За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 477
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 30 139
Мда, масълце също носи, но оризът на фурна си иска да е блажничко. И както писа Морена, да се пече само докато остане с малко течност, той си я дръпва и остава по-сочен..
Знаеш ли колко време ми отне докато докарам у нас ориз като на майка ми? Мъча се, мъча се, спазвам пропорции и на финала не е баш същият. Един ден реших да готвя пред нея, че ми беше на гости, и тя като видя колко мазнина слагам, вика "това ще стане сухо и сбито". Така открих тайната на ориза на фурна. Smiley
При мен беше с "като на баба" ориза, но направо си я питах навремето.
Скрит текст:
Отсече че трябва доволно олио и немалко лук че да стане сладък. Горката женица, понеже и аз и сестра ми категорично отказвахме да пипнем лук, но пък все питахме за нейния ориз... Що ли сълзи е изплакала, стържела го е на рендето за да не го виждаме. Чак след години ни го каза де, като деца не посмяла че бяхме злояди и да не спрем и това да ядем.
То и аз питах, но рецептата беше с достатъчно мазнина (без да се упоменава доволно, повече и т.н.), но пък и аз не съм домакиня от типа "на око" за съжаление. Огромен проблем имам с брашното при месене и популярното "колкото поеме".

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
... Огромен проблем имам с брашното при месене и популярното "колкото поеме".
Това ако го видиш веднъж-два-три пъти на живо, та да пипнеш и усетиш тестото... Simple Smile

# 737
  • Мнения: 34
Момичета дайте хубава рецепта за сочни пилешки дропчета, че все много сухи ми се получават.
Благодаря!

# 738
  • Мнения: 9 647
Хаха и аз съм така с тестото.. като каже някой брашно колкото поеме, за да се получи тесто с мекотата на възглавничката на ухото или пък на бузка на бебешко дупе, изпадам в паника Grinning обикновено ако слагам колкото поеме ми заминават по 2 кила брашно, пък то например трябвало 700 грама.. Grinning

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Момичета дайте хубава рецепта за сочни пилешки дропчета, че все много сухи ми се получават.
Благодаря!
За да не са сухи, готви ги просто по-кратко (нямат нужда от много готвене) - това е рецептата.


moonriver, това с "ухото" не ми харесва на мен... аз казвам "до меко, нелепнещо тесто" .  
Но също така смятам, че с времето идва опитът... но ако  човек меси от дъжд на вятър е трудно, понеже се забравя предния опит.

# 740
  • Мнения: 9 647
Много, много трудно за мен е сладкарството и месенето. Много голямо значение има размер на яйца, вида на брашното, че всяко има различни хидроскопични свойства и още и още.. сложнотия

# 741
  • Мнения: 2 258
Момичета дайте хубава рецепта за сочни пилешки дропчета, че все много сухи ми се получават.
Благодаря!
Мога да кажа аз как ги правя. Винаги стават сочни.
В дълбок тиган с малко олио слагам нарязани две глави кромид и чаша вода. Като се позадуши лукът, слагам и дробчетата, разбърквам и като побелеят значи са готови. Не е класическо пържене, аз предпочитам да задушавам продуктите.

# 742
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Имам един огромен пакет стъбла целина. Какво мога да ги направя?

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
От селъри или обикновена главеста целина?
Бях гледала някаква здравословна рецепта със стръкове селъри намазани с фъстъчено масло и още нещо,но забравих какво беше 🤔 ,казаха ,че било много вкусно 😋...все забравям да си купя и да пробвам 🙃

# 744
  • София
  • Мнения: 10 854
Момичета дайте хубава рецепта за сочни пилешки дропчета, че все много сухи ми се получават.
Благодаря!

Аз най-много обичам да ги приготвям по тази рецепта:

Ястие на пластове с пилешки дробчета

Имам един огромен пакет стъбла целина. Какво мога да ги направя?

Мусака с прясно зеле и ориз

Салата с риба тон, ябълки и орехи

Яйчени ролца с кайма и скариди

# 745
  • Мнения: 9 107
Имам един огромен пакет стъбла целина. Какво мога да ги направя?
Яйчена салата с маринована целина - това е точно стъблата селъри, те са ядливи, за разлика от главестата, които ги използваме само за подправка. https://pep-4o.blogspot.com/2013/02/blog-post_25.html
ако са ти много и не успяваш да ги изядете някак Simple Smile слагай в плик и във фризера, изваждаш си по 1 стрък за подправка като готвиш супи, ухнии, печени зеленчуци.
А ако е от другата целина - главестата, зелените стръкове ги събирам, нарязвам и пак в плик, във фризера, чупя си по малко като ми трябва.

Пилешките дробчета с лук на тиган https://pep-4o.blogspot.com/2019/03/blog-post_9.html - много е важно да не се пресготвят, тогава стават сухи.

Оризът го "бистрихме" преди 3-4-5 страници

Нова тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1391027

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 11:43 от пеп-4o

Общи условия

Активация на акаунт