Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през ноември

  • 74 067
  • 2 570
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 12 108
Я да си признае коя от вас готви пилешки пържоли с топено сирене? Намерих една рецепта в нетЯ, подобрих я с гъби, щот сметана си имаше в нея, и сега се пекат във фурната. Като знам какви продукти съм вложила, ще бъде адски вкусно. Грух!

# 601
  • Мнения: X
О, Уиш, само защото ме накара да не се чувствам сама в лудостта си, ще си призная, че аз бях с дюлите.
Но понеже съм добра душа, и сладкото и желето ще приютя, че и още дюли ако имаш.
И ти, и Бъръльо сте много приютяващи. Помня как искаше да ми приютиш пастета. Между другото, това с пастет върху филийки от морков е мнооого добро.
Бъръльо, печени дюли с маскарпоне...премляс!

# 602
  • София
  • Мнения: 10 312
От вас дюлите за десерта,  от мен печена цяла тиква, пълна с мръвчоци, мащерка и салвия. Клото да донесе от пилето с гъбите. Така, де, есента трябва да е есенна.

# 603
  • Мнения: 11 954
Малей!
Аз може ли да донеса виното?

# 604
  • София
  • Мнения: 10 312
Ти ще си на специалното място на масата с това вино.

# 605
  • Мнения: 12 108
Речено, сторено.

# 606
  • France
  • Мнения: 12 465
Аз си нося лигавник и апетит. Yum

# 607
  • Мнения: X
Бъръльо, изпекох една тиква съвсем без нищо и си я мляскам натюрлих, ама ако дадеш рецептата с мръФФФките, ще си много мила.

# 608
  • Мнения: 3 785
[Не можах да спя тази нощ и съм крива краставица днес.Мишлето цяла нощ гриза като лудо клетката ,а аз спах при него в хола,че пак си спретнахме пореден скандал.
ММ се ваксинира и ми е много притеснено.Откровено ме е страх от тези ваксини.Не го знам как се чувства ,защото съм му сърдита и не му говоря.Мразя такива ситуации,хем искам развод,хем ми е свито да не му призлее нещо. Дава ли се нещо след боц?
Нащо желе от дюли много сладко и гъсто.Ще го ползвам за пурички,че за ядене с лъжицата не става.
Лежа с книжка и чакам да стане 19ч.да си налея,че валериана не ми действа.

# 609
  • Германия
  • Мнения: 1 026
А аз нося тиганЯ на Уиш и една дебела сопа и като ви подхвана всичките. Като децата сте, да не ви остави човек за 2 часа без надзор, пак манджи размятате. Ама как ще отслабна от вас.
Сега остава някой да дойде с дробчета/пастет и една торта и съм се предала Joy

# 610
  • Мнения: X
Уми, хайде и теб да помоля за рецепта. За пуричките, плс. Ама какво е това дружно плюскане в темата?!

# 611
  • Мнения: 2 258
Да се наместя и аз с една баница, и мъфини с шоколадови парченца Simple Smile

Уми, нищо няма да му стане. Може да го втресе леко тази вечер, да го боли малко ръката, и това е.

# 612
  • София
  • Мнения: 10 312
Ох,бе, уми...прочетох, че си к...рва. Joy

Уиш, рецепти не ползвам, карам ги на вдъхновение. Режа капаче на тиквата, дълбая, така че да остане тикв по кората няколко сантиметра. Пълня догоре с парченца плешка, гърди, сурова наденица, малко лук, моркови и праз за душата, чесън на скилидки, подправки (или къри и джинджифил, или микс от балконските ми подправки - салвия и мащерка в случая. Бухкам и сол и черен пипер, люта чушка (днес я забравих). Наливам бяло вино на око и захлупвам тиквата. Пека я на бавен огън все едно е глинен гювеч. Най-напред на силно, после свалям температурата. Довечера ще е готова. Грух.

# 613
  • Мнения: 3 785
Уми, хайде и теб да помоля за рецепта. За пуричките, плс. Ама какво е това дружно плюскане в темата?!
Продукти за пуричките:
свинска мас - 2 ч.ч. разтопена (не трябва да е много гореща)
бяло вино - 1 ч.ч.
захар - 1 с.л.
сол - 1 щипка
ванилия - 2 бр.
пудра захар - за поръсване
брашно - около 500 г за меко и нелепнещо тесто
локум/ желе
Тестото се разточва на тънка кора.Режат се триъгълници,слага се плънка и се навива на пурички.Тавата не се маже с нищо.Пече се в предварително загрята фурна на 200 гр до зачервяване.Поръсват се с пудра захар.

# 614
  • Мнения: 14 770
Бърдче, нямам идея кръвното как е, но май вече ще трябва един апарат да купя. Одъртяваме... 😁 Пих някакво хапче, вчера приятелка ми даде 2, та едното го люснах и ми просветна, даже ядох. ММ айрян ми прави. 🤭
Много рецепти много нещо начи. А нещичко против мРъзел да имате?! 😂 Яде ми се, но не ми се готви.

Общи условия

Активация на акаунт