Фигурно пързаляне - 10

  • 32 210
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Мда, 20 не е малко. Относително. Но аз гледам двоен сезон. Mr. Green
Мда, Лиза в чудесна форма този сезон.
И аз май като тебе. Акселните и ойлерните бива. Но нещо тези 2-2-2,  3-2-2, 3-1-2, 2-1-2 ми стоят като "кръпки" в състазетелна програма. А при спортните така ме възмутиха, че чак ме афектираха до степен да сложа isu-дисциплината в бан на моя екран. До неизвестен срок.

Все пак сеньорите - синхро ще са на ютуб канала на ISU. Но локацията ...., където бе 4К. Егати и ....
Аз след такива номера като този сезон с 4К, ЮСП и сега СП-синхро , на американската и канадската федерация не бих им дала скоро ISU голям старт. Въобще.

# 661
  • Мнения: 218
Цитат
Президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах обвини държавите, които критикуват препоръката на МОК за частично допускане на руски и беларуски спортисти до международни състезания, че прилагат двойни стандарти, цитира думите му руската служба на Би Би Си.

"Жалко е да се види, че някои държави не искат да се съобразяват с позицията, заета от мнозинството от членовете на олимпийското движение и свързаните с него хора, и не зачитат автономията на спорта", каза Бах.

"Също така е ужасно, че тези държави не искат да решат проблема с двойните стандарти. Не сме чули нито една дума от тях за отношението им към участието на спортисти от страни, участващи в останалите 70 войни и конфликти по света," добави той.
Правилно господин Бах, напълно съм съгласен, но не бяхте ли Вие човека, който препоръча налагането на тези "двойни стандарти" преди година? Между другото, предложените от Бах критерии за допускането на състезатели от Русия и Беларус срещат недоволство, както при обичайните заподозрени (Полша, Украйна и так далее), така и в самата Русия.Smiley

# 662
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Гледам  

Таблицата


Но сега се прекъснах защото ме напуши смях. Саркастичен. За пореден път на isu-фронта този сезон.Та гледам световно първенство на спорт , който продължава да ми говори , че искал да е оли такъв. Видиш ли ти.
Скрит текст:
Та гледам внимателно защото като изключа 3по2 изпълнения на канадското национално това ми е първи синхростарт в сезон2022-2023. И тъй като нали всяка година има промени та в първите 2 групи гледам да ги "уловя" /да разбера какви са. На първия отбор на леда таблица на екрана нямаше. Еле появи се на втория отбор. Гледам аз и се поориентирах след 4-5 кратки. Снимането не е на ниво но и по-лошо съм виждала. И идва  ред на 11-я отбор по ред - Снежинките от Загреб. Изпързаляха се те съвсем добре за себе си и превъртам записа на момента с оценките и гледам - ded. -5,5. И настана пълно недоумение. Такова "чудо" не бях виждала. Първо реших , че този профан режисьора ме прави хептен на маймуна като зрител и не ми е показал една камара падания. Защото най-зле показва точно най-важния за мен елемент в синхрото, който сега в кратката се казва No Hold Element -предишни имена - блок, пивот и пр.  Както и кръстения сега Twizle Element. Масово на тях режисьора превключва на кадри от полето с 3-4 човека на екрана Rolling EyesNeutral Face , останалите може и да са изпопадали извън кадър, де да знам. Rolling Eyes . Та спрях и отворих протокола. И какво видях там?!
Deductions: Illegal element -4  Ice pattern/coverage req. not met -1.50
E тези в синхрото не са ли имали сезон или почват и завършват със световно. Думи нямам. До къде се докараха. Да не ми се обиждат но до смях на глас ме докараха.

А иначе видях първите 11 изпълнения на краткия лед-първите 2 групи.Първо живнах на Jingu Ice Messengers - японския отбор. Ако не бъркам на предишното СП липсваха. Радвам се да ги видя отново на линия. Fusion- испанския отбо с приятна прогама и за себе си добре изпълнена. Unity- от Австралия също- помня , че те редовно ми харесват като програми когато стигнат до СП "от там долу ". На кратката с цели 4 момчета а с резервата и 5. Съвсем друга гледка е така цялата работа.
Олимпия редовно ги хваля за нещо през годините. Хем всеки сезон различно. Ето този път на кратката ги хваля цялостно за програмата и изпълнението , хем видно могат и по-добре, доволни от оценката си останаха.
Hot Shivers този път добре, но все пак оценката ми се струва една идея завишена.
Inspire- подозирам , че е онзи шведски отбор, който дебютираше миналата година, след скандалите на шведския фронт. Мислех че ще ги поставят на първо място във временното класиране и ще изпреварят италианките.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 20:51 от Шошулчо

# 663
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Крайното класиране на СП-синхро.
Коментара ми по състезанието и не само:
Скрит текст:
23 отбора. 23 кратки изпълнения, въпреки краткостто им и наситеността им със задължителните 5 елемента, аз видях няколко програми, или опити за такава.
23 волни изпълнине. Нито една програма. 23 волни изпълнения които бяха нищо повече от елементи под музикален съпровод.
Фрапантна разлика, фрапантен фект. За мен. От това което съм гледала години наред в синхрото.
Забелязах че са отпуснали повече избор по някои елементи. Туй добре като идея. Но. Реално от 23 отбора 20 на волната имаха една и съща поддръжка , "кораб" съм я кръстила. За "елемент по двойки" преобладаващо спирала и то една и съща като подвид. Само в "паралелно въртене" видях някакви по-разнообразни решения , и като брой състезатели изпълняващи един и същ пирует и като съотношения с няколко различни видове пируети и т.н. Настоящия вариант интрерсекция не по права а другата, ми се струва стъпка назад. Поне от тези дето видях на този старт. Назад в сезоните имаше по -интересни, на по-висока скорост, на по-голяма площ.
И тук елемент с наименование "хореоелемент". И тук ползван от съдиите по същия начин както в "другото фигурно". Rolling Eyes
На кратката имаше редица спорни прояви от съдиите и това пролича силно на волната. Да не изреждам.
Като се гледа крайното класиране и се започне от Берлин 1 нагоре до Юник разликата в оценките от порядъка на 10 точки и сие. Нищо общо с реалността.
Разгеле , поне в един момент явно и самите те погледнаха какви ги вършат и как се получават оценките в класирането та последните 3 отбора на състезателния лед ги наредиха с разлики от 2-3 точки пом/у им. Също нямащо общо с реалността. Но явно и на това трябва да сме благодарни. Че все пак се усетиха преди края какви ги вършат.
Извън тоз целия "сеир" какво показаха състезателите:
Едно добро средно ниво . По отбори от това което помня от миналото СП.
Австралийския , испанския , полския, швейцарския отбор една идея по-добре от миналия сезон. Има някакъв напредък, особено на кратките.
Олимпия определено могат повече. Zoulous продължават да са в регрес.
Втория немски отбор го виждам за първи път, но заедно с Берлин 1 направиха добро общо впечатление.   Hot Shivers на кратката ги преоцениха и  на волната лъсна какво и що и за мен са в очевиден регрес. И нямаше да са на това място в класирането.
Японския отбор заедно с хърватския бяха двата които най-пострадаха от съдийството в кратката. На волната поне някакви по-нормални оценки получиха. Но злото сторено.
Шведския фронт отново само с един отбор и то ....добро ниво но.... Слабо за представители на тази федерация. А иначе самия отбор Inspire за себе си се старае.
От "простосмъртните" отбори на този старт най ме впечатлиха унгарките - Passion, за един сезон голям прогреса. Повече от очевиден. Големи адмирации, голямо браво.
От "обичайно заподозрените" Haydenettes на волната определено бяха подценени и в никакъв случай не трябва да са след другия американски отбор.  От мен имат браво.
Двата фински отбора под моите очаквания на волната. Unique определено трябваше да е оценен по-високо от Rockettes и така и се получи. На волната. Но случайно и поради факта , че все пак някой от съдийския корпус все пак погледна таблицата на класирането и видя тези големи шпации от по 10 и нагоре точки м/у отбори на едно и също ниво. Абе...сеир.
2 забележки към треньорите и хореографите на Rockettes, защото сами си вкараха 2 автогола и подвеждат състезателите си така, което за мен е пълно безобразие. На волната дори в хореоелемента избрали да правят поддръжка и там и бе едната по-груба грешка. Второто безобразие е решението им по "паралелното въртене". 16 състезатели една и съща позиция, явно не във възможностите на всички 16 да бъде изпълнена на ниво/добре и за капак баш пред съдиите а не по някой фленг, както разбира се правеха останалите , за да не кажа всички останали , отбори.
Та и двата фински отброра на база видяното на волната , очаквах да видя с малко по-ниски оценки от тези които получиха. В отсъствие за втори пореден път на двата руски отбора и "два шведски отбора" пак имаме само 2 фински да защитават позициите на европейското синхро. И при тези големи щети/липси пак се вихриха двата канадски отбора. Гледката и на двата е без промяна от миналия сезон. А помня добре че на миналото СП не бях напълво съгласна с първото място на Les Supremes. Този път си изпълниха волната без грешка и при автоголовете на Ракетите .....

