# 61
  • Мнения: 74
Вече се ражда само в новата база.
Аз бях при д-р Илиева. И първото родих при нея (тогава все още я нямаше новата болница). И от двете раждания съм с много хубав и мил спомен. Всичко мина бързо, леко, лесно и без болка. Обгрижваха ме и ми помагаха много, целия екип, не само докторката. Д-р Николова ми проследи бременността, много мила, млада докторка. По случайност беше дежурна в отделението, та и тя присъства на раждането. Heart

В отделението не се допускат свиждания, таткото вижда бебето на изписването.

Изписването не е нищо специално. Слизаме с акушерката долу, а таткото ни чака на асансьора (до рецепцията) и му подава бебето. Нямаме снимки. Може би ако дойдат и други роднини ще може да се снимате с телефони... Но в нашия случай беше само таткото, акушерката му подаде бебето, пожела ни разни неща и си тръгнахме. Но за мен по-важната част беше раждането и престоя да ми минат добре, да сме здрави, спокойни и щастливи. Церемонията по изписването не ми е важна. Simple Smile


Родих на 12.11. Нормално раждане с избор на екип е 2200лв. (Здравно осигурена, носих и направление), сложиха ми епидурална упойка, а престоят ни беше 3 нощувки в двойна стая (единична стая е 2500лв). Не съм заплащала нищо допълнително над цената - направиха ми тест за ковид преди приема, отделно бяхме на антибиотици, те също влизат в цената.

Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

Здравейте,
Аз също съм се насочила към Вита за раждане. При кой лекар раждахте.
Може ли да споделите как е минало изписването. Предполагам, че таткото е видял бебо в деня на изписване, преди това не са го допускали. В коя база раждахте? Има ли обособено място изход за изписване и фотогроф. Четах коментари, че бебето го давали на паркинга.
Благодаря.

# 62
  • Мнения: 148
Аз бих Ви посъветвала да си носите едно шише от литър и половина за всеки случай, защото аз като бях там нещо се забави доставката на вода и нямаше вода за кратко време. Добре, че на мен скоро ми бяха дали вода и шишето ми беше пълно. А аз кърмех и постоянно бях жадна.
Вземете си и потник и някаква жилетка или халат, за да не настинете все пак след раждане много лесно се случват нещата.
Аз съм здравно осигурена и платих толкова. Значение в цената има само, ако сте или не сте с избор на екип. Ако сте без иобр на екип и се оставите в ръцете на дежурните лекари, то тогава цената е по-ниска. В случая аз бях с избор на екип, но не бях във ВИП стая, ако бях избрала и самостоятелна (ВИП) стая цената щеше да е по-висока. Иначе храната е топ. Честно да си кажа ядох с голям а насита, че даже не успявах да си изям порциите (след секцио гледах да не преяждам). Санитарките са любезни, ако не са натоварени и ако нямате претенции да искате разни неща. Аз обаче си исках: превръзки, нощница, хавлии, вода, тоалетна хартия ... Гледах да ги хвана в добро настроение и си исках. В стаята е топло. Даже си отварях прозореца, защото ми беше горещо, а и обичам чистият въздух, освен това упражнението отваряй-затваряй прозореца ми се отрази добре.
Asya05 това като здравноосигурена или не?
А да, бях забравила , че ти носят вода, нали така. Страхотно! За другите неща няма да ги ръчкам, защото съм си ги подготвила. 😂🥳

# 63
  • Мнения: 47
И аз да оставя впечатления от моето раждане във ВИТА.

На 09.11 (вторник) в 34 г.с. през ноща ми падна тапата и ми тръгнаха водите. Аз се следят при д-р Богословова. Към 9ч й се обадих и тя ми каза да стягам багажа и да тръгвам към болницата. След преглед ми пуснаха система за задържане и УЖ до събота щяхме да поддържаме тази схема, но в сряда след преглед и изследванията ми д-р Богословова прецени, че няма да чакаме и родих.
Раждането мина леко. През цялото време д-р Богословова беше до мен, разсейваше ме, държа ми ръката, успокояване ме, защото усещане, че се притеснявам заради ранното тръгване на бебчо да излиза. Акушерката, която беше на смяна беше Бойка Димитрова, от която също съм с много добри впечатления.
След раждането останах около час и малко в родилна зала и после ме настаниха в двойна стая. Стаята беше чиста, имаше кърпи, даваха ми вода винаги когато си поисквах, превръзки също. Храната беше хубава, но наистина няма да е зле да си носите вафлички, бисквитки или каквото прецените...аз имах нужда от сладко.
След раждането 3 дена бях с адско главоболие, не знам дали от упойката или от неудобните възглавница, но беше ужасно. Всички бяха много мили и ми даваха болкоуспокоителни, даже едната акушерка ми предложи и кафе (понеже си мислех, че е от кръвното)...нито веднъж не чух реплики, че преигравам, че ще е така, нормално е или, че се лигавя(и за такива случай съм чувала по други места).
Всяка сутрин между 8 и 9 е визитацията, а след 9ч минават и от неонтологията да ви кажат как е минала и визитацията на бебетата.
На 3тия ден мен ме изписаха, но се наложи бебчо да остане още дни и понеже на се знаеше колко дни ще остане, моята докторка ме посъветва да се прибера, да си донаглася нещата за бебчо и след няколко дни ще си го приберем. Предвид ситуацията бях много разстроена и тук е мястото да кажа, че целия екип ми указаха голяма подкрепа и ме успокояваха, че всичко ще е наред. Всички са много мили.

