Тема 5 - Февруарски мами 2022 г. 👶

  • 23 921
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 594
Вадила съм си 4 мъдреца в рамките на 2 месеца, защото за всичките нямаше място и само ми разваляха захапката. Ако са извадени чисто и от добър хирург, след това почти няма да те боли. От всичките 4 само за 1 пих 1 бр. болкоуспокояващо, защото беше голям самият зъб и имаше повечко шевове. За всички други не съм пила и 1 хапче....да, като те пусне упойката си ти е схваната челюстта яко и разбира се, няма как да дъвчеш там, малко по-трудно си отваряш устата, но не е болка тип да трябва да пиеш хапове. Зависи и от зъба и от това как е изваден Simple Smile Стискам палци!
Ама и шевове ли има, не ми каза зъболекаря за това? Само ми каза, че ще падне лесно, защото се е разклатил. Задължително ли има шевове?

# 76
  • Мнения: 759
Задължително ще взема от пелените, според мен ще са много полезни още в началото в болницата като е при мен да постилам на леглото като го взимам. После също след хранене на рамото ми да не повръща директно на дрехите ми, при баня и така нататък. Ще пратя мъжа ми преди работа, че е със сертификат, за съжаление повечето неща ще купувам на сляпо и няма да мога да гледам на живо преди покупка.
Относно зодиите - мъже водолеи не познавам, а с майка ми все сме на различно мнение и трудно се разбираме. С хора, които са риби до сига винаги много добре съм се разбирала, иначе прекалено общителни са ми и приказливи, но това не е лоша черта все пак, аз съм доста затворена. Телец съм, а таткото е рак и мислехме да е една от тези зодии, въпрек че там е много рисково с тези близнаци и овен между тях. И все пак бебето не беше напълно планирано, малко ни изненада, но вече толкова се радваме, че зодиите нямат никакво значение, важното е да се появи около термин живо и здраво. Поне се радвам, че е в началото на годината, когато предстоят топлите месеци, а не да се роди есента и после с месеци да се чудя какво да го правя вкъщи.
За външния вид, за сега мислим, че прилича на мен, но те се променят и нищо не се знае до последно. На предната морфология бях сигурна, че е едно към едно с мъжа ми, абсолютно същият изглеждаше, а на последната като показа един чип нос и сърдита физиономия точно като моята, когато се сърдя, направо изглеждаше все едно всеки момент ще ревне, въобще не му хареса, че го бутаме. Иначе и двамата сме с кафяви коси и очи, чак при бабите и дядовците ни имаме хора с по-светли очи и коси и според мен е почти невъзможно да е с такива, но аз си харесвам тъмните.

Моите 2 долни мъдреца са за вадене с операция, защото са напълно перпендикулярни на другите зъби и като растат ги бутат. Отдавна отлагам ваденето им и няма и да е сега през бременността. Активирал им се е растежа от бременността и от време на време ме заболяват за ден, но минава и после пак не ми правят проблеми, затова не смятам да ги пипам. Чак като родя ще ги мисля.

# 77
  • Мнения: 652
Не е задължително, зависи как е изваден зъбът. При мен при горните 2 нямаше шевове, защото бяха по-малки и не е имало разкъсвания. При долните 2 имаше, защото си бяха по-големички и самият венец се беше поразкъсал - не се плаши от тези шевове, това ако се наложи се прави за да предотврати по-голямо кървене, както и това да ти влезе някое парче храна в раничката и да се възпали. Мисля, че се правеха основно при долните, но не съм някой специалист.

# 78
  • Мнения: 1 037
Вадила съм си 4 мъдреца в рамките на 2 месеца, защото за всичките нямаше място и само ми разваляха захапката. Ако са извадени чисто и от добър хирург, след това почти няма да те боли. От всичките 4 само за 1 пих 1 бр. болкоуспокояващо, защото беше голям самият зъб и имаше повечко шевове. За всички други не съм пила и 1 хапче....да, като те пусне упойката си ти е схваната челюстта яко и разбира се, няма как да дъвчеш там, малко по-трудно си отваряш устата, но не е болка тип да трябва да пиеш хапове. Зависи и от зъба и от това как е изваден Simple Smile Стискам палци!
Ама и шевове ли има, не ми каза зъболекаря за това? Само ми каза, че ще падне лесно, защото се е разклатил. Задължително ли има шевове?
Зависи как е застанал зъба. Като се е разклатил, трябва да стане лесно. При мен растяха хоризонтално и трябваше повече да им помогнат да излязат. 2 не се бяха показали въобще и първо трябваше да разреже да стигне дотам. Не си спомням дали е шил после, но май не. Но не си представяй нещо страшно като чуеш шев.
За лидл не искат сертификат, аз днес ходих. Нали е хранителен магазин.
В болницата бебето ми го даваха с пеленки в легълцето, нямаше нужда от мои.

# 79
  • Мнения: 594
Благодаря ви момичета за отговорите, малко се поуспокоих. И аз се надявам, че като е разклатен ще стане лесно, дано и болките да са търпими.

# 80
  • Мнения: 759
На повечето големи хранителни искат сертификат, нали са над 300кв., в лидъл не съм ходила още. Предполагам, че в големите детски магазини, които не са в молове, също искат, така че пазаруването ще е трудно.
А за пелените, да има в легълцето при бебето, но като го слагам на моето легло, в което ще стоя с пижамата, с която ходя навсякъде из болницата, там мисля да постилам други.