Шведската федерация все пак голям резил. Втора поредна година а те още не се връщат в този спорт. Това не в обида или подценяване на отбора им Inspire.
И така , до къде стигна синхрото към момента.
Най - голямата мистерия е това с програмите. Нямаше една програма на волната , която да мога да запомня. Било то нещо с понятен сюжет, било то с някакъв понятен образ. Нищо повече от "елементи под музика" не видах. Съответно и нищо няма да запомня в това направление. А аз даже помня отделни изпълнения/програми от СП назад във времето.
Топа е много оредял с липсата на 2 руски и 2 шведски дуета, които по задание заедно с 2 фински, и на приливи и отливи с по 2 канадски и 2 американски са ядрото на този спорт.
Снимането беше на доста ниско ниво. Това като капак на всички останали щети на това СП 2023.

Видеоинтервюта:
Nadiia Bashynska and Peter Beaumont
Marjorie Lajoie / Zachary Lagha
Някакъв перебор се получи с интервютата с Лажуа-Лага, за нула врече цели 3 "излязоха", голям рейд. Smiley
За четене:
Даниел Грасл
Понеже Грасл е споменал своята първа треньорка Людмила Младенова, някой да припомни с кой фигурист наскоро гледахме Людмила Младенова на ISU по-голям страт. Под наскоро имам предвид последните 2-3 сезона. Thinking

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 12:03 от Шошулчо

# 664
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Daivolo, специално за теб, може да си припомниш все пак някой позабравен момент. Wink
Madison Chock and Evan Bates

Ilia Malinin

На полето на спортните дуети още един мой по-любим дует го няма вече. След Панфилова - Ръйлов сега и Дарья Павлюченко - Денис Ходыкин обявиха край на дуета на спортния лед. Те поне малко се показаха при сеньорите. Sad

Разни местения/треньорски рокади също започнаха.
Например  в  "монреалското стадо" се присъединиха брат и сестра Браун. С треньорския си щаб при това.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 09:36 от Шошулчо

# 665
  • MJF
  • Мнения: 8 570
E какво?! Връщаме се към предковидната традиция сезоните през един да ги завършваме със спортната гала WTT. Този път и по великденските празници.
Видеоинтервю с едни от участниците - Hannah Lim and Ye Quan
Ако не бъркам а и не ми се проверява сега, корейската федерация за първи път стига до WTT.

Георгий Рештенко
Евгения  Лопарёва
На руския фронт кой ли вече не пише за фигурното. Та четем м/у редовете, фигурнопързалната част, останалото ....си го знаем. Wink

Piper Gilles and Paul Poirier
Matteo Rizzo
Charlène Guignard and Marco Fabbri

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 11:42 от Шошулчо

# 666
  • MJF
  • Мнения: 8 570

Таблицата

Marie-France Dubreuil
Deniss Vasiljevs: "I see my future with quads"
Нарочно със заглавието Wink . Както Чок-Бейтс така и Денис съм го поверила изцяло на Diavolo. Wink Hug

Въпреки напъните на ISU леко се надявам фигуристите да са с правилен настрой на тази спортна гала и да покажат състезателните си програми именно като на такава. Държа да видя още веднъж "като хората" програмите на : Кийгън Месинг, Кевин, Адам, Матео, Томоно, Ча, Ли, Лара-Наки, Ким, Ли, Амбър и 6-те танцови дуета, особено Лопарьова -Брисо след сривовете на СП а и едни от любимците ми по програми при юньорите този сезон - Hannah LIM - Ye QUAN.

