Първа разходка на бебе

  • 4 457
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 726
Да съм написала подобно нещо??? Казах, че има и зимен и летен кош пък кой където иска да си мята децата Wink

# 76
  • София
  • Мнения: 1 369
Да съм написала подобно нещо??? Казах, че има и зимен и летен кош пък кой където иска да си мята децата Wink
Но всъщност няма. Както няколко човека ти обясниха. Това "зимен" и "летен" е поредната нашенска измишльотина.
Има кош за новородено и кош за след това. Независимо през кой сезон са раждани децата.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 726
Значи в магазините продават измищльотини според теб. Т.е летните колички са измислица?

# 78
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Няма такова нещо като лятна количка. Има олекотена количка. Никой не си купува специална количка за зимата и такава за лятото.
Но е факт, че масово хората така ги наричат.

# 79
  • София
  • Мнения: 28 631
Да, както например много хора все още наричат еднократните пелени памперси.
Кошът е за новородено и за по-голямо, не е зимен и летен.

# 80
  • Мнения: 578
и аз се чудих защо летен и зимен кош , няма никаква логика и много се обърквах .. сега разбирам че няма такова нещо и за пелените го научих това скоро хаха

# 81
  • Мнения: 1 151
Все пак има разлика в количките. Седалките, които се транформират, са по-паянтови. Една от причините да изберем количка с отделен кош, е това, че изглежда така, че той би трябвало да предпазва повече в студените месеци. Т.н. ни лятна количка е още по-паянтова за да бъде лека и при нея се разчита на това, че бебокът ще е мноо добре облечен. Докато беше новороден твърдият кош го пазеше заедно с дрешките.

# 82
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Основната разлика в количките е трио/ дуо с шаси и 2 или 3 семнями коша. Почти винаги са по- високи, широки, тежки и обемни.
Олекотените колички са си олекотени с цел удобство и тук няма намесена никаква сезонност. Обикновено когато детето започне да тежи повече и да иска постоянно да слиза и да се качва от количката се минава на олекотена.

# 83
  • София
  • Мнения: 10 586
Значи в магазините продават измищльотини според теб. Т.е летните колички са измислица?
Пълни глупости, сътворени от некомпетентни хора.
Лятната количка е олекотена и нестабилна при зимни условия. И не е подходяща за новородено принципно.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 369
Значи в магазините продават измищльотини според теб. Т.е летните колички са измислица?
100%.

VickyTaylor го е обяснила изключително добре.
Разликата е в шаситата, а не в седалката.

Както возих лятното си бебе в "зимен" кош, така и зимата после го возих в "летен", че и в "лятна" количка (олекотена имам предвид, естествено).

# 85
  • Мнения: 1 151
Определено има разлика в седалката. Когато имаш две части можеш да направиш коша твърд и с по-добра изолация. Ако е напълно открит може и да става за лятото, но за зимата е по-подходящ отколкото седалка в легнало положение. Разликата между седалките на олекотената и обикновената количка са огромни. Олекотената количка никак не е нестабилна просто на някои места се кара по-трудно заради малките колела.

Общи условия

Активация на акаунт