# 81
  • Мнения: 3
Здравейте! Бих искала да се включа и азз! Казвам се Лили на 22 години, от гр. Видин. Първа бременност с момченце. Терминът е за 10ти февруари. 😊
Пожелавам на всички мами лека бременност и безпроблемно раждане!

# 82
  • Мнения: 2 352
Моя стоматолог ми каза да пия обезболяващо до 1 час след като съм излязла от кабинета. След това не боли толкова много като пуска упойката. Мен ме боля 2-3 дни по- силно, след това спря. През това време изпих общо 4-5 обезболяващи. Иначе мъдреца го изкара за 5мин, с разговорите и докато подейства упойката. Шевове нямам, защото излиза нормално. Ако е оперативно, тогава се налагат.
За хранителни магазини не искат сертификат, независимо от размера им.
Термина ми е за 03.03.

# 83
  • Мнения: 759
Хубаво, че разбирам, че не трябва сертификат, вече съвсем се чудех какво да правя като мъжа го няма по цял ден, а трябва да се пазарува. Миналата седмица не пускаха в един от големите хранителни магазини без сертификат, но явно и те не са знаели още важи ли за тях тази заповед или не.

# 84
  • Мнения: 433
Записвам се и аз с положителен тест за ковид.

# 85
  • Мнения: 985
Записвам се и аз с положителен тест за ковид.

Как си, какви симптоми имаш?

# 86
  • Мнения: 187
Момичета, а накоя от вас вадила ли е мъдрец по време на бременност? Много взе да ме боли, той по принцип е пломбиран, но сега се е разклатил и зъболекаря каза, че е за вадене. Консултирах се с гинеколожката, тя също каза, че е по добре да го извадя, а не да търпя болки, само да се съобразя с упойката да е без адреналин.
Много ме е страх, никога не съм си вадила зъб, не ме е страх от самото вадене, а за след това, как ще изтърпя болките, ако са големи. Ужас...как точно сега ще ми се случи.
Аз тъкмо от това се връщам... преди малко ми изкараха един... вчера вечерта не можах да мигна от адски болки чак ми се ревеше и днеска исках не исках отидох... направиха ми снимка преди това като ми покриха корема с някаква защитна жилетка. Като цяло не ме болеше, упойката си ме хвана, наложи се и шеф след това, но не съжалявам че отидох, понеже ми казаха че от 3 до 6 месец е хубаво да се правят подобни нещя и ако бях почакала още малко щеше да се наложи да търпя тези болки още няколко месеца. Парацетамол можело да се пие при силни болки. Иначе по темата с зодиите аз се надявам да е водолейче (като таткото) предпочитам ги пред козирочетата, и се надявам че няма са избърза и ще си изчака датата 02.08 (пак като таткото) Heart

# 87
  • Мнения: 594
Момичета, а накоя от вас вадила ли е мъдрец по време на бременност? Много взе да ме боли, той по принцип е пломбиран, но сега се е разклатил и зъболекаря каза, че е за вадене. Консултирах се с гинеколожката, тя също каза, че е по добре да го извадя, а не да търпя болки, само да се съобразя с упойката да е без адреналин.
Много ме е страх, никога не съм си вадила зъб, не ме е страх от самото вадене, а за след това, как ще изтърпя болките, ако са големи. Ужас...как точно сега ще ми се случи.
Аз тъкмо от това се връщам... преди малко ми изкараха един... вчера вечерта не можах да мигна от адски болки чак ми се ревеше и днеска исках не исках отидох... направиха ми снимка преди това като ми покриха корема с някаква защитна жилетка. Като цяло не ме болеше, упойката си ме хвана, наложи се и шеф след това, но не съжалявам че отидох, понеже ми казаха че от 3 до 6 месец е хубаво да се правят подобни нещя и ако бях почакала още малко щеше да се наложи да търпя тези болки още няколко месеца. Парацетамол можело да се пие при силни болки. Иначе по темата с зодиите аз се надявам да е водолейче (като таткото) предпочитам ги пред козирочетата, и се надявам че няма са избърза и ще си изчака датата 02.08 (пак като таткото) Heart
Благодаря за информацията. А сега след като те пусна упойката боли ли те?

# 88
  • Мнения: 187
Да понаболява си, но е търпимо. Сега няколко дена на супички, конците ще ги махат след 1 седмица. Но не чакай а отивай че 7ми месец идва а тогава вече не е препоръчително..

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Цял ден не бях влизала и сега гледам, че вече сме на 6-а страница. С това темпо скоро за нова тема ще трябва да мислим Grinning Във връзка със зодиите, аз съм лъв, мъжът ми е риби и е роден на 3-и март. Много иска и бебечето да се роди на неговата дата, но ме съмнява да пренося цяла седмица, за да му угодя Stuck Out Tongue Winking Eye Но той е много щастлив, че ще е неговата зодия Animal Fish Харесвам си рибките, надявам се и бебчо да е рибка. Но все пак важното е да успея да си го износя докрай и да се роди живо и здраво. Blue Heart

Общи условия

Активация на акаунт