Първа разходка на бебе

  • 4 441
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 141
Аз имам огромно желание да си го разхождам обаче бабата/свекървата спори да не излиза цяла зима🤣😁
Ами ако искаш да имаш болнаво и изнежено дете, слушай свекърва си и се хили насреща ѝ. Наскоро излизах с близка приятелка, бебето  на 24 градуса по давление на бабата го бяха облекли с боди дълъг ръкав, плюшен гащеризон, чорапи, терлици, ръкавички, и беше завито с две пелени, имаше и пелена отдолу под матрака. Ми не се сдържах. Казах им, че ще го сварят това детенце. И мед на биберона имаше. И за това не се сдържах. Защото не искам бебе на 40 дни да направи такава алергична реакция, че да не се знае как ще свърши.

Прегряването е много опасно. Забелязвам, че нашият бебок се поти когато за мен температурата е ок, а лекарите ни казват, че трябва да е с един слой дрехи повече от нас. Представям си какво е било, добре че не си се въздържала...

# 61
  • София
  • Мнения: 2 564
Божеее, то на меда алергична реакция ще е най-доброто. Проблемът с мед и бебе е риска от ботулизъм, който на такава възраст има летален изход. Как може подобна простотия 😳
Просто не исках да го казвам, но да, това е възможен изход. Ама на някои хора им се струва шега, защото шансът наистина е минимален, но го има.

# 62
  • Мнения: 160
Само не разбрах защо с тези нападки и подигравки се отнасят някои съфорумци ? Жената е попитала , иска съвет, а вие какво ? Правите си драгекомедия на нейн гръб.
Можеше по интелигентен начин да и се обясни , не мисля че има малоумни тук.
Синът ни се роди ноември и беше много топло време точно тази година . По съвет на педиатъра започнахме разходките на 10тия ден от раждането. Бил е навън на всякакви температури , не беше боледувал нито веднъж докато не тръгна на ясла.
Както са ви казали - излизяйте си, няма нищо по-хубаво от това да сте навън . Нуждата на новороденото от чист въздух е най-голяма. Синът ни вече голям дори когато е болен излиза , защото въздуха и слънцето не може да ги замени нищо.

# 63
  • Мнения: 4 843
Е, вие сериозно ли? Наистина ли някой си мисли да не си изкарва детето 4-5 месеца навън? Това не може да е сериозен въпрос, със сигурност. Какви отговори се очакват? Разбира се, че може и трябва да го изкарва навън.
Разбирам да се чуди на кой ден след раждането да го изкара, ама цяла зима? А и детето вече е на месец, отдавна е трябвало да е изкарано навън, толкова хубави дни имаше през Октомври.

# 64
  • Мнения: 160
Е, вие сериозно ли? Наистина ли някой си мисли да не си изкарва детето 4-5 месеца навън? Това не може да е сериозен въпрос, със сигурност. Какви отговори се очакват? Разбира се, че може и трябва да го изкарва навън.
Разбирам да се чуди на кой ден след раждането да го изкара, ама цяла зима? А и детето вече е на месец, отдавна е трябвало да е изкарано навън, толкова хубави дни имаше през Октомври.

За мен и за вас звучи налудничево, но кажете ти на остарелите хора с разбирания от миналия век .
Аз имам познати например , които заради Ковид не бяха извеждали бебето си 4 месеца .
Хора всякакви , вече нищо не ме учудва .
Но очевидно жената е объркана и търси съвет. Подигравките на никого не помагат .

# 65
  • Мнения: 575
stann , няма смисъл и аз щях да пиша като вас подобен коментар но се отказах . Хората в днешно време са толкова злобни че се самозабравят , изливат си злобата в този форум гледат да потъпкат някой за да се почувстват те по добре от това ….

# 66
  • Мнения: 10 595
Когато простотията идва от собствената ти майка, а свекървата я подкрепя, а твоите следродилни хормони още не са се наместили - ми, не ти се удава да се противопоставиш. То било традиции, къпане с разни неща във водата (цветя ли, мляко ли, кво му слагаха, вече не помня), страхове, всякакви бабини дивотии... И секциото ако ти изиграе лоша шега, и не можеш да си обгрижваш бебето, ми... се подчиняваш. Joy

# 67
  • Мнения: 4 843
Е, подчинението със сигурност е въпрос на характер или евентуално финансова зависимост от свекървата 😃 Бабите могат да си дават съветите, но родителят решава кое е най-добре за детето му. Има си педиатър, нека пита него кога да го извежда. Със сигурност ще получи по-адекватен съвет. Както и относно всичко останало, свързано с бебето.
Аз все още не мога да си представя как някой човек ще реши да не си извежда бебето 5-6 месеца, не съм чувала досега за такъв случай.

# 68
  • Мнения: 11
Здравейте имам бебче на 1 месец и се чудя дали мога да го разхождам вече, понеже ми казват да не го разхождам през зимата защото ще го простудя.

Има една приказка, че най-мръсният вучъздух навън е по-чист от този вкъщи. За София не съм убедена, че е така и за всеки случай не извеждам малкия ако в приложението за качеството на въздуха някой ден ми покаже Много Лош.

Всички други дни сме навън (без приливен дъжд и тежка мъгла)
 
Бебчо добре завит ако е около или под нулата ( може да се ползва термо чувала от летния кош)

Важно е градацията първите дни - 5 Мин облечен на терасата, 10 на терасата, 20-30 навън, час навън и т.н

# 69
  • София
  • Мнения: 10 576
Няма летен и зимен кош.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 726
Как ще няма има. Зимните са с по-големи и нямат толкова позиции като летните.

# 71
  • Мнения: 4 843
Зимен кош е кошът 0-6 месеца за мен, дори и да се ползва през лятото 😀. Летен кош е след 6 месеца и може да се повдига в различни позиции.

# 72
  • София
  • Мнения: 28 514
Мда.  Така нареченият "зимен" е кошът за новородено (0-6 м.).

# 73
  • Мнения: 5 056
Как ще няма има. Зимните са с по-големи и нямат толкова позиции като летните.
Кошчетата са за бебета до 6 месеца и за след това. Нашият кош за новородени също може да се повдига в различни позиции и се възползваме активно от тази му функция, защото бебчо е с рефлукс

# 74
  • София
  • Мнения: 10 576
Как ще няма има. Зимните са с по-големи и нямат толкова позиции като летните.
Ако е лятно бебе, го мяташ директно в "летния кош"?
Кошът за новородено се ползва до 5-6 месеца и не зависи дали бебето е лятно или зимно.
След това се сменя със седалката, която е с коланчета и с различни позиции за гърба.

В този смисъл, ако седалката е с напълно легнало положение и има повдигнато отстрани, може да се ползва и само тя.

Общи условия

Активация на акаунт