Данъчно облекчение 2021

  • 19 174
  • 216
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително

# 91
  • София
  • Мнения: 14 786
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително
Трябва, разбира се. Те не изчезват с времето, по-късно ще ги предадат за принудително събиране и след това запор.

# 92
  • Мнения: 2 000
Как да проверя какви данъци имам за плащане, пише, че родителите трябва да нямат задължения за да ползват облекчението.

# 93
  • Мнения: 12 463
Как да проверя какви данъци имам за плащане, пише, че родителите трябва да нямат задължения за да ползват облекчението.
Изипей с ЕГНто Ви ще проверят и ще Ви кажат. После може да си ги платите.

# 94
  • София
  • Мнения: 14 786
В Изипей само местните данъци ще излязат. В НАП са другите задължения - осигуровки, данъци върху доходите, ако има такива извън трудов договор.

# 95
  • Мнения: 4 268
Изкарайте си ПИД за НАП, там ще ви излезе ако имате нещо

# 96
  • Мнения: 208
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително
Трябва, разбира се. Те не изчезват с времето, по-късно ще ги предадат за принудително събиране и след това запор.
Аз си мисля пък,че щом неплатените здравни осигуровки все още не са стигнали до принудително събиране може да се ползва данъчното облекчение.Така е и написано-Едно от условията, които трябва да са изпълнени, за да се прилагат данъчните облекчения, регламентирани в ЗДДФЛ, в т.ч. и данъчните облекчения за деца и за деца с увреждания, е  физическото лице, което ги ползва, да няма подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към датата на подаване на годишната данъчна декларация.

# 97
  • София
  • Мнения: 14 786
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).

# 98
  • Мнения: 208
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).
А знае ли се за какъв период примерно неплатени осигуровки ги пускат за принудително изискуеми?Колко месеца,или години,ако не си платил?

# 99
  • София
  • Мнения: 14 786
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).
А знае ли се за какъв период примерно неплатени осигуровки ги пускат за принудително изискуеми?Колко месеца,или години,ако не си платил?
Наистина не знам как действат данъчните сега. Преди години на ММ му бяха пуснали за принудително изпълнение едни много стари задължения към общината, към 10 години разлика във времето имаше и го разбрахме случайно при имотна сделка.

# 100
  • Мнения: 6 790
Привет, имам следния въпрос. Аз съм в отпуск по майчинство и следователно нямам право да подам Декларация. Съответно попълних декларацията, за да бъде подадена от съпруга ми чрез неговия работодател. НО работодателят отказва да приеме декларацията.
Въпрос 1,има ли право да откаже?
Въпрос 2, в такъв случай ни остава само опцията за подаване в НАП заедно с годишна деклсрация за доходите, нали така?

# 101
  • София
  • Мнения: 14 786
И на двата въпроса - Да.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 256
Доходът ми брутния е малко над 4000,но не 4500 от платен отпуск , в момента съм в неплатен, до април в  отпуск за отглеждане на дете до 2г. Таткото не се осигурява, не работи(периодично извън страната, като от февруари до сега не е работил) , но са му платени всички данъци свързани с имот и кола. Изобщо имам ли право да подам аз декларация или самия факт, че той е неосигурен от години ще попречи? Имаме 2 деца, ясно е че е недостатъчна сумата от доходи за две, но поне за едно пак е нещо. До сега не съм се възползвала.

# 103
  • София
  • Мнения: 14 786
Стига да имате доходи от работодател, може да подадете. Осигуряването на таткото няма значение.
Сетих се да напомня да си проверите и глобите към КАТ, те също са задължения за събиране.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 256
Да от 2015 съм при същия работодател. Страничен въпрос, от началото на декември съм с +ПСР, ако поискам болничен(но трябва да прекъсна неплатения и после пак да го удължа до колкото разбрах) , той брои ли се към доходите свързани с данъчното облекчение?

Общи условия

Активация на акаунт