Фигурно пързаляне - 10

  • 32 603
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 27 218
Мерси за честитката, но не мисля, че това падане трябваше да ги лиши от златния медал.
Има си правилник и точкуване. Това е само -1 точка и те я получиха. Може би не трябваше да получават толкова надута втора оценка, за да няма сега такива коментари и с право. Дори да бяха втори на волна, но с малко, пак щяха да са световни шампиони.
А за падането, Ханю има световна и олимпийска титла с падане във волната програма, така че... И още много примери има в миналото.

Цитат
Мъжете. Всичко вървеше във възходяща до K&C на Малинин. Думите на Скорняков и Рафаел чути добре. Това е и моя комнетар. Шома въпреки че направих пауза от 15-тина минути след оценката на Малинин така и може да се каже че го гледах но не го видях. На пиедестала бяха предимно като 3 препикана мушката.

Какво е това K&C? И какво са казали Скорняков и Рафаел? 🙂

# 646
  • MJF
  • Мнения: 8 600
А Diavolo , коментара ми за шампиони с падане е на шега. Разбира се че сме имали и в 4-те дисциплини шампиони с падания. И с по няколко. Просто ми стана интересно като писах за танците , кои бяха предишните ни паднали шампиони /кога.

Обобщаващия ми  коментар преди  е като реплика към ISU  и техния сезон.

 K&C / Kiss and Cry зоната/ "на диванчето"/....
Аз гледах без коментатори и чувах като включваха след повторенията въпросната зона. Сега не мога да ги цитирам- трябва да търся записа и ....Идните дни ще е . На мен пък ми стана интересно какво са коментирали тез на isu-канала дуото "компетентните" в този момент. За домашно съм си го набелязала  Mr. Green . Тепърва.

А как готино вървеше "волните мъже" до тази наказателна съдийска акция. Язък.

Иначе ето го записа на волните мъже без коментатори
https://okko.sport/sport/live_event/isu-chempionat-mira-muzhchin … volnaja-programma
При силата на звука където пише руски се сменя на другия вариант-интершум и си гледаш ...и си пеееш.

Последна редакция: нд, 26 мар 2023, 22:01 от Шошулчо

# 647
  • София
  • Мнения: 27 218
Аа, оки.

Съдийството е голям проблем, дам. От години. Аз този сезон не съм го следял с гледания, само Чок и Бейтс гледах + тук-таме някои състезания, писах за тях.
Но пък гледах подробно класирания и оценките + твоите коментари и на Айсмена и останалите тук.
Но все пак не мога да си изградя пълна картина, но да, проблемът е стар и явно ставащ все по-тежък и проблематичен и уронбващ престижа на този спорт.
Сега за Малини специално, то е видно, че още е млад и зелен и се пързаля като дете, но не може да му дадеш 80 на компоненти, когато човека твори история и скача четворен аксел.
А още по-скандалното е, че точките, които взе от този аксел са по-малко от някой с четворен флип или лудз +3 от съдиите. В смисъл нелепо. Четворния аксел трябва да започва минимум от 15.00.
Пародия.

# 648
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Сега имам желание да споделя по волните мъже по - подробно. Макар че по ред следват волните дами и танци.
И разбира се , че ще се отплесна и като цяло за сезона при повечето състезатели Blush.

Волните мъже:
Скрит текст:
I
Адам Хагара от тези които "тъкат на два стана" втори сезон- състезава се и при сеньорите и при юньорите. По-важното е че се развива. Стабилизира аксела и му е нужен задължително четворени, а по възможност два. Да дерзае. Направи си pb старт за финал на този сезон при това с двете си програми. Герой.
Зандрон повече няма да го коментирам но да го предупредя , че ако не спре повече аз няма да го гледам на състезателния лед. Но ме интересува какво става с брат му.
Ендрю Торгашев очаквана картина на волната. При него всичко ясно. Чакаме с инерес какво ще съберат и покажат следващия сезон с Рафаел и сие. Жалая му здраве, предвид че идва след дъъъъълъг здравословен тайм-аут. И понеже нали ушмя "на диванчето" много се смях на коментара му , че толкоз зрители на състезание по фигурно пълзаляне на живо до сега не е виждал . Та сега проверих, щото тази фраза малко ме озадачи, все си мислех че все пак Торгашев направи дебют при сеньорите и след това почти веднага "изчезна" но според биото на ISU вярно че на нещо повече от юньорски стартове не сме го видяли. Хайде да се заеме със себе си като сеньор.
На Мориси даже си помислих че това му е sb като свърши с волната. И се изненадах че не видях такова от съдиите. Сега въоръжена с таблици и сие виждам че съвсем не помня самото начало на сезона. След Финторфи вече се почна ....до пълна деградация. Та в края на сезона все пак гледката не бе "пълен развал".
Андреас на този старт аксел през ойлер със салхов върза, сингъл така и така въобще не се получи ни на кратката а на волната явно правилно и не опита. Но този сезон все пак е по-напред с пробите на аксела от предишния. А и в м/усезона нека си дълбае 4Т. Има от какво да е доволен Нордебек този сезон и е видно че може повече. Да дерзае.
Те с Хагара са от европейските юньори които съм взела под по - голямо внимание как ще се развият.
Бо също от ясните този сезон. Ако продължи, ще чакаме идния сезон да видим какво ще съберат ако продължи при Орсър. Но отделно гледайки такъв Бо не знам колко пъти "благославях" китайската федерация с цялата история при него поне в последните 5 години. Frowning1
II
Шайдоров този сезон го видях само на два старта - 4К и този. И направи почти два идентични старта. 2 с по 2 стабилни изпълнения. Приемам го този му контент за стабилизиран и е време с треньора му и сие  по-сериозно да се заемат всичко това което се води втора оценка. Даже бих казала - крайно време е .  Иначе труд на вятъра ще е цялото туй техническо можене. Самия Михаил герой. И не е да съм забравила защо го нямаше на ЮСП.
Сота Ямамото такъв какъвто се показа на този старт и двата дни бе много трудна гледка за гледане. Жалко че баш на роден терен. Далече от добрата гледка която показа на не един старт в първата част на сезона. Явно има причини , дано не са много сериозни.
Никита Старостин видян, внимателно. Според съдиите това му е pb старт без да е нито по кратка нито по волна - мистерия WinkWink. Но. Аз съм разочаровано от него този сезон. Сингъл аксел към момента е пълен мираж. Тук върза един в комбинация с нещо. На ЕП на кратката върза един единичен. И толкоз. И въобще и не вярвам че може и да стабилизира аксел. Аз пълния лайк на туй неговото му казвам отсъствие на каквата и групировка в скоковете. С неговата пластика, гъвкавост и от този сорт въобще някакви кой знае какви скокове са пълно тото. Съвсем в грешната дисциплина е . Друг е въпроса че точно за неговия типаж пък такава няма. Факт. Патова ситуация. А да не ровя от кога го гледам. На немския фронт при юньорите по едно време се появи един интересен и на теория по-перспективен тинейджър но съвсем изчезна. Нито го виждам нито го чувам в ковид и насам.
