Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 43

  • 21 989
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 047
Ох, Миоки какво ядеш тогава 😂.
Още не съм се ориентирала какво точно да ям и да готвя.  За сега ми хрумва само месо или риба със салата.
За утре както начало миш-маш, нали може?
Сметана за кафето каква имате предвид, готварска? Предполагам не тази, която продават с кафето.

# 406
  • Мнения: 27 486
Миоки, точно това казвах и аз.🙂 Аз не се чувствам "длъжна" всеки ден да ям зелени салати. Обичам ги, но обичам и разнообразието.
Някой питаше дали тук се махат всички въглехидрати...Ами, не. Избягваме само вгх от типа на картофи, бобови, зърнени, сладки храни/плодове, нишестета...Вгх от зеленчуци не са изключени.
Сладко, Миоки е на "месно" хранене...с яйца, морски дарове, малко млечни и някоя добавка като маслини и кисели краставички (предполагам). 🙂 Сметаната поне 30% масленост е хубаво да е, животинска (не онези сладкарските със захар и хидрогенирани мазнини). Има доста варианти за режимно хранене, вкл. режимни печива. Има тема за ВМ-НВХ за рецепти. Като сайтове препоръчвам healthywithdeni, mywholesomelife, vili's time...Има хубави идеи.

# 407
  • Мнения: 18 542
sladko, ами какво ям - месо, карантия, риба и морски, яйца и млечни. Въртя различни меса, приготвени по различен начин. Готвя с малко лук и/или гъби. Понякога ям кисели краставички, маслини и ядки, но не са ми редовно в менюто. Аз съм от хората, които могат да ядат едно и също непрекъснато, а и ям реално веднъж дневно, не като да мисля закуска обед и вечеря, първо, второ и трето.

Долче, точно. Всеки както му е устойчиво. Целта е да се превърне в начин на живот, не временна диета.

# 408
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Може да прозвучи глупаво, но как да започна. Спирам всичко от раз? При мен не се цели сваляне на кг. /само 2 кг от талията според мен/.
Кафето с какво може да се пие след като трябва да му махна захарта и млякото?
И каква закуска може да се прави?

Не може да се каже колко точно килограма имаш да свалиш. Аз мислех, че 10кг ще са предостатъчни, но трябваше да падна под 50кг за да ми се отмазни черния дроб и съответно да сваля още 5. Ако знаех за вътреорганните мазнини щях направо да се сложа на гладен пост и така да си заминат първи. 19 инсулин на гладно е сериозна цифра и показва много складирана (в телесни тлъстини) енергия. Съмнявам се, че 2кг ще те отмазнят достатъчно. Моят инсулин на гладно беше 11 или 14, нещо такова, доколкото помня. Трябваше ми отслабване с 15 кила за да го докарам до 8 след 6 месеца и 7.5 след още 6. След още година падна до 6 и и след още една под 5. Три години усилия общо. Долу горе три или 4 ще ти трябват и на тебе, но няма да си все на диета.

Ако нямаш омазняване на вътрешни органи и затлъстяване, то ти можеш да започнеш силови упражнения и да превърнеш мазнината в мускул, който да ти гори глюкоза.

Аз намалих постепенно ВХ и замених с протеин. Нямаше да мога да ги откажа тогава от раз. Сега режа като почна да ям кето. Отслабнах пиейки прясно мляко. Сега вече не пия.

Погледни добавките в първия пост. Магнезий, омега 3, цинк, но и останалите са задължително липсващи при висок инсулин.

Изследвай Д3 и Б12 и фолат!. Нищо чудно да липсват.

И аз имах проблеми със стомаха. Къркореше след ядене. Вече не. Подобрих се от зеленчуците, но напоследък нещо не ми понасят. Тогава проблемите ми спряха още след месец. Пробвай! Някаква трева ти трябва за К1. Може и готвени да ги ядеш ако не ги понасяш сурови.

dolce miele, може да си от италианската школа и автентичен апенински кулинар, но натка си е спец по въпросите на кафето. 🤩

sladko, за закуска можеш да ядеш яйца, по 3-4, кисело мляко с чия, кето хлебчета с пушена сьомга, маруля с лимон и зехтин, яйце с маслини и сирене. Омлети със сирене, спанак, гъби. В началото ядеш и филийка ръжен хляб и с времето заменям с протеин.

