Термин Юли 2022

  • 34 532
  • 760
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 148
Здравейте, на 9ти бях на втори преглед, 8+2 бях тогава, две са човечетата и чух пулс и на двете Heart Eyes за момент всичко е наред.
Относно гаденето и повръщането, почти по цял ден ми се гади и през няколко дни повръщам... Дано бързо отшуми, че ми се реве вече, въпреки че е търпимо, поне на този етап.. Успех на всички Blush

# 436
  • Мнения: 33
Влязох вече в 11 седмица и се чувствам много по-добре. Имам енергия (даже в повече), либидото се повиши отново (първите седмици беше изчезнало съвсем). Повръщала съм два пъти, нямах и кой знае какво гадене, но оригването си го имам още. Осма седмица ми беше най-зле откъм симптоми. Вижда се края момичета. Леко бременеене на всички ❤

# 437
  • Мнения: 1 408
Моите симптоми понамаляха, но поначало не мисля че бях толкова зле, не съм повръщала. Опитвам се да ям често на малки порции, което подобрява гаденето.

Но сериозно започнах да се притеснявам за този подут корем, наистина изглеждам бременна, в няма и 3ти месец, а ми се искаше още време да се прикривам по възможност. Ще трябва да се нося като торба на работа.

# 438
  • Мнения: 208
При мен няма понятието сутрешно гадене... обедно, следобедно и среднощно. Тази нощ 2 часа си се оригвах от 3-5.... 😆 Инат съм и не повръщам поне, но е доста хард ...  А какви неща ми се ядат  през другото време- мандарини, грозде едно черно от Лидъл и много ми се пие Вино, ама не може.... 😁

# 439
  • София
  • Мнения: 3 725
Момичета, пробвайте да си намерите "вашето" нещо и да намалите това гадене, при всеки може да имат ефект различни храни. На мен съм забелязала, че ми се гади всеки път като съм гладна и след това като се наям,също и като пътувам с кола. В другото време - по-рядко. Иначе ми действа добре студен айрян няколко глътки, както и мандарина. Потушават ми призивите за повръщане. Аз рядко повръщам и това ми е плюс сега, че все още не съм. На малкия съм давала разгазирана кола по няколко глътки по съвет от педиатър и също не ми е поврщал. Аз съм си върнала двата кг отгоре, явно краткотрайна радост беше. В четвъртък съм на лекар и ми е малко притиснено. Добре дошли на новите момичета и леко бременеене!

# 440
  • Мнения: 2 161
Няма винце, няма бира... Бебетата са по-важни. На лято ще пием. Аз имам разни странни вкусове. Онзи ден изключително ми се услади комбинацията между сурови ядки макадамия и въз кисел и горчив грейпфрут. Много вкусно ми беше. Вчера пък си поръсих зелената салата обилно със сирене и отгоре изсипах шепа леко пекнати на тигана кедрови ядки и тиквени семки. Тегли ме на ядки. Сурово ферментиралите туршии не ме теглят както предишната бременност, макар че и от тях си правих вече 5 - 6 пъти по един двулитров буркан. Може пак да си заложа морковчета да има. Ставам да си разбия хайвер, че от няколко дни го мисля.

# 441
  • Мнения: 165
Здравей! Вчера бях пак на преглед за всеки случай и лекарката ми каза, че няма нещо притеснително. Тъй като е кафеникаво зацапване, каза че това е задържана, стара кръв и може да е от имплантацията на ембрионите и там някакви съдове...а бе с две думи нормално било. Даже се учуди, че за такова зацапване съм отишла по спешност на преглед. Притеснително било, ако има обилна, ясна кръв. Дано да няма! Иначе аз съм на инжекции Прегнил през ден, Пролутекс (прогестерон), Фраксипарин, Циклогест. Надявам се всичко да бъде наред! Ти след инвитро ли си? Коя седмица си?