Михаил Селевко и сие. Гледах ги и този целия сезон и вече губя съвсем търпение. Едно че са много лоши състезатели независимо кой селевко е в наличност. Но аз имам големи забелжки към щаба му за тактическия подход към състезанията. Ясно какво имам предвид. Ако почна и затова по-подробно сега ще стане ферман.
Втръсна ми от такива треньорски подходи. Крайно време е да вземат предвид че това не е материал а живи млади хора , които си "губят времето", "угробват здравето" и ....всичкото от този род които се състезават и искат и имат нужда от резултати/по-предни класирания/медали и...всичкото от този род. Та на състезание се ходи със силните страни на състезателя тук и сега а не...... Вечното. Не биваше да се състезават до пенсионна възраст. Rolling Eyes аман просто от такива треньори с такъв подход.
Този сезон в едно интервю с руската треньорка Екатерина Рубльова много добре го беше формулирала това цялото нещо за треньорите в съвременното фигурно. Ще го потърся но не сега.
Марк Городницки направи изцяло най-добрия си старт в състезателната си кариера до тук. Герой. Но съм и на мнение че това му е предела. Та ....
Матео Рицо след крайно нежеланите от мен "творения" на кратката се справи с волната си добре , грешките в края бяха изцяло от загуба на концентрацията , прощавам ги изцяло Smile . Доволна съм че все пак сезона не завърши с по-големи щети. Матео този сезон е герой за себе си. Добави този рит  и в кратаката и във волната и въобще върна се към по-добрата си форма изцяло. Заръката ми към него е само да не се отплесне много в м/усезона и да не губи много от набраното в този. Да дерзае и внимава. А като видяла и галата , в зачот има и новия си гала номер, hahaha ме , браво.
III
Адам Сяо Хим Фа след въпросната кратка с продължението се справи сносно. Да , първата партида се получи като на кратката , скоковете до един валидолно но след това се вкара в релси до края и завърши на положителна нота. Разгеле. Какво да кажа Thinking. Разбира се че много ме е яд , че така се получи на СП но пък колко се радвам за ЕП и на първия му ГП. В мир съм че тази програма, може да кажем че е една, кратката продължава във волната му както знаем, я видях в двете ѝ части поотделно а и като цяло на 6 изпълнени през сезона. Надявам се бързо да преглътне това разочарование и без остатъци и да се мотивира в същия дух. Няма да е лесно но се надявам. Да видим.
Денис Василевс ще се смиля и няма да го коментирам повече този сезон. Той за него свърши де Wink , та няма опасност, да е спокоен.
Владимир Литвинцев герой. Като феникс изникна на края на сезона на СП и направи най-добрия си старт в състезателната си кариера. На това му казвам браво с големи букви. Екстра се представи.
Лукас Бричги. Пак ще го хваля като на ЕП в тактическо направление, да не пропусна просто. В това отношение в пример на редица екипи- да не изреждам. И ето. Едно че направи най-добрия си цялостен старт в състезателната си кариера а завърши и в топ 10 на СП. След подиум на ЕП. Герой. Пожелавам му зраве в м/усезона, да не губи много от това което събра този сезон и пак 2 добри програми. Да дерзае.
Даниел Грасл. Няма смисъл да гледам таблиците , защото знам не от вчера и не от този сезон каква вариабилност е той с оценките при различни съдийски бригади. Това е отделна и голяма тема. При него гледането на протоколи е загуба на време. Та за мен този му старт бе най-стабилния , най-разумния , най - приличния и от този род за целия му сезон. Предвид цялата епопея като се почне от м/усезона с ходене в САЩ при Летов, после връщане в Италия ама не при Магри-Туренко а ...., после ходене в Русия при Тутберидзе и сие. Личното ми мнение е че предвид какви са му проблемите мястото му е там, в този треньорски щам работят успешно с всякакви флуцове и сие. Даниел го гледам от сезон 1 при юньорите, той е много амбициозен и максималист едновременно и никак не му е лесно към момента от една страна а и на треньорите му , независимо кои, с него. Пожелавам му трезва глава и да му се получи/оправи това което го тормози към момента. То не е малко за него.