Протеин има и в гъбите, спанака. 1кг гъби съдържат 30г протеин. Кило спанак също. Киселец, лапад, всякакви такива са с много протеин и малко ВХ.

jerami, помня ти изследванията след ориз и маслини, месо с кисело зеле итн. Те, обаче са валидни само за тебе самия в дадения момент. Преди дни пуснах графики на хора и при единият инсулинът скача повече след банан и никак след бисквита, а при другия точно обратното. Същото с глюкоза и хляб. Еми затова банани, хляб и бисквити е добре да се махнат в началото. С ориз и маслини никоя дебела жена с ИР няма да постигне хубав резултат. Темата е за отслабване с ИР, а не просто борба с ИР. С ориз и маслини се отслабва, но се губи толкова мускул, че после жена е трудно да го върне.

Не си единствения, тествал влияние на различни храни. Аз съм писала за моите, Деси 123 също сподели нейните. Така, Лахезис бяха писали техните КЗ след разни храни. Ами при повечето ИР жени ВХ не действат добре докато са ИР, съжалявам. Аз ядях ВХ, но без мазнина и само преди кардио. ИР се подобри! Обаче холестеролите се влошиха. Няма нещо, което да е панацея и идеално за всички.

# 409
  • Мнения: 31 648

Значи ти си пишеш без въобще да четеш попитах те наистина ли смяташ, че инсулина се вдига единствено ако човек изпитва глад. И да, изобщо не четеш, в първата тема, в която почнах да пиша след като дружно ме атакувахте там сигурно десет човека без Невена постнах изследвания, нататък в по-следваща тема сложих тамън на първа страница резултати на инсулин и глюкоза след прием на определени храни с дълги обяснения, нещо, което никой не го е правил, защото това е важното, а не щото някой огладнявал значи инсулина му се вдигал, е хубаво аз след месо не огладнявам, ама инсулина ми се вдига, след плодове огладнявам, ама инсулина ми не се вдига и това е доказано с изследвания, а не приказки от сорта нещо е така щото аз казвам, че е така, превел съм изследване, където се обясняват процесите вдигащи инсулина при прием на кофеин, ама не нямало логическа причина да се вдига. Истинското здраве се постига когато освен на физическо ниво се работи и на ментално, хората с положителна нагласа към света са много по-здрави, отколкото хората с негативна, обаче усещам, че тук положителната ми нагласа доста намалява.
А ти прочете ли какво ти отговорих.
Тъжно ако трябва да ти обяснявам от какво се вдига инсулина и какво е инсулинов глад.
Не ми говори точно ти за негативност. Предвид всичките ни успехи тук, идваш и ни заплашваш с някакви страшни болести.
Таня също току що писа за успехите на мъжа си, но съм убедена, че ще ги оплюеш и ще започнеш да твърдиш как го чакат страшни болести.
И на мен също не ми се вдига от плодове инсулина, но ти съобразяваш ли се с другите хора.
Знаеш ли, че в тази тема има хора са доказали, че им се вдига дори от плод с ниско ГИ.
Хрумва ли ти, че хората са различни?

