Навън може да трещи и да вали, а ЯНУРЧЕТО на топло в мама сладко спи!

  • 30 647
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 100

Диаз, определено са контракции менструалните болки и тези в кръста, особено ако са редовни на интервали. Аз много ги усещам по този начин и докато зацепя, че са контракции ми отне време. В момента винаги имам в дни, в които съм ходила много пеша или съм чистила. Дори на толкова кратки интервали, че почти всяка нощ съм в готовност за болницата вече, ама се оказва грешна аларма. :Д 




Супер, и аз предположих, че са контракции...Верно, само по 4-5 на ден са, но вече трети пореден ден ги имам. Знам, че е супер индивидулно, но това сега не значи, че до няколко дни ще родя, или? Flushed Чела съм, че при някои се точат седмици наред, докато тръгне родилният процес...
Малко ме е срам да си призная, аз бях много курназ колко искам да раждам без упоúка, но докато ме държаха тези подготвителни контракции адски много се спекох какво ли ме чака при истинските и...маú ще си искам епидурална. Grin Абе не знам какво ми стана, играта загрубя, но ще се опитам да запазя самообладание..

Уютни празници на всички!

# 676
  • Мнения: 247
Diaz, контракции са, но май май изобщо не значат, че си тръгнала да раждаш, а само че тялото се готви. Имам ги от 2 седмици, като има дни, в които стават регулярни на по 20тина Мин., но вместо да зачестят, по някое време просто спират и продължавам да си чакам... Разбира се, супер индивидуално е, но не означава, че ще раждаш утре.

За упойката - аз абсолютно ще си искам. Принципно държа много на болка и имам висок праг, но просто не виждам защо да се мъча ако мога са си направя животеца една идея по-лесен. Тялото ми се измъчи последните месеци, ако мога малко да го облекча - ще. Това обаче си е наистина въпрос на избор, кой както прецени. Само да знаете, че ако тръгнете без и се изпусне моментът, после е късно да ви сложат Sad

# 677
  • Мнения: 109
Аз ли съм единствената извънземна, която все още не знае какво са контракции? Раждането като започне със сигурност ще разбера, но до сега аз не съм изпитвала такива подготвителни контракции или просто така си мисля 🙄 Кръста си ме боли 24/7, особено като повървя, като свърша някоя домакинска работа или се застоя в една позиция дълго време. Аз от кръста имах оплаквания още преди бременността, явно имам някакъв проблем и сега тези контракции от там не мога да ги разпозная.Менструални болки имах на 2,3 пъти в 6,7 месец за няколко минути, а сега помен няма от тях. Втвърдяване на корема получавам единствено, когато бебка заеме някаква различна поза от обикновеното и усещам, че заради нея е твърд корема ми. Няма как в 9ти месец да нямам контракции, но не мога да ги разпозная и това е 🤷. Болки в корема имам от време на време, но не могат да се засекат по никакъв начин по колко минути са и през какъв интервал, понеже като започне да ме боли и болката утихва след половин един час или дори по-дълго време, а нали уж подготвителните контракции след смяна на поза минават🤷 Все едно съм паднала от Марс на тема контракции 🙄😁

# 678
  • Мнения: 42
Аз също не съм сигурна дали усещам подготвителни контракции 🤭🤭 Кръстта ме боли доста дълго време ,не е на интервали и корема ми се стяга,но го усещам стегнат когато бебето се мърда 🤔Предполагам ,че когато дойде време ще си усетим болката 😀

# 679
  • Мнения: 109
Радвам се, че има и други като мен 😁 Това е абсурдно в 37ма седмица да не мога да разпозная контракции 😆

# 680
  • Мнения: 174
Момичета, това е много индивидуално, с баткото имах 2 см разкритие сигурно повече от месец, така и нямах контракции, водите ми ги спукаха в болницата, защото пренасях със седмица и ми предизвикаха раждане със система, защото и контракции нямах 😁 така че със сигурност ако тръгне ще се разбере 🤗 надявам се сега това зверчето да не е толкова твърдоглаво и да си тръгне само 😁

Последна редакция: сб, 25 дек 2021, 23:53 от dimsito

# 681
  • Мнения: 109
Честно казано започнах да се притеснявам, че ще пренося 🙄 Никакви индикации за наближаващо раждане. Имам чувството, че бебка никога няма да пожелае да тръгне сама 😆

# 682
  • Мнения: 1 037
И аз първия път въобще нямах контракции. Нито подготвителни, нито нищо. И стягане нямаше. Една единствена безболезнена преди да изтекат водите. А в болницата се оказа, че съм с 4 см разкритие, раждането също беше бързо като за първо раждане. Росих 8 дни преди термин.
Но с втората бременност и сега си наваксвам с контракциите, само апаратът на тоновете нещо не ги отчита.

