Различни мнения относно отношенията с родители

  • 9 107
  • 251
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 280
В нашето семейство подкрепяме ранната самостоятелност, но с помощ от родителите до определен момент.
Големите ни дъщери работят от 16-годишни. В училищна възраст само през лятото, но от тази възраст сме ги оставяли сами по 1-2 месеца лятото и са се оправяли без проблем, вкл. са ми помагали с по-малките деца.
На по 19 всяка завърши гимназия и замина в чужбина да студентства. Имат разлика 1 г. Учат на едно място.
Междувременно ние им подготвихме наше жилище в съседство със семейния дом, за да остават в него през времето в България и миналата учебна година изкараха в него, учейки дистанционно.
В чужбина работят почасово всеки ден, получават стипендия, справят се с основните разходи, а ние даваме рамо за такси, учебници. Когато си идват, купуваме по нещо, но като цяло са свикнали да се оправят сами и нямат проблем. Почти на 22 и на 21 са вече. Съответно,трети и втори курс. Още не знаем дали ще се върнат тук след следването или ще останат там. Ще видим.
И двете имат сериозни връзки. Голямата с местно момче в по-горе курс от университета, а малката с българин, с когото бяха съученици, а сега са състуденти.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 143
Хубавото е, че приятелите на авторката имат нагласа за самостоятелен живот, радват ме.

Па, аз съм с биология и химия, бе Laughing

# 17
  • Мнения: X
Нарциза, аз като проста среднистка си направих парите.
Завиждам bouquet Моето средно позволява работа на бюро, но не и за много пари. А някой с 'химия и биология' или 'история и БЕ' какво точно може да работи? Имам предвид за сносно възнаграждение.
И що съдиш за другите по себе си?
Мненията ти в темата са крайни и разминаващи се с реалността.

# 18
  • Мнения: 14 900
Хубавото е, че приятелите на авторката имат нагласа за самостоятелен живот, радват ме.

Па, аз съм с биология и химия, бе Laughing
Аууу, кажи какво работи с биология и химия?
А болднатото е много по-важно от това дали в момента на свалката Гошо или Ани живеят с родителите.

Дидояне, избягвай да правиш необосновани забележки. Знам, че ти е навик, но все пак.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 143
Никога нищо с биология и химия Laughing

# 20
  • Мнения: 900
Няма лошо стига да им се дават задължения в домакинството и някоя друга сметка за плащане.
Също така трябва да се внимава,  защото ако им е удобно и свикнат, после ще е много трудно отделянето и към 35 ще разсъждават "защо да плащам наем, в къщи си е най-добре " и ако се отделят често не могат нито да си наготвят , защото не им се е налагало,  нито да се справят с парите, защото до сега са си били само за тях.

# 21
  • Мнения: X

Дидояне, избягвай да правиш необосновани забележки. Знам, че ти е навик, но все пак.
"Недей много зна" - баба ми
Кое е необосновано? Че мненията ти са злобни към хора, които се справят по-добре от теб?
Приключваме спора.

По темата, колкото по-рано се отдели един пълнолетен от родителите си, толкова по-добре. Хубаво е да има родителската подкрепа за това.
За самото отделяне възпитанието играе най-голяма роля.

# 22
  • Мнения: 14 900
Никога нищо с биология и химия Laughing
Е оти?
Сега сталкерът ми остана без доводи. Овой бели свет младите работят недобре платена и неспециализирана работа, само у неговите провинциални фантазии това е далеч от реалността и обидно. Нищо, че и той толкоз се е справил...нали, Дидояне? Приключваме спора ще казваш на служителите си в зуум - тука си гусин Никой.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 143
Щото няма кинти, що.
Работила съм за пари и с тия пари съм постъпила умно.
Не знам кое му пада на Дидо, ама в моята провинция София - тѐ.

# 24
  • Мнения: X
Никога нищо с биология и химия Laughing
Е оти?
Сега сталкерът ми остана без доводи. Овой бели свет младите работят недобре платена и неспециализирана работа, само у неговите провинциални фантазии това е далеч от реалността и обидно. Нищо, че и той толкоз се е справил...нали, Дидояне? Приключваме спора ще казваш на служителите си в зуум - тука си гусин Никой.
Не си компетентна да даваш Уценки. Нимой сички да сме свише в софия, анунимния град.
Обаче! Голем кеф е да си сред първите на село, даже у околията. В София само на екскурзия и то почивните дни.

# 25
  • Мнения: 14 900
А, много моля. Човек, който уж има бизнес и служители, а спори, че имаме почасова ставка в България, няма да ми говори за компетентност.

# 26
  • Мнения: 240
Сори за спама, ама за пореден път едни и същи хора използват нечия тема за самоизтъкване. Мнение - няма. Има - аз изкарах едни пари, щот съм много умна 😂 Разбрахме де, спри се 😂

# 27
  • Мнения: X
Нямам служители, нещо си се заблудила. И има почасова ставка в България, а трябва да се премахне.
Твоите убеждения са за ставката. Такова образование, такава заплата, онакова, онакава.

# 28
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 321
Не става ясно “повечето познати” дали само си чешат езиците или са се изнесли от тях на 18 г.,  и са започнали да се издържат сами. И аз се изнесох на толкова, ама нашите ме издържаха - това самостоятелност ли е? Не мисля.

Не можеш да си изриташ детето от вкъщи, само защото е станало на 18 години и защото съседите/ познатите имат такива виждания. Защо изобщо се занимавате с хорските разбирания, гледайте си живота и да не ви пука!

Личното ми мнение е че докато човек учи, може да си налегне парцалите и да живее при мама и тате. Почне ли да бачка - веднага трябва да се изнесе, защото няма нищо по-хубаво от ранна самостоятелност. Колкото повече се седи при родителите и се пести за нещо си, толкова по-трудно ще се напусне семейното огнище и вече почва да става паталогично. Ама на 18-22-25 години е съвсем приемливо децата да си живеят вкъщи.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 143
Даваме пример по темата, че работа има, пари има - желание да имаш.

Парите способстват за отделяне, не става само с мерак.

Общи условия

Активация на акаунт