Моя голям любимец Томоно , след онзи салхов на кратката, който още ми е много крив като се сетя за него, успя на волната с минимални като за него щети да ми покаже за пореден път както искам и както си знам тази му програма. Аз съм доволна от Томоно този сезон. На фона на конкуренцията на японския мъжки фронт и наличието ни на слаби страни ...броя успешен сезон. И отделно да повторя че съм благодарна на японската федерация как процедираха със съставите за 4К и СП. Да продължават в този дух. А и другите федерация с повече от 3 силни фигуристи едновременно на взимат този пример.
Томоно и този сезон има 6++ за двете си състезателни програми и гала-номера. Ха , сега видях в таблицата че и за него това било най-добрия му старт като волна и като цяло в състезателната му кариера до тук. Абе герой бе. Спор няма Satisfied
IV
По Джейсън Браун нямам коментар. По обясними причини. Признавам че не съм и във възторг че го виждам пак на състезателния лед. Изредактирах го и на галата. Да не ми се обижда. Аз съм го пенсионирала в моя тефтер. Някак си не мога да превключа пак на него. Но двете състезателни изпълнения ги видях от до, няма място за сръдни.
Гладиатора Кевин за мен така и не стана такъв до края на сезона с тази програма но извън това както на кратката така и на волната не очаквах и не вярвах че ще видя всичко това което показа. Свалям му шапка. Голямо браво и голям герой. Много се радвам че направи такъв най-добър старт в състезателната си кариера, след всичките му трудности последните няколко сезона. Чудесен старт за него. Да видим какво следва.
Кийгън на волната в общи линии бе гледката която очаквах. За това и съм в мир с това последно състезателно му изпълнение. Напълно. Плътен последен сезон за него с ГП, после национално , най -добрия му старт за сезона на 4К , там за първи път и подиум от такъв ранг и на СП вече довиждане с по-голямата аудитория на финала на състезателния сезон. Сега толкоз за Месинг.
Junhwan Ча- хваля го как след разочарованието на 4К а и съм повече от сигурна че там бе много ядосан след волната е насолич цялата тази отрицателна енергия в конструктивно направление и един вид на следващия старт, в случая СП взе своя реванш. Голямо браво от мен. И мнооого се радвам за това. Евала. Герой. Миналия сезон направи тренировка за нещо такова на 4К а този път вече събра чиста кратка и чиста волна на СП.
И така. До този момент на волната с всички тези много добри волни и въобще изпълнения от страна на наличните левенти аз бях направо във възторг, рядко гледаме толкоз силна волна все пак при мъжете. И застинах в предвкушение като зрител какво следва от Малинин на база на предварителната ни информация.
4A, 4F,4Lz, 4S,4Lz-ойлер-3S, 4T-3T, 3Lz-3A  - пореден исторически момент във фигурното пързаляне. Видях волна с такъв контент. Иля просто е феномен в скоковете. Тези четворни ги върти така че , ако не внимава зрителя и не знае може и да не разбере че са четворни. От когато го видях като юньор как ги върти тез неговите четворни ......-уникум. По останалото сега не ми се коментира. Има прекалено много аспекти едновременно и е за отделна тема/пост и т.н.
Шома , както вече си признах, гледан но почти не видян и нямам намерение да се връщам на записа та реално да го видя. За компенсация не го отредиактирах на галата и е единствения златен медалист , който видях на нея. Той знам че няма да ми се разсърди. На подиума само Ча на няколко пъти се опитваше да се възрадва но дори и той се умири от общата "препикана" атмосфера на церемонията.

Diavolo, ако си гледал галата подскажи на кой тенесист приличаше Матео Рицо на нея. Smile

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 15:58 от Шошулчо

# 649
  • София
  • Мнения: 27 218
Не съм я гледал, по принцип не гледам гали. Нямам време просто. 😉

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 1 396
Честити ни шампиони! За танцьорите специално и аз ще се почерпя нещо. Дочакаха! Радвам се, заслужават да имат и такава титла в кариерата си Grinning
Следя ви, но ще гледам уикенда или дори по-нататък, затова мълча. Видях класирането само, с видеата ще наваксвам тепърва.

# 651
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Сиена М., чакаме те, споко. Развеселих се че има и други като мен. Аз този сезон само СП сравнително овреме приключих WinkSmile
Още не съм си догледала ЮГП и руското ГП Smiley , кой като мен hahaha

Diavolo , не се чувствай длъжен да погледнеш но туй е Рицо-тенесист
https://youtu.be/ALTLTRLUAkU?list=PLuiPiC1Hk8eLYzk6rfTyOtZ4bs64WiIYw&t=4681

# 652
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
А,
Шошулчеджим
Ще чакаш и менИ.
Ами, поразболях се, Тюююх.

# 653
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Споко, не бързайте. Живеем със записи. Бърза работа не е това. То ни е за удоволствие, важното е че желание за гледане има.

redemi, стягай се. Hug




Волните танци така с графика в ръка, понеже коментирането им е все пак по-различно от синглите и може да пропусна нещо , което искам все пак да споделя.
Скрит текст:
Двете състезателни програми на танцовия дует Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER определено ми харесват. На ЕП не помня дали съм споделяла тук това, но ето, за всеки случай да не пропусна.
Казакова -Ревия разгеле проведоха пълен сезон след ....да не ровя сега но някъде назад във времето. Определено sb -старт за тях бе това СП. Сега кликнах на биото им защото ми се губи инфото къде им са поставени програмите , на явно не е актуализирано, не е Зани тази програма. Пожелавам им сериозно да работят в тази част, защото ....не са образец. В сеньорския им период не помня да имат програма за която да ги похваля. И разбира се здраве, щото мнооого дълъг тайм-аут за танците бе това тяхното.
Loicia DEMOUGEOT / Theo LE MERCIER в регрес на този старт. В първата част на сезона по-умело с презентация маскираха слабите си места а тук въобще не им се получи това дело, хем и двата дни. Вместо с маскировка да продължават да си губят времето , да вземат да ....Да видим какво ще се случи в м/усезона Popcorn
Evgeniia LOPAREVA / Geoffrey BRISSAUD и двата дни Евгения не на себе си , но явно има и обективна причина. Жалко че баш на СП.
Kana MURAMOTO / Daisuke TAKAHASHI и Зуева за това че изключих звука да се сърдят на графика на турнира. Потенциала ми да слушам ентия Фантом във фигурното за този старт бе изчерпан на волните дами. Без звук качеството на постановката видно но на мен така и не ми хареса в течение на сезона прекалената театралност от двамата на леда. Перебор отвсякъде според мен, хем нещо поредактираха след първия старт в сезона. Но не достатъчно за моя вкус. Гледах с голяма трудност , от уважение към Зуева.
До СП в сезона Кристина изпъкваше на фона на Антъни в не много добра форма на база проблемите си в м/усезона. А сега Антъни и двата дни бе по-добър от двамата. Пожелавам им след този "нулев" за тях сезон да внимават какво и как за следващия и най-вече да поработят в/у баланса м/у двамата. А не да става за гледане ту  единия , ту другия. Така най-кратко да го кажа. И е крайно време, защото не са "вчерашни юньори".
Натали-Филип направиха най-силния си старт на моя екран в сеньорската си кариера. От това съм много доволна. Да видим каква работа ще свършат в м/усезона. Да внимават и да дерзаят. Satisfied . Време е да работят по-сериозно със състезателните програми. Крайното класиране показва че има квота за втория чешки дует. Браво, съдиите поне в нещо са решили да не ме дразнят.
Алисън- Саулиус се справиха добре с волната си. На мен на ЕП една идея по ми хареса изпълнението на тази програма. Добър старт за тях като цяло. Браво.
Грийн-Парсънс определено със sb -изпълнение на тази програма. Браво. Хем аз с Гершуин съм като с Фантома и повече от един път на състезание.... но те така изпълниха този път тази волна , че даже почти не го чух, дори не го намалих. Майсторски пракат явно се получи. Wink
Чудесна предпоследна група само да не беше един напълно излишен дует в нея , който така или иначе след кратката на ЕП "отиде" в пълен бан на моя екран.
И така групата на ветераните, щото тук също имам един дует във вечен бан та за мен е групата от 4-те дуета ветерени. Баш ветерани без Лорънс.
В началото на сезона или в края на миналия , а може и на два пъти Thinking, вече споделих че тези ветерани мога да ги гледам само още един сезон-настоящия. И ги предупредих да се вложат по пълна сила и да гледат да капитализират на максимум в него. Та така. Виждам че успяха. Поне според мен. Лорънс е заложник на Николай , така че абсурд при липса на чрезвичаен форсмажор да имаха пиедестал тук. Това повече от ясно на всички ни. Та Пайпър-Пол, Шарлен-Марко и Меди - Евън наредени на почетната стълбица. Всички доволни. В мир. Аз също.
Повече коментар от мен по тях само когато прочета заявленията за "пенсиониране". Имат моето пълно уважение до един. И тогава ретроспективно ще споделя по тях и кариерите им. Пайпър, Пол, Меди и Евън имат мнооого дълга история на моя екран. Много добре ги помня и с предишните им партньори. А настоящите им дуети раснаха пред очите ми. Шарлен-Марко ги гледам от първия им съвместен сезон. Лорънс-Николай също.
Честито на всички тях. От това което видях "по диванчето" и сие мисля , че всички бяха доволни и от себе си и от оценките. Няма какво повече да се желае.
В състава на този старт при танците ми липсваха все пак два дуета- Лажуа - Лага и Кейтлин - Жан -Люк.