Прочетох интервюто  с Мари- Франс та малко коментар:
Скрит текст:
Най- интересена ми бе частта за волната на Каори. Цял сезон така и не ми стана интересна грам тази програма. Но това което прочетох като идея , защо и как определено съм го уловила правилно. От това сега останах доволна като факт. В кратката програма когато Каори е в удар се кефя на техническата част, особено как се усилва скоростта на изхода от скоковете след приземяването им. Впечатляваща гледка. Но като презентация и двете ѝ програми този сезон така и не ги видях внятно изпълнени. Според мен. Съответно не са такива с които ще я помня.
И докато съм на дамския фронт. Вчера докато спортувах си пуснах малко видеоахрив от ютуб канала на
Sk8FraSch. От по скорошно качените неща си избрах  и изгледах 3 изпълнения от дамите волна програма Skate Canada 2000. Преди 23 години. Ирина Слуцкая, Мишел Куан и Фуми Сугури. За домашно имам до проверя някои подробности извън показаното на леда в тези 5 минути. Но гледайки първо си помислих "Олеле, това  съм го гледала, колко време е минало, колко бързо остаряваме". После вече по фигурното. Първо фитнеса на самите фигуристки. Второ скоковата техника. Трето транзишъните /свръзките в пързалянето. Това са трите разлики които просто от воле ми се набиха в очите спрямо картина от 2023. От тези тричките в тогавашния момент, най-близка гледка до по-съвременната картина е Фуми Сугури. На нейния фон останалите 2 в програмата си са без свръзки почти. В пързалянето- skating skils , което показват в тези 5 минути също по този начин стоят нещата.
Smile въобще чак ми стана интересно и си набелязах домашно да си припомня подробности- кой какво ЕГН, на какъв етап е в кариерата си, техническите параметри и т.н.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 11:30 от Шошулчо

# 667
  • Мнения: 218
Хайде малко да ти наруша монолога, че скоро не съм писал в темата. Когато ти се натрупат 4 почивни дни, с какво е най- хубаво да ги започнеш? С фигурно пързаляне, разбира се.

World Team Trophy, мъже- кратка програма. Пиша директно, докато гледам, за да не се налага после наново да връщам програмите.

Скрит текст:
Стивън Гоголев-тотално издъни скоковете, 2 "пеперудки", 3T и без комбото. Опита да е енергичен на стъпките, но ми изглеждаше някак странно и неориентиран.
Sihyeong Lee- съжалявам, но това няма никакъв шанс да го произнеса на български. За него- ами с тази музика, определено предпочитам да гледам Императрицата.Smiley Получи страхотна подкрепа от съотборничките си.
Кевин Аймо-това е от малкото програми, които помня, то няма и как да не я запомниш. Страхотна импровизация, движения и пързаляне между елементите, невероятна енергия и кретивност при стъпките. Скоковете бяха изпълнение със страхотна скорост, лекота и flow. Малко над 100, PB, от мене абсолютно никакви забележки. Този човек олицетворява думата "харизма".
Джейсън Браун-още една програма със силна нескокова част. Бонус точки за split jump-а, пируетите и стпъките. Получи изключително високи GOE на елементите. 95.61 без четворен скок- надали може да иска повече. Не съм съгласен обаче, че втората му оценка е над тази на Кевин.
Шун Сато-коментаторът предупреди, че трябва да работи над пируетите и се оказа наптълно прав. Падна на 4Lz, спаси падане на каскадата и направи 4-2.
Кийгън Месинг-предния път, когато гледах тази програма му бях много благодарен, че ми напомни за Мика- позабравен от мен певец, с един от най- уникалните гласове в музиката. Иначе, днес (или вчера) не му се получи- проблеми със скоковете, загуби нива и на спиновете. Иначе- стъпките бяха супер, невероятна скорост, за илъчване и емоции няма нужда да коментираме.
Казуки Томоно-май не съм го гледал или поне не го помня. Джаз, супер. Започна със страхотна скорост на каскадата и висока оценки. За съжаление, останалите скокове не му се получиха напълно. Да не забравя третия split jump за деня. Много ми хареса как беше построена програмата, почти в идеален синхрон с музиката. Определено ми допадна, много жалко за грешките.
Матео Рицо-отличен троен аксел, спаси падания на четворните скокове, втората част на програмта беше много енергична и за стъпките взе страхотни GOE (изключвам +2 от неадекватния трети съдия). Въпреки грешките SB.
Адам с многото имена-хареса ми бавното начало на програмта и постепеното увеличаване на скороста с напредването ѝ. Още една програма днес, която доста ми се понрави, определено по- различна от останалите до момента. Гадно падане на четворен лутц, троен аксел, за който аз бих дал по- висока оценка, страхотни стъпки. Без падането с лекота щеше да хване 100 точки.
Даниел Грасъл-е, това определено си беше по- постна програма. Тъкмо щях да напиша, че най- после се пързаля чисто и той направи грешка на каскадата. Все пак браво за 4Lz. Най- много, като че ли, ми допаднаха последните му два пируета (и тука някои от съдиите са "творили"). Е, всичко е добре, когато завършва добре и Даниел също получи SB.
Джунхван Ча-видя ли думите "Michael Jackson Мedley", няма как да не се залепя за екрана. Чисти скокове, 3Lz-3Loop, направи някои от емблематичните движения на Джако, а последователността 3A- комбо спин- стъпки ми допадна страшно много. 101 и нещо и пореден SB.
Иля Малинин-единствената чиста програма с два куада и "само" троен аксел. Страхотни GOE на скоковете, събра всички възможни четвърти нива на останалите елементи и това му беше напълно достатъчно да спечели с 4 точки и нещо разлика. Да споменавам ли, че и това беше SB?Невероятна е лекотата, с която скача. Шома може да доминира през сезона, но от Малинин няма "по- горещ" фигурист.

След известна пауза от фигурното катание тази програма ми допадна. Определено ще изгледам и волната на мъжете, при мацките ме привличат няколко имена и вероятно и там ще хвърля едно око. В Русия пък имаше финал на Купата на Русия с някои нелоши имена, не знам кога ще смогна да стигна и дотам.

# 668
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Така, така, добре че си ти Iceman , та да ми нарушаваш монолога. WinkSmile
За първи път ли си зрител на WTT?

Аз вчера видях 6-те кратки танца. И сложих точка на това "ала латино". Силно се надявам , че след като "за нула време" ISU танци ме измъчиха с това цели 2 пъти- 2017-2018 и 2022-2023 , хем с ковидните неразбории периода е още по- кратък от колкото изглежда, дъъълго време да не смеят. А иначе 6 приятни изпълнения се получиха , така без излишно натоварване. Хем сред тях и една нова програма видяхме, тъй  като Хана - Йе за да участват тук набързо с щаба им сфомираха кратък танц "ала латино", както знаем юньорите този сезон "се занимаваха с ала танго".

Днес сутринта започнах деня с кратките дами Smile .  Видях първите 8 стъпили на краткия  лед.
Как добре започна Пецета с  3 луц-3 т и след това без видима обективна причина- 2флип- невалиден елемент Neutral Face , а след него до края пак всичко много добре. Анна в пубертет. Пфу, а щеше да се получи много добро изпълнение и pb.
Шилд също,  след 3луц-3тулуп не направи чист 3рит. Съотборничката ѝ Серна с визуално чиста кратка , което е събитие за нея , независимо с какав контент. Но скоковете и при двете като техника ......некомплементарна гледка все пак.
Не в обида на Sara-Maude DUPUIS но докато я ледах този път , видях колко силно ми напомня на гледката от 2000 , която гледам архивно тези дни. По няколко направления.
Лара-Наки без изненади.
Та в кратце след пропуска на Пецета да блесне, първа за похвала е Амбър Глен и не разбрах защо не видях sb оценка, от мен е такава, браво.  Сега видях в таблицата че са я резнали на каскадата.
Маделин ме Mr. Green . Този сезон като почна вървеше по-бавно или на моменти забързано към пълен развал и на финала му реши да блесне. Сетих се че последно на моя екран Скизас върза толкоз сносно състезателна пограма на отборното на ОИ. Отборен играч се оказва нашата Маделин. Smile Ноооо да не посяга повече към "лебед" ако не е в пародиен образ.
Yelim все се надявах , че ще е с опростен контент но не би. Тъпо от тима ѝ и федерацията ѝ. Поредните такива.

