Първа разходка на бебе

  • 4 444
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 352
Лятото пак може да настине, като се облече с дълги ръкави и елече. Нищо, че е 30 градуса и се поти от жега.
Което ме навежда на мисълта, че детето трябва да го обличаш като себе си. Не ти да ходиш само с блуза, а него да обличаш с боди, блуза, горнище и елече.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 726
30° е идеално по свекървенската скала. Даже може и повече 😂
I.R., така е, но живеем в 21век, на пазара има безброй книги за бебето, в нета има цяло море от специализирани сайтове, а педиатрите и неонатолозите не биха отказали съвети и препоръки. Просто трябва да знаеш до кого да се допиташ.
Аааа ами за педиатрите не съм съгласна особенно от старата школа. Такива съвети дават, че все едно слушам някоя дърта свекърва.
Bugi_ Винаги дъщеря ми е по-разсъблечена от мен, защото нямаме нищо общо. На мен ми е все студено, а на нея все горещо 😁

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
"Настива се" от вируси, не от разходки в парка. Хубаво е да се знае.

# 48
  • София
  • Мнения: 10 577
Синът ми е роден края на октомври и излязохме на 8 ден, защото имаше ужасни мъгли преди това. Цяла зима изкарахме навън. Не мога да си представя, че ще стоя вкъщи 1 месец... Цяла зима Flushed да не извеждате бебето е просто абсурдно.
Но, щом живеете заедно, свикай - ще се бърка навсякъде за всичко... Тъжно, но факт.

# 49
  • Мнения: 3 032
Коментарите от потребителки във форума за нищо неразбиращи свекърви са ми любимите. Класика😂😂😂
По темата - здраво, доносено бебе може да се извежда през зимата след 10-15 ден. Хубаво е преди първит по-продължителен престой да има пъдготовка. Детето първоначално се оставя за 5-10 минути на отворен прозорец и се извежда на терасата.
След това, ако времето е подходящо - без мъгли, вятър и температура под 5 градуса, може да прекарва по 1-2 часа навън всяки ден дори и зимата.
Такива са препоръките.
Всеки вече отделно си преценява дали да го изведе на втория ден, месец или година.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 082
Helinor17, в момента е есен. Дори е т.нар. циганско лято все още. А бебето вече е на месец+. До зимата има време.

# 51
  • Мнения: 275
Вчера бяхме на разходка 30-40 мин на бебо му беше много приятно..спа си като къпан☺️☺️

# 52
  • Мнения: 3 032
Естествено, че ще му е добре навън.
Моето дете навън спи по два часа, а вкъщи доста често по двадесет минути.
Извеждай го смело! Добре облечено и завито бебето се чувства прекрасно.
В момента температурите са добри. Дори лятото е по-неприятно в жегите.
Есента е чуден сезон. Използвай го.

# 53
  • Мнения: 275
И моя бебо в къщи не спи като го сложих в количката и както тръгнахме от вкъщи заспа

# 54
  • Мнения: 10 598
1 месец държиш бебето вътре 😳 изумително!

Бабите са виновни, Вики! И мен ме държаха 40 дена затворник. Joy

# 55
  • Мнения: 4 843
Нашите баби пък са всичките под строй- слушат и изпълняват! Как ли пък не някой ще ми нарежда как да си гледам детето. Може да дадат някой съвет, но решенията си ги взимам аз еднолично 😃

# 56
  • Мнения: 12 752
Ех, тия баби! Все те за всичко виновни. Wink А за извеждането, много ясно, че се извеждат бебета. Аз си ги извеждах за по час, синът ми наистина е роден май месец, но дъщеря ми е октомврийче - е просто всеки ден беше навън, освен ако не падне мъгла, разбира се. И при някой кански студ. Вятърът и даже дъждът се усещат от майката, не от детето в количката. Така че ако на майката времето й е комфортно за разходка, със сигурност ще е комфортно и за бебето.

# 57
  • Мнения: 6 873
Чета, чета и се чудя аз ли съм толкова опака и проклета, че наистина не си представям как някой няма да ми разреши да си изведа детето или ще ме държи вкъщи. Че то това за последен път се случи, когато бях на 16 и баща ми не ме пусна на море с приятелки.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 565
Аз имам огромно желание да си го разхождам обаче бабата/свекървата спори да не излиза цяла зима🤣😁
Ами ако искаш да имаш болнаво и изнежено дете, слушай свекърва си и се хили насреща ѝ. Наскоро излизах с близка приятелка, бебето  на 24 градуса по давление на бабата го бяха облекли с боди дълъг ръкав, плюшен гащеризон, чорапи, терлици, ръкавички, и беше завито с две пелени, имаше и пелена отдолу под матрака. Ми не се сдържах. Казах им, че ще го сварят това детенце. И мед на биберона имаше. И за това не се сдържах. Защото не искам бебе на 40 дни да направи такава алергична реакция, че да не се знае как ще свърши.

# 59
  • Мнения: 6 764
Божеее, то на меда алергична реакция ще е най-доброто. Проблемът с мед и бебе е риска от ботулизъм, който на такава възраст има летален изход. Как може подобна простотия 😳

Общи условия

Активация на акаунт