Обсъждане на имотни обяви-25

  • 33 717
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 539
Повечето изповядват сделката на данъчна оценка,  тя е много по ниска, останалите пари в кеш на продавача. Изповядва я нотариуса и чака отговор и потвърждение от продавача дали си е получил парите в кеш и тогава отива в общината да я впише, а ако е на зелено мисля че даже цената е по ниска за таксите, но не съм сигурен

# 736
  • Мнения: 21
Здравейте, От няколко месеца разглеждаме за читав 3-ст, 4-ст апартамент в южните части на София. Положението е трагично. Не знам дали ние сме много капризни, но почти не може да се намерят нормални апартаменти с прилично разпределние, локация, големина и т.н.
В момента живеем в 2-стаен панел 65кв (хол,кухня,спалня ) и по това което виждам, за да получим нещо повече като функционална, РЕАЛНА, СВЕТЛА или както там му се казва жилищна площ гледаме апартаменти от 140-150кв нагоре.
Давам пример със сегашния ми хол, който с усвоена тераса е около 27кв. Ами да ви кажа масово в НС масово дневните+кухня+ трапезария са около 30кв. Рядко се намират по-големи. Ако излезе нещо то е един огромен квадрат или пък е една дълга стая като кухнята е забита в най-отдалечения край от прозорците... Спалните рядко са над 15кв. В повечето коридори дори няма място да сложиш читаво антре, гардеробче. В сегашната ми панелка имаме ужасно голям гардероб, който си събира супер много багаж и изобщо не пречи на коридора. На фона на всичко до 250к евро ПОЧТИ НЯМА НИЩО на пазара, което да си заслужава оглед. До момента сме ходили до 2 сгради и изобщо не стигнахме да се качвааме в апартаментите... То цяло преживяване да стигнеш до самите сгради (Кръстова вада, Драгалевци) . Изобщо не мога да си го представа всеки ден това мъчение. Включването ми по Черни връх отнеме около 5 мин след единия оглед @_@.
Прегледали сме сигурно 90% строящите се в момента сгради и не мога да проумея как има хора дето плащат 1400-1500евро за апртаменти със спални по 13-14кв, холо-кухни по 25-26 квадрата.... за по 200к евро.

# 737
  • Мнения: 41 454
не мога да проумея как има хора дето плащат 1400-1500евро за апртаменти със спални по 13-14кв, холо-кухни по 25-26 квадрата.... за по 200к евро.

Много просто, ако холокухнята е 50 квадрата, а спалните по 25, тогава цената ще е 300 000 евро. На строителя цената на квадрат му е все една, даже да загражда по-големи помещения му е по-евтино, но не го прави, защото няма да ги продаде. Не казвам, че цените са ниски, не споря дали са спекулативни или нормални, но са такива и ако искаш простор за малко пари погледни в Перник.

# 738
  • Мнения: 18 654
Щом панелът е ок като размери, цени, достъп, търсете панел.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 259
Здравейте, От няколко месеца разглеждаме за читав 3-ст, 4-ст апартамент в южните части на София. Положението е трагично. Не знам дали ние сме много капризни, но почти не може да се намерят нормални апартаменти с прилично разпределние, локация, големина и т.н.
В момента живеем в 2-стаен панел 65кв (хол,кухня,спалня ) и по това което виждам, за да получим нещо повече като функционална, РЕАЛНА, СВЕТЛА или както там му се казва жилищна площ гледаме апартаменти от 140-150кв нагоре.
Давам пример със сегашния ми хол, който с усвоена тераса е около 27кв. Ами да ви кажа масово в НС масово дневните+кухня+ трапезария са около 30кв. Рядко се намират по-големи. Ако излезе нещо то е един огромен квадрат или пък е една дълга стая като кухнята е забита в най-отдалечения край от прозорците... Спалните рядко са над 15кв. В повечето коридори дори няма място да сложиш читаво антре, гардеробче. В сегашната ми панелка имаме ужасно голям гардероб, който си събира супер много багаж и изобщо не пречи на коридора. На фона на всичко до 250к евро ПОЧТИ НЯМА НИЩО на пазара, което да си заслужава оглед. До момента сме ходили до 2 сгради и изобщо не стигнахме да се качвааме в апартаментите... То цяло преживяване да стигнеш до самите сгради (Кръстова вада, Драгалевци) . Изобщо не мога да си го представа всеки ден това мъчение. Включването ми по Черни връх отнеме около 5 мин след единия оглед @_@.
Прегледали сме сигурно 90% строящите се в момента сгради и не мога да проумея как има хора дето плащат 1400-1500евро за апртаменти със спални по 13-14кв, холо-кухни по 25-26 квадрата.... за по 200к евро.
Такова е положението в момента. Хубавите и големи жилища, които са на разумна цена, въобще не стигат до разни сайтове. Всичко се разпродава още на чертеж, даже и без копка. Особено в южните райони... Ние не търсехме там, а в Банишора и ни трябва ха 2 години, за да открием такова жилище. А това беше преди година и половина... Сега пазарът е още по-зле - по-скъпи жилища и по-малко предлагане. Дано откриете това, което търсите. Опитайте да разширите обсега и да решите с кое бихте направили компромис и с кое не.