Iceman и на мен ми харесва  как звучи Мика на лед. И жалко, че почти "не посягат" към него до сега. На прима виста се сещам само за Циглер- Кифер - волната им 2016-2017 но те въобще не бяха във форма тогава  и ако не бъркам се получи само един път що годе като програма някъде в началото на сезона и аз много съжалявах и мърморех , че нямаше късмет именно тази им програма-тя определено бе сполучлива/готина/хубава / в унисон с музиката.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 16:33 от Шошулчо

# 669
  • Мнения: 218
Еми, при положение, че съм новоизлюпен фен, благодарение на госпожица Александра Трусова, да, за първи път гледам този турнир. Преди съм хвърлял по едно око на разни турнири, когато хвана по Евроспорт, но изобщо не съм се задълбочавал в спорта. Битката Медведева- Загитова ме заинтригува на предната Олимпиада, но така си остана. Повече ме радваше да гледам как скачат по леда и покрай това да чуя читава музика от миналото, че "мейнстрийм" музиката от последните 10+ години не е за мене, Винаги съм имал някакви симпатии към пързалянето,, но явно ми е трябвало нещо, което да ми запали искрата. Затова и няколко пъти съм писал, че моите "анализи" са си абсолютно профански и нямам претенции за никаква експертиза, еле пък на фона на твоята история на следенe на фигурното.Smiley А поради факта, че когато се хвана да следя нещо, определено му отделям голямо внимание, толкова се вдъхнових, че се качих на кънки и това ми стана любимото "зимно" хоби. Тогава добих и допълнително уважение към фигурстите и това, което правят.Smiley

Та, съжалявам за лиричното отклонение, но няма кой да ми се скара и без това тука сме 3-4 човека на кръст.Smile

# 670
  • MJF
  • Мнения: 8 570
E какъв е този "финал на Купата на Русия"? Видях в ютуб качено от него и се зачудих защо пак качват записи на руския ФГП. С този двоен сезон, с тез дублирани имена и разни аналози ....Това сега пък какво е ? Smile
Но щом е нещо ново то ще погледна със сигурност спортните дуети ако не и  останалото.

Ей, тъкмо реша че ще слагам финална точка на сезона и ....ooooh!

Догледах кратките дами, видях кратките мъже. Последните толкова ме въодушевиха , че реших да подължа веднага с волните мъже ....пък те се оказаха че са утре. Минавка направо. Smile . Та финално за деня видях първите 3 волни танца на волния лед. Останалите 3- на баш ветераните когато събера желание. Щото нали им е за последно на моя екран. Предупредени и прочие.

Левито с добро изпълнение за себе си. Каори  и Маи подозирам, че са били нон стоп по гали последните 2 седмици та тук с грешки на каскадите. Haein  със съвсем правилното настроение за този старт. Браво на нея.

