Раждане в МБАЛ ВИТА - тема 9

  • 53 059
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Здравейте!
Някоя от вас ходи ли на тонове?Аз трябва да отида казаха ми да отида на рецепцията сутринта и да кажа,че съм за тонове,нямам час,казаха без час.Та въпроса ми е вие ходите ли без час и при кого?Освен това Аг-то ми е втора смяна  този ден,кой поглежда резултатите?Ако някой има повече информация,моля да сподели.Благодаря ви !😊

# 46
  • Мнения: 481
Здравейте!
Някоя от вас ходи ли на тонове?Аз трябва да отида казаха ми да отида на рецепцията сутринта и да кажа,че съм за тонове,нямам час,казаха без час.Та въпроса ми е вие ходите ли без час и при кого?Освен това Аг-то ми е втора смяна  този ден,кой поглежда резултатите?Ако някой има повече информация,моля да сподели.Благодаря ви !😊
здравей, аз ходя на тонове. В петък ще ми е третото посещение , при др Дойчиновски съм. Не е задължително да имате час, отивате и сестрата Ви включва на тоновете. Говоря за Вита , която се намира ул. Драговица Simple Smile

# 47
  • Мнения: 113
Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

# 48
  • Мнения: 16
Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.
Аз родих преди 2 месеца. Раждах нормално, с упойка и избор на екип. Платих 1800 лв, но се наложи да поостана още няколко дни заради бебето.  В такъв случей доплащаш още 100 лв на вечер за теб, на бебето престоя не се заплаща.

# 49
  • Мнения: 148
Аз родих преди месец секцио с избор на екип, не бях в самостоятелна стая и платих 2 500 лв. като се наложи да остана един ден повече заради бебо и доплатих 100 лв. за "хотелски" разноски.

[/b]
Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

# 50
  • Мнения: 12
Asya05 това като здравноосигурена или не?

# 51
  • София
  • Мнения: 813
Asya05 това като здравноосигурена или не?

Ще ви пратя цените на лично, не мога да прикача снимка по няква причина ..

# 52
  • Мнения: 12

Ето това, което ми изпрати Ася – цени за здравноосигурени.
Доколкото знам, "ВИП" е за самостоятелна стая, "Основен" е без избор на екип, а "ПЛЮС" означава избор на екип.

Аз мога да напиша впечатления от АГ отделението, лежах там преди няколко дни заради бъбречна криза в 38-ма седмица. Не знам за другите стаи, но в моята нямаше хладилник, иначе всичко е много чисто и ново, поддържано, банята е широка и удобна, в стаята има голяма мивка. Има централна климатизация, която поддържа 24-25 градуса, не може да се пипа в стаята освен да се пусне или спира. Прозорците са големи, могат да се отварят като крило или нагоре, има вътрешни руло щори, които не блокират всичката светлина но вършат добра работа. Възглавниците не стават, безформени са. Дават по 1-2 кърпи (малка и голяма). Санитарките са отзивчиви.
Сутрин идва акушерка в 6 ч. да мери кръвно, температура, ако има изследвания да се вземат, и да бият инжекции / пускат системи ако има назначени. Малко след това идва закуската, за 3-те дни имах все комплета. Изглеждаше добре и беше вкусна и засищаща – 2 филии хляб, масло, кашкавал, резен шунка, сладко, билков чай. Обядът е след 12 ч., а вечерята към 18:30, като храната беше малко но доста приятна, примерно яхнии, крем супи, салати, пилешки филенца, пържоли, с бял или пълнозърнест хляб. Сервира се в порцеланови чинии и метални прибори. Моето впечатление е че не стига, така че е добре да ви носят в багажа по нещо допълнително, особено плодове. Иначе преди няколко седмици лежах в държавна болница и там храната не само че беше по-гадна, недобре овкусена, запичаща (много ориз и картофи), а и бяха още по-малки порциите.
Ако някой има конкретни въпроси (лежах като бременна, а не след раждане), мога да се опитам да отговоря.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 21:34 от rumizla

# 53
  • Мнения: 481
rumizla, няма хладилник в стаите по принцип. Аз раждах там преди 2 години и храната беше на високо ниво за болница, имах за обяд - крем супа и ризото и тн. Да, винаги е хубаво и задължително в сакчето човек да си носи мини барчета, бисктиви и тн. 2019 г. за самостоятелна стая, нормално раждане и избор на екип платих 2000 лв.
Сега гледам, че е 2500, доколкото съм разбрала, нали, за нормално раждане, отново в самостоятелна стая.
Благодаря, за нормално раждане престоя беше 3 дни, а за секцио е 5, нали така?
В 37 седмица съм и разпитвам за всичко, за което може да съм забравила.

# 54
  • Мнения: 12
Доколкото намирам информация за клиничните пътеки, нормалното раждане без усложнения е с минимум 3 нощувки, а секцио минимум 4. В сайта на Вита обаче пише 5 за секцио: https://www.vita.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D … D1%82%D0%B0/1/489

# 55
  • Мнения: 74
Родих на 12.11. Нормално раждане с избор на екип е 2200лв. (Здравно осигурена, носих и направление), сложиха ми епидурална упойка, а престоят ни беше 3 нощувки в двойна стая (единична стая е 2500лв). Не съм заплащала нищо допълнително над цената - направиха ми тест за ковид преди приема, отделно бяхме на антибиотици, те също влизат в цената.

Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

# 56
  • Мнения: 12
Родих на 12.11. Нормално раждане с избор на екип е 2200лв. (Здравно осигурена, носих и направление), сложиха ми епидурална упойка, а престоят ни беше 3 нощувки в двойна стая (единична стая е 2500лв). Не съм заплащала нищо допълнително над цената - направиха ми тест за ковид преди приема, отделно бяхме на антибиотици, те също влизат в цената.

Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

Здравейте,
Аз също съм се насочила към Вита за раждане. При кой лекар раждахте.
Може ли да споделите как е минало изписването. Предполагам, че таткото е видял бебо в деня на изписване, преди това не са го допускали. В коя база раждахте? Има ли обособено място изход за изписване и фотогроф. Четах коментари, че бебето го давали на паркинга.
Благодаря.

# 57
  • Мнения: 481
Родих на 12.11. Нормално раждане с избор на екип е 2200лв. (Здравно осигурена, носих и направление), сложиха ми епидурална упойка, а престоят ни беше 3 нощувки в двойна стая (единична стая е 2500лв). Не съм заплащала нищо допълнително над цената - направиха ми тест за ковид преди приема, отделно бяхме на антибиотици, те също влизат в цената.

Здравейте, моля наскоро родилите във Вита да споделят колко излезе общо пакета раждане с избор на екип в т.ч. упойка и болничен престой, нещо друго дали са заплащали? Благодаря Ви. Здрави бебоци ви желая.

Здравейте,
Аз също съм се насочила към Вита за раждане. При кой лекар раждахте.
Може ли да споделите как е минало изписването. Предполагам, че таткото е видял бебо в деня на изписване, преди това не са го допускали. В коя база раждахте? Има ли обособено място изход за изписване и фотогроф. Четах коментари, че бебето го давали на паркинга.
Благодаря.
За първи път чувам за фотограф, 2019 нямаше такива екстри. Снима ни долу тогава жената от регистратурата. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 12
Ето едно мнение малко по-нагоре, където е описано подробно как става изписването. Доколкото знам ражданията вече са само в База 2 (до Парадайз). Ходя на прегледи там през ден понеже и аз ще раждам там, но не съм виждала фотограф или нещо по-официално: обикновено таткото идва и си взима майката и детето, подписват и плащат, оставят почерпка ако носят и толкова. Ако има други роднини обикновено чакат отвън и там вече ако решат могат да се снимат с кой каквото си носи. Не съм виждала и да слизат лекари или акушерки за снимки. Не знам преди пандемията как е било, но в момента със сигурност няма фанфари.

Моята аг си водеше здравен картон за мен. Той си остава в нея. Там записва всичко свързано с бременността на пациентката и терапията, която ѝ се прилага.
Изписването е лесно. Става след 11 часа. Първо се оформят документите на родилката (епикриза, болничен, който предават с амбулатория картон и заявление за избор на екип). След това от неанотологията приготвят документите на бебчо.
На деня на изписването синстягате багажа (или преди това) и го предавате на санитарка заедно със Заявлението за избор на екип на Вашите близки, когато са долу. Те на своя страна предават дрехите за изписване (Вашите и на бебето). Обличате се и звъните на неанотологията, че сте готова. Те от своя страна Ви викат а бебето и дрешките за изписване. Там Ви дават документите. Да вметна, че трябва да сте с маска през това време и калцуни на обувките. Акушерката носи бебето, а вие документите (аз бях и с дамската си чанта) и слизате заедно. Близките трябва да ви чакат долу на рецепция, нужно е да ги уведомите (аз писах на мъжа ми, когато ме извикаха от неангажираща да ме чака долу). Предават бебето на таткото. Той би трябвало да е платил през това време, т.к. заплащането ми е необходимо онова Заявление за избор на екип. И се прибирате. Ние не се снимахме, защото все пак е пандемия, на рецепция може да има болни, а на мен не ми се рискуваше. Според мен може да дойде и цялата рода, друг е въпросът всички да са здрави. При мен дойде само мъжът ми, а вкъщи ни чакаха дъщеря ми и майка ми.
Свижданията са забранени, но може да си предавате разни неща чрез рецепция - портиер - санитарка. Моя така ми предаде едни лекарства.

# 59
  • Мнения: 148
Аз съм здравно осигурена и платих толкова. Значение в цената има само, ако сте или не сте с избор на екип. Ако сте без иобр на екип и се оставите в ръцете на дежурните лекари, то тогава цената е по-ниска. В случая аз бях с избор на екип, но не бях във ВИП стая, ако бях избрала и самостоятелна (ВИП) стая цената щеше да е по-висока. Иначе храната е топ. Честно да си кажа ядох с голям а насита, че даже не успявах да си изям порциите (след секцио гледах да не преяждам). Санитарките са любезни, ако не са натоварени и ако нямате претенции да искате разни неща. Аз обаче си исках: превръзки, нощница, хавлии, вода, тоалетна хартия ... Гледах да ги хвана в добро настроение и си исках. В стаята е топло. Даже си отварях прозореца, защото ми беше горещо, а и обичам чистият въздух, освен това упражнението отваряй-затваряй прозореца ми се отрази добре.
Asya05 това като здравноосигурена или не?

Общи условия

Активация на акаунт