Още един път да се Wine Glass за танците защото ги приключиха добре/мирно, всички сити, където трябваха квоти се получиха и т.н.

И по поръчка един вид - Marjorie Lajoie and Zachary Lagha

С мъжете на СП приключих, прегледах цитатите и пресконференциите.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 12:06 от Шошулчо

# 654
  • MJF
  • Мнения: 8 600
За финал останаха волните дами да изкоментирам. Малко започнах онзи ден и от там и ще продължа.
Цял сезон гледам тези 3-2-2 и сие и 2-2-2. Още свиквам с тях и с аритметиката на едро ,която правя обикновено автоматично по-време на изпълненията. Колко сезони наред карахме без тях и съответно с повторението майка на знаниено, на сън да ме бутнат  се ориентирах в 3-3 и 3-2. Както и да е .
Волните дами се получиха такива каквито се получиха. Въпреки целия isu-сезон до СП все пак очаквах по-добра гледка от колкото получих. Всички разбрахме че в тази зала е топло и всички плуват в пот, за дишането и сие ....ясно. Малко sb изпълнения се получиха.
Волните дами :
Скрит текст:
От първите 6 волни запомних само Лара-Наки Гутман. С 3л през ойлер с 3с . Този сезон я гледах някъде много в началото му и на ЕП и това на СП е sb на моя екран. Така че относно себе си Лара герой. Жалко че скоковете принципно не са ѝ сила и .....
Във втората шестица докато се пързаляше Ким мърморех по травмите и сие във фигурното, жалко че точно за СП се обостри...Yelim за себе си направи много наситен и стабилен сезон. Сега преброих - 8 м/ународни старта. Цялата гп-серия, 4к, сп. Ен на брой национални Wink дори не броя. Завидна стабилност показа този сезон. Аз съм доволна. А отделно от всичко що е спорт ми допада и гала -номера ѝ и съжалих , че на сп минахме без него. Подиумите ѝ в този сезон ме радват много.
Групата завърши с 2 поредни добри изпълнения от 2 юньорки-дебютантки - набор 2006. Кими Репонд и Нина Пинцароне. Много съм доволна от тях и на този старт и за целия им настоящ сезон. Особено във втората му половина - на ЕП, ЮСП и на СП се показаха в най-добрата си светлина. Хем не безгрешно и не без поуки от страна на съдиите. Големи геройки и двете, браво. На мен Пинцароне ми е по-голяма слабост. С любопитство чакам какво следва за нея.
Понеже гледам записи а и "редактирам"/прескачам-заливки, загрявки, че в повечето случаи и чакането и самите оценки та при мен се получи продължение без прекъсване със следващата юньорка-дебютант - набор 2006 - Chaeyeon Ким. Волна изцяло "в зелената зона". Чак сега гледайки цветния протокол забелязвам , че сме имали на волната все пак български съдия - номер 3 - Татяна Йорданова . Едно на ръка че Chaeyeon е трета на волната. Поздравявам щаба ѝ и нея разбира се Smile как проведе този сезон. Нееднозначни костюми, програми не за всеки вкус или по-точно "не много  като за нея". Но на целия фон подобни  то това е и начин да те запомнят, откроят когато си юньор, дебютант, който не е кой знае колко напред с втората оценка по презентация и сие. Българския съдия виждам че е поставил по tes Лий първа и Chaeyeon втора и туй добре, съвпадаме с истината.