По кратките мъже да додам към Iceman.
"Тано" Ли Smile но на волната има и нещо "рипън" Wink. Sihyeong съвсем ме изненада с този опит за 4 рит. Премиера. Лошо падна. Останалото му се получи много добре. Доволна.
Кевин за първи път мина летвата от 100 точки. Голяма радост Smile , милия той, да го видим на волната.
Наш Джейсън за трети път този сезон на екрана ми и за първи изгледан с внимание от до но защото му е първо изпълнение като хората на тази програма. И дори този път и съдиите се съгласиха с мен. Браво. Относно оценките явно поне трябва да сме доволни, че има  5 точки разлика от Кевин  а не е пред него. И туй е нещо Neutral Face. Iceman , мнооогого е дълга и сложна  историята на Джейсън-съдийте- оценките му , та сега са що годе адекватни на тази кратка. Вервай ми. WinkSmiley
Тед ме ядоса при наш Кийгън. За какви скокове ми говори въобще в началото вместо да мълчи и да ни остави на спокойствие 3 минути. Ухилена до уши, тактуваща и припяваща си и 6 минути мога да гледам Кийгън без грам скок, без да мигна. Мнооого ще липсва това пързаляне вече на леда, той беше последния мохикан.
Подозирам че и Томоно е навъртял бая гали последните дни, малко поуморен но на висота. Iceman, Казуки Томоно е с две много хубави програми този сезон и редовно си ги презентира на макс а ти баш когато е поуморен да го забележиш. Ако събереш желание го виж на друг старт в сезона на кратката , а конфетната му волна утре дано се получи с повече енергия .
А отделно Томоно е един от редките фигуристи , който е най -редовно с 2 хубави и много хубави пограми от една страна и от друга си ги презентира добре и винаги. Гоооляма рядкост. А аз голям негов почитател от време оно. Smile
Рицо и тук с рита, но важното че по-добре след "геройствата" му на кратката на СП. Дадоха му и 2 точки отгоре от на ЕП , така че всички доволни Wink . А аз допълнително доволна да видя Мики Андо около състезателния лед покрай него.
След изненадата от Ли с 4рит ред на Фа с 4луц. Отдавна не го е  пробвал на състезание.
Грасл с реално sb изпълнение на тази кратка. Той доволен, туй добре. Да видим и волната.
След на СП съм доволна,  че и този път кратката на Ча се получи добре. Все пак е знайноq че аз имам две големи слабости на леда  и много държа да се изпълняват добре ако ще се "посяга" към тях- Майкъл и "лебеди".
Ето го и SB- изпълнението на тази кратка от Малинин. А за Тед и  Малинина. Пояснявам /припомням , че това е майтап породен от това ,че Тед Бартън- коментатора нон стоп при юньорите четеше на Маланин биото и само Малинина та Малинина а ние гледаме с него едва ли не нон-стоп Скорняков и туй то. На му сега Малинина на Бартън да мирняса/да е адекватен Mr. Green. Браво имат от мен.

Iceman, ти си много напред с материала. Аз може и по- дълго да съм зрител но кънка не съм обувала дори. Голямо браво.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 23:35 от Шошулчо

# 671
  • MJF
  • Мнения: 8 570
E какво?! Макар и проблясъците на волните при двете сингъл дисциплини да бяха по-малко от колкото на кратките , този последен ала старт си заслужаваше гледането. А  и на галата  домакините се бяха постарали по някакъв начин да почетат/отблежат/откроят края на състезателната кариера на наш Кийгън. На мен не ми хареса замисъла и изпълнението но това си е мой проблем. Пак по-добре от колкото без нищо както мина СП.

На волните при дамите - 2 героя, 2-те корейки. Yelim съвсем неочаквано с такова волно изпълнение , получи се "атмосферно" както им казвам на такива и аз доволна, мда. А Haein с поредно добро за нея. Левито също доволна от себе си на финала на сезона.

При волните мъже Рицо за съвсем малко да върже чиста волна с рита но не би , омаза нещо по 3а, вече забравих какво. Но въпреки това герой все пак. Фа и Малинин като контент не ги разбрах на тази волна.  Но те си знаят какви ги вършат. Сингъл 3а на Браун съвсем деградира. ...

В танците си заслужаваше да видя и 6-те добри изпълнения. "Danse Macabre" го гледах с компания и го похвалих предварително като действително хубава програма, една от тези които ще помня от 2022-2023 но то пък имаше нещо попроменено, така и въобще не схванах какво . Но то така има разлики м/у параметрите на волна при юньори и волна при сеньори. "Edith Piaf" съм доволна че завърши все пак на позитив в сезона, след срива на СП. Волните програми на трите баш ветерански дуета също се получиха много добре откъм презентации, освободено и с настроение, като за последно.

