Седми клас 2021-2022 тема 3

  • 28 884
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 318
Същото е и при мен .Едно към едно не седна ли с него да учим заминал му е успеха. Вчера малко ме ядоса имах работа из къщи в 19:00 го викам да видя научил ли си е уроците ,а той ми се сопва как да си научел като не съм го извикала .Меко казано побеснях ,живея на втория етаж ,но съм сигурна ,че са ме чули и на осмия. А за разказване на уроци е абсурд не може .Госпожите му задавали само конткретни въпроси ,а не искали да им разказва ама пък аз искам. За преразкаите се справя чудесно там нямам забележки.
Аз съм от тези "късметлийки",чиито деца не се справят сами.Разказва ми всеки урок и проверявам домашните по бел,мат,физика и химия.По останалите ,ако има нужда от поправка на оценки се намесвам.Когато учим заедно има 5-6ци,когато е сам-4ки.Изтощаващо е,но и тази година ще сме в екип.Умен ми е,но не е самостоятелен.
Синковецът също е за подстригване,косата му е буквално в очите и се дърпа,искал дълга коса,но утре съм го записала и дано се разбере с фризьорката.

# 61
  • Мнения: 1 376
Ох, момичетааа
До болка познато 🤕
Като започнаха новия материал аз се правех на разсеяна и не я закачах.... Докато не изрева, че имала домашно и не можела да го напише, защото Аз не съм й обяснила задачите 😲
Била съм заета и не съм я поканила да й обясня всичко 🤪 Пък тя, съобразителната, не ме тормозела... Ахааааммм... Баш така и аз си го представях 🤬
Аз рядко викам в такива моменти... Съскам тихичко, та да се напряга 😂
Сега издирвам скицник и моливи 2B, 4B,8B....2H,4H... Видях, че има и F... Твърдости разни🤕 непонятни за мен... Ама детето се е въодушевило покрай новия учител по ИИ, който бил страшилище, но било много интересно 🤪

# 62
  • Сф
  • Мнения: 10 715
Сама. Аз като станах, беше минал теста по химия. 13 от 15. Натам се насочва, така ми каза. Паралелката по химия и биология след 7 ми клас. Досега спрягахме езиковата. Обаче много увлекателно им преподават химията и с тия допълнителни часове в клуба по природни науки, дръпна доста . Явно ген се обажда, мен ме няма там ... Днес ще откара докъм 15 ч с клуба. Обаче не мърда от стола, това ме притеснява с това ДО.

# 63
  • Мнения: 2 141
Нашите пък трябва да рисуват карта, ама не на Бг, а маршрутна, от адреса на живеене, всичките му улици и улички, та чаак до училището. Та се чудя дали да не почнем заедно, че да направим рисунка с дупките, светофара и пешеходната, и как колите се опитват да те блъснат умишлено, макар че ти си наред да пресичаш.

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 03:43 от Тони ♒🍀

# 64
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
Домашни не проверявам, но всеки ден ММ й дава по 5-10 допълнителни задачи и който е по-свободен, проверява. През уикенда я подпирам малко с упражнения по БЕЛ и евентуално АЕ (това е най-пренебрегнатият предмет), учи за цялата седмица "разказвателните" и като е готова, идва с конспекта да я препита този, който е на линия. Понякога въпросът е само един, но обхваща и по-предни уроци, понякога са много и все "поясни, обясни, предположи...". В четвърти и пети клас се случваха тръшкане и драми, че в училище не е така, но вече се убеди, че така й е по-лесно, в това число и да автоматизира начало, преход и финал при говорене.
Тони, това го рисувахме в първи и в пети клас. В първи го рисувах аз, в пети момата си разпечата скрийншот от Гугъл мапс и нарисува с маркер маршрута.

