Забременели след инвитро тема 50

  • 51 391
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 413
Ами на мен БХС ми беше с много ниски рискове, но проблема, който излезе след ПИД не се хващал при БХС и пренатест и директно си ми дадоха препоръка за амниоцентеза.
Като цяло изобщо не е тук място за вземане на решение какво изследване да направим, защото всеки случай си е индивидуален и ако при едни е подходящо да се направи едно изследване, при други друго и това най-добре може да го прецени лекар.
За това каквото и да казваме тук, може да формира някакво мнение, но мнението на лекарите е най-важно и трябва да е водещо за авторката на въпроса.

# 31
  • Мнения: 28
Ами на мен БХС ми беше с много ниски рискове, но проблема, който излезе след ПИД не се хващал при БХС и пренатест и директно си ми дадоха препоръка за амниоцентеза.
Като цяло изобщо не е тук място за вземане на решение какво изследване да направим, защото всеки случай си е индивидуален и ако при едни е подходящо да се направи едно изследване, при други друго и това най-добре може да го прецени лекар.
За това каквото и да казваме тук, може да формира някакво мнение, но мнението на лекарите е най-важно и трябва да е водещо за авторката на въпроса.
Благодаря , доктора каза че няма нужда от БХС 2 и прена тест риска ми е нисък и след като съм правила ПИД нещата ще се репликират

# 32
  • Мнения: 303
Здравейте,  Момичета. Утре влизам в 12г.с,  но видях,  че сега на бельото,  имам светло кафяво зацапване...  Дали може да е от Антибиотика Аугментин или глобулите които слагам Лактажин или на друго може да се дължи..   Нямам болки,  имам само леки пробождания от време на време...  За ЖК имам час чак за  следващата сряда..

# 33
  • Мнения: 36
Здравейте,  Момичета. Утре влизам в 12г.с,  но видях,  че сега на бельото,  имам светло кафяво зацапване...  Дали може да е от Антибиотика Аугментин или глобулите които слагам Лактажин или на друго може да се дължи..   Нямам болки,  имам само леки пробождания от време на време...  За ЖК имам час чак за  следващата сряда..
Здравейте,отидете на ултразвук за всеки случай  ,тези зацапвания не са за подценяване .Аз в 7 г.с получих и имах отлепване на плодният сак ,бебетата бяха добре .Лежах 4 дни в болница. В 13г.с получих много силен кръвоизлив без болки в болницата успяха да ме стабилизират до 15 г.с. за съжаление изгубих бебетата 😪.Така че ,отивайте да видите всичко дали е на ред . Стискам палци и лека бременност до края 🍀

# 34
  • Мнения: 303
Момичета всичко е наред.  Имала съм раничка на лигавицата и при самото слагане на лактобацилите се раздразняла и за това е това кафяво зацапване.  Вече почти спря , а най много ме радва, че с бебчо всичко е наред!  Благодаря на всички ви за загрижеността! ❤️ Бъдете здрави и се пазете! ❤️🤗

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Здравейте, момичета, някоя от вас подала ли е документи или мисли да подава за финансовото подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми от общината? Не съм сигурна дали във всяка община я има тази помощ. Ние утре ще ходим да си изкараме необходимите удостоверения. Много се надявам още същия ден да ни ги дадат, а не да ходим пак след няколко дни, за да ги взимаме. Знаете ли след колко време казват дали сме одобрени? Thinking

# 36
  • Мнения: 303
Здравейте, Момичета, знам,  че тук не сме лекари, но вие виждате ли на бебчо на главичката петно или това е от видеозона? Док вчера нищо не каза да има проблем като ме прегледа,
но после като си видях снимките забелязах това . Или аз излишно пак се притеснявам..
 

# 37
  • Мнения: 413
Сигурно е мозъчето, знам ли, но на моята снимка от 8 седмица също има такова петънце.
Вече всички фетални минах и всичко си му е супер на човечето. Не се филмирай, ако има нещо притеснително те ще ти кажат.

# 38
  • Мнения: 303
Щом и на твоята снимка го има това петънце се успокоих,  защото до сега не съм го забелязала.  В събота съм на БХС и се надявам всичко да мине добре!  🙏🍀
Сигурно е мозъчето, знам ли, но на моята снимка от 8 седмица също има такова петънце.
Вече всички фетални минах и всичко си му е супер на човечето. Не се филмирай, ако има нещо притеснително те ще ти кажат.

# 39
  • Мнения: 121
И моето има такива петна , така трябва да е , аз питах докторката на един от прегледите .

# 40
  • Мнения: 990
Здравейте, момичета, някоя от вас подала ли е документи или мисли да подава за финансовото подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми от общината? Не съм сигурна дали във всяка община я има тази помощ. Ние утре ще ходим да си изкараме необходимите удостоверения. Много се надявам още същия ден да ни ги дадат, а не да ходим пак след няколко дни, за да ги взимаме. Знаете ли след колко време казват дали сме одобрени? Thinking

Моя приятелка три пъти ползва тази помощ от община в провинцията. Документите се разглеждат на заседание на Общинския съвет, когато е включена такава точка и чак тогава се дава решението на одобрените двойки. А сумата се превежда на клиниката след издадена фактура.

# 41
  • Мнения: 380
Me4o, тази помощ не е ли за започване на самата продецура, ако не сте одобрени от фонда?
 Dalinda, сега като спомена и аз обърнах внимание, че наистина има такава точка, че на моята снимка от 10 г.с. ми се струва дори по-голяма (ако съм оцелила къде да гледам 😁)

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Me4o, тази помощ не е ли за започване на самата продецура, ако не сте одобрени от фонда?
 Dalinda, сега като спомена и аз обърнах внимание, че наистина има такава точка, че на моята снимка от 10 г.с. ми се струва дори по-голяма (ако съм оцелила къде да гледам 😁)
Не, тя е след инвитро. Предават се копия на епикризите на пункция и трансфер + копие на заповедта за инвитро, фактури с касови бележки и удостоверения за адрес, липса на задължения към общината и непрекъснати здравноосигорителни права. Документите се подават до края на годината, в която е направено инвитрото. Така ми казаха на мен.
Бени, мерси за инфото.

# 43
  • Мнения: 303
До сега не съм виждала такава точка на снимките.  Само забелязах,  че на снимката от 10г.с+4 започна да се забелязва,  а тази която споделих е от вчера 11г.с+6 и за това малко се притесних.  Но щом почти всички ги имате се успокоих.

Me4o, тази помощ не е ли за започване на самата продецура, ако не сте одобрени от фонда?
 Dalinda, сега като спомена и аз обърнах внимание, че наистина има такава точка, че на моята снимка от 10 г.с. ми се струва дори по-голяма (ако съм оцелила къде да гледам 😁)

# 44
  • Мнения: 38
Ние подадохме началото на септември  и служителката каза 2/3 месеца се чака, така че ги чакаме към декември.
За пловдив имам на предвид на други места може да са по бързи.
Здравейте, момичета, някоя от вас подала ли е документи или мисли да подава за финансовото подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми от общината? Не съм сигурна дали във всяка община я има тази помощ. Ние утре ще ходим да си изкараме необходимите удостоверения. Много се надявам още същия ден да ни ги дадат, а не да ходим пак след няколко дни, за да ги взимаме. Знаете ли след колко време казват дали сме одобрени? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт