Прахосмукачка робот - 22

  • 60 983
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 470
Здравейте! Днес пристигна и моят робот Xiaomi Mi robot Vacuum-Mop. Първото, което направих, след като го сглобих, беше да го включа към зарядното. Сега обаче се затруднявам при първото пускане на робота и свързването му към приложението Mi home. Ако някой има същия робот, ще съм много благодарна ако ми съдейства. Blush

И аз имам проблеми със свързването към приложението Mi Robot Vacuum_Mop P. Не е нов, имам го повече от година, до онзи ден ми върши чудесна работа, докато приложението не започна да показва, че е машинката е офлайн. Пробвах какво ли не. Стигнах до там, че деинсталирах цялото приложение, после го свалих наново; променях региони (според тази инструкция- https://smartrobotreviews.com/s/robot-vacuums/xiaomi-mi-robot-va … op-p-wi-fi-issue/) - не може да се свърже с мрежата на Xiaomi, пробвала съм минимум 100 пъти, без да преувеличавам. Не зная колко часа изгубих да се боря.
Някакви идеи какво да направя, за да тръгне пустият му робот?

# 16
  • Мнения: 13 906
От копчето не тръгва ли?

# 17
  • Мнения: 7 470
От копчето не тръгва ли?

Тръгва, но в приложението стои, че е офлайн и реално нищо смислено не мога да правя с нея. Дори сега я тествах пак- приложението е наново свалено, но не мога да я добавя и въпреки това- пак тръгва... но къде, защо, какво ще прави, като реално в приложението нямам добавени уреди...

# 18
  • Мнения: 13 906
Е, тя си прави карта и без приложения. Аз вече моето спрях да го ползвам.

# 19
  • Мнения: 80
ТиЛи, аз успях някак на магия да го свържа.  Не е ставало, защото не съм стартирала с локация Китай, а България. Иначе за мен най-удобното на пускането чрез прилижението е, че мога да слагам виртуални стени. Имам един цветарник, и първия път като я пуснах от копчето, се буташе в него и за малко саксията да падне върху нея.

# 20
  • Мнения: 7 470
Въртях Китай, въртях България- не става!
На мен ми е важно приложението също.

# 21
  • Мнения: 80
Въртях Китай, въртях България- не става!
На мен ми е важно приложението също.

А никакъв бутон ли не действа. Защото и на мен няколко пъти като отворя приложението не ми зарежда карта, стои празен екран, но като натисна няколко пъти бутона за стартиране на робота и тръгва. След това се показва и картата.

# 22
  • Мнения: 13 906
Ще се опитам да помогна като поясня кое трябваше да е включено при мен за да го подкарам, също доста се мъчих.
Трябва да е включена функцията Местоположение.
Стартираме приложението, ръчно добавяне, след това следвам инструкциите.

Само не си го намираше при мен също.

# 23
  • Мнения: 7 470
tedi_hr, бутоните действат; но на приложението ми даваше, че роботът е офлайн. След което го изтрих от приложението, последното го деинсталирах, после го свалих наново и си показва все същото, което гледам за не знам кой път-
Скрит текст:


amini, задала съм локация. Да питам, има ли значение- дали е активирана "винаги", и само при ползване на приложението? Какво имаш предвид под стартиране на приложението ръчно? Нещо по- конкретно може ли да напишеш като насока? Аз все си мисля, че правя всичко изцяло ръчно. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 00:03 от TuЛи

# 24
  • Мнения: 13 906
Не даваш автоматично да намери робота, а ръчно го избираш от списъка.

# 25
  • Мнения: 7 470
Точно така правя- задавам ръчно модела. То и връзка с блутута не може да направи, но не зная, дали не е от модела (не помня преди дали се свързваше), или е още една грешка в системата.

# 26
  • Мнения: 13 906
А рестартираш ли  wi fi на робота? Това трябва да стане след като избереш машинката ръчно.

# 27
  • Мнения: 80
А рестартираш ли  wi fi на робота? Това трябва да стане след като избереш машинката ръчно.

И на мен ми се наложи да го рестартирам няколко пъти, докато се свърже.

# 28
  • Мнения: 13 906
Момента на рестартиране е важен.

# 29
  • Мнения: 7 470
Рестартирам, да. Иначе устройството няма да тръгне да се свързва с приложението.

Общи условия

Активация на акаунт