Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 73

  • 30 262
  • 791
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 908
blue.angel, o, да, своенравна и бодро с главата на горе! Аз сега съм в 32 +5, довечера съм си запазила час за Боуен терапия, понеже имам познати, при които е дала добър ефект и е помогнала на бебетата да се завъртят. Иначе беше си главично, но преди пет седмици се завъртя и от тогава си седи седалищно.
Коремът ще го почистят те със сигурност, колкото и както им е необходимо, аз просто си разсъждавах.
Колкото до пътуването - благодаря ви за мненията. Аз, мисля, че написах, че търсим нещо по-малко екстремно от пътуване до Лещен, т.е. то отпада.
Snowwhite, не съм от София, от провинцията съм, макар и не чак толкова дълбока като Лещен. Joy
Иначе с това изказване "точно Лещен ли след толкова подготовка" много ме разсмя и ми напомни на един разговор с мъжа ми по отношение на новогодишните ни планове, докато си ровя из Интернет. Попадам на оферта за Египет, съобщавам му и получавам хладния отговор "От толкова гражданства, които може да получи детето ни, баш пък на египетско ли се спря?!". Joy Всичко в кръга на шегата, де, няма да ходим в Египет.
На Happyday историята отразява моя характер. На мен ми звучи като супер приключение и веселба. Иначе свекър ми още преди месец ми каза, че било време да се "установя", а не постоянно да съм се разкарвала насам-натам (свекърите-родителите ми-ние живеем долу-горе в общ периметър от 40 километра и всяка седмица сме поне веднъж на всяко място), на което отговорих, че няма да раждам кралски наследник през 16 век, че да вляза в усамотение три месеца преди раждането. На мен да почна да си почивам три месеца преди термин ми звучи толкова безумно, колкото на повечето хора пътуване до Лещен или Париж-Лондон.
Ще огранича търсенето до час-час и половина от града, в който живеем, както спомена Ирен. Не ми е за спа, басейни, кръчми, просто малко разходка и смяна на обстановката. Плюс, че адски много обичаме да надуем музиката и да пътуваме.

Много би благодаря за мненията и за пожеланията бебето да се обърне! Heart

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 12:36 от Welt

# 721
  • Мнения: 1 408
Здравейте. Малко цоп в темата с въпрос, но моля за съвет - ако не тук може ли да ми препоръчате тема където да се консултирам за козметиката по време на бременност. Да, прочетох какви съставки не е препоръчително да се съдържат, но като гледам съдържанието и се изгубвам във всичките наименования. Ако може някъде да се обсъдят марки, видове ще е супер Simple Smile

# 722
  • Мнения: 73
За козметика освен въпроси към лекаря, на мен лично ми е бил полезен ето този блог  - https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-skin-care-guide . Има описание на съставки има и списък по марки козметика (уточнение, че продуктите са за САЩ, така че все пак може да се сравни състава с продуктът, който имате) - https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-friendly-skincare-products.html. Може да пишете и коментар, ако не намерите конкретния продукт и до няколко дни да върне отговор.

# 723
  • Мнения: 1 408
Здравейте, благодаря за линковете ще разгледам. Искам да се консултирам с лекаря си и с кожен, естествено, но часове при добрите има за след 2 седмици. Затова и писах тук Simple Smile

Скрит текст:
За козметика освен въпроси към лекаря, на мен лично ми е бил полезен ето този блог  - https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-skin-care-guide . Има описание на съставки има и списък по марки козметика (уточнение, че продуктите са за САЩ, така че все пак може да се сравни състава с продуктът, който имате) - https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-friendly-skincare-products.html. Може да пишете и коментар, ако не намерите конкретния продукт и до няколко дни да върне отговор.

# 724
  • Мнения: 2 631
Аэ не виждам проблем сама да си проверявате съставките. Имената на Retinyl palmitate/Retinol etc, Salicylic acid, Glycolic acid не са трудни эа эапомняне. Етеричните масла евтл да, но често си пише директно на продукта, ако ги съдържа.
Иначе си харесайте крем и питайте дали е ок. В таэи тема или в раэдел Красива мама.

