Данъчно облекчение 2021

  • 19 183
  • 216
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 14 786
За следващата година гласуваха ли дали ще има облекчения или отново остава по 20 лева на дете?
Нов бюджет няма все още.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Здравейте! Четох уж и аз, ама дали следковидно, предкритически или друго, не успях съвсем да схвана... Та да попитам - таткото на детето ни подаде декларация при работодателя си, тъй като аз не работя. Но вчера счетоводителката им казала, че тъй като ги осигуряват на минималната браншова заплата, нямало толкова данъчна ставка, че да му се приспаднели тези 450лв?! Според справката за детски надбавки брутната им заплата е над 700лв, което според мен е достатъчно за да има откъде да се приспаднат исканите 4500лв, но може би аз не съм компетентна. Дали го пуска по пързалката, просто толкова си разбира или има резон в казаното от нея? И ако е така, какво се случва? Просто получава по-малка сума за това обезщетение? Rolling Eyes

# 137
  • Мнения: 2 050
Ако го осигуряват на 700 лв. би трябвало да има достатъчна данъчна основа, за да получи тези 450 лв. като данъчно облекчение.
За едно дете трябва да стане в пълен размер, според мен.

# 138
  • Мнения: 73
Здравейте!
Някой да знае случайно кой е линкът за онлайн подаване за данъчно облекчение за деца от 450 лв за 2021?

# 139
  • София
  • Мнения: 1 630
Здравейте!
Някой да знае случайно кой е линкът за онлайн подаване за данъчно облекчение за деца от 450 лв за 2021?
Подавате Годишна данъчна декларация. Изкарате си ПИК от НАП. Препоръчително е да ползвате счетоводител.

# 140
  • софия
  • Мнения: 2 543
Имам ПИК от НАП. Нали като съм физическо лице идентификатора е ЕГН?Изписва ми грешен идентификатор или ПИК. ПИК го копирах. Няма какво да съм объркала?!

# 141
  • Мнения: 73
Проблема е че от работтата трябваше да го направят а не го поради някаква тяхна грешка и сега е минал срока и казаха сама да си търся тези 450 лв..е по доста по-любезен начин го казахa но все пак...ужас.И че можело онлайн.

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 1 441
Според мен създават пречки, чрез разни формалности.Очакват човек все някъде да сбърка и да си спестят пари.

# 143
  • Мнения: 12 463
Тъй като ползвам облекчение за дете с ТЕЛК винаги са ме пращали да подавам в НАП. Ако имам някакви затруднения, там служителката е бивала любезна и ми е помагала. Тази година думите са доста големи и доста работодатели се видяха в невъзможност за реагират.
От местоработата обаче трябва да Ви издадат справка за доходите за 2021г, която се прави с тази цел и е различна от бележката за доходите, която се представя за детските пред социалните.
След 1.03 подайте и няма да имате главоболия, автоматично в НАП излизат вече данните.

# 144
  • Мнения: 207
Някой, подавал онлайн може ли да ми каже какво пропускам

# 145
  • София
  • Мнения: 1 630
Не сте внесли авансово данък, а сте посочили такъв 400+лв.
Трябва да подадете наново декларацията.

# 146
  • Мнения: 207
Не сте внесли авансово данък, а сте посочили такъв 400+лв.
Трябва да подадете наново декларацията.
Благодаря, цял ден се мъча с това онлайн подаване... Сега изписа, че е успешно.

# 147
  • Мнения: 1 124
Момичета, нищо не разбирам, моля ви за помощ...
Сега ми излезе в данъчната декларация , че има данни за мен, че съм получила доходи от наложен платеж  34лв.

"Таблицата съдържа обобщени данни, предоставени от пощенски оператори за получени суми от наложен платеж.
Можете да ги потвърдите, коригирате или премахнете.
При налична информация от пощенски оператори за получени суми от наложен платеж, следва да прецените каква част от сумите е включена в отчета за приходите и разходите/отчета за доходите за 2021 г.
Потвърждавайки данните, посочената сума ще се зареди на ред 1 в Част ІІІ. В случай, че сте реализирали и други доходи, съгласно отчета за приходите и разходите/отчета за доходите за 2021 г., коригирайте заредената сума на ред 1 в Част ІІІ така, че да съответства на посоченото в отчета."


  Какво следва от тук нататък, наистина нищо не разбирам от такива счетоводни неща.
Да ги потвърдя и след това да изпратя приложение 22 с данъчната декларация ли?

# 148
  • Мнения: 451
Отовориха ви и в другата тема, ако е платеж от продажба на лични вещи, триете сумата.

Момичета, нищо не разбирам, моля ви за помощ...
Сега ми излезе в данъчната декларация , че има данни за мен, че съм получила доходи от наложен платеж  34лв.

"Таблицата съдържа обобщени данни, предоставени от пощенски оператори за получени суми от наложен платеж.
Можете да ги потвърдите, коригирате или премахнете.
При налична информация от пощенски оператори за получени суми от наложен платеж, следва да прецените каква част от сумите е включена в отчета за приходите и разходите/отчета за доходите за 2021 г.
Потвърждавайки данните, посочената сума ще се зареди на ред 1 в Част ІІІ. В случай, че сте реализирали и други доходи, съгласно отчета за приходите и разходите/отчета за доходите за 2021 г., коригирайте заредената сума на ред 1 в Част ІІІ така, че да съответства на посоченото в отчета."


  Какво следва от тук нататък, наистина нищо не разбирам от такива счетоводни неща.
Да ги потвърдя и след това да изпратя приложение 22 с данъчната декларация ли?

# 149
  • Мнения: 1 124
Благодаря ви много!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт