Искам дете, но партньорът ми се колебае

  • 3 335
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!

Пиша тук, макар че не съм семейна и заради това не зная дали съм в правилната група.

С партньора ми сме на 40+, от година и половина сме заедно, а преди това около година бяхме приятели. Искам вече да имам свое дете и мъж, той обаче сякаш се колебае. Казах му за желанието ми преди няколко месеца и уж щеше да си помисли и да ми отговори, но до този момент - нищо. Не живеем заедно, дори сме от различни градове. Понякога се виждаме всяка седмица, понякога и по-рядко. В момента, в който му казах за дете и семейство сякаш беше изненадан и в следващите седмици спряхме да се виждаме. Чувахме се по тел.редовно. Връзката ни продължи после пак по стария начин - с виждания всяка седмица или през седмица- две. В месеците, след разговора ми с него, при мен се появиха здравословни проблеми и влезнах в болница. Той не е много по обясненията, но все си мислех, че за толкова време нещо трябваше да каже. Освен да са го стреснали моите здравословни проблеми и да се замисля или има нещо друго. Странно ми е някак. Преди година имах спонтанен аборт, той беше с мен и ме подкрепяше. Сега обаче съм объркана и не зная какво да правя и накъде да поема... Изпадали ли сте в подобна ситуация?

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 13:27 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 394
Според мен вие нямате връзка... или поне той няма връзка с нас.

# 2
  • Мнения: 506
Желанието за семейство май е само от твоя страна. Той изявявал ли е желание да живеете поне заедно?

# 3
  • Мнения: 2 015
И аз така мисля, нямате връзка. Не те приема сериозно, щом и дете не иска.

# 4
  • Мнения: 2 039
Това да се виждате от време на време не е връзка,а неангажиращ секс.Щом на 40+ още мисли дали да има дете,значи не иска ,поне не от теб.Поговори още веднъж без да го притискаш,но според мен,ако си решила да имаш дете,предпочети други методи,поне няма да имаш ангажименти с нерешителен мъж.
За мен чуваш тиктакането на биологичния часовник,а не че той е голямата любов.

# 5
  • Мнения: 4 066
Едва ли тук много хора са изпадали в точно такава ситуация.

Първо - не знам как решихте, че имате партньор. Вие сте тийн гаджета - всеки у тях си, виждате се веднъж в седмицата за по кафе и евентуално секс. И изведнъж вие му излизате с тежката артилерия - дете, сватба. Първо се съберете да живеете заедно - ама тук идва следващия скандал, на който може да прекратите рязко цялата драма - кой при кого ще се мести - ще установите, че никой от двама ви не иска да си жертва града и приятелите за другия, защото ако искахте, досега да сте се събрали заедно на едно място. След което ако някак си преодолеете това и се съберете, ще си имате редовни скандали от битово естество, докато се нагодите, все пак не сте на по 20, когато на никой не му пука кой къде си хвърля чорапите, и кой мие чиниите. С установени навици ще ви е трудно да се нагодите. Вече ако успеете да минете и този етап без да си съберете багажа и да се приберете кой от където е -  тогаааааааава си говорете за деца и сватба. А не от чатене и нередовен секс изведнъж да го стресирате с деца.
И аз да бях, и аз щях да съм в шок.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 166
И аз съм на мнение, че баш връзка няма. Някакви любовници, дето се виждат от време на време. Нищо сериозно, съжалявам.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 227
И според мен няма връзка. Не може да сте заедно от година и половина и да се виждате на седмица две. Отдавна отнишенията ви трябваше да са по сериозни. Според мен той се развлича с теб когато му е угодно.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 749
Сериозни намерения виждам само от твоя страна. Решавай бързо дали ще влагаш още време и енергия в този човек, или ще си търсиш партньор, който иска същите неща като теб. Времето си лети, не си губи шанса да станеш майка заради някакъв, който на 40 още смята, че му е рано за такива неща.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 332
Знаеш си отговорите на въпросите. Задай си ги ясно и на глас.
Знаеш какво да правиш.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 166
Според мен, нормално е на втория-третия месец да се разберете кой къде е и с кого е.

# 11
  • Мнения: 25 913
Да не се окаже вече женен? Simple Smile
Ходила ли си у тях, имаш ли представа къде и с кого живее? Разведен ли е, има ли вече деца?
Ако има, малко небъдна работа е да поиска още. Човекът вече се е отчел, на тази възраст иска да си поживее свободно, докато не са го налазили внуците и старческите болежки.
Ако никога не се е женил и няма деца, вече не знам. Или е закоравял стар ерген, или не го устройваш като съпруга и майка на децата му, или си има друга.
Бременността ти от него ли беше, или от друг мъж?

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Той има ли деца от предишна връзка?
Ако има изобщо не се учудвам,че не е ентусиазиран от идеята за семейство и деца.

Ако няма-
Може да си има причини да не иска.
Например да не може да има деца поради някакъв проблем.
Или просто не желае да има деца точно от теб.
Или пък изобщо не желае деца ,семейство.Има и такива хора.

# 13
  • Мнения: 15 313
На 40+ би трябвало да имаш по-коректни и конкретни представи как се случват нещата от живота. Връзка нямате, просто правите секс.
Приеми, че сте провели Разговора с голямо Р и човекът те е отрязал.

# 14
  • Мнения: X
В началото на връзката ни той имаше желание да отида да живея при него, но за мен беше прекалено рано. По- късно гледахме мебели и ме питаше какво ми харесва, но така или иначе нищо не се купи.

Живее сам, родителите му починаха внезапно за месеци преди около 2 години. Това беше голям удар за него. Има брат, който живее в друг град. Не се разбират двамата, дори още не са се разбрали за семейния имот. Ходила съм у тях, бих казала, че е от по- бедно семейство е свикнал на такъв живот. Аз от своя страна съм малко по-добре от тази гледна точка, но в лукс не живея. Той със сигурност вижда разликата в начина ни на живот, а тя е доста голяма.

Детето беше от него. Спонтанен аборт в начална бременност. И досега като се заговорим за деца, казва: ,,Живот и здраве, ако имаме дете." Наскоро му споменах, че трябва да си купи нова печка и му посочих каква евентуално може да си вземе. Отговорът беше, че тази е малка и понеже съм му казала, че искам деца, трябва да купи по-голяма. Той взима малко над минималната заплата, аз малко повече засега.

Едва ли има друга. Имаме прекалено много общи познати, някои от които много любопитни и обичащи да клюкарят, та ако имаше, предполагам биха се разприказвали.

Казах му, че дори и да не иска същите неща да не се колебае и да ми го каже, дори и да ми стане неприятно.

Моите здравословни проблеми са свързани със забременяване и се стигна до операция. Той знае, беше с мен през цялото време. Нищо не съм крила от него. Надявам се и той да не крие, но няма как да знам какво му е в главата.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 11:26 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт