Спокойно бебе=Спокойна майка или обратно?

  • 3 924
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
От две години почти е такава ситуацията, като ограниченията бяха брутални само в началото. От май 2020 работят заведения, магазини, хотели и т.н с малки прекъсвания. 
А това човек да ходи само до аптека и супермаркет е личен избор.
Честно казано от началото на тази година не съм усещала никакви ограничения почти с изключение на носенето на маски на закрито, ама това се преживява лесно.

# 76
  • Мнения: 1 021
Докато бях бременна не смеех да ходя по заведения, най-много веднъж в месеца да седна в някое полупразно кафене или на някоя пейка в парка. "Избрах" да живея по този начин, за да предпазя детето, което толкова време чаках...И сега продължавам да не ходя никъде пак по същата причина.

# 77
  • Мнения: 493
Ами ходете тогава на открито, но не може да живеете толкова изолиран живот, особенно след раждане е много тежко за психиката.

# 78
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ох, и тук ли се почна?! Не можело, никъде нямало, що не ходела. Колко деца се родиха по време или малко преди най-строгия пръв локдаун в Европа? Е, нито майките сме откачили, нито на децата нещо им стана.  Всъщност с новородено е много по-лесно, я обясни на 2-3 годишно защо не може в парка. Сега поне ваксини има, никъде не е чак толкова зле. И наистина поне в парка сега може, възползвате се, Мария. И за детето е добре...

# 79
  • Мнения: 1 976
Марияна, това си е личен избор, сама го казваш. За който никой освен теб не е виновен. Спокойно можеш да правиш всичко, никой не ти налага ограничения. Навън е много по- страшно от към мерки, тук нищо не сме видяли.
Можеш спокойно като не ти харесва нещо да го промениш. Ваксината не яде хора, предава антитела и на бебето, така че можеш да го предпазиш, поне докато кърмиш.

От мрънкане има смисъл, само ако си фен на ПП Възраждане.

# 80
  • Мнения: 1 021
Админ, бих помолила да заключите темата, отклонихме се от основната линия.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 10:27 от mariamp28

# 81
  • Мнения: 3 124
Най важното е да приемаш нещата от ежедневието спокойно, както по отношение на грижите, които мъжът ти полага за детето и теб, така и по отношение на другите проблеми. Утре ще иде на ясла/градина и ще се сбълка с какви ли не вируси. Отказвам да живея живота си в страх и напрежение от каквото и да било, защото това ще се предаде на детето, а не искам такава среда.
За заведение единстевно ме спира, че бебо е малък и няма как да стои в количката докато пия кафе. На 5тата минута ще има бунт. Иначе само ми свирни и съм на път за някое заведение. Не че съм манияк на тема заведения, но стана много време от както не сме излизали.

# 82
  • MI
  • Мнения: 11 803
Мария, не е критика, просто трябва да се поуспокоиш. Ние за пръв път знаеш ли кога отидохме на ресторант след раждането? Беше на 11 месеца... Първите беше буквално забранено да се излиза, тъй като ММ пазаруваше, не бях излизала буквално един месец... Ами издържа се, ще мине и замине. Според мен ако се ваксинираш ще си по-спокойна, но ти си знаеш. При всички положения докато е толкова малко е хубаво да се пази от всякакви вируси, тук в момента детските интензивни са пълни заради бронхиолити, не заради КОВИД. Внимавайте, но не се фиксирай чак толкова, само си вредиш и се изнервяте и тримата. Дишай, ходи повече време в парка, върви, изчисти си главата от мисли - помага. Успех от мен и по-спокойно!

# 83
  • Мнения: 1 021
Благодаря! Дано да са ни спокойни и светли предстоящите празници!
Когато можем и времето позволява, излизаме с бебо на разходка. Просто за човек, който преди пандемията беше свикнал да живее на бързи обороти, да работи с много хора и да се среща с приятели си е малко шок. Човекът е социално животно и има нужда от комуникация, за да се чувства пълноценен. Дано да дойдат по-нормални времена и бебето като поукрепне да си имаме и нормално общуване с близки и приятели.

# 84
  • MI
  • Мнения: 11 803
Да, тежко е в началото, промяната е голяма. Няма защо да се лъжем,ако нямаш помощ особено е трудно. Но пък скоро ще почне да става много по-интересно с бебчо, ще те радва все повече, малко по малко ще почне те пак да излизате и то в разширен състав и ще ти е много по-леко от сега психически. Ето, аз много се притеснявах, а се оказа че на дъщеря ми много ѝ харесва да се храни навън. Не е като да сте сами, но пък постоянно те разсмива и в крайна сметка е хубаво, макар по друг начин. Та горе главата, скоро ще се подобри много положението.

# 85
  • Мнения: 1 459
Мария, относно притесненията за хигиената, напълно те разбирам. ММ беше точно такъв - идва от работа, веднага гушва малката без да си мие ръцете, а тя беше на дни. Почнах всеки ден да повтарям. Отначало срещнах яростна съпротива, сега пръв си мие ръцете като се прибира отвън и учи детето колко е важно преди хранене да сме с чисти ръце. Това е елементарна лична хигиена, изобщо не изисква много. Свекървата и тя - идва от пазара с двеста зарзавата или готвила месо и хайде при беба. Опитах с "Майко, ще те помоля да си измиеш ръцете, все пак бебето няма месец." Много се обиди, почна да мърмори: "На колко години станах, че някой ще ми казва да си мия ръцете... " На следващия ден отново най-невъзмутимо я помолих, докато в един момент разбра, че с мен няма да излезе на глава и винаги щом ни гостува, се мие когато идва отвън или е готвила месо или яйца. Та така - моята къща, моите правила. Ти си майка на детето и носиш пряка отговорност за здравето му. Ако все се свиваш, вечно ще ти се налагат и само ще си изнервена.

# 86
  • Мнения: 1 021
Принудих се да му изстисквам в ръцете гел дезинфектант като се прибира от пазар. Неговото миене на ръце е колкото да ги изплакне за две секунди с вода... И аз недоумявам как е възможно възрастен човек да не се е научил на елементарна хигиена. Преди детето да се появи не ме е касаело пряко и не съм го правила на въпрос, но сега е съвсем различно. Като готви месо или яйца след него забърсвам кухнята с дезинфектант.. Според мен е почти невъзможно да се изкоренят вредни стари навици у човек на 40 години, още повече мъж. Аз и да си приказвам с него, файда няма. Общщо взето съм на мнение, че мъжът се възпитава от майка си първите 7 години, след това няма как да се превъзпита от приятелка или жена, мое мнение. Damage is done, както се казва. Поне моят е костелив орех и ако го накарам да промени нещо в навиците си, още по - невъзмутимо си продължава по стария начин. Цяло чудо е, че вие сте успели да постигнете нещо в тази насока, адмирации за което.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 14:29 от mariamp28

# 87
  • Мнения: 1 459
Принудих се да му изстисквам в ръцете гел дезинфектант като се прибира от пазар. Неговото миене на ръце е колкото да ги изплакне за две секунди с вода... И аз недоумявам как е възможно възрастен човек да не се е научил на елементарна хигиена. Преди детето да се появи не ме е касаело пряко и не съм го правила на въпрос, но сега е съвсем различно. Като готви месо или яйца след него забърсвам кухнята с дезинфектант.. Според мен е почти невъзможно да се изкоренят вредни стари навици у човек на 40 години, още повече мъж. Аз и да си приказвам с него, файда няма. Общщо взето съм на мнение, че мъжът се възпитава от майка си първите 7 години, след това няма как да се превъзпита от приятелка или жена, мое мнение. Damage is done, както се казва. Поне моят е костелив орех и ако го накарам да промени нещо в навиците си, още по - невъзмутимо си продължава по стария начин. Цяло чудо е, че вие сте успели да постигнете нещо в тази насока, адмирации за което.
Все едно аз съм го писала. Изплакваше се с вода за 3 сек. и това го счита за измити ръце. Аз обаче всеки път му подавам сапуна. Чух доста обиди, дръвчеше се, направо ужас. Обаче и аз не отстъпвам. Отне ми около година, но смея да твърдя че възпитах този така полезен навик. Не мога да ги разбера някои хора - като видят сапун все едно ще ги тровиш ли, не знам. Иначе децата неизбежно лапат какво ли не, но е важно да имат навици от малки. Гледам по-малки от дъщеря ми ги оставят да ровят в локви и какво ли не. Засега не е вдигала нищо от земята, което не е нейно разбира се. Баща й вече пръв я води в банята да се мие от детската площадка и даже й дава пример. С постоянство към прогрес.😊

# 88
  • Мнения: 1 021
Ехаа, ето това се нарича постоянство! Явно сте доста търпелив човек, щом цяла година сте пробвали да го научите и сте успели. При мъжете може би е въпрос на чест и не обичат жена да им дава наставления, дори да предполагат, че тя е права. Моят и до ден днешен не се е научил да си оправя леглото, на тази тема дори не смея да му говоря, оправям го тихомълком, за да не си създавам излишни драми. Отдавам тези му навици и на липсата на казарма навремето. Баща ми и брат ми също са много разхвърляни и не са ходили в казарма, докато вуйчо ми е бивш военен и дори троха да има на масата, веднага ще я събере.

# 89
  • Мнения: 10 607
Не е от липсата на казарма. Каквато е майката, такъв е и сина. Joy
Свекървата е мърла. По-тъпото е, че ако не превъзпиташ мъжа и синът няма да се научи да си оправя леглото, ако има за пример такъв баща.
С други думи - като си си избирала мъж, да си си отваряла добре очите. Joy Damage is done, в този смисъл  Joy

Общи условия

Активация на акаунт