# 683
  • Мнения: 1 489
Честита Коледа, момичета.
Аз два дни съм около печката, все нещо приготвям Simple Smile и се уядох яко.
Шери, с предишната ми бременност разбрах на кое казват контракции на раждането, когато станаха на под две минути. До преди това всичко ми приличаше на движение на бебето. Иначе и аз бях смела за без упойка, но като ме питаха всичката смелост изчезна и не съжалявам. Наслаждаваш се на усещанията без болка Simple Smile
Сега също не съм сигурна дали имам контракции, но не се впечатлявам, когато дойде момента ще ги разпозная. Ама с моя седалищен момък незнам ще стигна ли до контракции изобщо Simple Smile

# 684
  • Мнения: 174
Мен нещо ме хванаха пак болки, малко по-силни от предните пъти, но пък е само това 😁 но ако не отмиват мисля да вдигна мъжо да ходим до болницата 🤗 той се притесни Милия и ми каза, че като че ли предният път бил по-спокоен 🤣 аз да го успокоя му казах, че няма да раждат днес или поне така си мисля 🤣

# 685
  • Мнения: 109
Хайде стискам палци, ако имаме ново бебче всичко да мине леко и безпроблемно 🤗
Мен нещо ме хванаха пак болки, малко по-силни от предните пъти, но пък е само това 😁 но ако не отмиват мисля да вдигна мъжо да ходим до болницата 🤗 той се притесни Милия и ми каза, че като че ли предният път бил по-спокоен 🤣 аз да го успокоя му казах, че няма да раждат днес или поне така си мисля 🤣

# 686
  • Мнения: 54
dimsito, надявам се, че всичко е наред при теб. И аз съм с болки и се чудя да тръгваме ли или да изчакам още малко. Събудих се в 11 и 30 с много силна постоянна болка от дясната страна на корема. Ходих 3 пъти до тоалетната, започна и да ми се гади, а при мен първото раждане започна точно с повръщане и разстройство... Преди час спря да ме боли дясната страна и да ми е лошо, но започнаха контракции през 2 мин. Confused Не съм събудила мъжа ми да тръгваме само, защото не са много силни. Засега се търпи болката. Взех си душ и сега чакам дали ще ми мине или е време да тръгваме.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 187
Весела Коледа, момичета!
dimsito, Mamma.2 стискам палци, ако контракциите не утихнат, всичко да минава бързо и безболезнено. Аз току що се събудих с зверски киселини и просто трябваше или да стана или да повърна. Не се издържа вече тези дни, на околните им е весело и празнично, аз нито мога да ям, нито да пия, на масата също не мога да се задържа дълго. Направихме през деня една дълга разходка, която ми се отрази добре, беше се появило малко слънце и при нас в Германия.
С първата бременност не съм усетила и аз контракция, но сега с втората е всичко много по-интензивно. Имам си поне от две седмици редовните стягания, движенията на бебето също ги усещам много по-силни.

# 688
  • Мнения: 221
Аз също не мога да спа от час и половина заради силни киселини. Ужасно е. В момента съм на две възглавници и чакам да отмине. Стягания имам отвреме на време. Имам силна болка в срамната кост, особено при по-продължително вървене. 2 пъти ми се случва да не мога да преместя крак от болка и замръзвам на място за около 20, 30 мин., докато стане поносима болката. Според лекарката ми организма ми се подготвял. По-принцип съм с много тесен ханш, ако има значение пък ще видим. За контракциите и аз се чудя, но всеки ми казва няма как да се сбъркат като почне раждането. На момичетата с болки и контракции успех и безболезнено и бързо раждане, ако е започнало.

# 689
  • Мнения: 174
При мен след банята утихнаха нещата, но все пак раницата ми стои строена до вратата 😁 решила съм днес през деня ако имам пак болки да оставим баткото на гости и да минем през болницата да ме погледнат 🤗
Mamma.2 при теб какво стана 🤗

Общи условия

Активация на акаунт