В ноемврийската леха ще поникнат сто цветя!!!

  • 10 805
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 067
Честита принцеска на Гадамер!!!

Карил, Мерелин, мерси за стихчетата... всъщност това на Мерелин ме разплака направо и го пратих на таткото да го прочете...

Аз съм все така поспалива... нищо не ми се прави, а в понеделник съм на изпит.  Отивам да почета, но ще се навъртам насам за нови новинки!!!

# 31
Добро утро и от мен момичета!
Благодаря на всички за приветствията и пожеланията!/Аз пък като бай Тошо се изказах/ Laughing
Понеже говорите за спането /Karil доста е образна Mr. Green/ при мен проблема с безсънието беше  в осмия месец - не можех да спя с дни целия месец, аоткакто съм в деветия елате ме вижте -голямото спане! EmbarassedКато за последно спя!Не искам да ви дразня,но наистина и аз се учудвам от спокойния си сън!
В тази връзка една смешна истина - имам една далечна позната, която  вече й наближавал термина и се обадила на докито си да го пита "Възможно ли е да роди докато спи?"  hahaha Joy Mr. Green- такъв гений като нея няма просто!
Та дане взема да родя докато спя,а?Ще ми се! Laughing Laughing
Ох,и с това мое име - викайте ми както ви е удобно -аз не съобразих въобще, че е безсмислено да се прекръствам! Embarassed
Аз след малко отивам на консултация в Шейново и съм леко притеснена естествено, то бая си ми е наближило и все си мисля, че ще родя по-рано!Нямам причина да мисля така,ама, а, де!
Само ми е слязъл по-ниско корема и от 1седмица за пръв път имам болки много ниско долу и напрежение от вереме на време във влагалището!
Еми, това и засега!
Целувки и пожелания за хубав и изпълнен с новини за бебета ден!

# 32
  • Мнения: 255
Pam, не ти е било лесно докато го намерите. Само не очаквай задължително да се разболее до 2-3 дни.. вероятно ако му е било интересно навън изобщо не е усетил студа. Казвам го, защото преди 10-тина години когато бях много настървена йога - съм ходила без чорапи по цяла зима, или съм стояла в зала при температура 5-10 градуса по 2 часа, облечена с тениска с дълъг ръкав и широк панталон от тънък плат, да правя бавни упражнения, дишане или просто да слушам... Разболяваме се ние възрастните, защото "знаем", че изстиването води до разболяване.
И при нас днес валя сняг, разбира се, не натрупа, но валя на големи парцали. И по детски навик - имам желание да изляза навън, да му се порадвам на снега.
Днес няма задачки свързани с излизане, но може да си намеря някаква причина да изляза да постудувам (то нали дебелите панталони не ми стават) Simple Smile
Габи, отиди при зъболекар, вероятно те знаят най-добре, но ако ползват местна упойка, мисля че няма да има проблем за бебо.
Честита бебка на Гадамер, много да я радва !!!

# 33
  • Мнения: 498
karil, супер вкусно стихче  Grinning

Момичета, чудех се какво става с Габриела, Теди,,,,майчета дето не са се вясвали скоро.. newsm78

# 34
  • Мнения: 3 214
Карил, стискаме палци. И да докладваш след това!
Мерелин, страхотно стихотворение! Разрева ме, все едно нашият батко го е писал....
Вени, "от твойте уста в божиите уши"  Praynig А, че му е било интересно е сигурно...(като ги намерихме, казаха, че мислели, че са се разхождали около час; не знаели, че толкова много време е минало...)

