За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 480
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Като наскоро открила канелата (преди ми се гадеше от нея, сега ми е любима) - кажете ми в какви сладкиши я използвате?
Канелени рула и кекс с моркови Hug

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Намерих една торта, която изглежда привлекателно, нищо особено, бисквити с крем и плодове. Питането ми е дали нещо му куца на крема или си е ок... Нямам вяра на сайта от който ми идва рецептата, а на вас Simple Smile
Също и желатин не съм ползвала, дали ще се справя Simple Smile? Мисля че им на др йоткер в селото и ще купя такъв, ако следвам инструкцията ще стане ли?

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Доколкото разбирам бисквитите се редят и "кремът" е сметана и захар. Млякото ми се вижда излишно в такъв случай. Кивито по принцип не се разбира добре с желатина, не бих слагала и не съм пробвала. Това на пръв поглед.

# 18
  • Мнения: 4 685
200мл прясно мляко предполагам са за топене на бисквитите.

# 19
  • Мнения: 22 867
skk007, ето тортата, млякото е за бисквитите. А кивито за декорация става, и аз съм слагала, не пречи.

Ето стара тема за желирана торта с украса отгоре от киви. Желирах със смес, там съм я дала. Гледам, че и на авторката на тортата има киви.


И торта Raya правехме, но не я намирам в момента. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Според мен бисквитите се топят в прясното мляко. Намазват се с рабитата със захарта сметана, а върху нея се подреждат кръгчета банани. Продуктите ще стигнат, за да се сложат х 2 реда от продуктите. Отгоре се подреждат нарязаните плодове. Желатинът се разтваря в хладка вода и се оставя да набъбне, след това се разтопява на котлона. След това се намазват плодовете с него.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря ви! Точно това е рецептата, а аз точно такива детайли имах предвид! Възнамерям довечера да я творя с големия ми син, да видим какво ще се получи Simple Smile

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Пръчка канела слагам и на ошафа като го варя.
Потърсих сироп от фурми в  един -два магазина в Пловдив и накрая си поръчах по интернет. Може би утре ще е при мен.
  пеп-4о, благодаря за темата!

# 23
  • Мнения: 9 655
Здравейте, взех едни гъби, които са до 04.11, но имаше една мухлясала гъба в тарелката. Мога ли да използвам останалите или щом една е мухлясала, значи не стават гъбите? И въобще как се разбира, че гъбите са развалени?

# 24
  • софия
  • Мнения: 564
аз слагам канела и на една рецепта за пълнен шаран - плънката е много лук, орехи, резенчета лимон и чер и червен пипер + канела. страхотен вкус добавя.

# 25
  • Мнения: 14 078
Купих чаени бисквити и 1 кг. сладкарска извара от Лидъл. Искам да направя чийзкейк. Изпитана рецепта? Може и за нещо друго с изварата, че половината ще ми остане от нея.

# 26
  • Мнения: 19 296
Да сте виждали някъде кръгли оранжеви тикви? Трябват ми кръгли, не сплескани.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Купих чаени бисквити и 1 кг. сладкарска извара от Лидъл. Искам да направя чийзкейк. Изпитана рецепта? Може и за нещо друго с изварата, че половината ще ми остане от нея.
Даре, нямам представа от въпросната извара (все още не съм я купувала), но ето класически чийзкейк (които при мен е без блат, ама препдолагам, че знаеш как се прави), снимката е линк.

# 28
  • Мнения: 14 078
Благодаря, Моренка, запазих си я. Не съм правила такъв, който се пече, но винаги има първи път. Основата от бисквити и масло няма ли да стане много твърда при печенето?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Благодаря, Моренка, запазих си я. Не съм правила такъв, който се пече, но винаги има първи път. Основата от бисквити и масло няма ли да стане много твърда при печенето?
Не трябва да е много маслото, ето тук виж грамажите за блат - https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_9539.html, колкото да слепи трохите, не повече.

Общи условия

Активация на акаунт