Благодаря.
Ще започна първите дни със сладкото и захарта.
Имам и проблем със стомаха, Та ще видим как ще ми се отразят салати разни, които по принцип не ям често. По този повод сутрин на гладно взимам лъжичка сусамов тахан с мед. Проблем ли е същия без мед?
Препоръчаха ми вместо прясно мляко овесено, соево и Т.н. измислици. Те ОК ли са или по-добре прясно в кафето.
Както и само кисело мляко за закуска?
Извинете за многото въпроси, ни се обърках съвсем.
Какъв мед те гони? Нали си с ИР. Някои назад писа, че имало тахани и без мед. Търси такъв. Аз не съм фен на тахани.
По-добре малко прясно мляко, отколкото соево и други глупости.
Соята не е хубава храна. Прочети повечко.
Някои хора могат от раз, други не могат. Но е факт, че трябва да си промениш храненето.
Днес махаш едно, намаляш друго, след няколко дни второ и т.н.
Киселото мляко е инсулиногенно. Заради лактозата.
Ако ще го ядеш, по-добре ограничено, не всеки ден и с висок %.
Какви неща си яла, че си докарала инсулин 19 на гладно?

# 410
  • Мнения: 27 486
Елора, Сладко е питала дали е проблем таханът, но без мед. Явно о досега го е приемала с мед...🙂
Сладко, колкото по-нискомаслени са млечните, толкова повече вгх съдържат.

# 411
  • Мнения: 1 047
Елора, Сладко е питала дали е проблем таханът, но без мед. Явно о досега го е приемала с мед...🙂

Точно така. Ям тахан, защото имам проблем със стомаха.
Как съм се докарала с инсулин 19, не знам. Когато нямам симптоми как да разбера, че е много. Пуснах си стандартни изследвания, търсейки причина за косопад. Обикновено пускам КЗ, която е в норми, сега пуснах и инсулин.
Витамин Д също е много нисък. Цинкът обаче на Горна граница. Това по повод за добавките, който ми писа по-горе.
За киселото мляко - изобщо не съм му фен. Просто се опитвам да измисля закуска за в работа. Нещо, което да не готвя предварително.

# 412
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
- на първия месец;
- на третия месец;
- на петия месец;
- на десетия месец;
- на дванадесетия месец;
- на шестнадесетия месец.

Дотук с тая тема, защото просто е безмислено.

# 413
  • Мнения: 12 696
Долче, към днешна дата и на мен кафето ми не е факторът дето ме събужда. Пристрастена съм си, получавам главоболие ако не изпия поне едно кафе за деня, но се разбуждам и без него. Но много, много държа на това си "мое" време сутринта преди да ми започне денят. Кафето е екстра вече, обожавам аромата му и му се наслаждавам заедно с това да не правя нищо веднага след ставане. Може да чета книга, да гледам нещо интересно, да слушам музика, да ровя из нета - това си ми е важна част от деня и не си я давам. Това време ми е свещено и горко на този който се опита да ме занимава през него. Не е приятно. За другите де, на мен почва да ми пука чак по-късно Grinning
Не беше така преди обаче, когато все нямах енергия, не се наспивах добре, изморявах се лесно... е, тогава си имах нужда от кафето да ме вдигне и дори то не винаги вършеше работа. То от друго съм имала нужда, само че кой да знае тогава. А тогава си мислех че съм привикнала към кофеина и понеже на два пъти се разтреперих от много кафе, се опитвах да не пия кафе уикендите, че по-лесно да ми действа през седмицата, толкова трудно ми беше. На моменти се чувствах сякаш направо живея насила, енергията не ми стигаше за нищо.
Сега няма нищо общо. Щом съм способна да водя разговор или да чета на друг език още със събуждането - ясно е че не разчитам на кофеина да ме задейства.

# 414
  • Мнения: 31 648
sladko, много идеи не мога да ти дам, защото на мен отдавна режимът ми е либерален.
Иначе може малко сурови ядки.
Или 1-2 яйца с малко парче масло, може и някакъв зеленчук към тях.

- на първия месец;
- на третия месец;
- на петия месец;
- на десетия месец;
- на дванадесетия месец;
- на шестнадесетия месец.

Дотук с тая тема, защото просто е безмислено.

Поздравления.
Би ли представил тридневно меню.

# 415
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
- на първия месец;
- на третия месец;
- на петия месец;
- на десетия месец;
- на дванадесетия месец;
- на шестнадесетия месец.

Дотук с тая тема, защото просто е безмислено.

