КРУИЗИ /Тема 16/

  • 50 693
  • 767
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Следя темата уж, но да ви попитам изискват ли се сертификати за ковид ваксинация?

Зависи къде спира кораба.

# 526
  • Мнения: 1 240
Следя темата уж, но да ви попитам изискват ли се сертификати за ковид ваксинация?

Зависи къде спира кораба.
Благодаря! За Щатите предполагам искат. Къде мога да проверя?

# 527
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
За да влезнете в САЩ трябва да имате ваксина. За круизите, в сайта на съответната компания са посочени изискванията.

# 528
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
5 Гръцки острова и Кушадасъ

https://oceantravel.bg/bg/kruizi/kruizi/kruiz-santorini-mikonos- … mos-krit-kusadasi

Някой скоро да е ходил? Искам да запазя нещо такова за 2023, но нямам ваксина, а гледам че за 2022 е било задължително да имаш ваксина.

# 529
  • Мнения: 43
Здравейте,
Първо да благодаря за споделената информация, която е от изключителна помощ за плануващите круиз за 1ви път като мен Simple Smile
Ако някой има възможност моля нека сподели кои са (може би 5-6) най-използвани фирми за резервация на круиз, за да ги следя за оферти. Понеже на първа страница са изброени повече от 50 и ми е трудно да се ориентирам.
Търся Средиземноморски круиз 5-7 дни с тръгване може би от Италия или Испания заради по-удобните и евтини полети. Ще бъдем 5ма възр + 2 деца.
За такъв круиз (през Италия, Испания или Гърция) кой месец е най-подходящ, за да могат децата да се възползват от външните басейни, но същевременно и цената да бъде изгодна? И кога е подходящо да се резервира - още сега или да наближи пролетта?
Ако някой скоро е бил на подобен круиз може ли да споделите долу-горе какъв ще бъде разхода на човек - дали ще се вмъкнем в 500евро/човек заедно със самолетните билети?
Благодаря предварително за отделеното време Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 142
cvet7 Ако искате да се възползвате от басейните ще трябва да запазите круиз през лятото. То си зависи де, но аз съм била на средиземноморски в края май, средата на юли, през октомври и ноември и от всички изброени само през Юли водата в басейните беше много приятна даже топла. С детето сме били през Октомври и то в Испания и Португалия и въпреки темератури на въздуха от билзо 30 градуса басейните бяха ледени  (тогава бяхме с Коста). Сега ще плаваме за първи път с Аида през декември в Дубай, там подгряват водата на външните басейни и ще мога да кажа впечатления.

Аз последните 2 круиза ги запазвам в последния момент, мисля че в момента така е по-изгодно отколкото много рано. Освен това заради ковид предпочитам да е по-скоро, за да са актуални мерките.

За бюджета е трудно да се каже, през немските сайтове децата не ги таксуват. Аз от там запазвам и за децата досега не съм платила 1 стотинка, освен това и бакшишите са включени в цената, а не като БГ фирмите да се добавят отделно. Вече каква каюта ще изберете, дали ще има напитки и т.н. това ще определи бюджета. Не забравяйте и разходите при слизане на портовете, те не са малко, ако ползвате и екскурзи от кораба (там ценат може да стане 2-3 пъти по-скъпа от круиза).

# 531
  • Sofia
  • Мнения: 4 698

Аз последните 2 круиза ги запазвам в последния момент, мисля че в момента така е по-изгодно отколкото много рано.

Много съм съгласна! Ние понеже винаги сме с точно фиксирани дати, заради училището на дъщеря ми, запазвам много рано и точно последните ми два круиза са доста стабилна набутвация, но като не ми стиска да чакам до последно…

# 532
  • София
  • Мнения: 3 771
Във връзка с цените, заповядайте на този круиз, аз ще бъда там...



Цената е с включени такси!
Резервация през френските сайтове.
Лек ден, бъдете здрави.
Весели празници.

# 533
  • Мнения: 2 641
Във връзка с цените, заповядайте на този круиз, аз ще бъда там...



Цената е с включени такси!
Резервация през френските сайтове.
Лек ден, бъдете здрави.
Весели празници.

Благодаря, Блед! Дали може линккъм сайт от който резервираш?

# 534
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Във връзка с цените, заповядайте на този круиз, аз ще бъда там...



Цената е с включени такси!
Резервация през френските сайтове.
Лек ден, бъдете здрави.
Весели празници.

Благодаря, Блед! Дали може линккъм сайт от който резервираш?

Въх , това съвсем без пари

# 535
  • Мнения: 8 757
https://m.abcroisiere.com/croisiere-croatie-montenegro-grece-spl … bari-1837258.html


Тук виждам подобни цени.
Но това е за вътрешни каюти.
Иначе маршрута е този, на който бяхме, чудесен е!



Аз, както казах, не мога да бъда в такава, защото ми е некомфортно. Без прозорец, най-малкото.

Иначе на кораба му предстои лека реновация, особено по басейни и съображения, тъй като януари потегля на Околосветско пътешествие- 114 дена!!!

# 536
  • Мнения: 43
cvet7 Ако искате да се възползвате от басейните ще трябва да запазите круиз през лятото. То си зависи де, но аз съм била на средиземноморски в края май, средата на юли, през октомври и ноември и от всички изброени само през Юли водата в басейните беше много приятна даже топла. С детето сме били през Октомври и то в Испания и Португалия и въпреки темератури на въздуха от билзо 30 градуса басейните бяха ледени  (тогава бяхме с Коста). Сега ще плаваме за първи път с Аида през декември в Дубай, там подгряват водата на външните басейни и ще мога да кажа впечатления.

