Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през ноември

  • 73 546
  • 2 570
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Подробен отчет за пастет: Разтопих едно пакетче масло, задуших 5-6 средни домашни ябълки Златна превъзходна и бялата част на 3 стръка праз, добавих дробчетата, които преди това бях попарила с вряща вода и оцет, после добавих и подпалено бренди и на финала - прясна сметана, сол и черен пипер. Врътнах пасатора и после млясках, млясках, млясках.

# 106
  • Мнения: 11 762
Колко дробчета и колко сметана? Ма бъдете по - точна, ако може 😎 😛 А и вино. Колко вино? 😀

# 107
  • Мнения: X
Един пакет дробчета, ама не помня килограм или половинка беше. Един пакет от патешките в Кауфланд. Една кутийка сметана на Лесидрен. 200 или 250 грама беше. Бренди - около 150 грама. Щедра бях.

# 108
  • Мнения: 12 887
Уиш, ма заквасена ли сметана или течна?!

# 109
  • Мнения: X
Не е заквасена, а прясна. Но не е течна. На Лесидрен е . Ето я: https://hlebisol.bg/product/lesidren-pryasna-smetana-200-gr Със сигурност обаче ще стане с всяка течна сметана. Заквасената ще се пресече от топлото.

# 110
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Ама много, много сте гадни. Сега къде да търся гъши дроб и тая прясна ли беше жива ли беше сметана у немско. Тия тук или няма да ядат такъв дроб или е забранен по хуманитарни причини.

Яна, не мога да разбера мен ли си снимала или колежката Уиш Joy

# 111
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 766
Много сме, силни сме! Joy

# 112
  • Мнения: 11 762
Бабо Яка, дробът на Уиш е патешки, но пък много вкусен гъши съм опитвала в Йегерхоф. Тъй де немско звучи, т.е. немците дроб ядат. Извод, ти да видиш Joy
А тая сметана,  ми прилича на нещо, дето моят любим готвач, нарича крем фреш. Дали е същото обаче...

# 113
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Сирос, виж сега, толкова ми е причерняло пред очите от вашите кулинарни престъпления, то не бяха банички, топъл хляб, сушита, други оризови вкусотии, пастет и какво ли още не, че ми се е привидял гъши, а не патешки дроб. Патешки ще взема да си набавя сама, над нас всекидневно прелитат ята патици, ще взема да си гръмна едно-две ята, все да ми стигнат за един пастет. Ще викна Мързелчето да ми ги оскубе. Joy
А немците вярно ядат дроб, но съм виждала само свински, даже го обичат много, ама други карантии още не съм разучила обичат ли. А и в Едека веднъж видях език, и това трябва да отида да си купя, да си го направя с масълцеееееее

# 114
  • Мнения: 7 132
Ох, Сиросче, защо ти трябваше да споменаваш Йегерхоф. Ще сънувам шницела им по виенски и бирата.
Срам не срам, станимашка малага съм пила само веднъж, преди 100 години.
Бабче, забравих по-рано да ти отговоря - с ингилизки работя. Само с него вече съм за никъде, яд ме е, че не си седнах сериозно на д-то поне още един език да науча.

# 115
  • Мнения: X
А тая сметана,  ми прилича на нещо, дето моят любим готвач, нарича крем фреш. Дали е същото обаче...
Същото. Снощи от преяждане мозъкът ми беше заспал и не можах да се сетя.

# 116
  • Мнения: 1 876
Никакво кафе за вас, щом си говорите за пастети и лакомства!

# 117
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
туй, тъй! един рАзумен човек да се яви и да ги скастри тия гладнички!

оризоварка си купих за 5 лева + доставката. Simple Smile  от Пловдив.https://nemskistoki.bg/dom-gradina-i-domashni-lyubimtsi/za-kuhnyata
от някакви немски стоки беше, дефектна, ама аз си имам маестро у дома и му я купих за подарък - да си чегърта из нея и да не ми разваля другите работи.
то пък се оказало гръмнало предпазителче, смени го и си имаме оризоварка. все още не използвана. Simple Smile

тук има всякакви Wink https://orizovarka.pazaruvaj.com/?orderby=1

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 07:44 от st. Dobri

# 118
  • София
  • Мнения: 9 416
Ама директно ви прескочих постовете с манджи. Вещици нИедни! 🤗  Аз точно закусих и сЯ пак за кльопачка мисля заради вас

А добро утро!

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Добро!
И аз ше замълча, че с тия кулинарни приключения, няма да стигна ич далеч...

Общи условия

Активация на акаунт