# 65
  • Мнения: 4 218
По БЕЛ с граматиката съм пълна дупка, за някой анализ заедно бих могла да се включа, но тя не иска помощ. Има допълнителни занимания с онлайн учител, 2 деца са и каквото има, там си го дъвчат. По мат се занимава с баща си, ходи на курс и се била записала при училищната госпожа на някакви допълнителни часове за всички деца от седмите класове, разширявали материала. Звучи ми като подготовка за олимпиада, ама не било. По физика се занимават с баща си, който беснее от начина на поднасяне на нещата в учебника. Точно както и по-горе е казано. физиката нещо не е фаворит откъм занимаване и учене. А това ни беше резервният вариант, ако не успее с математиката, да има подготовка по физика за резерв.
По история се занимава сама, получава й се. По химия се занимавахме, обяснила съм нашироко, стана й интересно, даже се кефи да пише съединения, уравнения и да изравнява. Дзвери се в периодичната таблица и разгадава електронните слоеве. В училище вече не я вдигат да пише, омръзна и на учителката от нея и иска да види и другите какво могат и знаят. Поддържам интереса и темпото, вече трябва да чета предварително допълнителни неща, за да имам материал да пъхам гориво в пещта. Засилила се е да ходи на олимпиада. Ако има.
По биология се занимаваме заедно, умерен интерес, нежелание да се занимава сама. И дам добавях за паразитите и болестите. Тежко отчаяние, като дойде ред да се учи по география. Г-нът им дава планове, чете по тях, гледаме заедно в учебника и атласа. Сама не ще.
Английски сама, справя се, на курса са много по-напред. Испанският е пълна дупка, имала бегли представи по грламатика, лексиката я нямало никаква, нито знам испански, нито се каня да го почвам, зарязала съм. Колкото- толкова. По друго никой не се включва от нас, занимава се сама. И там колкото- толкова. Изкярила е от онлайн физическо, говорили в часа за правила на различни игри, включвала се и й цъфна една шестица от нищото. Няма лошо, щото на входното присъствено била между 3 и 4.
Сега съм вкъщи почти изцяло и мога да следя отблизо всичко. Докога ще съм в състояние, не е ясно.
С брат й изкарах големия зор, ежедневно премилане на материала от-до, както е писала Мандаринка и срещу негова съпротива в добавка. До 9-ти клас включително. За 10-ти вече се бях изчерпала напълно. Почна сам, отначало много лошо, постепенно ако не добре, то поне прилично. Сега се чудя как съм имала сили да го направя, че и да е резултатно. Ако и сега трябваше да повторя същото още веднъж, нямаше да мога.
Непроверен слух- за 12 часово дежурство в една болница са починали 3 деца от ковид и са интубирани други 3. Източникът е неофициален, информация по частни колегиални канали. това по въпроса за формата на обучение.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 261
Аз съм от редките случаи дето не знаят какво учи детето им, никога не съм била добра по физика, химия и биология, а по математика съм ги забравила нещата. Още от първи клас ходеше целодневно и там си пишеха домашните, вечер и двете твърде уморени, за да се занимаваме допълнително. Винаги е предпочитала да учи сама, има желание да учи и се справя отлично. Интересни са и физиката и химията за сега и там се появиха първите шестици. Само по английски има четворки и там се опитва да се включи баща и, но е твърде нервен и обикновенно се стига до кавги. Тази учебна година вечер само слушам оплаквания, как госпожата по математика ги товари твърде много и имат двойно повече задачи за домашно, по другите предмети учителите също държат да са подготвени и ги товарели допълнително, а трябвало да обърнат внимание и на допълнителните часове по изкуства (класната им сложила допълнителен час незадължителен в 6 следобед, а те са първа смяна), ама няма как все пак е седми клас. Не съм я записала на допълнителни уроци нито по БЕЛ, нито по математика, ще разчита на собствени сили.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 510
От вчера и аз съм с вирус.
Аз още в сряда бях със симптоми. За всеки случай реших да си направя PCR в четвъртък. ЛЛ ми даде направление и ме прати в Рамус. Изкараха ми отрицателен тест. А мен вече силно ме боляха гърдите при дишане. Направих си тест от аптеката - много ясна втора линия. Побеснях направо. Вчера отидох в ковид център. И там бяха категорични, че е положителен с ясна втора линия.

И понеже вече няколко пъти ми се случва с Рамус да ми дадат идеални изследвания, повече там няма да стъпя. Не зная тези малоумници не си ли дават сметка какво могат да причинят.

А държавата им е дала право да правят тестовете за зелените сертификати. После ще се чудим кой саботира сертификатите.

# 68
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
И аз, и детето имахме отрицателни тестове от Рамус, когато карахме Ковид преди година. Не знам на какво се дължи, но далеч не е рядкост.

Всички болни да оздравяват бързо. И благодаря за темата, Ston!

# 69
  • Мнения: 8 610
Валя, леко да минава!

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 18:25 от vita

# 70
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784
Валя Flowers Four Leaf Clover бързо да минава. Оф хвърли ме в размисъл, мислех в понеделник, в Рамус, да ида за тест за антитела...

# 71
  • София
  • Мнения: 12 540
Валя, бързо възстановяване!

# 72
  • Мнения: 1 574
Не съм специалист, но до колкото помня, антигенния тест дава положителен резултат ако имаш ковид 19 в началото до 3 - 5 ден (от заразяването), а PCR  след 5 ден. Съответно тестовете дават отрицателен резултат ако дните са наобратното. (Въобще не знам защо е така и дали е така, но това ми се върти в главата.)

# 73
  • Мнения: 4 218
Когато го карах септември имах симптоматика от предишния ден, на следващия позитивира бърз тест от аптеката и на следващия ПСР, точно в рамус. Най-се доверявам по принцип на бодимед, макар че и там са ми правили магарии. В частност за туморния маркер, не си правят труда да го разредят колкото пъти трябва, че да ми изкарат точно число, ами пернат над еди си колко, което може да е колкото си ще. Когато правя щитовидни хормони, няма разлика между рамус и бодимед. Други наблюдения нямам. Да, кандиларов са ми правили големи мизерии преди доста години и оттогава не стъпвам.
Колежка в ковида показа антитела- близо 40 хиляди, но е от болничната лаборатория. Тя ги следи и е реално, преди да влезе в ковида са били четирицифрено число. Ваксинирана е миналата зима. Сега проверяваше дали да прави трета доза и при тия числа се отказа. Преди да се ваксинирам и аз пусках на същото място- ами излезе чиста нула.
Валя, стискам палци всичко да върви леко и да оздравяваш бързо. Всички болни да оздравяват.

# 74
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
Валя, бързо възстановяване ти желая, но внимавай, щади се. Почти година по-късно още усещам последствия, да не говорим как кортикостероидът ми се отрази на стомаха и черния дроб (имам и автоимунно, чието обостряне понякога налага лечение с кортикостероиди).

Девойки, понеже наближават празниците, да споделя идея за подарък за фенове на криминалета. Моята се беше запалила по едни игри Insolved case files в амазон, но като видяхме цените, дадохме заден. Обаче инатливото раче продължи да рови и си намери български еквивалент, криминист, на много прилична цена, като за еднократна игра. Нарочно не слагам линк, да не се счете за реклама.
Даже вече отвори и реши 1/3 от коледния си подарък, а майка й търси из антикварите "Инспектор Стрезов решава" (нали имаше едни загадки в сп.Космос, които през 90те излязоха в сборник).😁

Общи условия

Активация на акаунт