Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 920
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Моите кърпи са на залепени закачалки отвътре на вратичката на шкафа под мивката.

# 61
  • София
  • Мнения: 19 249
Здравейте, някой има ли идея, как да сменя цвета на фугите на плочки? Плочките са на стената в кухня. Предполагам, че правилният начин е механично да се премахне стария фугиращ материал и да се сложи нов. Но подозирам, че плочките не са залепени много здраво, и ако започна да ги човъркам може да падне някоя.
Има ли някакъв друг начин?  Фугата е кафява, искам да стане сива или бяла.
Мисля, че може да се префугира, но си иска майстор.

# 62
  • Мнения: X
Издирвам обаче идеи за закачане на кърпи в кухнята.  Някой с гениална идея по въпроса?
Моята кърпа е с такава щипка и с магнит отстрани на хладилника или на съдомиялната, където я лепна. Може и на печката.
Скрит текст:

# 63
  • Мнения: 40 901
Още по-лесно е да се зашие един магнит за кърпата. Така е с моите ръкохватки за горещо - и в двете ръкавици има зашит магнит и се лепват една за друга да стоят в чифт. Е, ако се сложи една апликация с магнит на кърпата и тя ще се лепва директно за хладилника.

# 64
  • Мнения: 12 726
Още по-лесно е да се зашие един магнит за кърпата. Така е с моите ръкохватки за горещо - и в двете ръкавици има зашит магнит и се лепват една за друга да стоят в чифт. Е, ако се сложи една апликация с магнит на кърпата и тя ще се лепва директно за хладилника.
Това с магнитите направо на тях е много идейно, бих го пробвала. Само не се сещам къде бих могла да купя подходящи магнитчета, та там не бих отказала някакъв жокер. Изобщо не ми идва на ум в какъв вид да го търся и в какъв тип магазин.

# 65
  • Мнения: 27 500
Железария? Кинкалерия?

# 66
  • Мнения: 40 901
Още по-лесно е да се зашие един магнит за кърпата. Така е с моите ръкохватки за горещо - и в двете ръкавици има зашит магнит и се лепват една за друга да стоят в чифт. Е, ако се сложи една апликация с магнит на кърпата и тя ще се лепва директно за хладилника.
Това с магнитите направо на тях е много идейно, бих го пробвала. Само не се сещам къде бих могла да купя подходящи магнитчета, та там не бих отказала някакъв жокер. Изобщо не ми идва на ум в какъв вид да го търся и в какъв тип магазин.

https://www.magsy.bg/25398-neodymium-magnets-ndfeb

https://zevatrade.bg/category/magniti-neodimovi

# 67
  • Мнения: 12 726
Супер, много благодаря!

# 68
  • Мнения: 686
Момичета, здравейте! Някой има ли опит с този препарат?
https://top.vigoshop.bg/beewax-bundle/t1/v1/bundle_lp1?sp=7749i0 … sJXxIoRk3xQU-76BQ
Вчера жената, която ми помага с чистенето, направи неясно от какво петно на дървения плот в кухнята и остана следа, която ужасно ме дразни (все едно е от изгорено и изчегъртано). След като си тръгна, реклама на този препарат ми се появи в нета. Чудя се дали има смисъл от него?

# 69
  • Мнения: 5 139
Ей това са прословутите шкафове, на които трудно се слага закачалка, а ММ отказва да сложим такива с вендуза или лепенка (каквато няма и да се задържи явно). Имаме една пръчка, която с нищо не се лепи и на всичкото отгоре ММ непрекъснато я хваща и отваря шкафа с нея и пада при почти всяко отваряне, а там е боклука и е често. За една бройка да я закова, но отзад не е достатъчно дълго, а отпред не ми се дупчи. Няма къде да я преместим или да сложим втора.

Скрит текст:
От ляво на дясно: чекмеджета - няма как, миялна - няма как, кофа за боклук - имаме пръчка и е супер досадно, на двете ъглови не става, защото ако има не могат да с отворят, на печката стои от време на време, но ако готвим и е суетене из кухнята пречи много, защото не ножеш да хвърлиш едно око, накрая е шкафа, който също не може да се отвори добре, ако им пръчка, защото се удря в хладилника.



Дръжките са мега удобни и реално не се вижда колко са грозни от плота, но не преценихме чекмеджетата... шанс, другия път ще са други Simple Smile

Това с магнита е добра идея, но ще заминат тиганите още с първото збърсване + могат да стоят само на хладилника, което, не ми допада, а и е в края на кухнята Simple Smile

Няма пълно щастие, ще си стоят на плота, печката и на пръчката и ще си псувам Simple Smile

# 70
  • Мнения: 39 317
А на теб къде точно би ти било удобно да е кърпата? Без да се съобразяваш с кош/чекмеджета/мияла и т.н.

# 71
  • Мнения: X
А защо цяла пръчка, ами не единична кука за шкаф?
Скрит текст:

# 72
  • Мнения: 5 139
Азалия, не стои Simple Smile Пада Simple Smile при отваряне на шкафа просто пада, а сме пробвали да лепим с какво ли не, даже не сме махнали последните двустранни фенси лепенки, защото не можем  Grinning

Мариат, баш където са чекмеджетата ми трябва най-много. Но там няма стена отзад, да речеш, че ще се навия да закача Simple Smile там е много широк барплот/полуостров и обикновено е основното бойно поле Grinning

# 73
  • Мнения: 39 317
В темата за хитринките имаше такава, но се отнасяше за закачалка и плочки. Но нищо не ти пречи да опиташ. Силиковата закачалка се маже с белтък и после се залепвала стабилно. Било много здраво.

# 74
  • Мнения: 10 057
Силиковата закачалка се маже с белтък и после се залепвала стабилно. Било много здраво.
С белтъка издържа някъде 20 дни и падна.

Общи условия

Активация на акаунт