Нов работодател

  • 2 096
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 806
Не бих работила без договор. Не бих ползвала личния си телефон, освен, ако не ми се плаща за това. Особено за продажби!

В някои фирми има хора, които ползват личния си телефон, защото не искат да носят 2 телефона, и фирмата се съгласява и им плаща обаче нещо отгоре към заплатата.

# 16
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Е щом и в НАП не е регистриран договора... Въпреки, че той няма как да бъде регистриран без да е подписан, така че не е изненада. Освен ако за фирмата не е проблем да фалшифицира и подписите на служителите си. След всичко изброено такова нещо не би ме учудило...

# 17
  • София
  • Мнения: 38 499
Значи няма договор - няма работа. Ти не си назначена на работа и не си длъжна да работиш, още повече с тази идиотска база данни. Даже и чао не е нужно да им казваш!
И даже заглавието не е коректно - този не е работодател

# 18
  • Мнения: 12 780
Поне няма нужда да подава заявление за напускане.

# 19
  • Мнения: 3 250
Възможно ли е да използват граждански договори?

# 20
  • Мнения: 39
Възможно ли е да използват граждански договори?
Не, изрично беше упоменато, че ангажимента е на трудов договор. Документите, които ми поискаха при започване са като за трудов - медицинско, свидетелство за съдимост... При това ми даваха зор да станат за вчера ако може, за да съм с договор още на първия работен ден.

Днес разговаряхме, поеха ангажимент да ми изпратят на мейла едни документи... До момента няма нищо. Аз приключих. Дори нямам намерение да ги уведомявам за нищо от тук нататък. Те да ме търсят.

# 21
  • Мнения: 7 268
Никога не бих започнала работа без подписан трудов договор.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 499
Аз се излъгах за една седмица в началото на 2020. Голяма грешка, добре че беше кратко.

# 23
  • Мнения: 779
Такива хора не трябва да се оставят ненаказани. Аз бих престанала да работя, но на края на месеца ще си чакам минималната сума. Успоредно ще пусне оплакване в Инспекцията по труда с приложен кореспонденцията с "работодателя" за доказателство.

# 24
  • Мнения: 14 847
Само да вметна пак, понеже го споменаха, но всички като че го прескочихте покрай сметката за телефон и липсата на ТД - работила си с лични данни, а си ...госпожа никоя. Ако ще пускаш сигнали, имай предвид и един до КЗЛД.

# 25
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Само да вметна пак, понеже го споменаха, но всички като че го прескочихте покрай сметката за телефон и липсата на ТД - работила си с лични данни, а си ...госпожа никоя. Ако ще пускаш сигнали, имай предвид и един до КЗЛД.
А това няма ли да компрометира и нея самата?

# 26
  • Мнения: 14 847
Аз поне не виждам логика да я компрометира. Тя е започнала уж работа, но фирмата не стига, че е некоректна към предполагаемите си служители, ами и размята контакти пред неоторизирани лица. И тези лица звънят от личния си телефон на размятаните контакти.
Откъдето и да погледнеш, е прецакана. Пак да се радва, че някой не се е сетил да потърси нейния номер в гугъл/вайбър, да види, че е частно лице и да реши да пуска срещу нея сигнали.

# 27
  • Мнения: 39
А, чак толкова тъпа не съм - звънях от скрит номер и се представях с други имена.
Смятам тази седмица да пусна сигнали, пък и нищо да не излезе (на теория е възможно да съм единствен такъв служител) - поне ще ми е чиста съвестта, че съм постъпила правилно. По друг начин нещата няма да се оправят.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 016
Възможно ли е да използват граждански договори?
Не, изрично беше упоменато, че ангажимента е на трудов договор. Документите, които ми поискаха при започване са като за трудов - медицинско, свидетелство за съдимост... При това ми даваха зор да станат за вчера ако може, за да съм с договор още на първия работен ден.

Днес разговаряхме, поеха ангажимент да ми изпратят на мейла едни документи... До момента няма нищо. Аз приключих. Дори нямам намерение да ги уведомявам за нищо от тук нататък. Те да ме търсят.

От цялото нещо да разбираме и че не ти следят дейността през деня, работиш когато и колкото решиш? Това го няма и в нормален кол-център. Какви умения имаш, тук може някой да ти помогне с по-добро предложение.

Общи условия

Активация на акаунт