Образователен Говорилник - тема 20 (оптимистична)

  • 18 629
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 845
От нашето обкръжение само аз кашлям.

# 61
  • Мнения: 6 317
Как така сте болни толкова хора, егати ужаса. Дано бързо да минава, стискам палци на всички!
А за лекарства, кой ви изписва, с какво се лекувате? На преглед къде ходите, защото мисля, при джипито не може, нали?

# 62
  • Мнения: 6 496
За разлика от миналата зима, тази циркулират няколко вируса, не е само ковид. И RSV броди и грип иде, хубав коктейл.
Тествам си децата при всеки симптом, въпреки ваксините. Тук тестовете са достъпни, а ние сме отговорни. В момента номер 2 е с хрема и кашлица, във ваканция сме, тестван е 2 пъти.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 105
Оф, болните около мен са предимно ваксинирани. Sad /то и повечето ми приятели са ваксинирани, де/. Иначе и ние се тестваме, включително децата, при най-дребен симптом - дразнене в гърлото, лека хрема /то и нищо по-сериозно не е имал никой в последните години, да чукна на дърво/. Засега и петимата членове на семейството продължаваме да сме в групата на непреболедувалите. Пу-пу. Днес ваксинирахме малката дъщеря с първа доза Модерна /малко се замотахме с нейната ваксинация/. Сега в ДО е подходящ момент.

# 64
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Моята номер 3 вече два пъти е с някаква ултра продължителна кашлица, първия път с гърло, а втория без други симптоми. Инхалации до откат. Добре, че излязоха дистанционно, иначе щеше да си отседи вкъщи, че не спира пустата кашлица. Отрицателни тестове, излишно да споменавам. Малката пък изобщо не се зарази от нея, нито някой друг.
Мецане, не се шашкай, няма да се заразиш, просто след месец си сложи бустера, тя тогава и вълната ще е поспаднала. Иначе то да не се налага, но аз бих отишла в частна болница за пакет изледвания, снимка и т.н., а не при личния лекар. То и без друго тази пневмония май само на снимка се вижда.
Страничен въпрос - тази вълна да кажем ще е затихнала към средата на декември, следващата кога ще е - може би края на януари? чудя се кога родителите ми да си сложат бустер. Бе ме хванало страх и щях да ги карам още декември (ваксинирани са някъде началото на юли) Всъщност дали има минимален срок, на който да се слагат бустерите, като 6м., напр. бТВ за Модерна в ковид темата мярнах, че бустера е 1/2 доза, а не както слагат в България цяла.
Интуитивното ми усещане е, въпреки всички приказки за лошите антитела, че боледуването пази. Като си имал нещастието да се разболееш, поне един плюс да имаш. Не че имам доказателства, навсякъде с разумна статистика данните ги дават на неваксинирани/ваксинирани, а не на непреболедували неваксинирани/преболедували неваксинирани/ваксинирани непреболедували/преболедували ваксинирани.

# 65
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 304
За разлика от миналата зима, тази циркулират няколко вируса, не е само ковид. И RSV броди и грип иде, хубав коктейл.
Тествам си децата при всеки симптом, въпреки ваксините. Тук тестовете са достъпни, а ние сме отговорни. В момента номер 2 е с хрема и кашлица, във ваканция сме, тестван е 2 пъти.
Ооо много се радвам, че дойде тук Simple Smile
Може да разкажеш за вариантите, че ми е много интересно, но трудно да те следя в другата тема.
Тинки, 6 м трябва да са минали
А в БГ кога ще е следващата вълна никой не знае Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 2 780
Около мен няма болни, но миналия петък се наложи да бъда в болница за едни изследвания и съответно също се наложи 5 мин да съм без маска. Та може и там да го пипнах. Кой знае. Надявам се другите вкъщи да ги размине. Всички са с ваксина, без малкото на 8г.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 277
Садлейди, дано го изкараш като летен бриз. В една оптимистична тема какво друго да кажа, освен че всичко ще бъде наред Purple Heart Flowers Hibiscus !

# 68
  • София
  • Мнения: 1 754
Вечер, не ми се слага "добър" отпред, щот в Абсурдистана ни нищо не е добро.  Освен достъпа до ваксините, и слава Богу, де (тва казано от отявлен атеист да се брои с каква тежест е). Вече имам лична линия с Бил Гейц, т.е. ударих бустерната днес след минали шест месеца. Сестра ми сподели, че група нейни немски приятели идват другата седмица за същото - истински вакс-туризъм практикуват. Изобщо не могли да повярват за първата доза, че всеки, наредил се на коридорите, може да лолучи ваксина. Оффф, пак се ядосах в каква кочина виреем.

Е, затва не пиша. Щот в тиквата ми само ври от хейт и гърч. Но сърдечно благодаря на Амели и Шарки, които питаха за мен. И на всички останали, че темата е някъв уникатен оазис на нормалност и доказателство, че не съм наистина сал аз селският идиот Мунчо с мирогледа си.

Да се оправяте бързо всичко болни.
И пак благодаря, че пишете.

# 69
  • Мнения: 6 496
Лейка, не е тук мястото да обсъждаме варианти, а другата тема е толкова задъхана и истерична, че не ми се пише. Накратко - яд ме е на политиците и ми е жал за всички останали.

# 70
  • Мнения: 125
Много ме е яд, че не дочаках бустера аз. Другата седмица ставаше време. Ама каквото-такова Simple Smile

Усвоила съм готвене за Ковид болни... Мога да помагам Simple Smile

# 71
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 304
Лейка, не е тук мястото да обсъждаме варианти, а другата тема е толкова задъхана и истерична, че не ми се пише. Накратко - яд ме е на политиците и ми е жал за всички останали.
Хубаво.
Ядът помага ли?

# 72
  • Мнения: 6 496
Не помага.
Помагат ми хобитата и малките радости.

# 73
  • София
  • Мнения: 9 558
Момичета, бързо да оздравявате Flowers Hibiscus
Около мен почти няма болни, за разлика от вълната миналата година. Обаче просто недоумявам как част от познатите ми, въпреки, че стигнаха до болница отказват да се ваксинират.

Rosita, може ли препоръка за учителя по китара. Едната от малките много иска да свири, но понеже аз никак не съм организирана, не съм й намерила (освен това мразя да развозвам деца по мероприятия и да вися).

Тинки,
Скрит текст:
щерката четвърта години свири в Music Art Center https://www.musicart-center.com/. В началото свиреше с една от “какичките” - Божидара, но от миналата година е с г-н Бузов, . Страхотни са всички, успяват да запалят децата. Имат и китарен оркестър - младежки, представителният и детски, за дребосъците. Младежите записаха няколко клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=qSW3WT2InTI
https://www.youtube.com/watch?v=fpBZ-ZdiYEc
Препоръчвам ги, особено, ако ви е удобно като локация. Намират се до арменското училище, на две минути от метростанция Сердика.

# 74
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 352
На мен ми се случи нещо странно. Написах пост във фейса срещу един господин, в момента на власт и след 3 минути ми блокираха фейсбук акаунта, вече 2 часа не мога да го възстановя. Голямо съвпадение.

Общи условия

Активация на акаунт