Аз последните 2 круиза ги запазвам в последния момент, мисля че в момента така е по-изгодно отколкото много рано. Освен това заради ковид предпочитам да е по-скоро, за да са актуални мерките.

За бюджета е трудно да се каже, през немските сайтове децата не ги таксуват. Аз от там запазвам и за децата досега не съм платила 1 стотинка, освен това и бакшишите са включени в цената, а не като БГ фирмите да се добавят отделно. Вече каква каюта ще изберете, дали ще има напитки и т.н. това ще определи бюджета. Не забравяйте и разходите при слизане на портовете, те не са малко, ако ползвате и екскурзи от кораба (там ценат може да стане 2-3 пъти по-скъпа от круиза).

Много благодаря за разясненията, ще следя темата Simple Smile

# 537
  • Мнения: 1 054
Във връзка с цените, заповядайте на този круиз, аз ще бъда там...



Цената е с включени такси!
Резервация през френските сайтове.
Лек ден, бъдете здрави.
Весели празници.
и ние сме там, но го купих малко по-скъпичко
днес си разпечатах бордните карти и попълних преди това здравната декларация.
да разбирам ли, че щом нямаме бустерна доза а само две дози на файзер-задължително антиген тест трябва да правя

# 538
  • София
  • Мнения: 1 318
Снощи се прибрахме от Маями след десетдневен круиз MSC Divina. Беше чудесно.
При качване на кораба изискванията за non US citizens са или сертификат за ваксина (аз съм с бустер, поставен на 2.12.2021, мъжа ми е с две дози векторна ваксина, втората доза е от май 2021) или PCR 48ч.
Като цяло в САЩ не ни искаха никъде сертификати, с изключение на нашето летище при заминаване. Не сме ги представяли нито при полета Истанбул-Маями, нито при пристигането.

# 539
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте приятели,
      Преди няколко дни се завърнахме от нашия круиз с Аида Нова из Канарски острови и о-в Мадейра. Толкова много го чакахме, след 2.5 г. пауза! Направо грабехме с пълни шепи от всичко - гледки, усещания, емоции...
Всичко беше страхотно! Полетите ни бяха - 3 с Уизеър и 1 с Вуелинг, защото имахме да ползваме ваучери от миналоггодишния канселиран круиз. Всичко - трансфери, нощувки, автобуси, влакове, полети - точно по план, без никакви закъснения и проблеми. На качване на кораба ни провериха тестовете и взеха здравния въпросник, който попълнихме предварително и това беше.
        Корабът е уникален! Храната и всичко друго - също. Сприятелихме се с няколко човека от персонала - страхотни са! Всички са изключително дружелюбни! Водните пързалки са 3 и бяха на особена почит сред нас.
Децата си изкараха там половината време. Даже спечелиха състезание, като се спуснаха 40 пъти по пързалките и си спечелиха магнитче, шок.бонбони в кенчета, надуваеми въздушни легла и ваучери на мелба и коктейл по избор. Много бяха щастливи! По табелките разконспирирах едно момче, бар-мениджър, че е българин и поговорихме, но не беше много приказлив. Пробвахме и Бест бургер Ет Сии, където заплащаш само напитките. Децата казаха, че бургерите са страхотни. Във всички ресторанти имаше освен бира, бяло и червено вино за нас, 3 вида негазиран сок, много хубави -грейпфрут, ябълка, портокал, газ.вода и там кола, фанта и спрайт от газираните. Също и по 4 вида сладолед и различни сосове, поръски, дресинги. Има и перално помещение с поне 6-7 перални и още толкова сушилни. По 2 Е е пералнята и 2 Е сушилната. Шоутата бяха много хубави и интересни.
       Басейните - и външни, и вътрешни бяха топли. Има много игри. Включвахме се на дартс, волейбол, тенис на маса, една игра Викинг. Беше много забавно! На някои от игрите не допускаха деца. За тениса на маса си взимахме хилки и топче от там срещу 15Е и като ги върнеш ти връщат парите. На въжената градина се плаща - в ден на вода 10Е за възрастен, 7Е за дете до 12г. В ден на пристанище 7Е на възрастен, 4Е за дете. Моите се катериха и им хареса много. По пристанищата също много ни хареса. Навсякъде има какво да се види. Във Фуншал ходихме в един музей на илюзиите и беше супер интересно. После отидохме на брега и до фара, а след това се качихме до Тропическите градини в Монте палас. Изключителни градини, с хиляди растения, риби цветя! Голяма красота. Има и лифт до там, но излиза скъпичко и ние се качихме с градсия автобус за 1.90Е.
        Бяхме във вътрешна каюта с легло на 2 етажа за децата.  Телевизора беше включен на предна камера постоянно, но ние сме се прибирали много в нея, освен за преобличане и спане. Изпалзвашме телефона в каютата за връзка, ако някои отиде някъде и има нещо интересно за да извика и другите.
       Това е в основни линии. Ако някой иска да пита още нещо - насреща съм. Всички слязохме с рев от кораба и нямаме търпение за следващ круиз.
     На място питах за бъдещи круизи, но казаха, че само 100Е борден кредит има като бонус, ноцените са същите като по интернет и аз се отказах.
     И аз споделям мнението, че последните ни круизи за резервирани все месец-два преди круиза и са на най-добри цени.
Желая на всички, които им предстоят круизи да имат прекрасни изживявания!

Общи условия

Активация на акаунт