агитация за секцио

  • 6 613
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
ЗА секцио съм с 2 ръце Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 500
Тъпи са му аргументите.Напротив, по-стресиращо за бебето е секциото и второто - малко от случаите на нормално раждане завършват със секцио.не може да се говори, че за майката е по-добре.Нормалното раждане е естественото раждане, то за това се казва нормално.Секциото е операция с всички произлизащи от това последици.Ще се възстановиш по-бавно, бебето в началото трудно ще можеш да гушкаш и кърмиш.Аз мисля, че е очевидно защо те кара да родиш секцио - 650 лв - уау.Избора на лекар В Св.София е 500 лв.Това едно на ръка, но хващаме ли бас, че ще те извика да раждаш секцио, когато той е на смяна като преди това  в картона ти ще е писал - секцио по медицински причини - например седалищно предлежание на бебето или там квито ги измислят.А хващаме ли бас, че така всичките 650 лв. ще си ги сложи в джоба.За кой лекар става въпрос, ако не е тайна, може и на лични.

# 17
  • Мнения: 201
При мен пък случаят беше точно обратният. Много исках секцио, а получих агитация за нормално раждане.

# 18
  • Мнения: 1 951
Уф, как не ви омръзна да спорите за или против секциото............ newsm78
Въпроса на момичето е има ли разлика в цената, а не кой как е родил и какво препоръчва от ранга си на акушер-гинеколог  Peace

# 19
  • Мнения: 2 197
Тъпи са му аргументите.Напротив, по-стресиращо за бебето е секциото и второто - Секциото е операция с всички произлизащи от това последици.Ще се възстановиш по-бавно, бебето в началото трудно ще можеш да гушкаш и кърмиш.
Това определено не е вярно. Какво стресиращо за бебето има в това да го извадят по най-лесния за него начин, без да се мъчи да слиза по някакви дълги пътища? И както доста хора са писали възстановяването е индивидуално и не зависи от начина на раждане. Аз също си търчах нагоре надолу по стълбите още на следващия ден след операцията. Единствената разлика, която видях беше че 1 месец не можех да вдигам над 3 кг. Не че ми се е налагало. А в отделението имаше нормално родили момичета приети с майките си, които не можеха да се придвижват и бяха с дренажни торби, пълни с кръв. И така 3 дена. Така че такива крайни констатации са излишни. Всеки е индивидуален и не може да се смята че ако ние сме убедени в нещо нашето мнение е непременно най-правилно. Всеки трябва да прецени за себе си. Аз лично винаги съм искала да родя със секцио. Оказа се, че нямам право на избор за начина на раждане, което ме учуди. В края на краищата родих със секцио по медицински причини,  по-рано от необходимото и малко попредизвикано според мен, но изобщо не съжалявам. Детенцето си е супер, а аз преди дъщеря ми да навърши 40 дена изобщо нямах коремче при направени само 250 коремни преси. Толкова за по-бавното възстановяване.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Раждах в Св. София - струваше ми 500лв и нито лев повече. Колкото до агитацията - там секциото и нормално са едни пари - и преди и сега е така , моя позната роди миналия месец там. Но аз съм на мнение да го оставиш той да прецени, дали си за секцио или не.
При кой лекар ще раждаш, та ти иска толкова пари (ако искаш ми пиши на ЛС, да не го излагаш тук публично)?

# 21
  • Мнения: 3 500
Тъпи са му аргументите.Напротив, по-стресиращо за бебето е секциото и второто - Секциото е операция с всички произлизащи от това последици.Ще се възстановиш по-бавно, бебето в началото трудно ще можеш да гушкаш и кърмиш.
Това определено не е вярно. Какво стресиращо за бебето има в това да го извадят по най-лесния за него начин, без да се мъчи да слиза по някакви дълги пътища?
Мила, това не го казвам напразно, чела съм много по въпроса.Попитай някой специалист.Нормалното раждане е естествения начин бебето да се появи на бял свят.Това е заложено и у майката и у бебето.Не ми се спори, дълго е наистина.Не го приемай лично.Аз не споря "за и против" секциото или нормалното.Но според тоя аргумент, който е изтъкнал лекаря, ВСИЧКИ бебета трябва да се раждат със секцио.Всяка майка би предпочела бебето да не е родено "стресиращо", не е ли така.Това наистина е тъп аргумент."Я дай секцио да не стресираме бебчето, колко лесно било, как досега не сме го разбрали това......та сме мъчили детето по нормален път да се ражда. newsm78Леле, че сме невежи." Rolling Eyes Shocked

# 22
  • Мнения: 295
Отговорът е в това, кое ТИ чувстваш със сърцето си на майка, че е най-правилно за теб и детето ти.

Синът си родих нормално с епидурална. Анестезиологът явно прекали с дозата и въобще не можах да напъвам. В резултат - травмиращо преживяване за мен и детето, ужасяващо много шевове, адски трудно възстановяване повече от месец, в който не можех въобще да си сядам на Д-то.

Малката, по очевидни причини, реших да родя секцио. Пожелавам на всяка майка да преживее това удоволствие с усмивка на уста да прегърне току-що роденото си бебче. Възстановяването - бързо, лесно и най-вече можех да съм пълноценна в грижите за детето си.

Това е личен опит. Други, преживяли точно обратното ще кажат тяхната истина и тя пак ще е правилна.

Затова и казах, че трябва сама да усетиш кой е правилния избор.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Раждала съм и нормално, второто е секцио - с две ръце съм за секциото, мога да родя още 10 пъти така, възтанових се много по - бързо от първия път, нищо не ме болеше, кърмата ми слезе на втория ден ( друг въпрос е, че не съм кърмила), въобще се чувствам чудесно и физически и психически. Peace

# 24
  • Мнения: 108
Мисля че ти искат малко повече В медицинска плановото беше малко под 500лв УСПЕХ

# 25
  • Мнения: 2 498
Раждала съм и нормално, второто е секцио - с две ръце съм за секциото, мога да родя още 10 пъти така, възтанових се много по - бързо от първия път, нищо не ме болеше, кърмата ми слезе на втория ден ( друг въпрос е, че не съм кърмила), въобще се чувствам чудесно и физически и психически. Peace

Все едно аз съм го писала, с една разлика, че аз знаех, че няма да кърмя и не чаках да ми се появи кърма въобще.....

Щом лекарят ти го препоръчва няма какво да му мислиш!!!

# 26
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
при мен също секциото мина много леко, оперираха ме в 10 вечерта, а на другия ден в 17 вече станах да ходя, първо до тоалетната, после из коридора полека-полека, исках да се възстановя бързо зада ми дадат по-рано детенцето, кърмата ми слезе на втората вечер и веднага след като ми доведоха бебето на третия ден от неонатологията си захапа зърното и нямах никакъв проблем. мъчно ми е само за едно, че детето ми е стояло около 48 часа самичко и то в първите му два дни.
в съседната стая момичето роди нормално, имаше проблеми със сядането, имаше проблеми с кърменето макар, че бебето си беше с нея през цялото време.
не те агитирам, споделям.

# 27
  • в центъра
  • Мнения: 445
И аз мисля, че нещо те менторят в цената - раждах планово секцио в същата болница и цената е 500 лв. При избор на лекар начина на раждане не оказва влияние върху цената, друг е въпроса, че на доктора му е по-лесно да те запише за секцио и да знае кога е ангажиран с теб, а не да се наложи да го вдигаш на крак посред нощите ако ще раждаш нормално...
Колкото до теглото на бебето - аргументът е тъп - 3 кг. въобще не е много, наистина се консултирай с друг лекар, има нещо гнило!

# 28
  • Мнения: 11 607
Затова и казах, че трябва сама да усетиш кой е правилния избор.

Нека избора бъде твой! личен!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
искам да кажа на майчетата, които смятат, че детето им се е родило слабо, дребно, немощно или е направило пневмония заради това, че е било извадено 10-14 дни по-рано, да не се заблуждават с такива илюзии. ТОВА СА ДОНОСЕНИ ДЕЦА! погледнете в този подфорум анкетата "Колко дни преди термина си родихте" и ще видите, че жените масово раждат преди термина си. терминът е относително изкуствено и не винаги точно определена дата, в учебниците си пише, че раждане в рамките на 2 седмици около термина е нормално и очаквано...

нито за 10 дни един плод ще нарастне с 500 грама в корема ви, нито 2950 грама бебе е слабо и немощно да засуче (очевидно има друга причина за това), нито пневмония и дихателни проблеми се получават от извадено 2 седмици по-рано бебе (най-вероятно сте имала инфекция).


за самите вас не е добре да търсите причината не там, където е и да страдате излишно психически, че сте родили секцио.

Общи условия

Активация на акаунт