# 35
  • Мнения: 553
Привет момичета!
Първо честито на новите обебили се мами! Да са живи и здрави малките слънчица!   bouquet
Пам, направо изтръпнах като разказваш ... Пу-пу на никое детенце да не се случва това за което всички си мислим в такива тревожни моменти!!! Радвам се, че все пак края е благополучен.
Вчера водих малката мишка на консултация. Пак е наддал много малко... До понеделник ако не наддаде повече ще даваме и добавка - няма как! Аз да ви кажа до сега не съм го кърмила явно както трябва. Педи вчера ме накара да кърмя пред нея и ми показа разни трикове с които подтикваш мишлето да яде а не само да се прави че суче и да дреме. Аз си го държах малкия по 30-40 мин на гърдите и си мислех че яде... и се чудя защо след 1-2 часа пак е гладен... Та трябва лекинко да се отдръпва зърното - когато малкия е засмукал, през интервал от 10 или 20 секунди да му дърпаш зърното сякаш си готова да прекратиш храненето /отдръпването се прави със показалеца и средния пръст като обхванеш зърното и побутваш към себе си гърдата/. Тогава бебчо се набира и цока по-активно. Уфф, дано да ме разберете.
Вече имам разрешението да го храня малкия на поискване. Но тази нощ ме побърка - през час-два .. "уа-уа" и аз давам и побутвам 20 мин. Май започвам лекинко да сдавам багажа Simple Smile
Момичета искам да попитам /знам че много от вас тук са компетентни по въпроса/: освен тези 200 лв, които се взимат от общината от социалните след като взема акта на бебо друго нещо полага ли ни се? Питам защото преди време май някъде четох за разни данъчни облекчения /но ние нямаме брак с таткото та незнам кои данъци може да се облекчават/ Ох, изобщо ако знете нещо казвайте, че аз "хал-хабер" си нямам.
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден!
Стискам палци на бебчовците които са решили да излязат днес на бял свят. Както и на техните маминки!!!  Hug

# 36
  • Мнения: 3 214
karil, супер вкусно стихче  Grinning

Момичета, чудех се какво става с Габриела, Теди,,,,майчета дето не са се вясвали скоро.. newsm78

Ами, тя Габриела нали от известно време е с ник SOPHI, или за друга Габриела става въпрос.... newsm78

# 37
  • Мнения: 2 332
РосиJoy, не е истина просто - в девети месец  да участваш в такова преживяване...
Мда, нали? В анкетата на 9 месеца преди време като на майтап на въпроса "Най-вълнуващото преживяване през бременността Ви" отговорих с "Пътуването с градски транспорт" - направо съм си го търсела...  hahaha
Стига, бе ...ти сериозно ли ?!?! Защото и аз днес точно това отговорих.... Joy

Е, не, ама и съвпадение...  Joy

Добре завърнала се, Дачи!!! А ти не можеш ли да влезеш със старото си име и парола?  newsm78
Мерелин - и аз ще подкрепя акция буркан с и-мейл в неделя. За идването... малко по-сложна е организацията.
Стискам палци на Карил! И на мен ми е интересно какво ще и каже д-ра. И - пак докато не съм забравила  Mr. Green - благодаря и аз за страхотните стихчета!!!

# 38
  • Мнения: 210
Честита,бебка на Гадамер!!! smile3525 newsm32 newsm51.Да и  е жива и здрава,и много щастливи емоций заедно!!!Момичета,вярно ли е че небило на хубаво дрешките на нероденото бебе да стоят в неговата бъдеща стая,или и това е някакво смахнато поверие? newsm12.

# 39
  • Мнения: 2 332
... Питам защото преди време май някъде четох за разни данъчни облекчения /но ние нямаме брак с таткото та незнам кои данъци може да се облекчават/ Ох, изобщо ако знете нещо казвайте, че аз "хал-хабер" си нямам.
..

Да - има данъчни облекчения - но те се ползват само от единия от семейството - а при вас не знам как ще стоят нещата, щом нямате брак... Може би няма да може да ползвате тази екстра, но ти пък тогава не се ли водиш официално самотна майка? Може би Мерелин е по-наясно с положението и може да ти даде съвет - знам, че самотните майки имат право на помощи и т.н.