Доволно и от галата като цяло. Превъртях не едно и две изпълнения но все пак имаше и няколко за гледане. И то тези, които си ми харесваха този сезон , оказаха се събрани на тази гала. Туй чудесно се получи като факт Satisfied, чак да не повярвам след сравнително слабата гала на СП.

Пускаме състезателите във ваканция а ние си имаме видеоархив да се разхлаждаме когато се сгорещим лятно а и ще проследим м/усезонните новини и новости. Тоз път поне конгрес не ни грози. Wink

# 672
  • MJF
  • Мнения: 8 570
2 видеоклипа без коментар:
One Life With Solene Mazingue and Marko Jevgeni Gaidajenko
Алёна Косторная / Георгий Куница


Charlène Guignard and Marco Fabbri
Solene Mazingue  & Marko Gaidajenko  

Eдин нов за мен сайт с аудио-интервюта - https://futureoffigureskating.pinecast.co/
Чух последното качено- Christopher Trevisan
Словоохотлив събеседник, наситено с тематики. В началото и средата сме съмишленици с тоз фиг-фен но в последната трета на разговора дооооста се разминахме като мнения. С две неща категорично не съм съгласна. Аз съм на мнение ,че съдийството може да е доста по - обективно и по по-протокол стига да има желание. Но не при такава "свободия" като в такава организация каквато е ISU. И второ,  фигурното пързаляне като спорт трябва да има дефинирани спортни параметри. Всичко останало и неспортно фигурно пързаляне. За частта като олиспорт ще се въздържа защото като такъв го приключих след Пекин 2022 и повече въобще не ме интересува.
Бавно и славно ще прослушам в м/усезона и останалите разговори, докъдето ми понесат.

Последна редакция: нд, 23 апр 2023, 12:47 от Шошулчо

# 673
  • MJF
  • Мнения: 8 570
E като видях в архива на тези аудиоинтервюта такова с   Jeroen Prins "бавно и славно" не се получи а пристъпих към слушането му. Интересно. За пореден път му "сложих етикет" на Jeroen Prins на хитрeц, нагаджач, лобист и прочие такива "благини". Но поне не се крие. Спести ми и от запаса пуканки , онези за конгреса, понеже спомена по нещо от последния. Като цяло интересен разговор. Но персона в позиция като неговата трябва повече да внимава с примерите които дава. Ето сега вече като го забележа до бортика на старт на ISU и има програма под музика от "Лебедово езеро" първо ще го проверя на нея. Как можа така "да ме застреля"?! Не знае каква присъда си подписа . Rolling Eyes Mr. Green Wink
Но все пак жалко че колегите му предимно странят от такива публични разговори. Вместо да взимат пример от него.

Чух и разговора с Чарли Уайт. Доста се Smiley . Действително "философ" станал.

Видеоинтервю с поредния "лебед" на американския фронт в който въобще не вярвам - Lucas Broussard

# 674
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Вчера прослушах разговора с Джеки Уонг. За пореден път приятно впечатление от тази персона. С достатъчно широк кръгозор а не ...по клишетата и т.н. Например когато говореше за американския фронт и 90-те и нататък до днес, дори не спомена вечното голямо клише дето повтарят и завтарят като видиш ли ти основна и едва ли не единствена причина за .... - скандала от 2002. ooooh! Tired . За разнообразие трезво мислещ зрител.
Относно промените от последния конгрес точно по двете такива които ме "занимаваха" цял сезон докато ги гледах. "Пуснаха" добре повече разнообразие от скокови комбинации, херасаха ми и примерите които даде. А второто- танците , липсата на патерн и съвсем няма възможност за сравнение на дуетите от простосмъртния спортно гледащ зрител. Докато говореше по танците Джеки, пак се сетих с положителни емоции за периода от 2-3 сезона назад във времето - 2010-2011 и 1-2 сезона около този как изглеждаха танците съвсем по мой вкус. И след това се заеха да махат патерна и ....до настоящата деградация. Peace

Общи условия

Активация на акаунт