Здравейте и от мен с ВТР 20.07.22 на 2бр Simple Smile
ViKiA Здравей! И аз съм с 2 бебета, на циклогест и дуфастон, ношпа(от скоро и фраксипарин) и след подобно зацапване ми изписаха 2 инжекции хориомон и вече 2 седмици няма проблеми. Нямаше отлепване или друга видима причина, казаха че вероятно е заради двуплодната бременност и хормоните

Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 10:50 от ViKiA

# 442
  • Мнения: 2 475
Аз имах гадене около две седмици, но беше постоянно. Само докато ядях
ми беше добре. Сега поотмина, но продължава чувството за тежест, особено след като хапна.
Иначе и до днес си влача постоянно ментови дъвки. Айран обожавам и сега си пия всяка сутрин. Сигурно две седмици мислих за едни сарми и вчера най-после си направих. Grinning

# 443
  • Мнения: 786
При мен започват леко да отшумяват. Гаденето не е по цял ден, а само на моменти. Гърдите не са толкова чувствителни. Умората обаче не е мръднала, заспивам още в 20 часа, ако заема хоризонтално положение. 7 и 8 г.с. за сега бяха най-неприятни. На някой друг да му се цепят устните отстрани? Откакто забременях се редуват от ляво и от дясно. Чувала съм, че може да е от дефицит на Б12, но и от твърде голямото производство на слюнка...

# 444
  • Мнения: 148
Дайте идея за храна Grinning прясно мляко, айрян и ядки не ми понасят на мен.. миналата седмица пълнени чушки ми бяха любими, но отмина.. сега нищо не ми се яде и хапвам на сила дори и нещо малко да е..

# 445
  • Мнения: 2 161
Дайте идея за храна Grinning прясно мляко, айрян и ядки не ми понасят на мен.. миналата седмица пълнени чушки ми бяха любими, но отмина.. сега нищо не ми се яде и хапвам на сила дори и нещо малко да е..
Тези дни съм яла пържоли със зелена салата, кисело зеле, чушки с яйца и сирене, супа топчета, пилешко варено, пръжки, кебап, гювеч, варени яйца, печени ребра, скумрия на скара, бъркани яйца с тиквички и спанак, таратор, салата краставици и домати, туршия, сурови ядки, грейпфрут, черен шоколад... А и хайверът днес. Въглехидратите съм намалила на минимум. Може би заради това ме подмина прилошаването...

# 446
  • Мнения: 10
Здравей! Вчера бях пак на преглед за всеки случай и лекарката ми каза, че няма нещо притеснително. Тъй като е кафеникаво зацапване, каза че това е задържана, стара кръв и може да е от имплантацията на ембрионите и там някакви съдове...а бе с две думи нормално било. Даже се учуди, че за такова зацапване съм отишла по спешност на преглед. Притеснително било, ако има обилна, ясна кръв. Дано да няма! Иначе аз съм на инжекции Прегнил през ден, Пролутекс (прогестерон), Фраксипарин, Циклогест. Надявам се всичко да бъде наред! Ти след инвитро ли си? Коя седмица си?

Здравейте и от мен с ВТР 20.07.22 на 2бр Simple Smile
ViKiA Здравей! И аз съм с 2 бебета, на циклогест и дуфастон, ношпа(от скоро и фраксипарин) и след подобно зацапване ми изписаха 2 инжекции хориомон и вече 2 седмици няма проблеми. Нямаше отлепване или друга видима причина, казаха че вероятно е заради двуплодната бременност и хормоните
Да, след инвитро са. 9 седмица Simple Smile

# 447
  • Мнения: 1 260
За храната, пълнозърнест хляб с кашкавал, иначе ориз ми понася, за съжаление от айряна и картофите става много зле.

А за цепещите се устни в ъгълчетата,ги имах преди  2 години и успях да ги излеувам- получават се от недостиг на цинк/ 10/15 мг на ден е оптимална доза и  Б комплекс/ б12 не им влияе, трябва да има Б1, B2  и Б6 поне в компекса/.

За либидото няма да се обаждам, всичко ми е забранено и трябва да кротувам, но предвид, че съм супер изморена и мога да спя като пор по 15 часа на ден, не е толкова фатално май Grinning


И последно, я кажете нали седмиците се броят с една напред,т.е ако съм 9с+ 3д е 10 седмица? Защото забелязвам че различните лекари си ги интерпретират различно.

# 448
  • Мнения: 2 161
9.3 си е 9.3 така си ги брой. То като със годините - на 37 съм и карам 38мата уж са едно и сщо ама не звучи баш така.

# 449
  • Мнения: 1 408
Честно казано съм останала с впечатлението, че всеки доктор различно си ги интерпретира седмиците, но и аз знам, че е като годините - казваш колко си навършил, не коя караш.

Общи условия

Активация на акаунт