Всеки ден се обаждах в неонтология и ми даваха информация за бебчо и след 5 дни ни зарадваха с новината, че е за изписване.
Отидохме до ВИТА, аз се качих, а мъжът ми и синът ми чакаха долу. Слязохме с една от сестрите, тя подаде бебчо на бащата, пожела ми леко майчинство и ни остави. Бяхме си само тримата и си се снимахме сами 😀

Сумата която платих беше за пакет Основен ПЛЮС нормално раждане - 2200 лв., но мога да кажа, че всеки лев си струваше. Болницата предлага спокойна и ненатоварваща обстановка и отношение.

Успех и късмет на всички насочили се да раждат там....в добри ръце ще сте

# 64
  • Мнения: X
Благодаря Тита!  Не знаех че поемат толкова ранни раждания, но беше полезно за мен, защото първото ми дете е също родено по-рано и сега постоянно мисля дали и второто няма да тръгне по-рано.

# 65
  • Мнения: 1 259
Здравейте, имате ли представа дали  д-р Илиева изражда все още във Вита? Забелязах, че повечето и часове за преглед са в друг МЦ.

Тези от вас, които избраха Вита, при кой специлист правихте феталните си морфологии?

# 66
  • Мнения: 481
Здравейте, имате ли представа дали  д-р Илиева изражда все още във Вита? Забелязах, че повечето и часове за преглед са в друг МЦ.

Тези от вас, които избраха Вита, при кой специлист правихте феталните си морфологии?
при доктор Мирчева ❤ Добър специалист е..

# 67
  • Мнения: 2 478
Момичета, при преглед, може ли и таткото за влезе? В събота ми е първия час и ми се искаше и мъжът ми да присъства. Но ако не е позволено, изобщо няма да го разкарвам.

# 68
  • София
  • Мнения: 813
Момичета, при преглед, може ли и таткото за влезе? В събота ми е първия час и ми се искаше и мъжът ми да присъства. Но ако не е позволено, изобщо няма да го разкарвам.

При мен не дават. Всеки път питам и за ЖК и по феталните морфологии. За сега отговорът ми е все “ не “ …

# 69
  • Мнения: 2 478
Не го разбирам това. Живеем заедно, пътували сме заедно в колата, и накрая таткото не може да влезе. Значи в някои области много добре им се отрази това с Ковид... За детските градини по същия начин. Колко удобно родителят да не може да припари по-навътре от входната врата...

# 70
  • Мнения: X
По принцип е така, няма много логика. Но ако наистина ви е първи преглед, няма кой знае какво да види, то и вие трудно ще видите без да ви насочат вниманието Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 813
С тези мерки логика липсва отвсякъде, аз не разбирам как деца под 18 влизат навсякъде без проблем, мами с бебета са със сертификат, при лекар се влиза само по един, а ако имате случайно две деца, Мама с двете деца наведнъж не пускат. Така двамата родители трябва да се ангажират или да влизате едно по едно с децата.
Аз много исках да вкарам таткото на прегледите, но нямаше как и правех клипчета с телефона. Поне АГ обясняваше и показваше всичко с мишката. Дано поне попаднете на такъв доктор.

# 72
  • Мнения: 1 259
Съгласна съм, че има какво да се желае от административните процедури, но реално има рискове. Никой не знае какъв е здравният статус на пациентите,които чакат- здрави ли са, болни ли са, преболедували или ваксинирани, така че така поне намаляват риска на 50 %, ясно е че никога няма гаранция. И на мен ми е тъжно че ММ никога не присъства, но когато става въпрос за бременни или жени в подготовка за инвитро, трябва да се действа предпазливо. Лично  съм била свидетел как партньори на бременни жени във видимо недобро зравословно /кашлящи, кихащи/състояние седят и чакат с часове с тях като така подлагат на риск и околните. За съжаление не може да се разчита на самосъзнание и усет за отговорност към останалите както се вижда. Била съм изумена по време на инвитро процедурите когато имах чести прегледи винаги си ходех сама, защото реално ММ не ми трябва, нито се обсъжда  нещо, което него го касае или изисква помощ от него. Въпреки това имаше двойки/ главно мъжете/,които правеха скандали как така не можели да чакат заедно, като очевадно чакалнята беше претъпкана и нямаше място дори чакащите жени да седнат.

# 73
  • Мнения: 7
Здравейте!
Споделям ви историята на моето раждане на 17.08, макар и със закъснение.
Изключително съм благодарна на прекрасната д-р Гагова и целия екип на Вита! Страхотен лекар, който беше с мен през цялото време и съм се смяла между контракциите с нея.
   Детенцето се роди нормално, 3 дни преди термин. През нощта имах леки контракции, които сутринта се засилиха, но не бяха на равни интервали и така или иначе бях на тонове в 9ч и си изчаках. Лекарката ми каза, че са ми чудесни контракциите 😄, но имам 1,5см разкритие и да се прибирам. Цитирам я “ако някой види с какви контракции те пращам вкъщи, ще ме помисли за луда” 😄. Вкъщи издържах още 4 часа, като контракциите ставаха все по-силни и мъжът ме подхвана да отиваме пак към болницата. Приеха ме с 5 см разкритие в 15:30, което докато ми правят ехограф, запишат тонове, клизма и т.н стана почти 7см. От стъпването си в болницата нямах търпение да ми сложат епидурална упойка, признавам си 😄 Гагова позадържа максимално според мен преди да извика анестезиолога, тъй като си говорехме и се смяхме, но след като ми пуснаха окситоцин и ми спукаха околоплодния мехур, видя, че истински искам упойка. Д-р Ясен Грозев беше анестезиологът. Много внимателен и готин. Сложи ми само тестова доза, която ми подейства малко преди напъните, но бързо се развиваха нещата и не искаше да рискува да слага още. След час и малко в предродилна зала в 18:34ч., буквално с напъни по време на две контракции се роди синът ми💙 Само му прочистиха нослето и веднага ми го сложиха на гърдите, докато си беше с пъпната връв, което ми направи страхотно впечатление, тъй като много исках да ми го дадат веднага и клампирането да е отложено, но от контракциите тотално изключих да си кажа. Зашиха ме и стоях още час с тежест върху корема и компрес. След това ме заведоха в стаята и малко по-късно доведоха да си видя детенцето за малко.
От там нататък, изключая първия ден, в който детето беше на система с глюкоза, си бяхме от 6:30 до 22:30 по цял ден заедно. Мъничето беше и 5 дни на антибиотик заради завишени CRP (така и не стана ясно от какво. Имах прекрасна, лека бременност, без инфекции и лекарства) и си доплатих още 3 дни, за да съм с него по цял ден. Имам забележка към начина на съобщаване от някои неонатолози на такъв тип “новини” на току що родила жена. Не помня името на докторката, но беше със страшно притеснена физиономия, разпитваше ме за бременността ми по такъв начин, че после имах чувство на вина, че заради мен детето е на антибиотик. В последствие разбрах, че много бебета имат завишено CRP, а не е само моето.
Грижите по време на престоя са чудесни. Единствено някои от акушерките от неонатологията са малко по-сопнати. Не очаквайте особено съвети за кърменето. Дават насоки само за позата- как да се държи детето. Хубаво, че бях добре подготвена от лекции на Ася Демирева и блогът на Хедра, та от 4-тия ден успях изцяло да кърмя детето, без да дохранвам.

  P.S. Живот и здраве при следващо раждане единствено бих помолила да не ми се слага окситоцин. Не знам защо ми го пуснаха. Предполагам, защото съм спортист и лекарката е предполагала, че бавно ще се развият нещата. Това ми е единствената забележка за раждането. И упойка не бих поискала, че и без това ѝ усетих ефекта последните 10 минути от раждането 😄

Нещо смешно: На изписването от еуфорията забравихме да платим раждането… Сетих се 5 часа по-късно вкъщи и мъжът ми ходи до болницата. Оказа се, че изобщо не сме първия такъв случай 😄

Здрави бебечета пожелавам на всички мами! А към неродилите- няма нищо страшно! Болката поне при мен не беше тази адската, за която съм слушала, но смятам, че и дишането много ми помагаше.  Жените сме изключително силни, а гушването на детенцето е незабравимо!

Поздрави!

# 74
  • Мнения: 46
Здравейте, имате ли представа дали  д-р Илиева изражда все още във Вита? Забелязах, че повечето и часове за преглед са в друг МЦ.

Тези от вас, които избраха Вита, при кой специлист правихте феталните си морфологии?

Да, д-р Илиева все още изражда във Вита.Моят термин е 17.01 и засега сме там ☺Наскоро закъсня в МЦ ,защото имаше раждане във Вита.
Иначе феталните ги направих при различни специалисти.На първата  отидох  при д-р Славкова в МЦ "Фемина", на втората при доцент Марков,а на третата посетих  доц.Томова и доц.Чавеева.

Общи условия

Активация на акаунт