# 740
  • Мнения: 9 702
Ами плащат хората по 1400 е/кв за кутийки, защото това има. А трябва да се живее някъде.

# 741
  • Мнения: 2 849
мунривър, викаш изведнъж от 2020 хората се оказаха без жилища, а преди това къде са живели и те не знаят. Grinning

# 742
  • Мнения: 9 702
Защо пък трябва да е изведнъж? Модата на кутийките е от преди 2020-та.. всяка година има процент хора, които се връщат от чужбина, процент, които решават, че вече е крайно време да се изнесат от техните, че вече не е ОК да живеят под наем и търсенето си върви. Като се предлагат кутийки нямаш много голям избор освен да купиш кутийка. А пък хората, който просто искат да си затворят парите, на тях пък не им пука толкова за размери и такива.

# 743
  • Мнения: 2 849
Това което движеше пазара е или беше спекула, страх и ниски лихви. Далеч не е от нужда за живеене повечето търсене. Пък дали са прави и дали ще си спасят парите и ще изкарват още от наеми, един ден ще разберем.

# 744
  • Мнения: 41 454
Ами плащат хората по 1400 е/кв за кутийки, защото това има. А трябва да се живее някъде.

Не защото това има, а защото ЗА това имат. И понеже масово е така, се строят кутийки. Иначе огромните апартаменти ще се заседяват и хората само ще цъкат пред обявите.

# 745
  • София
  • Мнения: 2 449
Няма как да съм по-съгласна с Черна станция.

Първо е търсенето. По него строителите се ориентират какво да строят. Ако имаха достатъчно клиенти за хол 60 кв. и спални 25, това щяха да строят. По-евтино им излиза.

Но реалността е друга. Всеки иска нещо свое, макар и мъничко. Малко са търсещите разширение.

# 746
  • София
  • Мнения: 19 341
Здравейте, От няколко месеца разглеждаме за читав 3-ст, 4-ст апартамент в южните части на София. Положението е трагично. Не знам дали ние сме много капризни, но почти не може да се намерят нормални апартаменти с прилично разпределние, локация, големина и т.н.
В момента живеем в 2-стаен панел 65кв (хол,кухня,спалня ) и по това което виждам, за да получим нещо повече като функционална, РЕАЛНА, СВЕТЛА или както там му се казва жилищна площ гледаме апартаменти от 140-150кв нагоре.
Скрит текст:
Давам пример със сегашния ми хол, който с усвоена тераса е около 27кв. Ами да ви кажа масово в НС масово дневните+кухня+ трапезария са около 30кв. Рядко се намират по-големи. Ако излезе нещо то е един огромен квадрат или пък е една дълга стая като кухнята е забита в най-отдалечения край от прозорците... Спалните рядко са над 15кв. В повечето коридори дори няма място да сложиш читаво антре, гардеробче. В сегашната ми панелка имаме ужасно голям гардероб, който си събира супер много багаж и изобщо не пречи на коридора. На фона на всичко до 250к евро ПОЧТИ НЯМА НИЩО на пазара, което да си заслужава оглед. До момента сме ходили до 2 сгради и изобщо не стигнахме да се качвааме в апартаментите... То цяло преживяване да стигнеш до самите сгради (Кръстова вада, Драгалевци) . Изобщо не мога да си го представа всеки ден това мъчение. Включването ми по Черни връх отнеме около 5 мин след единия оглед @_@.
Прегледали сме сигурно 90% строящите се в момента сгради и не мога да проумея как има хора дето плащат 1400-1500евро за апртаменти със спални по 13-14кв, холо-кухни по 25-26 квадрата.... за по 200к евро.
Ще трябва да направите компромис с нещо.
Старото строителство не ви ли устройва или е много скъпо? Моите родители живеят в 80 или 90 квадрата тухла, с 2 оригинални спални, а холът спокойно може да стане трета спалня.
Може би при старите жилища определянето на общите части е коренно различно. Колкото и да съм лаик, чувам че в НС делът на общите части е много по-голям. Колежката от провинцията от НС се ориентира към стар панел у наше село, че и на 1 етаж.
Местоположението също е ключово. Преди години позната работеше в агенция за НИ и от нея съм чувала приказката: "100-годишен панел, ама на "Герлово".
Познавам колежка, която в панел 65 м2 отглежда 2 деца (еднополови). То и аз съм така, но моите са с голяма разлика.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 14:43 от Cuckoo

# 747
  • Мнения: 2 849
До известна степен е така, но ако хората нямаха пари за повече, нямаше да посрещнат тези цени, а щяха да се оттеглят. До голяма степен роля играе и месечната вноска + нагласата за малко жилище. Масово младите живеят сами или са двойка без деца за дълги години. Нито им трябват големи жилища, нито искат да ги чистят и поддържат. Познавам много стари моми и ергени с по една котка или куче. Но искат да са сами и независими.

# 748
  • Мнения: 738
Търсенето е голямо и заради многото разводи. Така от нуждата на едно семейство от 1 апартамент, става нужда от 2 апартамента, все пак и мъжът трябва да живее някъде.

# 749
  • София
  • Мнения: 3 042
Ние затова си купихме старо строителство с 4 стаи за по-малко пари и по- широко, но преди 2-3 г. Тогава тук  във форума "специалисти" твърдяха, че било балон, щели да паднат цените, а сега ме е яд, че не сме купили още един апартамент...

Общи условия

Активация на акаунт