Не е безсмислено, обаче ти не пишеш какво ти е имало като ти е бил висок инсулина, какво ти е липсвало, имал ли си наднормено тегло, мазнини, на колко години си бил.

Този първи месец какво е? А третия? Добавки, спорт, какъв, по колко, режимът какъв е бил, кое си махнал и кое си добавил? Теглото едно и също ли е било или си отслабвал?

Стойностите и тенденцията на инсулин са прекрасни, обаче може изобщо да не са съпоставими с първите. Аз сравнявам инсулин и КЗ на поне месец високо ВВ и същото ниво на спорт. Няма как да сравня инсулин 6 на гладно през юли 2016г с инсулин 3 през август, защото през юли съм яла ВВ и изокалорично, а през август съм яла ниско ВВ и пак изокалорично. За мене намаляването наполовина за месец не е нечуван успех  а нормална реакция към НВ режим. При ВВ условия, обаче, инсулинът ми е бил 6 и след още 3 месеца, вече на ВВ режим се е върнал на 5.5-6.

Разкажи си историята, ако можеш с обяснения какво си направил и примерно меню.

# 416
  • Мнения: 536
Сладко, ето какво правя аз, поправете ме, ако някъде греша:

сутрин - яйце /преди беше кисело мляко с чия и боровинки, докато се усетих, че чията е въглехидрат ... /
обяд - салата зелена /аз ги обичам/ с 1/2 чаена лъж.сусам и още 1/2 ленено семе, подправки, магданоз, гъби, маслини и лимон, понякога и авокадо и домат, според наличностите вкъщи и желанието
трето хранене - супа /или веднага след салатата/
следобед - днес бяха 2 печени червени чушки
вечеря - някаква мусака - тиквички/патладжани с кайма и заливка яйце или супа /днешната ми е броколи с пиле, пилето без кожа сварено, супата с бульона от пилето + смеска сухи зеленчуци - морков, лук, пащърнак, чушка - смеската е една щипка само за цялата супа, колкото за аромат и подправки - чесън/

Предишните ми супи бяха гъбена крем супа, зеленчукова смесена и тиквички с месо.

едното от тези беше тиква по едно време, докато се усетя, че има много въглехидрат в нея

Днес ми е девети ден.

Значи може да сменям яйцето с кисело мляко на закуска? Би било добър вариант, че не съм много фен на яйцата.
А бъркани яйца? Не е ли много пържено? Нямам предвид за закуска, по-скоро за вечеря?

# 417
  • Мнения: 27 486
Яйцата готвя колкото да не са сурови. Не ги броя точно за "пържено"...

# 418
  • Мнения: 18 542
Пърженото и по-специално яйца, не е проблем, стига да не е с гадна мазнина (да се чете олио от всякакъв вид).
Стомашните проблеми при пържено, са главно от кофти мазнина.

# 419
  • Мнения: 12 696
Точно яйцата и аз не ги броя за пържена храна, дори и тези изпържени на очи.
Това което аз бих променила е да направя обяда достатъчно засищащ и да елиминирам междинното хранене следобед.
То всъщност и вечерята ми изглежда малко гола ако е само споменатата супа и разни такива.
"Яйце" в единствено число сутрин и то ли минава за хранене?
Нямах много време за четене и не се сещам Минерва дали е споменавала нещо повече но какво налага храненето по толкова пъти на ден? Само обедната супа вече е спомената като трето хранене, от там нататък има междинно хранене че после вечеря и те станаха цял ден ядене.
Не само порциите детски, ами и режимът явно... Наяж се като хората и няма да си гладна пак толкова скоро. Аз бих се изнервила ако трябва цял ден да се занимавам с храненето си, честно.
И освен ако порциите не са впечатляващи като количество, на мен такова хранене ми звучи като недохранване. Бива да се попресметнат какво излиза общо за ден като калории, колкото и да не съм фен на калорийната теория, да не се окаже че наистина е така.

Общи условия

Активация на акаунт