Следващия герой - в края на тази предпоследна група- Никол Шот. Не помня чак толкова назад но Шот с такива 2 събрани изпълнения аз не съм виждала много отдавна а най-вероятно и въобще. За себе си герой. Контента ясен.
 Нина Петрьокина също за себе си герой на този старт. Много колеблив/нестабилен сезон, "кара" си пубертета и прочие "благини" но на края му се събра до толко, че да завърши в топ 10 и да има две квоти естонската федерация.
Луна с една грешка , при това напълно очаквана. По останалото герой. Но този сезон аз не бях с нея. Така да го кажа. Поради труда им в м/усезона по програми, музики, хорео, мимики, тоалети и сие. До такава степен не се разбрах с всичкото ей това , че цял сезон я гледам мнооого разсеяно а към края признавам , че и взех да не доглеждам изпълненията ѝ. Blush
Левито както знаем не завърши 4к на роден терен. Въпреки че всячески се стараят да маскират, тя определено този сезон е в развал по нарастващ градиент. И още по-големите проблеми предстоят. Трудна гледака за моя екран е по принцип тя. А така ....Но все пак след като остана без първата си каскада , очаквах че ще я "прилепи" някъде. Съгласна с оценките на нашата съдийка , на останалия фон съдии. А аз ако бях на нейно място .....Хем нямам лично нищо против Исабо.
Маи Михара намери къде и кога да се заколебае, хем в големи мащаби, голяма кажа се получи. Жалко.
Haein Лий герой на волната.
Каори не се въздържа да "омаже" нещо във втората част на волната. Чаках чак с интерес какво ще е . Оказа се "бабачка на каскада". Този сезон Каори се движеше доста по ръба на търпението ми. Мързи ме да си припомням но май от целия сезон безапелационно ме спечели само на кратката на този старт.
Та така. Много сложна калкулация настана с всичките тези тройни каскади, акселни комбинации. Ойлерните в добавка. Трябва да сядам и да гледам сериозно протоколи за да разбера "какво става"/класирането. Но иначе гледката така е по-разнообразна де, спор няма. Та съм 50/50 като мнение по това "нововъведение".
Крайното класиране, цветния протокол.

# 655
  • София
  • Мнения: 27 218
Кажи зеле

# 656
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Мармалад Smile
Туй ще да е за някой гала сбор.
А ние този сезон имаме WTT след пауза от , няма сега да ровя но е от преди ковид, ясно. Аз даже и това ще изгледам. И то не за друго а защото като почна нещо го довършвам. В повечето случаи.
Готвя реформа при мен на фигурнопързалния лед. Втори път на такъв сезон като настоящия- двоен, нулев, инвалиден , .....и от този род, не се връзвам. Да си имаме уважението с ISU.
Следващия сезон здрава и жива ще гледам ЮГП ако Тед продължава да мълчи по време на изпълненията, т.е. ако транслацията няма грам промяна. Ще гледам и руския състезателен фронт при същите условия- налична удобна за гледане на записи картина и минимално ломотене по време на състезателните изпълнения. Всичко останало по ISU стартовете ще бъде само по препоръки/прегледани протоколи/инфо за нещо действително интересно и/или добре изпълнено , събрано и от този род. Толкоз. И ни секунда повече.
След деситилетия верен/заклет зрител ей на .....