# 40
  • Мнения: 1 986
  Роня,аз съм Габриела,мила Laughing-прекръстих се на SOPHI отдавна,защото има още една Габриела във форума и за да не стават грешки.....А SOPHI,защото смятам да кръстя дъщеря си София Peace Още съм в групата на мамите 2 в 1 Laughing
   Относно данъч.облекчение-може да се ползва от единия родител/няма значение,че нямате брак-и ние нямаме Laughing/,от догодина вместо 360лв.,ще е 420 Peace Приспадаш от данъчната основа тази сума Peace

# 41
  • Мнения: 2 274
    Как сте мацки в този мразовит ноемврийски ден? Аз мисля утре ако не съм родила да ходя да си оправя косата, че вече немога да я понасям! Ужасно се е проскубала  #Cussing out!
    Пам, знам какво си преживяла! Кошмарно е, особено пък както сме по-емоционални сега! Моят дребос беше на 2 когато зачезна и щях да се побъркам докато го намерим! Ама тая учителка как може да не ви позвъни веднага? На какво е разчитала? Та това са първокласници, а не големи хора! Добре че сте ги намерили и дано да не се разболее! Моят вчера след като беше замръзнал порядъчно и се разкиха, после цял ден сам си искаше чай с мед и лимони и изяде един лимон полят с мед  Mr. Green! Добре че обича мед, а не е като баща си  Mr. Green! Снощи му дръпнах и един масаж / а той се спука от смях - голям гъдел има / и днес ми звучи по-добре! Сега го чакам да се прибере от училище да видим дали не се е разкиснал повече!
    Мерелин и аз като Пам имах чувството, че нашия батко го е писал и чак се просълзих от умиление  Mr. Green! Много е сладко  Hug! За акцията - мейл ще има от мен, ама на срещичка - не ме чакайте - не рискувам  Crazy!
     За данъчните облекчения - както е казала Софи - няма значение че нямате брак, но виж за детските вземете да проверите как стоят нещата  Peace!
    Лек ден и от мен   bouquet!

# 42
  • Мнения: 88
Хубав ноемврийски ден и от мен мили мами.
Честита радост на всички, които вече гушкат своите бебчета..направо така заваляха, че им изпуснах края Hug
Да докладвам и аз.. вчера ходих на УЗД и запис на тонове(термина ми е утре, 4.11), но нямам контракции и доки каза, че ако не излезе до 10 ще ме приеме и ще ме сложи на системки да предизвика раждане, разкритие също нямам, плацентата започнала да узрява.. та така сега седя и се чудя какво точно е предизвикването, повече ли ще ме боли(аз ще раждам нормално и без епидурална и т.н), иначе бебка е 2900. И при мен го няма този ентусиазъм за чистене, така нареченто гнездене  Joy а напротив един такъв мързел ме е обхванал
Мерелин, ще подкрепя инициативата с мейлче..
Ехх а така се зарадвах на първия сняг..нали съм скиорче, сезона ще го открият бе змен пък може да успея да го закрия.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Добро утро и от мен Mr. Green Поспивам си...

Много хубави стихчета, радват душата Peace

Честита щерка на мама Гадамер  bouquet

Ние снощи бяхме на доктор, плацента, води, всичко си е в нормата. Ще чакаме... Другата седмица ще правим контролна микробиология, ако бебо няма други планове...
Док много ме успокои, обеща като влизам в болницата да се обади да види кой е дежурен и да ходатайства за мен, не че иначе не биха били точни докторите, ама все пак, друго е.

Та така... чакаме с нетърпение момента.

Разказа ми за нейна пациентка, която я "болял гърбът" цял ден и отишла на преглед - 10см разкритие Shocked

Та, внимавайте, мами, да не изтървете момента Laughing Laughing Laughing


Ааа, Тери, и аз се каня през март да покарам ски, че миналата година пропуснах по ред причини. След това разбрах, че съм бременна и се зарадвах, че не съм ходила, можеше да стане беля и така и да не разбера...

# 44
  • Мнения: 19
4акаите иаз да поздражиа жси4и ножи мами за6тото два дни не успиах а те станаха много  bouquet,на вси4ки мами 4естито да слу6кат и папкат беб4етата сладки  smile3525 newsm51 smile3525 ,а вие сте много мили4ки и мнооооого полезни,а пак пи6еееете и много благодариа за това каквото знам за бебо от тук го знам Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts.лек и усмихнат ден на вси4ки   Hug

Общи условия

Активация на акаунт