# 725
  • Мнения: 1 408
Благодаря. Става въпрос за козметиката на Lumene. И преди си я ползвах и сега имам подаръци и се чудя дали да ги разопаковам въобще. Става въпрос за тези на снимката.
От сайта и от изброените от вас съставки , видях че серума съдържа Salicylic acid, за който обаче намерих противоречива информация дали може да се ползва или не.

Също ползвам (беше ми изписан преди месеци) Uriage Tolederm Control, защото зимата кожата ми става чувствителна и раздразнения.

Тъпо ме е че позволявам суетата ми да надделее, ама то пък и не става без нищо да се ползва 😐



Аэ не виждам проблем сама да си проверявате съставките. Имената на Retinyl palmitate/Retinol etc, Salicylic acid, Glycolic acid не са трудни эа эапомняне. Етеричните масла евтл да, но често си пише директно на продукта, ако ги съдържа.
Иначе си харесайте крем и питайте дали е ок. В таэи тема или в раэдел Красива мама.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз бих ви посъветвала ако имате козметичка да я попитате. Вероятно ще познава най-добре кожата ви и ще може да ви препоръча в този период какво е позволено да се ползва.

# 727
  • Мнения: 1 408
Не, нямам козметичка и не ходя по такива места. Преди година имах проблеми и съответно отидох на кожен. Искам да направя консултация, но не е ли град София, на другите населени места трябва търпеливо да си чакаме. Обикновено за добрите доктори (от всякакъв вид) се чака по 2-3 седмици. Не съм "за" консултациите по facebook и форуми, но май не ми остана друго.

Аз бих ви посъветвала ако имате козметичка да я попитате. Вероятно ще познава най-добре кожата ви и ще може да ви препоръча в този период какво е позволено да се ползва.

# 728
  • Мнения: 2 631
Според мен показаните продукти са ок. Аз ползвам салицилова киселина, но само без продукти, в които е над 1-2%, а те са обозначени специално като пилинги. Тук става дума за хидратация и няма проблем салициловата киселина да е в малко количество. В началото и аз се консултирах с моя дерматолог кое може и кое не.

Ползвам козметика от типа на Есте Лаудер, Ординари, Виши, Биотерм и др в момента, в 9ти месец съм.

# 729
  • Мнения: 835
Някой може ли да препоръча за гр София масажи за бременни от личен опит?

# 730
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аз и съм много, много съм доволна. Препоръчвам я с две ръце, много мила и внимателна, страхотен професионалист. Правеше и онлайн гимнастика за бременни. Сега не знам дали в момента има група, може да се пита.
https://superdoc.bg/lekar/simona-bogdanova

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 21:45 от * SUPERMAMА *

# 731
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз бих искала да ми ги пуснете ако не е проблем. Преди много ме болеше кръста, но все ме плашеха, че ако ида ще тръгнат контракции...

# 732
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аз никога няма да спра да я хваля винаги и навсякъде. След изключително тежка травма мъжа ми отново ходи благодарение на нея. Аз също и се доверих за масажи, гимнастиката като бременна рядко я правех с групата, но си изпълнявах всички упражнения, които ми даде. Когато бебка стана вече по-активна ми препоръча и занимания, които да си правим с нея вкъщи. Изобщо Мони, на която всички у дома сме страшни фенове, е човек с разностранни интереси и възможности, но много внимателно работи с бременни, родили и деца във всякакви възрасти.

# 733
  • Мнения: 106
Здравейте! Може ли да ми дадете мнение за клякането по време на бременност? Струва ми се неизбежно в домашното ежедневие. Дали ще се вадят дрехи от пералнята или ще се вади нещо от най-долния шкаф. Трябва ли да се притеснявам от клякане по няколко пъти на ден? Според мен клякането не е по-различно от седенето на стол или диван.

# 734
  • Мнения: 160
Здравейте дами, зная, че доста от вас вземат В12 отделно. Можете ли да ме ориентирате в какво количество и с каква продължителност?

Общи условия

Активация на акаунт