Хайде на първото пенсиониране след СП.
Ruben Blommaert

Hae-in Lee- видеоинтервю.
Сега се сетих нещо което пропуснах по дамите.
За пореден път се Rolling Eyes на японската и корейската федерация. В отсъствие на .... очаквам да заемат първите 6 места на СП по - плътно а те......Добре поне , че пак имат по 3 квоти. То оставаше и без това да е .....
Rolling Eyes Tired

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 19:08 от Шошулчо

# 657
  • Мнения: 218
Интервю с Етери Тутберидзе за Екип https://www.sports.ru/tribuna/blogs/figureice/3125813.html

За Световното- гледах оттук- оттам, не мога да пиша подробно. Видях във волната най- добрите 7 жени от кратката програма. Каори със заслужена и очаквана титла, хвана ме яд за Изабо Левито и Маи Михара, че изтърваха подиума. За нивото да се повтарям ли отново? 7- та Никол Шьот без комбинация 3-3. Гледам протоколите- нито една не е опитала три комбинации 3-3. Два неудачни тройни аксела, за четворни скокове изобщо не коментираме. Евала ISU.

# 658
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Iceman,  в добавка към твоя коментар по конкретните дами.
Никол Шот е набор 1996, същия като Лиза Туктамъйшева. Принципно има/имаше 3ф-3т. Сега се възползва от новите правила и мина на 3ф-2-2. Без 3-3 върза 2 чисти програми с PB.
Може да погледнеш волното изпълнения на Chaeyeon KIM - тя е победителя по TES на волната. Пропуснал си я защото не беше в първите 7 на кратката.
В общи линии масово се възползваха от 3-2-2, акселна комбинация и разни ойлерни. Цялото това многообразие. И така и трябва. Четеш правилата по които се състезаваш и максимално се нагаждаш в тях.
 То вече 2 комбинации 3-3 не се виждат , камо ли три. С вдигането на възрастта - съответните реформи по TES.
Но ей на , чух интервюто с Лий и интервюиращата напира за 3а. Преди това чух интервюто с Браун от преди месец-два и там пък напира за четворен. Smile Mr. Green . Състезателите успешно отговарят, не са вчерашни, но .....
Сеир. Голям. Някои още не са разбрали след цял сезон какво се случва след промените на последния конгрес и продължават с такива въпроси по интервютата.
То хубус, вървим към техническо опростяване, да речем че приемаме този факт. Но тогава къде са програмите?! Къде са хубавите програми?! Ако тръгна да преброя по дисциплините колко хубави програми видях този сезон ....няма да наброя повече от 20-ина. А колко общо гледах?!

Последна редакция: чт, 30 мар 2023, 11:45 от Шошулчо

# 659
  • Мнения: 218
Аз нямам против всяка да скача каквото може, просто нивото пада страшно много. Вярно, че съм пристрастен по темата с руските фигуристи, но специално при дамите, когато извадиш най- силните за няколко години, каква е мотивацията на останалите да учат скокове с повече обороти, че да опитат да догонят? Естествено, че ще си скачат 3-2. Чисто технически, така спортът страшно регресира. А и честно казано комбинация 3-2-2 не може да ми хване окото. Подиума на жените на Световното скача двойни тулупи. Сериозно ли? Лиза, която ти спомена, има около 15 тройни аксела през сезона, от които само на 2 направи грешки.

 От промените на правилата лично аз одобрявам тази с аксела в комбинации, което наистина донесе някакво разнообразие, както и намаляването на компонентите от 5 на 3. Друг въпрос е, доколко това промени обективността на втората оценка.

20-на хубави програми не са толкова малко.Smiley

Общи условия

Активация на акаунт